Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Amazon Fire TV Stick (2020) vs Amazon Fire TV Stick Lite: Mahsulün kremi hangi yayıncı?

Amazon Fire TV Stick (2020) vs Amazon Fire TV Stick Lite: Mahsulün kremi hangi yayıncı?

TV'niz için ucuz bir TV yayın yükseltmesi arıyorsanız, Amazon Fire TV Stick Lite ile normal Amazon Fire TV Stick'e bakıyor ve farklılıkların tam olarak ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.


Beğenilerden sert rekabetle karşı karşıyaGoogle'ın yeni Chromecast'ive ucuz Roku Express, Amazon, Fire TV Stick Lite ile kediyi güvercinlerin arasına fırlattı ve TV yayıncısının biraz kısaltılmış bir versiyonunu yayınlayarak Fire TV Stick'in 2020 modelinin fiyatını 10 £ / 10 $ düşürdü. .

Bu, onu Roku Express ile aynı fiyat noktasına koyuyor ve Fire TV Stick Lite'ın, insanlar en iyisini kontrol etmek için siteye akın ederken bazı büyük sayıları değiştireceğinden emin olduğu anlamına geliyor.Amazon Prime Day fırsatları.

Ancak Fire TV Stick'in Lite ve standart sürümleri arasındaki farklar nelerdir? Lite gerçekten göründüğü gibi bir pazarlık mı, yoksa sizi Fire TV hattındaki daha pahalı girişlere yönlendirmek için tasarlanmış bir manşet kapıcı mı? Gerçekten diğerlerinden birini seçmeli misinizen iyi medya yayıncıları, benzeriFire TV Stick 4Kveya Fire TV Cube? Hadi bulalım.

Bugünün en iyi Amazon Fire TV Stick (2020) fırsatları Amazon İndirimleri Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Amazon Fire TV Stick Lite (2020) fırsatları İndirimli Fiyat Fire TV Stick Tanıtımı .. . Amazon Prime 59 $ 49 $ Alexa ile Fire TV Stick Lite Görüntüle ... The Good Guys49 GörünümAmazon Fire TV Stick Lite ... Ebay78,50 ABD doları GörünümAnlaşma 24 Aralık Perşembe günü bitiyor Amazon Fire TV Stick Lite ... Ebay80,99 GörünümAnlaşma 17 Aralık, Perşembe günü sona eriyor En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon Fire TV Stick ve Fire TV Stick Lite


Sol: Amazon Fire TV Stick (2020) / Sağ: Amazon Fire TV Stick Lite

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire TV Stick vs Fire TV Stick Lite: Uzaktan Kumanda

Önce ilk şeyler: o uzaktan kumandalar. Hem Fire TV Stick hem de Fire TV Stick Lite, bir bakışta aynı uzaktan kumandalar gibi görünen özelliklere sahiptir. Her ikisi de Alexa sesli kontrolüne erişmenize izin veren bir mikrofon içerir. Ancak daha yakından bakın: Lite sürümü üç düğme kısadır. Güç düğmesi yok, sessize alma yok ve ses kontrolü yok - ancak Amazon tarafından 'rehber' düğmesi olarak adlandırılan ve onu destekleyen bir hizmete abone olduğunuz sürece sizi canlı TV listelerine götüren yeni bir düğme var.


TV kontrollerinin olmayışı, Fire TV Stick Lite'ın diğer modellere karşı en önemli tavizlerinden biri, aynı sınırlamaya sahip olan birinci nesil Fire TV Stick'i engelliyor.

Kurulumunuza bağlı olarak, bu gerçekten çok önemli olmayabilir. Ana ünite bir HDMI-CEC bağlantı noktasına takılı olduğu sürece (bugünlerde TV'lerde standarttır), Lite'ın uzaktan kumandasını hemen hemen yan tarafa koyabilir ve ana TV uzaktan kumandanızla akış çubuğundaki her şeyi kontrol edebilirsiniz. Evet, Alexa'yı kullanmak istiyorsanız uzaktan kumandayı kazmak garip olacaktır, ancak bu Fire TV Stick'in her sürümü için geçerlidir.


Amazon Fire TV Çubuğu (2020)

Amazon Fire TV Çubuğu (2020)

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire TV Stick vs Fire TV Stick Lite: Çubuk

Hem Fire TV Stick Lite hem de Fire TV Stick 3. neslin dışa dönük tasarımları aynıdır. Her ikisi de TV'nizin arkasında yaşayan, gözden uzak, ihtiyaç duyduğu suyu hemen hemen her TV USB bağlantı noktasından alabilen bir mikro USB kablosuyla çalışan küçük siyah dikdörtgenlerdir.

İçsel olarak da oldukça benzerler, içlerinde tam olarak aynı çipleri kullanmadıklarına tamamen ikna olmadık. Her ikisi de 1080p Full HD'ye kadar video sağlayabilir ve her ikisi de daha gelişmiş HDR10 + varyantı dahil olmak üzere HDR desteği sunar. 4K ve daha yaygın olan Dolby Vision gelişmiş HDR için, Fire TV Stick 4K veya ikinci nesil Fire TV Cube'a geçmeniz gerekir.


İşleme açısından tek gerçek fark, Lite sürümünün Dolby Atmos desteğinden yoksun olması ve aslında yalnızca standart Dolby Audio'yu TV'nizin kullanması için geçerek desteklemesidir.

Açıkçası bu çok büyük bir kayıp değil. Bunu yüksek kaliteli sese sahip bir TV'ye ekliyorsanız, muhtemelen standart sürüm için ekstra 10 £ / 10 $ da bulabileceksiniz. Aslında, Fire TV Stick 4K'nın masrafını haklı çıkaran 4K TV'ye de sahip olacaksınız ve bunun yerine onu satın almalısınız.

Lite sürümü, diğer TV'ler içindir. Yatak odalarındaki küçük TV, artık ikinci hayatını yaşıyor - Atmos işlemenin hiçbir önemi olmayacağı TV'ler. Rehber düğmesi kesinlikle bir antene veya kablo bağlantısına bağlı olmayan TV'lerin de hedef olduğunu gösteriyor. Daha üst düzey kurulumlarda kullanabilirsiniz, ancak muhtemelen kullanmamalısınız.

Amazon Fire TV Stick Lite

Amazon Fire TV Stick Lite

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire TV Stick vs Fire TV Stick Lite: Öyle mi? Gerçekten mi?

Bu gerçekten öyle. Farklılıklar şunlardır: Fire TV Stick ana hattı Dolby Atmos desteği alıyor, TV ses seviyesi ve güç kontrolü alıyor ve Lite sürümünün (muhtemelen yabancı) kılavuz düğmesinden yoksun.

Diğer tüm açılardan iki sürüm aynıdır ve bu işlevler sizin için önemli değilse, 10 £ / 10 $ 'ı kurtarabilir ve Fire TV Stick Lite'ı tercih edebilirsiniz. Bu yıl indirim almasa bileAmazon Prime Day fırsatlarıdüşüş, 30 £ / 30 $ 'da mutlak bir pazarlık.

Bununla birlikte, bunların başlık farklılıkları olduğunu ve keşfedilecek bir veya iki şeyin kalabileceğini unutmayın. Örneğin, aygıt yazılımı sürüm numarasının iki donanım sürümü arasında farklı olduğuna dair raporlar gördük; bu, belirli uygulamalar için ince uyumsuzluklar anlamına gelebilir - her şeyin yolunda gitmesini bekliyoruz, ancak yalnızca daha uzun süreli kullanım bunu ortaya çıkaracaktır.

Bu nedenle, 4K içeriği izlemek istiyorsanız, bunların ikisinden de kaçının ve bir Fire TV Stick 4K veya Fire TV Cube alın. 1080p'den memnunsanız, ancak aynı uzaktan kumandayla TV'nizi veya ses çubuğunuzu kontrol edebilmek istiyorsanız, Fire TV Stick'e gidin. Ancak bu çok önemli değilse, Fire TV Stick Lite işi neredeyse hiç parayla güzel bir şekilde yapacak.

Bugünün en iyi Amazon Fire TV Stick (2020) fırsatları Amazon İndirimleri Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Amazon Fire TV Stick Lite (2020) fırsatları İndirimli Fiyat Fire TV Stick Tanıtımı .. . Amazon Prime 59 $ 49 $ Alexa ile Fire TV Stick Lite Görüntüle ... The Good Guys49 GörünümAmazon Fire TV Stick Lite ... Ebay78,50 ABD doları GörünümAnlaşma 24 Aralık Perşembe günü sona eriyor Amazon Fire TV Stick Lite ... Ebay80,99 GörünümAnlaşma 17 Aralık, Perşembe günü sona eriyor En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz