Close

Amazon Fire ve Amazon Kindle

Amazon, e-Okuyucu pazarını tekelleştirdi; Kindle Mağazası en geniş dijital kitap koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor ve Amazon Kindle en iyi ekran okuma deneyimini sunuyor. Peki Amazon Ateşi nereden geliyor?


Amazon Kindle ve Amazon Fire arasındaki farklara girmeden önce, ikilinin bu kadar ucuza alınacağını not etmeliyiz.Amazon Prime Günü, bazı teşvikler dahil edildiğinden, ikisini de almayı düşünüyorsanız, perakendeciyi bir pazarlık için kontrol etmeye kesinlikle değer.

Amazon Fire vs Amazon Kindle: Benzerlikler

Hem Amazon Fire hem de Amazon Kindle, modellerine bakılmaksızın geleneksel bir tablet şeklini alırken, benzerlikleri burada bitiyor; iki paket tamamen farklı donanım (hem içeride hem dışarıda) ve yazılım.

Bu, bir veya iki özelliği paylaşmadıkları anlamına gelmez - Amazon Kindle, Amazon Fire'ın gemide olduğu gibi aynı Kindle Store'a ev sahipliği yapar, bu da kitap olsun, materyal okumak için tek durak noktasıdır. veya ders kitapları.

Amazon Kindle Oasis gibi belirli Kindle modelleri, hareket halindeyken sesli kitap dinlemek için önyükleme yapmak için Audible ile birlikte gelir. Bu, şurada bulunan bir özelliktir:herşeyAlexa ile yepyeni Amazon Fire 7 dahil olmak üzere Amazon’un Fire serisindeki cihazlar.


Amazon Prime Day Fire HD 10

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire vs Amazon Kindle: Farklar

Seçtiğiniz model ne olursa olsun, Amazon Kindle'da bulmayı bekleyebileceğiniz, Amazon Fire'da ortaya çıkmayan bir özellik vardır: doğrudan güneş ışığında fantastik bir şey olmayan arkadan aydınlatmalı bir yansıma önleyici ekran.


Amazon Fire, onu Amazon Kindle'dan ayıran kendine özgü bir özelliğe sahiptir ve ana özelliği Fire OS'dir - Amazon’un değiştirilmiş Android yapısı, hem multimedya hem de perakende için bir eğlence merkezi görevi görür.

Ancak bu beklenmelidir. Amazon Kindle her şeyden önce bir e-Okuyucudur, bu nedenle kendi alanında mükemmelleşmesine yardımcı olan bir özellik ve donanıma sahipken, Amazon Fire, akıllı okuma özellikli çok yönlü bir tablettir.


Amazon Kindle, internette gezinmek, satış sonrası uygulamaları indirmek, video izlemek ve oyun oynamak için kullanılabilecek yoğun bir işletim sistemi çalıştırmadığından, gücü ekşi gibi yudumlar ve tek bir şarjla iki haftaya kadar dayanır.

Ancak aynı şey Amazon Yangını için söylenemez. Yukarıdakilerin hepsini yapan Fire OS, modası geçmiş gibi enerji tüketiyor. En son Fire 7'yi kullanıyorduk ve on iki saatten fazla zaman geçiremedik.

Amazon Prime Day Kindle

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Fire vs Amazon Kindle: Hangisine İhtiyacım Var?

En son John Grisham romanını tüpte veya Costa Del Sol'da bir şezlongda okumak için temel bir şey arıyorsanız, o zaman Amazon Kindle, yansıma önleyici ekranı ile görünür olmasını sağlayan tam size göre. zamanlar.


Ancak, Daredevil'in en son bölümüne ayarlayarak karışıma biraz eğlence katmak istiyorsanızNetflix, Gmail aracılığıyla bazı e-postalara yanıt vermek (bazıları tedavi edici buluyor) veya web'de gezinmek için bir Ateş'e ihtiyacınız var.

Bugünün en iyi Amazon Fire 7 (2019) fırsatları Low Stock Fire 7 Tablet | 7 'ekran, ... Amazon Prime 49,99 £ Alexa 7 ile Amazon Fire 7'yi görüntüleyin ... argos.co.uk49,99 GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Amazon Kindle (2019) fırsatları Yeni Amazon Kindle Touch 4GB ... eBay£ 68,90 GörünümAnlaşma 24 Aralık Perş Kindle'da sona eriyor | Şimdi yerleşik bir ... Amazon Prime £ 69,99 İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz