Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Amazon Kindle Fire HDX 7 inç incelemesi

Amazon Kindle Fire HDX 7 inç incelemesi

Amazon Kindle Fire HDX, Amazon UK ile anlaşıyor Görüntü 1/11

Amazon Kindle Fire HDX


Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 2/11

Amazon Kindle Fire HDX

Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 3/11

Amazon Kindle Fire HDX

Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 4/11

Amazon Kindle Fire HDX

Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 5/11

Amazon Kindle Fire HDX


Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 6/11

Amazon Kindle Fire HDX

Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 7/11

Amazon Kindle Fire HDX


Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 8/11

Amazon Kindle Fire HDX

Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 9/11

Amazon Kindle Fire HDX


Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 10/11

Amazon Kindle Fire HDX

Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi
Resim 11/11

Amazon Kindle Fire HDX

Amazon Kindle Fire HDX 7 incelemesi

Amazon Kindle Fire HDX 7 inç incelemesi: Bu yepyeni Android tablet, iPad Mini Retina ve Google Nexus 7'nin beğenilerini yenebilir mi?

Amazon Kindle Fire HDXorijinal Kindle ile e-Okuyucu çılgınlığını başlatan tartışmalı şirketin yepyeni tabletidir.

O zamandan beri Amazon, özellikle de uygun fiyatlı, güçlü Android tabletlerin gelişiyle artan rekabetle karşı karşıya kaldı.yeni Google Nexus 7ve tabii ki Apple'ın kendiiPad Mini Retina.

Buna rağmen, şirket bitmeyen rekabete karşı gelişmeye devam etti. Elbette Amazon'un kendi medya içeriği tekliflerinin Apple'ınki ile aynı ve muhtemelen Google'ınkinden daha iyi olmasına yardımcı oluyor.

Amazon'un içeriğine olan güveni, Kindle'ın donanımda bir kayıp oluşturan ancak bunun yerine içerik tüketiminin tüm karını geri getiren iş modelinde belirgindir.

Bu, karşılığını almış gibi görünen cesur bir hareket ve Amazon'un da açıkça buna bağlı kalma planları var. Bu yaklaşım, orijinal modelin 7 inçlik bir alternatifi olan amiral gemisi Kindle Fire HDX ile bu son seride daha da belirgindir.Kindle FireHD üstü ekrana ve güçlü dört çekirdekli iç kısımlara sahip.


Amazon Kindle Fire HDX: Boyutlandırın ve oluşturun

Kindle Fire HDX'i elinize aldığınızda fark edeceğiniz ilk şey, orijinal Kindle Fire'da bulacağınız pürüzsüz mat yüzeyler yerine tasarımdaki anında değişikliktir; HDX, pürüzsüz bir mat sırt ile tüm açıları ve kontrastlarıdır. şimdi hoparlörleri içeren parlak metalik bir üst ile birleştirildi.

Cesur bir görünüm ve biz onu seviyoruz. Açısal tasarım, HDX'in gerçekte olduğundan çok daha ince görünmesine yardımcı olur (merak ediyorsanız 9 mm).

Aynı zamanda oldukça hafiftir, yalnızca 311 g ağırlığındadır, tamam, bu nedenle yeni Nexus 7 kadar hafif değildir, ancak yine de bir elde tutup film izlemek için yeterince kolaydır.

Amazon Kindle HDX uygulamalı videomuza göz atın:

Arka tarafta, Amazon'un benzer bir yaklaşım benimsediğini göreceksiniz.LG G2HDX'in güç ve ses düğmeleri aslında yanlardan çıkıntı yapmak yerine her iki tarafın arkasındadır. Alışmak biraz zaman alıyor ama sonunda alıştık ve birkaç gün sonra farkı fark etmeyeceksiniz bile.

Amazon Kindle Fire HDX: Ekran

İşte burada 'HDX' devreye giriyor. Amazon, 7 inç ekranda 323 ppi'de 1920x1200 etkileyici bir ekran çözünürlüğü sağlayan yepyeni 'HDX' ekranıyla yeni Kindle Fire'ı taktı (ayrıca 8.9 inçlik bir versiyonu da var. mevcut).

Başka yerlerde daha yüksek piksel yoğunlukları görmüş olabilirsiniz, ancak Amazon, Kindle Fire HDX'in% 100 sRGB renk doğruluğuna sahip olduğu için bir as kart olduğuna inandığı şeye sahiptir.

Bu etkileyici bir başarı ve farkı hemen fark edeceksiniz. Görüntüler zengin ve canlıyken filmler harika görünür. Bunu tanımlamanın en kolay yolu, bir resim çekip 'geliştir' düğmesine basmak ve ardından her şeyi o filtre üzerinden görüntülemektir.

Ne yazık ki, bir sorun var. Bu mükemmel renk üretimini oluşturmak için Amazon, ekranını oluşturma biçiminde bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Normalde şirketler ekranlarını arka plan aydınlatmak için beyaz LED'ler kullanırdı, ancak mükemmel renk dengesini elde etmek için Amazon bunun yerine mavi LED'leri kullanmaya karar verdi.

Bunun anlamı, web sayfaları veya kitaplar gibi büyük beyaz ekranları görüntülerken ekranın etrafındaki en soluk mavi renk kanamasını fark edeceğinizdir.

Gerçekten çok zayıf olduğumuzu kastediyoruz, neredeyse hiç fark edilmiyor, ancak filmlere bakmak kadar okumak için zaman harcayacak olanlar için, kesinlikle hemen fark ettiğimiz ve bir süre sonra bizi rahatsız ettiği için not edilmesi gereken bir şey olabilir.

Amazon Kindle Fire HDX: Özellikler

Amazon Kindle Fire HDX aslında bir Android tablettir, çok gizli bir şekilde gizlenmiş olsa da, aslında o kadar kılık değiştirmiştir ki, herhangi bir kanıt bulmakta zorlanacaksınız.

Bunun yerine Amazon, Fire OS yazılımını çağırıyor ve bu durumda HDX, bir dizi özellik arasında devrim niteliğindeki yeni 'Mayday' hizmetini sunan Fire OS 3.0 'Mojito' ile geliyor.

Tabletlerin piyasaya sürülmesinden önce iyice duyurulmuş olan 'Mayday', devrim niteliğinde yeni bir teknik destek çözümüdür; bu, tek yönlü video aracılığıyla gerçek zamanlı olarak tabletinize bağlanabilen, size etrafı gösterebilen, çizim yapabilen bir teknik destek danışmanına bağlanabileceğiniz anlamına gelir. ekran ve genellikle sahip olduğunuz herhangi bir sorun için size yardımcı olur.

Herhangi bir gizlilik korkusuyla mücadele etmek ve bunlarla mücadele etmek için Mayday çağrıları kesinlikle tek yönlüdür; bu, onları görebildiğiniz halde, sizi göremeyecekleri ve herhangi bir noktada onlardan tabletiniz ile arasındaki bağlantıyı kesmelerini isteyebileceğiniz anlamına gelir.

Hepimizin bir noktada 20 dakika boyunca telefonda sıkışıp kaldığımız ve 90'ların korkunç bir yorumunu dinlediğimiz evrensel bir gerçek, bu yüzden bunun ne kadar ileri bir sıçrama olduğunu açıklamak çok zor değil.

Başlangıçta düşen aramalar ve bir noktada bağlantı kurmayı tamamen reddettiğimiz birkaç diş çıkarma sorunumuz vardı, ancak Birleşik Krallık'a yardım edecek teknik asistan ordusu da dahil olmak üzere ürünü resmi olarak yayınlanmadan önce gözden geçirdiğimizi belirtmek önemlidir. .

Evet, doğru, tableti İngiltere'de satın alırsanız, İngiltere'den teknik asistanlarla konuşacaksınız. Noel'in de köşede olduğu gerçeğini hesaba katarsak, Mayday herhangi bir büyük kesinti olmadan başlarsa bu inanılmaz bir başarı olacak.

Başka bir yerde, Amazon'un Silk tarayıcısının güncellenmiş bir sürümünü ve gerçekten çok hoş karşılanan yeni bir özel E-posta uygulamasını dahil ettiğini göreceksiniz.

Ne yazık ki iyi haberin bittiği yer burası olsa da: Amazon'un kendi hizmetleri; İpek,Aşk filmiKindle vb. İnanılmaz derecede iyi düşünülmüş ve cilalanmış Amazon'un uygulama mağazasının geri kalanı sıkı bir şekilde kontrol ediliyor, bu da Google Play'de bulunan seçim kaosunun burada görülmesi gereken bir yer olmadığı anlamına geliyor.

Bunun esasen anlamı, YouTube, Google Drive, Google Haritalar ve hatta Google Müzik'i bulamayacağınız, bunun yerine Amazon, kendi içerik sağlayıcılarına bağlı kalacağınızı umuyor.

Neyse ki bu, Amazon'un Lovefilm, Amazon CloudPlayer ve tabii ki bar ayarı Kindle mağazası sayesinde mevcut en iyi içeriklerden bazılarına sahip olduğu için böyle bir uzlaşma değil.

Bir Prime üyeliğiniz varsa, hiçbir ekstra ücret ödemeden kalbinizin içeriğiyle ödünç alabileceğiniz 350.000'den fazla başlığa erişimle teklifler daha da iyi hale gelir.

Cazip bir ürün yelpazesi ve içerik tüketimi için içindeyseniz, Kindle HDX hayal kırıklığına uğratmaz.

Herhangi bir sıkıntımız varsa, üçüncü taraf teklifleriyle. Evet indirebilirsinNetflixve BBC iPlayer, ancak çevrimdışı görüntüleme için herhangi bir video içeriği indiremezsiniz ve iPlayer şu an için güncellenebilir, ancak yalnızca bir şey izlemeyi planlıyorsanız kesinlikle Wi-Fi'dir.

Amazon Kindle Fire HDX: Performans

Amazon'un gözden kaçırmadığı bir alan varsa o da performanstır. Kindle Fire HDX, sınıfının en iyisi donanımla kutsanmıştır.

İçeride bir 2.2GHz Qualcomm Snapdragon 800 dört çekirdekli işlemci ve 2GB RAM bulacaksınız, bu da oyunların sorunsuz bir şekilde oynadığı ve video oynatma gecikmesiz olduğu anlamına gelir.

Amazon Kindle Fire HDX: Pil

Amazon, Kindle Fire HDX'in 11 saatlik bir pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor ve karışık kullanımda bunun uygun şekilde etkileyici olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

11 saate kadar gitmesek de, şarj cihazını prize takma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kesinlikle bir sabah işe gidip gelme, öğle yemeği vakti okuma ve arada bir e-posta kontrolü yapabileceksiniz.

Amazon Kindle Fire HDX: Karar

Amazon Kindle Fire HDX, Amazon'un şimdiye kadarki en güçlü tabletidir ve Google Nexus 7 ve iPad Mini ile ter dökmeden eşleşebilecek özelliklere sahiptir.

Ayrıca, renklerin harika göründüğü anlamına gelen HDX ekrana sahip ve mavi tonu aşabilirseniz, asla geriye bakmayacaksınız.

Kindle Fire HDX'in kendi yazılımında olmasına rağmen titremeye başladığı yerde, Fire OS o kadar kapalı ve ince ayarlıdır ki, bastığınız her düğme sizi bir şey satın almaya veya Amazon'un kendi hizmetlerine daha derine dalmaya itiyormuş gibi hissediyor.

Bu kumar, Amazon'un Lovefilm'den Kindle mağazasına kadar sahip olduğu İncil'deki içerik miktarı sayesinde, bir kişiyi ömür boyu meşgul edecek kadar çok şükran öder.

Kindle sizin için tablet olmasa da çok yönlü bir oyuncunun peşindeyseniz, işte nedeni: Google Nexus 7, 16GB model için 199 £, Kindle Fire HDX 16GB ayrıca onları yapmak için £ 199 eşit olarak eşleşti. Sorun şu ki, Amazon'un kendi hizmetlerinin çoğunu Google Play Store üzerinden sunarken aynı zamanda tüm Google Play Store'u da sunan neredeyse aynı özelliklere sahip bir tablete sahip olabileceğiniz zaman, neden Kindle Fire'ı seçersiniz?

O zamana kadar kaynadığı şey, peşinde olduğunuz şeydir. Tabletinizi taşınabilir bir hepsi bir arada aygıt olarak kurcalamayı, özelleştirmeyi ve kullanmayı seviyorsanız, Android ve Nexus 7 muhtemelen en iyi seçeneğinizdir.

Öte yandan, basit bir yaşam istiyorsanız ve size neredeyse tükenmez bir kitap, müzik ve video kaynağı sağlayacak gerçek bir medya oynatıcı istiyorsanız, Kindle sizin için tablettir.

Amazon Kindle Fire HDX çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Amazon Kindle Fire HDX fiyatı: 199 £ (16GB), 229 £ (32GB), 259 £ (64GB)