Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Amazon Kindle vs Kindle Paperwhite: Hangi eokuyucu size uygun?

Amazon Kindle vs Kindle Paperwhite: Hangi eokuyucu size uygun?

Havalar açıldıkça ve havalar güzelleştikçe bahçede kitapla oturmak - ya da plajda ya da parkta vb. - çok daha çekici hale geliyor. Ve okumaktan daha iyi ne aktivite olabilir? Bugün, aşağıdakileri bulmak için Amazon Kindle ve Amazon Kindle Paperwhite'ı karşılaştırıyoruz.en iyi Kindle e-okuyucuherkes için.

Kindle kullanmayanlar için: Gri tonlamalı metinle kitap okumaya çok benzer, ancak cihaz kompakt, hafif ve tutması kolaydır. Artık büyük bir yeni ciltli cilt altında mücadele etmeyeceksiniz; Kindle'daki tüm kitaplar aynı boyuttadır.

Bazıları bunun küfürle eşdeğer olduğunu düşünse de, Pingtwitter'te hepimiz işleri kolaylaştıran ve kolaylaştıran teknolojik yeniliklerden yanayız. Kindle kesinlikle bunlardan biri, çok büyük bir kitap kütüphanesi (ve dergiler ve gazeteler ve ... fikri siz anlıyorsunuz) küçük, kullanımı kolay bir formatta sunuyor.

Amazon, e-okuyucu yapımında tartışmasız şampiyondur ve düşük bütçeli Kindle ve orta sınıf Kindle Paperwhite en iyilerinden ikisidir. Hadi atlayalım.


Amazon Kindle vs Kindle Paperwhite

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Kindle ve Kindle Paperwhite: Özellikler

Ayrıntılara girmeden önce, 70 sterlin civarında bir maliyeti olan Kindle ile 130 sterlin civarında olan Kindle Paperwhite arasındaki temel farklar fiyata göre belirlenir; düşük bütçeli Kindle'ın daha az özelliği var.


Örneğin, Paperwhite 300 dpi ekrana sahipken Kindle 168 ppi ekrana sahip, bu da öncekini önemli ölçüde şekillendiriyor ve kağıt üzerindeki gerçek baskıya daha yakın hale getiriyor.

Sonuç olarak, hangi Kindle'ı seçeceğiniz, kaç tane üst düzey özellik olmadan yaşayabileceğiniz etrafında dönecektir. Hala işi yapan ve sizi 50 £ 'dan fazla tasarruf ettiren en temel Kindle'ı istiyorsanız, Kindle ideal seçim olacaktır.


Ancak biraz daha süslü bir şey istiyorsanız ve değişiklikten kaçınabiliyorsanız, Paperwhite ideal bir seçimdir. Standart Kindle özelliklerinin yanı sıra, Paperwhite su geçirmezlik, ön tarafta şık bir gömme tasarım, 32GB seçeneği ve geliştirilmiş arka ışık sayesinde biraz daha parlak bir ekran sunar.

Özetlemek gerekirse: Kindle çoğu insan için iyidir, ancak fazladan paranız varsa ve daha keskin bir ekran, daha şık tasarım vb. istiyorsanız, Paperwhite buna değer.

Amazon Kindle vs Kindle Paperwhite

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Kindle ve Kindle Paperwhite: Tasarım

Yukarıda kısaca bahsettik ama Kindle ve Paperwhite arasındaki tasarım farklılıklarını genişletmeye değer. Cihazın ön kısmının 'gömme' olması çok önemli bir şey gibi görünmese de, fiziksel efekt çok daha zarif ve pürüzsüzdür ve siz okurken cihazın arka plana geçmesine yardımcı olur.


Paperwhite ayrıca Kindle'ın iki rengine (siyah ve beyaz) kıyasla siyah, erik, adaçayı ve mavi olmak üzere dört renkte mevcuttur. Elbette, her biri için çok çeşitli renklerde çok sayıda güzel kılıf var, ancak cihazın rengine önem veriyorsanız, Paperwhite kazanır.

Boyutlar açısından Kindle, Paperwhite'den biraz daha hacimlidir. Kindle, Paperwhite'daki 8.2 mm'ye kıyasla 8.7 mm derinliğindedir; Paperwhite'deki 116 mm'ye kıyasla 113 mm çapında; Paperwhite'daki 167 mm'ye kıyasla 160 mm yüksekliğe sahiptir.

Genel etki, Paperwhite'ın daha uzun ve biraz daha geniş olurken daha ince hissetmesini sağlamaktır. İnce ama elde büyük bir fark yaratıyor.

Amazon Kindle vs Kindle Paperwhite

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon Kindle vs Kindle Paperwhite: En iyisi hangisi?

Şimdiye kadar, hangi Kindle'ı tercih ettiğinize dair iyi bir fikriniz var. Fazladan paranız varsa, daha yüksek piksel yoğunluğu, soğuk renkler vb. nedeniyle Paperwhite almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ancak standart Kindle işi yapar ve maliyeti biraz daha düşüktür, bu da onu çekici bir seçenek haline getirir.

Her iki Kindle da Amazon'un çoğu 5 sterlinden daha ucuza mal olan ve tek bir şarj cihazıyla günlerce (hatta haftalarca) sürebilen devasa e-kitap kütüphanesinden yararlanıyor.