Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Gösteriler arasındaki Amazon Prime Video reklamları gerçekten sinir bozucu

Gösteriler arasındaki Amazon Prime Video reklamları gerçekten sinir bozucu

Amazon Prime Video, şüphesiz en sevdiğim akış hizmetlerinden biridir. Hem içerik hem de video akışlarının kalitesi açısından çok sağlam bir performans sergiliyor. Bununla birlikte, tahrişleri olmadan değil ve bence en son, Amazon şovları için videodan önce gösterilen reklamların eklenmesi gibi işleri biraz ileri itiyor. Bu reklamlar, bir TV şovunun veya filmin başlangıcında oynatılır ve bir dizi izliyorsanız, her bölüm arasında görünürler.

Bu kararla ilgili sorun, sizi gerçekten bir gösterinin dışına çıkarabilmesidir. Bölümleri arka arkaya izlemenin tüm amacı, dünyaya dalmış kalmaktır. Richard Hammond'ın bir kumsalda at koşturmasına dair gülünç bir reklamla ortaya çıkmamak. Amazon yok, hiçbir terfi beni bu sıcak kargaşayı izlemeye ikna edemez.

Bu konuda belki de en can sıkıcı olan şey, Amazon'un bizi yıpratmaya çalışması. Şirket daha önce buna benzer reklamlar verdi ve sonunda durdu. Bunun yalnızca, insanların bir fark yaratacak kadar önemli sayıda şikayette bulunmalarından kaynaklandığını varsayabilirim. Ya da belki benim gibi insanlar böyle makaleler yazar ve Jeff onları okur ve video bölümündeki o kıkırdayanlara telefonu açar ve onlara isyan eylemini okur.

Reddit ve diğer çevrimiçi forumlarbunu daha önce fark ettim. 2017, 2018, 2019 ve 2020'de bununla ilgili şikayetler buldum. Bazıları bu özel konu hakkında, bazıları ise Amazon'un da işlettiği bir IMDB kanalı hakkında. Ancak bu reklamlardan rahatsız olan fazlasıyla insan var ki bu şirket için bir sorun teşkil ediyor. Prime Video'yu, hızlı sevkiyatın yanı sıra, insanların minnettar olması gereken güzel bir ekstra olarak görüp görmedikleri konusunda emin değilim. Ama ben şahsen Amazon'a nakliye için ödeme yapmıyorum, bunu haklı çıkaracak kadar mal almıyorum. My Prime tamamen video ile ilgili, her ay abone olmamı sağlayan şey bu. Aksi takdirde, Noel alışverişi ve belki de Kara Cuma için açardım.


Aynı zamanda kamanın ince ucu. Amazon bu konuda şikayet almazsa, bunu yapmaya devam edecek. Reklamlar uzayacak veya daha fazlası olacak. Sonunda, eğer paçayı kurtarabileceğini düşünürse, uygun reklamları da yayınlayacaktır. En azından Zil zilleri vb. için Amazon ürün reklamları göreceğiz. Bunun açık olmadığını söylememiz gerekiyor. Netflix'in aptal önizlemeleri bile bundan daha az rahatsız edici ve bu şeylerin kendi cehennem çemberleri var.

Ve daha da kötüsü - Amazon bu reklamları şovlar ve filmlerle aynı yerden sunar. Bu, üzerlerinde reklam engelleyici kullanmanın basit bir yolu olmadığı anlamına gelir. PiHole gibi araçlar bile bu tür reklamları engelleyemez, sadece izlediğiniz şeyin bir parçası gibi görünür.


Bir Reddit kullanıcısını yorumlamak için - bu şovları torrent indirebilir ve tek bir reklam görmeyebilirsiniz. Ve Amazon bunu düşünmeli. İnsanlar rahatsız olacak ve aboneliklerini iptal edecekler. Bu gün ve çağda insanları meşgul etmek için fazlasıyla alternatif var - sonuçta Disney+ bu tür dublörleri çekmiyor ve daha önce söylediğim bazı harika ekstra özelliklere de sahip.Netflix için rakip değil çünkü daha iyi. Öyleyse Amazon'a gel. Durun, bu sadece birinci sınıf bir akış hizmeti için arzu edilen bir özellik değil.