Close
 • Ana
 • /
 • Yayın Akışı
 • /
 • Amazon Prime Video, bu inanılmaz derecede kullanışlı yeni özelliği aldı

Amazon Prime Video, bu inanılmaz derecede kullanışlı yeni özelliği aldı

On yıl sürdü, ancak Amazon Prime Video nihayet Netflix ve Disney Plus'ta aldığımız bir özelliği ekledi: kullanıcı profilleri.


Doğru: artık çocuğunuzun Peppa Pig sevgisiyle şekillenen önerilerinizi görmenize gerek yok. Amazon nihayet diğer sağlayıcıları yakaladı ve Prime hesabınız için altı adede kadar kullanıcı profili sunuyor. İzleme geçmişinize göre özelleştirilmiş önerilerin yanı sıra, kendi izleme listenizi de tutabilir ve izleme ilerlemenizi takip edebilirsiniz. Mutlu günler.

Hesaplar, yetişkin veya çocuk hesapları olarak belirlenebilir, bu da uygunsuz içeriklerin (karanlık süper kahramana özel The Boys gibi) genç izleyicilere kapalı olmasını sağlar. Ancak küçük çocuklarınız varsa, bu kısıtlamanın mobil cihazlarda geçerli olmadığını unutmayın, çünkü Amazon indirmelerin çevrimdışı erişilebilir olmasını istiyor, bu da profil geçişinin mümkün olmadığı anlamına geliyor.

Çocuk hesaplarının da içerik satın alması veya kiralamasının önüne geçilecek, bu da mantıklı bir hareket gibi görünüyor. Aksi takdirde, satın alımlar ve kiralamalar varsayılan olarak yetişkin profiline sahip herkes tarafından görüntülenebilir, ancak bu tercih edilirse bir PIN koduyla kilitlenebilir.

Amazon Prime Video'da profiller nasıl kurulur

Zaten Amazon Hane ayarlarını paylaştıysanız, halihazırda görünen birden fazla profil bulmanız gerekir. Görünmüyorsa veya herhangi bir nedenle birden fazla hesap görünmüyorsa Amazon,bir yardım sayfasıbunları manuel olarak nasıl ekleyeceğinizi açıklayarak ayarlayın. Size bir tıklama kazandırmak için aşağıdaki adımları özetledim.


 1. PrimeVideo.com'u ziyaret edin
 2. & Ldquo; Profil Seçici & rdquo; ana sayfada açılır ve & ldquo; yeni ekle & rdquo; yeni bir yetişkin veya çocuk hesabı oluşturmak için.

Mevcut hesaplarınızı yönetmek de aynı derecede açıklayıcıdır.

 1. PrimeVideo.com'u ziyaret edin
 2. & Ldquo; Yönetici profilleri & rdquo; & ldquo; Profil Seçici & rdquo; Aşağıya doğru açılan menü.
 3. & Ldquo; Profili düzenle & rdquo; ve ardından yönetmek istediğiniz kişiyi seçin. & Ldquo; Profili kaldır & rdquo; düğmesi eski, istenmeyen hesapları siler ve yeni bir hesap için yer açar.
 4. & Ldquo; Değişiklikleri kaydet & rdquo; 'i tıkladığınızdan emin olun. yoksa sıkı çalışmanızın bir hiç için olmayacağını göreceksiniz.
Bugünün en iyi Amazon Prime Instant Video fırsatları Amazon Prime Amazon 30 günlük ücretsiz denemeAmazon Prime Videosu 12,99 $ / ay Görünüm-deAmazon PrimeAmazon Prime Videosu 12,99 $ / ay Amazon'da Görüntüle
 • iPhone 12'nin fiyatı düşüyor ve Apple hayranları bundan hoşlanmayacak