Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Amazon Kaldırımı: nedir ve isterseniz nasıl devre dışı bırakılır

Amazon Kaldırımı: nedir ve isterseniz nasıl devre dışı bırakılır

Amazon Sidewalk, Echo and Ring cihazlarında yerleşik bir özelliktir, bunları herkesin yararlanabileceği diğer akıllı cihazlar için kablosuz bir merkez haline getirerek, internet bağlantınızı destekleyerek ... ve karşılığında, diğer insanların cihazlarında kullanabilirsiniz. Tabii.


Kaldırımda şu ürünler kullanılmaktadır:Echo (4. nesil),Echo Dot (4. nesil)Bağlantı için Tile trackers ve Ring car alarmları gibi cihazlar için köprüler olarak. Bu cihazlar sizin olabilir veya sizin komşularınız olabilir. Amaç, Sidewalk ile çalışmayı onayladıkları sürece, herkesin cihazlarının erişebileceği, tüm şehirleri kapsayan geniş kapsamlı bir ağ oluşturmaktır.

Bu, cüzdanınızdaki bir Tile izleyicinin, menzil dışında olsanız bile, kabaca nerede olduğunu size söyleyebileceği veya arabanızdaki akıllı bir sensörün, şehir genelinde bile sizi bir hırsızlık durumunda uyarabileceği anlamına gelir.

Amazon Kaldırımı ne yapar?

Sidewalk, Wi-Fi'nizden bağımsız bir kablosuz ağ oluşturmak için 900 MHz radyo sinyallerini ve Bluetooth'u kullanır. Bu radyo sinyalleri açık alanda yarım mil kadar ulaşabilir.

Echo akıllı hoparlörler gibi hub cihazlar olan Kaldırım Köprüleri, akıllı sensörler gibi Sidewalk özellikli cihazlar için erişim noktası görevi görür. İlginç olan, Sidewalk ağının sadece sizin için değil, herkes için olması. Şehrin diğer yerlerinden birinin de bir Kaldırım merkezi varsa, cihazlarınız, Köprünüz menzil dışındayken Kaldırım Köprüsüne bağlanabilir.


Bu, cihazınızın Bluetooth'unun onları bulamayacağı kadar uzakta olsalar bile bir Döşeme izleyiciyle anahtarlarınızı bulabileceğiniz veya nereye park ederseniz edin Sidewalk özellikli araba alarmınızdan uyarılar alabileceğiniz anlamına gelir.

Buradaki amaç, tüm mahallelerde kesintisiz kapsama alanı sunan kablosuz bir Sidewalk ağına sahip olmaktır.


Amazon Kaldırımı'nı nasıl edinebilirim?

Kaldırım başlangıçta yalnızca ABD'ye yönelik bir hizmet olacak ve Aralık 2020'de piyasaya çıkması gerekiyor. Başlangıçta en azından & ldquo; dünyadaki tek faks makinesinden & rdquo; sorun: Sidewalk'un değerli olması için çok sayıda kullanıcıya ihtiyacı var, ancak başlangıçta çok karışık olacak çünkü çok az kişi bunu bilecek. Muhtemelen bu yüzden Amazon, onu destekleyecek teknolojiye sahip Echo cihazlarında varsayılan olarak açmayı planlıyor. Bir anda daha fazlası.

Amazon Sidewalk tüm internetimi kullanacak mı?

Hayır. Kaldırım, düşük güç tüketen, düşük bant genişliğine sahip bir ağdır: Cihazlardan güvenlik uyarıları iletebilir, ancak güvenlik kamerası gibi bir şeyden video akışı sağlayacak bant genişliğine sahip değildir. İnternet bağlantınız üzerindeki yükü ihmal edilebilir düzeyde olmalıdır: Bir Kaldırım Köprüsü için maksimum bant genişliği 80Kbps'dir ve hesap başına ayda 500MB'den fazla kullanmaz.


Amazon için içinde ne var?

Amazon çevrimiçi yaşamınızın ne kadar çok parçası olursa, size o kadar çok şey satabilir - yani herkesi Sidewalk'u kucaklamaya ikna edebilirse, onlara çok sayıda Yankı ve onunla çalışan cihazlar satabilir.

Kaldırımın kendisi veri madenciliği yapmak için orada değil - ve Sidewalk ağına göz atmaya çalışan birine karşı kullanıcı gizliliğini korumak için üç seviyeli şifrelemeye sahip - ancak Amazon cihazlarını evinize, cebinize, arabanıza koymanızı teşvik ediyor …

Hangi cihazlarda Amazon Sidewalk var?


Lansman sırasında aşağıdaki cihazlar Kaldırım Köprüleri olabilir:

• Echo Dot 2. Nesil ve daha yenisi, saatli model dahil
• Echo 2. Nesil ve daha yeni
• Tüm Echo Show cihazları
• Tüm Echo Plus cihazları
• Yankı Noktası
• Echo Studio
• Halka Projektör Kam (2019), Halka Spot Kam Kablolu (2019), Halka Spot Işık Kam Montajı (2019)


Ek olarak, bu cihazların Sidewalk'a bağlanması onaylanmıştır:

• Ring Araba Alarmı
• Parça izleyiciler

Daha fazla üçüncü taraf desteği yakında duyurulacaktır.

Amazon Kaldırımı'nı nasıl açarım ve Amazon Kaldırımı'nı nasıl kapatırım?

Kaldırım, bir kapsam dışı bırakma hizmetidir, bu nedenle, yayınlanır yayınlanmaz - ki bu bu ay gerçekleşmelidir - uyumlu cihazlarınızda yayınlanacaktır. Buradaki düşünceyi anlıyoruz, çünkü Sidewalk'un sözlerini yerine getirmesi için çok sayıda kullanıcıya ihtiyacı var. Ancak gizlilik açısından kötü bir görünüm.

Sidewalk'u kapatmak istiyorsanız, bunu Alexa uygulamasında yaparsınız. Uygulamada şuraya gidin:Diğer> Ayarlar> Hesap Ayarları> Amazon Kaldırımı. Bu hesap için tüm cihazlarınızda Sidewalk'u kapatmak için bir geçiş vardır veya yalnızca Topluluk Bulma özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, diğer kişilerin cihazlarının eksik anahtarları veya evcil hayvanları bulmasını sağlayan bir yöntemdir, ancak aynı zamanda Sidewalk Bridge'inizin yaklaşık konumunu da verir.