Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Amazon, James Bond stüdyosu MGM'yi satın alırken Disney Plus ve Netflix'i çift tıklamayı hedefliyor

Amazon, James Bond stüdyosu MGM'yi satın alırken Disney Plus ve Netflix'i çift tıklamayı hedefliyor

arasında çevrimiçi akış hizmeti savaşı varsaAmazon Prime Videosu,NetflixveDisney ArtıSon 18 ayda yeterince kanlı olmamıştı, o zaman Amazon'un James Bond stüdyosu MGM'yi satın aldığı doğrulandığı için daha da artmak üzere.


Amazon'u 8,45 milyar doları geri getirecek olan satın alma, 1924'te kurulan klasik film stüdyosu MGM'nin Amazon'un kontrolüne girdiğini ve ilki filmlere, ikincisi ise daha fazlasına odaklanan Amazon Studios ile ortak olacağını görecek. TV şovlarında.

MGM'nin portföyünde bulunan en ünlü mülk James Bond'dur ve Amazon Prime Video abonelerinin erişmek üzere olması kaçınılmaz görünüyor.HerJames Bond filmi bu anlaşma sayesinde hiç yapılmadı. Bununla birlikte, MGM'nin içerik portföyünde şu anda 4.000'den fazla film ve 17.000 TV şovu da bulunmaktadır.

Anlaşma hakkında konuşan Prime Video ve Amazon Studios'un kıdemli başkan yardımcısı Mike Hopkins şunları söyledi:

'Bu anlaşmanın arkasındaki gerçek finansal değer, MGM'nin yetenekli ekibiyle birlikte yeniden tasarlamayı ve geliştirmeyi planladığımız derin katalogdaki [fikri mülkiyet] hazinesidir. Çok heyecan verici ve yüksek kaliteli hikaye anlatımı için pek çok fırsat sunuyor.'


Gelen anlaşmanın haberiÇeşitlilik, Disney Plus ve Netflix için üzücü bir haber olacak, çünkü bir gecede Amazon Prime Video, içerik kitaplığı ve aboneleri için değer açısından olağanüstü yeni bir seviyeye taşınacak gibi görünüyor. Amazon, MGM'den 20.000'den fazla içerik parçasıyla Prime Video'yu tam anlamıyla enjekte etmek üzere olabilir ve bu IP'lerle orijinal içerik oluşturma özgürlüğüne sahip olabilir.

Bu IP'ler şunları içerir, ancak hiçbir şekilde bunlarla sınırlı değildir: Rocky, Creed, Basic Instinct, Legally Blonde, Poltergeist, Robocop, Silence of the Lambs, Stargate, Tomb Raider, Fargo, Vikings, The Handmaid's Tale ve doğal olarak James Bond.


Ve bu olduğunda, birKocamanakış savaşlarının durumu üzerindeki etkisi. Üç büyük akış hizmetinden, yani Disney Plus, Netflix ve Amazon Prime Video'dan, en az etkileyici içerik sunan ve kesinlikle en az etkileyici derinliğe sahip olanın Amazon'un hizmeti olduğunu söylemek doğru olur.

Bu anlaşma ile Amazon bu sorunu hemen çözecek veinanılmaz şekildekendi akış hizmeti için popüler IP'ler.


Ve özellikle James Bond hayranları için bu, Amazon Prime Video'ya abone olmama kararını inanılmaz derecede zorlaştıracak ve aynı zamanda akış hizmetinin genel olarak sunduğu hizmetleri önemli ölçüde geliştirecek. MGM'nin portföyü, The Boys gibi orijinal hitlerin akış hizmetine getirilmesine yardımcı olan Amazon Studios'un portföyüyle birleştiğinde, güçlü bir karışım gibi görünüyor.

Ve Disney Plus ileçoktantarafından yeni genişletilen, kendi başına birden fazla stüdyoda oturantüm Star kataloğunun eklenmesigibi bir dizi kaliteli orijinal içerik sunun.Mandaloryalı,Loki,WandaVisionveObi-Wan Kenobi, top şimdi çok sağlam bir şekilde Netflix'in sahasına geri döndü.

Umarım The Witcher ve Stranger Things'in gelecek sezonu yeni orijinal Netflix içeriğinin sadece başlangıcı olur. Ve belki de bu yüzden Netflix teklifini şu an için genişletmekle bu kadar ilgileniyor.daha etkileşimli eğlence dahil, fazla.

James Bond gibi MGM içeriğinin Amazon Prime Video'ya ne zaman geleceği şu anda belirsiz. Ancak, nedır-dirKesin, bu anlaşmanın ortalama akış hizmeti abonesi için harika bir haber olduğu, çünkü en iyi köpekler olarak kalmak için Amazon Prime Video'nun yanı sıra Disney Plus ve Netflix'teki içeriğin rekabet gücünü artırmaya yönelik görünüyor.


Bugünün en iyi Amazon Prime Video fırsatlarıAmazon Başbakanı Amazon Prime Video - Ücretsiz Deneme GörünümNSAmazon BaşbakanıAmazon Prime Amazon Prime - Amazon Prime'da Yıllık 119 $ /yıl Görünüm Amazon Prime - Amazon'da Aylık 12,99 $ /ay Görünüm