Close
  • Ana
  • /
  • Bağlı Ev
  • /
  • Amazon'un Alexa Önsezileri, unutursanız ısıtmanızı sizin için kapatabilir

Amazon'un Alexa Önsezileri, unutursanız ısıtmanızı sizin için kapatabilir

Alexa birçok şekil ve boyutta gelir: ister minyatür çerçevesiyle tercih edilsin.Amazon Yankı Noktasıveya belki deAmazon Echo 4. Nesil. Cihazdan bağımsız olarak, Alexa komutlarınızı istek üzerine yerine getirmekle yükümlüdür.

Alexa'nın dijital ev yardımının temel taşı olan Alexa Hunches, şimdi daha proaktif, uygulamalı bir versiyonuna çevriliyor. Artık akıllı evinizin sayısız cihazını kendi isteğiyle kontrol etmek için kararlar alabilir. Ve bu yeterli değilse, bu kararlar öğrenilmiş davranışlarınıza verilen yanıtlardır, bu da Alexa Önsezileri'nin kendi evimizde sizden bir adım önde olduğu anlamına gelir!

Alexa Hunches, bağlı akıllı ev cihazlarınız için önerileri ele almak üzere ilk olarak 2018'de tanıtıldı. Önerme basitti: alışkanlıkları kazanmak, davranışları kaydetmek ve ardından boşlukları doldurarak günlük hayatınıza yardımcı olmak.

Genelde kapattığınız ama bir akşam yapmayı unutmuş olabileceğiniz bir ışık? Sorun değil, Alexa Önseziler devreye girecek ve önceki davranışlara göre kapatmayı isteyecektir. Daha sonra bunu sesli komutla tamamlayabilir veya çeşitli Alexa cihazlarında telefonunuzda izin verebilirsiniz.


Amazon, bu hafta ABD'de Alexa Hunches'ın eylemleri özerk bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayarak, akıllı asistanla günlük etkileşimlerinizin sayısını azaltarak bu özelliği daha da ileri götürdü. Genellikle kapalı olacağı yerde bir şey bırakıp bırakmadığınızı görmek için akıllı cihazlarınızda düzeltici bir tarama yapabilir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz, kafa karıştırıcı olabilecek çok sayıda Alexa cihazı var. Pingtwitter en iyisini seçtiAlexa hoparlörleriher bütçeye uygun, böylece akıllı evinizi sağlam bir temelden oluşturmaya başlayabilirsiniz.


Akıllı ışıklar, ışıklar ve bir dizi diğer bağlı gadget, Alexa Hunches'ın emrinde. Bunların hepsi Pingtwitter'lerin yardımıyla güçlendirilebilir.en iyi akıllı fişler– burada, herhangi bir sokete uygulama ve Alexa kontrolü ekleyebilirsiniz. Ya da belki Alexa Hunches'in ısıtmanızı düzenlemesini isteyebilirsiniz. Pingtwitter elle seçtien iyi akıllı termostatpara biriktirirken sizi sıcak tutmak için yoğun bir kalabalığın dışında.

Anlaşılır bir şekilde, evinizin cihazlarını yöneten, açık ve kapalı olana ilişkin aramalar yapan, tamamen kendinizden bağımsız bir dijital akıllı asistan istemeyebilirsiniz. Yine de korkmayın, çünkü bunlar biraz teknik bilgi ve ayar ayarlaması ile değiştirilebilir. İşte nasıl:


Alexa Önsezilerini kapatın

Alexa Önsezileri varsayılan olarak açıktır (muhtemelen yeni koşullar altında kendi çağrısı). İlk arama noktası sesli komutlardır: Önsezileri kapatmak için 'Önsezileri Devre Dışı Bırak' diyebilirsiniz. Önsezileri tekrar açmak için 'Önsezileri Etkinleştir' deyin.

Tabii ki, sesli komutlar çoğu zaman titriyor. Bu işe yaramazsa, Alexa uygulamasında Alexa Önsezilerine gidin:

Her şey yolundayken, bu Alexa Önsezilerini devre dışı bırakmalı ve cihazlarınızı Amazon'un akıllı kitinden herhangi bir söz söylemeden kontrol etmekte özgür bırakmalıdır.

Alexa Önsezilerini açın

Önseziler bilinmeyen bir nedenle varsayılan olarak açık değilse veya devre dışı bıraktıysanız ve nasıl yeniden açılacağını unuttuysanız, uygulamaya gidin ve talimatları izleyin.


Bundan sonra, Alexa'nın kaydetmesini istediğiniz önsezilere başkanlık edebilirsiniz.

Alexa Hunches haberleri sizin için biraz fazla iRobot ise, o zaman kesinlikle bu duyguyla ilişki kurabiliriz. Yine de, bir kullanıcının belirli eylemleri tetiklemek için Alexa'ya gönderdiği programlanabilir komutlar olan Rutinler ile karıştırılmamalıdır.

Öte yandan Alexa Hunches, tekrarlanan davranış kalıplarını özümsemek ve buna gerçek zamanlı tepkiler öğrenmek için AI güdümlü öğrenmeyi kullanır. Sürekli gelişen işlevleri ev tabanlı teknolojiye dönüştürmeye çalıştığı için, Amazon'un önündeki yola dair büyük bir fikir.

Bazı insanlar için, kusursuz bir akıllı ev deneyimi oluşturmada açıklayıcı bir adım olacaktır; diğerleri için, çok uzak bir otomasyon olacak ve bazı kullanıcılar, Alexa'nın kişisel akıllı kurulumlarına katılımını geri çevirerek veya sadece Alexa Önsezi işlevini kapatarak yanıt verebilir.

Kaynak:Sınır