Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Amazon'un Echo Auto artık İngiltere'de - arabanıza Alexa ekleyerek

Amazon'un Echo Auto artık İngiltere'de - arabanıza Alexa ekleyerek

Amazon nihayet İngiltere'de Echo Auto'yu piyasaya sürdü ve Alexa ses kontrolünü neredeyse her araca getirdi.


49,99 £ fiyatla satılan küçük gadget, akıllı telefonunuza bağlanır ve arabanızın hoparlörlerinden Bluetooth aracılığıyla veya yardımcı giriş jakına takılarak ses çalar. Echo Auto daha sonra bir havalandırma klipsi kullanarak ön panele monte edilir ve aracın USB bağlantı noktası veya 12V soketinden güç alır.

ABD'ye ilk kez 2018'de geri dönen Echo Auto, mavi bir LED ışık çubuğuna sahiptir, böylece Alexa'nın ne zaman dinlediğini veya sessize aldığını bilirsiniz, tıpkı diğer tüm Echo akıllı hoparlörlerde olduğu gibi. Mikrofonu sessize almak ve Alexa'yı manuel olarak çağırmak için de aynı Yankı düğmeleri vardır - veya sadece & ldquo; Alexa & rdquo; diyebilirsiniz. Sesli asistanın dikkatini çekmek için normaldir.

Echo Auto'ya yayılmış sekiz mikrofon, Alexa'nın sizi müziğin, yol gürültüsünün ve klimanın sesini net bir şekilde duymasını sağlar. Daha sonra Alexa ile tıpkı evdeymiş gibi etkileşime girebilir, müzik talep edebilir, hava durumunu kontrol edebilir, yapılacaklar listenize öğeler ekleyebilir ve eller serbest telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.


(Resim kredisi: Amazon)

Echo Auto, akıllı telefonunuzdaki Alexa uygulamasını kullanır, bu nedenle önce bunu yüklemeniz ve oturum açmanız gerekir. Ancak bundan sonra, Echo Auto'yu telefonunuza ve arabanıza bağlayın ve gitmekte fayda var. Veriler telefonunuzun 4G bağlantısından gelir; bu nedenle, Alexa ve Echo Auto aracılığıyla çok fazla müzik çalıyorsanız, uygun bir aylık veri ödeneğiniz olduğundan emin olun.

Amazon, Echo Auto'nun neredeyse tüm araçlarla çalıştığını söylüyor, ancak bazı istisnalar var. Bunlar, uyumlu Bluetooth sistemlerine sahip olmayan araçları ve havalandırma delikleri Echo Auto’nun montaj sistemiyle çalışmayan araçları içerir.


Echo Auto’nun Bluetooth sistemiyle uyumsuz olan araçların ve cep telefonlarının listesi aşağıda verilmiştir. VeburayaEcho Auto’nun yuvasıyla uyumlu ve uyumsuz olan hava deliklerinin bir görüntüsüdür.

Amazon Echo Auto'yu 49,99 £ karşılığında satın alın


Bunu beğendin mi?