Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • AMD'nin yeni nesil GPU'ları 3 kat daha hızlı, Nvidia GeForce RTX 3080'i toz içinde bırakacak

AMD'nin yeni nesil GPU'ları 3 kat daha hızlı, Nvidia GeForce RTX 3080'i toz içinde bırakacak

Pekala, bu Nvidia'nın oturup dikkatini vermesi için bir erken uyarı atışı değilse, o zaman ne olduğunu bilmiyorum. Bunun nedeni, AMD'nin 'yaklaşan amiral gemisi GPU'larının RX 6900XT'den 3 kat daha hızlı olması gerektiğini' belirten yeni bir raporun kapağı kırmış olmasıdır.


Bu, Pingtwitter'lerdeki GPU'dan 3 kat daha hızlıen iyi grafik kartlarısatın alma rehberinin 'en iyi premium AMD grafik kartı' olduğunu söylüyoruz.

Bu, yeni nesil AMD grafik kartlarının, bu rapora inanılırsa, AMD GPU dünyasının şu anki kralı RX 6900XT'den üç kat daha hızlı olacağı ve tartışmasız daha da önemlisi Nvidia'dan ayrılması gerektiği anlamına geliyor. GeForce RTX 3080 toz içinde.

RX 6900XT'den üç kat daha güçlü olan yeni amiral gemisi AMD GPU, Nvidia GeForce RTX 3090'ı da tahttan indirmelidir. Bu nedenle, bu çok ateşli bir durum ve en azından kağıt üzerinde Nvidia için endişelenecek bir şey ve özellikle de göz önüne alındığında.devam eden stok sorunlarıNvidia ekran kartları karşı karşıya.

Nezaketle gelen raporun özü,arteknik, gelen bilgilere dayanmaktadırwccftech, kendisi Twitter'da seri grafik kartı bilgi sızdıran @KittyYYuko tarafından dökülen bilgileri bildirdi. Bu tweet doğrudan aşağıda görülebilir:


2.5x çok az.Tahmin edin :p2 Mayıs 2021

Daha fazla gör

Sızdırıcının Twitter kullanıcısı Paul Eccleston'ın bu yeni nesil AMD GPU'lar hakkındaki yorumlarına verdiği yanıtta, @KittyYYuko '2.5x çok az' dedi ve bu da wccftech'in 'bu, yeni nesil amiral gemisinin neredeyse 3'e kadar çıkabileceğini öne sürmesine yol açtı. kat daha hızlı'.


Bu ekstra hız, eğer doğruysa, muhtemelen bu gelen 'Navi 31' grafik kartlarının 7nm'den 5nm'lik bir mimariye geçişinden kaynaklanıyor ve bunun da büyük performans kazanımları ve daha fazla watt başına performans kazanımları sağladığı gösterilmiş. .

Ham sayılar açısından, mevcut Navi 21 amiral gemisi 80 işlem birimi ve 5.120 gölgeleme birimi sunarken, gelen Navi 31'in bu sayıları 160 işlem birimine ve 10.000 gölgeleme birimine kadar ikiye katlaması planlanıyor. Ve en azından bu raporlara göre, 5nm'ye geçişle ortaklaşa iki katına çıkma, üç kat daha fazla performansa yol açacaktır.


Ve, üç kat daha fazla performans, kesinlikle Nvidia'nın mevcut Ampere GPU'larına sıkı bir şekilde mücadele edecek. Nvidia'nın bu yeni AMD kartlarıyla savaşmak için elinde bir şeyler olup olmadığı şu anda bilinmiyor ve bu AMD kartlarının en erken 2022'nin sonlarına kadar beklenmediği göz önüne alındığında, savaşın zaten kazanılmış olmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor.

Umuyoruz ki bu AMD kartları düştüğünde oyuncular, tutkulu PC oyuncularının eli boş bırakılırken şimdiye kadar binlerce soyguncunun şampanya içtiği korkunç stok sorunlarıyla karşılaşmazlar.