Close

Bileğinize yuvarlak yüzlü bir Apple Watch yönelebilir

Wear OS akıllı saatlerinin Apple Watch üzerinde sahip olduğu bir şey varsa, o da çoğunun dairesel ekranlara sahip olmasıdır.geleneksel kol saati.

Ve şimdiye kadar, Apple Watch yalnızca dikdörtgen bir ekranla mevcuttu, ancak yeni yayınlanan bir Apple patenti meyve verirse bu değişecek gibi görünüyor.

  • Apple Watch tasarımcısı Jony Ive, Apple tarafından üretilmeyen en sevdiği saatleri ortaya çıkarıyor
  • Pixel Watch, pil ömrü söz konusu olduğunda Apple Watch'a zarar verebilir
  • Bunlar smartwatch

Patent ilk olarak 2016'nın ilk çeyreğinde dosyalanmış ve dün ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanmıştır ve 'Eğri kenarlı ekrana sahip bir elektronik cihaz' içindir.

Aşağıdaki görselden de görebileceğiniz gibi, çok saate benziyor:


Elbette yuvarlak bir saat kesin değildir. Apple geçmişte hiç gün ışığına çıkmamış çok sayıda patent başvurusunda bulundu.


Burada durumun böyle olmadığı hissine kapılıyoruz. Apple, Apple Watch'u her zaman bir stil öğesi olarak öne çıkardı, bu nedenle dikdörtgen bir kadranın gözünden kaçan potansiyel alıcıları kazanmak için bir dizi farklı tasarıma ihtiyacı olacak.

Dolayısıyla, Apple Watch Series 4 kare köşelere sahip olabilirken, Apple Watch Series 5 (hatta Apple Watch 2) da dairesel bir seçenek sunabilir.


Apple, patenti gözlük veya kulaklık gibi diğer giyilebilir cihazlar için de kullanıyor olabilir.

Dairesel görüntülü patent, diğer 59 yeni verilmiş patentle birlikte yayınlandı.Patently AppleBunlar, taşınabilir bir cihazı şarj etmek için endüktif şarj sistemine sahip bir AirPod kılıfı ve gömülü klavyeli yeni iPad kılıfını içerir.

Potansiyel müşteri resmi kredisi:Alcion Tasarımı