Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Bir Apple Watch 'Explorer' sürümü harika bir fikirdir (maceracıların buna ihtiyacı olduğu için değil)

Bir Apple Watch 'Explorer' sürümü harika bir fikirdir (maceracıların buna ihtiyacı olduğu için değil)

hakkında son dedikodularApple Watch Seri 7Apple'ın belki de normal sürümün yanında (2021'de bekleniyor) veya belki de 2022'nin başlarında daha 'sağlam' bir sürüm yayınlamayı planladığıdır.


Bu bir rapora göreBloomberg, bazı Apple'ın buna 'Explorer Sürümü' adını verdiğini ve 'Casio'nun G-Shock saatlerinin damarında ekstra darbe direnci ve koruma' sunduğunu söylüyor. Bu, biri benim için, diğeri Apple için iyi olan iki nedenden dolayı bana harika bir hamle gibi geliyor.

Öncelikle Apple'ın bunu neden yaptığından bahsedelim. Bloomberg raporu, yeni modelin 'sporcular, yürüyüşçüler ve cihazı daha zorlu ortamlarda kullanan diğerlerini hedefleyeceğini' söylüyor. Birincil amacı buysa şaşırırım. Kesinlikle bunun için tasarlandığını düşünüyorum.parametrelerhasar direnci, su yalıtımı vb. açısından ekstrem spor severlerin isteyeceği bir şeydir. Ve bahse girerim Apple'da böyle insanlar vardır çünkü orası böyle bir yer ve bazıları şüphesiz bu saat üzerinde çalışıyor ve tam olarak istedikleri gibi yapıyorlar.

Yine de. Ekstrem spor pazarı tam olarak büyük değil. Apple'ın nişlere hitap etme konusunda bir sorunu yok, ancak muhtemelen eski kar iğnesini gerçekten hareket ettirebilen daha büyük gruplara hitap etmeyi tercih ediyor. Hangi grubun büyük olduğunu ve onları asla bu koşullara zorlamasalar da aşırı koşullar için üretilmiş saatleri giymeyi sevdiğini biliyor musunuz? Erkekler.

Tüm zamanların en ikonik saatlerinden bazılarını düşünün; Dalış için üretilmiş Rolex Submariner; TAG Heuer Monaco, motor sporları zaman takibi için üretilmiştir; Uzaya giyilen Omega Speedmaster. Onları giyen insanları düşünün: Bond olarak Connery, Steve McQueen, Neil Armstrong ve Buzz Aldrin.


Yukarıda bahsedilen G-Shock'un kendisini düşünün – yaklaşık 40 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana bir dayanıklılık simgesi.

İnsanlar bu saatleri ya da onları çağrıştıran daha uygun fiyatlı modelleri satın alıyor çünkü bir gün onların uç özelliklerine ihtiyaç duyabileceğinizi düşünmek eğlenceli. Çünkü takım elbisenizle birlikte bir tane giymek, günün sonunda gömleğinizi ortaya çıkarmak için gömleğinizin düğmelerini açabileceğiniz ve eve dönüş yolunuzdan atlayacağınız anlamına gelir. Bu saatler havalı, çünkü yapmak için üretildikleri şey havalı ve onları takmak, onu çeviriyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Günlük hayatın bolluğuna karşı küçük bir isyan eylemidirler.

Tanıdığım çoğu insanın birelma izleKadınlar mı. Bu sadece bir anekdot ve Apple'ın kendi satış rakamlarını ne kadar yakından yansıttığı hakkında hiçbir fikrim yok – ve eminim ki bir faktör, Apple'ın kadın bedenlerine odaklanan çok az akıllı saat üreticisinden biri olmasıdır. Apple Watch olmayan akıllı saatlere sahip erkekler tanıyorum, ancak çok az kadın (ve bu birkaç kadının hepsinde Fitbit saatler var).


Bu nedenle, bir Apple Watch Explorers Edition'ın büyük ölçüde sağlam bir görünümden hoşlanan ve Apple'ın mevcut seçeneklerinin gerçekten kaşındırdığını hissetmeyen insanlara, hatta titanyum modeline hitap etmeyi hedefleyip hedeflemeyeceğini merak ediyorum. Ve bence bu nedenle suya dayanıklı kekler gibi satabilir, serbest tırmanış için gerçekten iyi olup olmadığına bakılmaksızın.

G-Şok titanyum

Apple Watch'ınızda bu ikonik sağlam tasarımdan biraz olsun istiyorsunuz, değil mi?

(İmaj kredisi: G-Shock)

Çeşitlilik yaşamın çeşnisidir

Apple için iyi olan kısım bu. Ama ben sert bir saate imrenen biri değilim. Ben sadece Apple Watch'un şimdi olduğundan daha fazla çeşitlilik içermesini dilemeye başlayan biriyim ve bu gerçekleşirse bunun için harika bir olumlu işaret olabilir.


Apple Watch, sekiz farklı renk, iki boyut ve [kontrol notları] ile üç malzemeyle gelir Burada görüyorum… birmilyaryılda farklı bant seçenekleri? Kulağa doğru geliyor.

Yine de, temelde aynı tasarımla geçen bu yıllardan sonra, kendimi farklı şekillerde ve kasalarına göre güzelleşen harika normal saatlere bakarken ve Apple Watch'ta yeni bir şey dilerken (geçmeyi reddettiğim, açık olmak gerekirse) buluyorum. .

İçinde biraz G-Shock DNA'sı olan bir versiyonun, tasarımı biraz karıştırması gerekecekti - dahası, sadece özel kayışlar ve saat yüzleri içeren Apple Watch Nike veya Hermes sürümlerinden daha fazla. Apple, bu sağlam saatle diğer tasarımları geride tutan barajı kırarsa, yeni görünümlerin akmaya başlayabileceğini umuyorum. Yuvarlak ekranlı bir versiyon göreceğimizden şüpheliyim, ancak Apple'ın bazı pah kırma veya çift tonlu kasalarla veya diğer kozmetik değişikliklerle oynamasını görmek isterim.

Belki de tüm bunlar Cupertino'daki birinin oynadığı ve asla gün ışığına çıkmayacak bir şeydir - ama bence Apple'ın bunu gerçekleştirmesi için iyi bir şans var ve umarım bu sadece bir başlangıçtır.