Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • AncestryDNA incelemesi: Yetişmekte olan şecere uzmanları için harika bir araç

AncestryDNA incelemesi: Yetişmekte olan şecere uzmanları için harika bir araç

Pingtwitter'ün resmi AncestryDNA incelemesine hoş geldiniz. AncestryDNA 2012'de ortaya çıkmadan önce, Ancestry zaten dünyadaki en büyük şecere şirketiydi. DNA testi, aile geçmişi sitesinin teklifine yeni bir boyut katarak aile ağaçlarıyla entegrasyon, yeni akrabalarla bağlantı kurmak için daha fazla fırsat ve eski kayıtlarla daha iyi bağlantılara izin verdi.


Bunun gerçekten ilginç olduğunu düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Şimdi birien iyi DNA test kitleriEtrafta: Şimdiye kadar 15 milyondan fazla kişi AncestryDNA testi yaptırdı, bu da sadece veri tabanının daha dolu ve yakın bağlantılara sahip olma ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelmiyor, aynı zamanda şecere konusuna büyük bir ilgi olduğunu gösteriyor.

Günümüzün en iyi AncestryDNA Genetik Test fırsatları 103 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat AncestryDNA: Genetik ... Amazon Prime £ 89 £ 69 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Test size geçmişiniz, yeni DNA akrabalarınızla olan bağlantılarınız ve 'etnik köken tahmininiz' hakkında bazı harika bilgiler verir; bu, dünyanın neresinden selam vereceğiniz anlamına gelir. Ancak, Ancestry'nin kayıtlarına, aile ağacı oluşturma yazılımına ve topluluğa erişmek için bir abonelik ücreti ödemeniz gerekecek - bu, DNA testinin fiyatına dahil değildir.

Bununla birlikte, yıllık alışveriş etkinlikleri sırasında bu tür kitlerde genellikle fiyat düşüşleri olduğunu unutmayın, bu nedenle en azından orada biraz para biriktirebilirsiniz. Kılavuzlarımıza yer işareti koyunen iyi Amazon Prime Day fırsatları,Black Friday fırsatlarıveSiber Pazartesi fırsatlarıen büyük tasarruf için.

Nasıl çalıştığını, bize ne söyleyebileceğini ve aile geçmişi meraklıları ve diğer herkes için buna değip değmeyeceğini öğrenmek için AncestryDNA test kitini denedik.


AncestryDNA incelemesi

(Resim kredisi: AncestryDNA)

AncestryDNA incelemesi: DNA toplama

AncestryDNA toplama işlemi çok basittir. Kitiniz geldiğinde, bir Ancestry hesabı oluşturmanız gerekir - zaten varsa, DNA sonuçlarınızı doğrudan ona ekleyebilirsiniz.


Test, takip etmesi kolay talimatlarla birlikte gelir. Tükürüğünüzü bir numune tüpüne almanız ve ardından testin başlaması için geri göndermeniz gerekir. Gönderiye eklemeden önce, seri numarasını numune tüpüne kaydettiğinizden emin olun - bu, DNA numunenizin istatistiklerinin anonim olmasını sağlar, ancak yine de izlenebilir.

AncestryDNA test kitinin bir inceleme örneğini aldık. Bu, sonuçların ne kadar süreceği konusunda yorum yapamayacağımız anlamına gelir, ancak AncestryDNA'ya göre normal bekleme süresi yaklaşık altı ila sekiz hafta arasındadır. Kullanıcılar, numuneleri geldiğinde, test edilirken ve sonuçlar hazır olduğunda e-posta yoluyla bilgilendirilir.


AncestryDNA incelemesi: DNA Sonuçları

AncestryDNA testinin size genetik etnik kökeninizle ilgili sonuçlar sağladığını, bir aile ağacı oluşturmanıza olanak tanıdığını ve sizi yaşayan akrabalarınıza bağladığını baştan belirtmekte fayda var. Ancak Ancestry'nin eksiksiz Ancestry topluluğuna ve kayıtlarına erişim içeren eksiksiz hizmet paketinden yararlanmak için bir abonelik ödemeniz gerekir.

Yine, sonuçlarınızı görmek ve hatta insanlarla bağlantı kurmak için bu gerekli değildir. Ama ne kadar teklif edildiğini gördükten sonra cazip gelebilirsin. Abonelik planları ülkeden ülkeye değişebilir, ancak örneğin Birleşik Krallık'ta bir ay için £ 10.99'dan başlayıp ayda £ 19.99'a kadar.

Sonuçlarınız alındıktan sonra, Ancestry hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Daha sonra dünyanın büyük bir haritasını göreceksiniz ve üzerinde çok sayıda renkli baloncuklar olacak - bunlar etnik köken tahminlerinizi gösteriyor, ki bu AncestryDNA’nın testinin atalarınızın büyük olasılıkla geldiğini ortaya çıkardığı yerdir.

Farklı alanları yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve daha fazlasını öğrenmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz. Bazı alanlar, atalarınızın yaşamış olabileceği daha spesifik bölgeler hakkında ek bilgiler içerecektir.


Genetik etnik kökeninizle ilgili bilgilerin yanı sıra, AncestryDNA'nın bir başka büyük cazibesi de DNA eşlemelerinin bulunduğu devasa veritabanıdır ve DNA'nızın bir kısmını paylaşan binlerce insanla tam anlamıyla bağlantı kurmanıza izin verir. Listeye giren biri varsa, soy ağaçlarını da karşılaştırabilir ve onlara mesaj gönderebilirsiniz. Uzaktaki, yaşayan akrabalarınızla bağlantı kurmak istiyorsanız bu bağlantılar gerçekten harikadır, ancak aynı zamanda ailenizin geçmişinin haritasını çıkarmak daha cazipse daha iyi aile ağaçları oluşturmanıza da olanak tanır.

Gizlilik önemliyse endişelenmeyin. Akrabalarınızı taramak zorunda değilsiniz ve ayrıntılarınızın listelenmesini de seçmek zorunda değilsiniz.

AncestryDNA birçok özellik sunmasına rağmen, hizmetini sürekli güncelliyor. Bu, bilimsel araştırmaya dayalı yeni sonuçlar, yeni referans örnekleri ve geliştirilmiş araçlar geldikçe Ancestry DNA'nın sizi güncelleyeceği anlamına gelir.

AncestryDNA incelemesi: Bu iyi mi?

Başından beri açık değilse, AncestryDNA aile geçmişiyle ilgileniyorsanız harika bir DNA test kitidir. Bununla birlikte, atalarınıza genel bir bakış, atalarınız ve hatta sağlık özellikleriniz hakkında ek bilgiler içerebilecek daha geniş bir deneyim arıyorsanız,23andMeyerine.

Uzak akrabalarınızın nereden gelmiş olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek, yaşayan akrabalarınızla bağlantı kurmak ve soy ağacı oluşturma ve erişim gibi Ancestry'nin bazı harika şecere özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, bu DNA test hizmeti çok basittir. milyonlarca kayıt.

  • en iyi kimlik hırsızlığı koruma hizmetleri
Günümüzün en iyi AncestryDNA Genetik Test fırsatları 103 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat AncestryDNA: Genetik ... Amazon Prime £ 89 £ 69 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz