Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android 10 artık çıktı. İşte Google Pixel'inize gelen harika yeni özelliklerin tümü

Android 10 artık çıktı. İşte Google Pixel'inize gelen harika yeni özelliklerin tümü

Google, son derece popüler olan mobil işletim sisteminin Android 10 olarak adlandırılan bir sonraki büyük yinelemesini başlattı. Ücretsiz yükseltme, 3 Eylül 2019 Salı günü geç saatlerde kullanıma sunuldu ve şimdi de dahil olmak üzere Google Pixel telefonlarına yüklenebilir.Piksel 3,Pixel 3 XL,Pixel 3avePixel 3a XL.


Yakın zamana kadar, Android'in bir sonraki sürümü kod adı ile markalandı 'Android Q'- Google'ın tüm önemli işletim sistemi güncellemelerini tatlılardan sonra adlandırması şeklindeki modeli takip ederek. Adlandırma kuralı Android 10 ile kaldırıldı.

Önceki Android işletim sistemi lansmanlarında olduğu gibi, Android 10 da yalnızca Pixel telefonlarda 3 Eylül 2019'da mevcut olacak ve diğer cihazlar biraz zaman alıyor.
işletim sistemini almak için daha uzun.

# Android10 burada 🎉 ve yardıma hazır. Yeni ve tanıdık özelliklerle dolu Android, her zamankinden daha kapsayıcı, erişilebilir ve daha güvenlidir. pic.twitter.com/uszOlbGm6P3 Eylül 2019

Tamamen ne kadar olduğuna bağlı olduğu için bunu tahmin etmek zordur.ince ayartelefon üreticiniz yapmayı seviyor - örneğin, Samsung, Android'in en son sürümünü cihaz portföyüne getirmeye geldiğinde ayaklarını sürükleme konusunda bir üne sahiptir.


Örneğin Samsung, Android Pie'yi kendiGalaxy S9veGalaxy s9 plustelefonlar bu yıl Ocak ayının sonunda - yaklaşık dört ay sonraAndroid PastasıPixel cihazlarda piyasaya sürüldü.

Android 10 Çıkış Tarihi 3 Eylül


(Resim kredisi: Google)

Tamam, peki Android'in bir sonraki büyük sürümünden ne bekleyebilirsiniz? Akıllı telefon sahipleri son birkaç aydır betayı kullanıyorlar, bu yüzden planlanan yeni özellikler hakkında epeyce şey öğrendik.

Google, aynı zamanda, bir dizi favori eklemesini de vurguladı.Google IO'sunun açılış konuşmasını açmakMayıs ayında geliştirici konferansı. Aşağıda, akıllı telefonunuzda artık kullanılabilen bir dizi başlık özelliği bulunmaktadır ...


Android Q Android 10


Heyecan verici bir şekilde, Android 10 teklifleriyerligibi katlanabilir cihazlar için destekSamsung Galaxy FoldveHuawei Mate X, böylece uygulamalar ekran boyutları arasında hızla geçiş yapabilir ve form faktörü değiştikçe genişleyebilir (veya küçülebilir). Bu, bir kova yüklemesi için kapıyı açar, Pixel serisindekiler de dahil olmak üzere daha fazla katlanır telefon.

Tartışmasız daha önemli - tartışmasız daha az gösterişli olsa da - uygulamaların Android 10'da cihazınızın konumuna nasıl erişebileceğini kontrol etme becerisidir. Artık tam olarak Apple iOS gibi çalışarak, her zaman, hiçbir zaman veya yalnızca uygulama açıkken erişim izni vermenizi sağlar açık. Ayrıca, uygulamalar ekranda olmadıklarında yapabilecekleri açısından daha sınırlıdır ve daha önce yapabildikleri gibi başka bir uygulamadan odağı 'çalamazlar'.


Bu, Play Store'dan yeni bir uygulama yüklerken kendinizi biraz daha güvende hissedebileceğiniz anlamına gelir.

Android Q Android 10


Önümüzdeki iOS güncellemesine benzeyen bir başka harika yeni özellik, resmi olarak Karanlık Tema olarak bilinen sistem genelinde bir karanlık modun gelişidir. Bu, gözlerinizi biraz dinlendirmeli ve aynı zamanda pil ömrünü korumalıdır ve etkinleştirildiğinde, değişiklik telefonunuzdaki tüm uygulamalara uygulanmalıdır.

Google'ın uygulamalarına ve temel teknolojilerine sürekli olarak yeni özellikler sunduğunu unutmayın, bu nedenle Android'e gelen her yeni şey Android 10'un bir parçası olmayacaktır. Google, en yeni AI motorlarının buluta ping atmaya gerek kalmadan daha hızlı çalışabileceğini söylüyor. daha duyarlı bir Google Asistan anlamına gelir.

Google Asistan, bu son güncellemeyle Google Haritalar'a daha iyi entegre edilecek, böylece Haritalar navigasyon modundayken aramaları yanıtlamak ve müzik çalmak için sesinizi kullanabileceksiniz, bu da gözlerinizi yoldan ayırmak için daha az bahane anlamına gelmeyecek.

Android Q Android 10


Ayrıca Android 10'da yeni olan (ancak gelecekte Android 9 Pie'ye de gelecek olan), Rahatsız Etmeyin'in farklı bir yönü olan Odak Modu: belirli uygulamaları engellemenize ve bir şeye odaklanmaya çalışırken belirli başkalarına izin vermenize olanak tanır.

Ebeveyn denetimleri Android 10 ile genişliyor ve belirli uygulamalar için ekran süresi sınırlarını belirleme ve gerektiğinde çocuklarınıza 'bonus' süre verme yeteneği kazanıyor.

Android Q Android 10


Bildirimler açısından, oynayabileceğiniz birkaç ince ayarınız var. Android 10 ile, uygulamadan gelecek bildirimleri engellemek veya sessizce iletmek için bir bildirim balonuna uzun süre basabilirsiniz (böylece görünmeye devam ederler, ancak ses çıkarmazlar veya telefonunuzu titretmezler). Bu, öğleden sonrayı karmaşık bir ayarlar menüsünden geçerek geçirmek zorunda kalmadan, istemediklerinizden istediğiniz bildirimleri sıralamanızı çok daha hızlı hale getirmelidir.

Oh, ve Android 10 bazı temel tema seçeneklerini içerir. Şu anda yalnızca vurgu rengini, yazı tipini ve simge şeklini ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, temel teknoloji, şu anda üçüncü taraf başlatıcılarla mümkün olana benzer, gerçekten heyecan verici bazı özelleştirme seçeneklerinin yolunu açıyor.

Android Q Android 10


Ayrıca yerleşik bir ekran kaydedici de vardır, böylece WhatsApp üzerinden teknik destek soruları ile sizi rahatsız eden yaşlı aile üyeleri için hızlı bir şekilde bir eğitim kaydedebilirsiniz. Pixel telefonunuzda 'her zaman açık' modu etkinleştirildiyse, Spotify'dan bir parça, bir podcast bölümü veya başka herhangi bir şey olup olmadığına bakılmaksızın Android 10'un o anda çalan parçayı gösterdiğini fark edeceksiniz. Google'ın Android 10'da sunduğu birkaç güzel küçük görsel ayarlardan biri.

Buna, ana ekrandaki değişiklikleri geri alma özelliğinden kod optimizasyonlarına kadar tüm küçük güncellemeleri ve perde arkasındaki ince ayarları ve ayrıca duyurulacak yeni özellikleri ekleyin ve Android 10'da keşfedilecek çok şey var.

Günümüzün en iyi Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 3a ve Google Pixel 3a XL fırsatları Sözleşme Anlaşmaları Sim Ücretsiz Google Pixel 3 XL (128 GB) Google Pixel 3 XL EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler50 GBChitter Chatter'da veri ücretsiz ön ödemeli £ 38 / ay GörünümTüm fiyatları görünGoogle Pixel 3a Yalnızca Siyah -...Google Pixel 3aEE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriBedavaön ödeme£ 21 / ay Görünüm-deEE Mobile Tüm fiyatları görünGoogle Pixel 3A XL (64 GB ... Google Pixel 3a XL Vodafone24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler54 GBveri 129,99 £ önceden Carphone Warehouse'da 30 £ / ay GörüntülemeTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz