Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android 12 Beta 3, dünyadaki en büyük ilk sorunlarımdan birini çözüyor ve bahse girerim sizinki de öyledir

Android 12 Beta 3, dünyadaki en büyük ilk sorunlarımdan birini çözüyor ve bahse girerim sizinki de öyledir

Android 12 beta, sonbahar sürümünden önce tüm hızıyla devam ediyor ve Beta 3, en can sıkıcı birinci dünya sorunlarımdan birini çözecek yeni ve şık bir özelliği ortaya çıkardı: otomatik döndürme. Benim gibiyseniz, medyanın keyfini gerektiği gibi ve istediğiniz zaman çıkarabilmeniz için otomatik döndürmeyi açarsınız, ancak daha sonra portre modunda kalmak istediğiniz uygulamalarda olduğunda onu kapatırsınız.


Kanepede geri tepmek veya yatakta telefonunuzda gezinmek (ki bunu yapmayı gerçekten bırakmanız gerekir) ve telefonunuzun ekranınızın içeriğini zorunlu olarak yatay konuma getirmesini sağlamak çok can sıkıcıdır. Ne kadar esnek olduğumu sanıyor bilmiyorum ama aslında buna uyum sağlamak için boynumu bir dal gibi ortasından kıracak yeteneğim yok. Bu çok büyük bir rahatsızlık değil, ancak sık sık otomatik döndürmeyi açıp kapatmam sık sık oluyor. Ancak Beta 3'ün geçmesi gereken bir şey varsa, Android 12 buna bir son vermek için daha akıllıca çalışıyor.

İşletim sisteminin bu sürümü için en son değişiklikler şurada listelenmiştir:Android geliştiricileri bloguve 'daha iyi, daha hızlı otomatik döndürme' içerir. Bu ne anlama geliyor? Tüm sorunlarıma tek cevap. Ya da en azından bu.

'Android'in otomatik döndürme özelliğini yüz tanıma ile geliştirdik, ön kamerayı kullanarak ekranın ne zaman döndürüleceğini daha doğru bir şekilde algıladık', diye yazıyor blog, aklımı okumaya başlamadan önce: 'Bu özellikle insanlar için faydalı örneğin kanepede veya yatakta uzanırken cihazlarını kullananlar.'

Bu küçük bir değişiklik ama sürekli kambur kulüpte olanlar ve muhtemelen 'Telefonumu tekrar yüzüme düşürdüm' kalabalığının bir bölümü için, geliştirilmiş özellik, yaptığımız yaşam kalitesini iyileştirme olacak. bekliyordu.


'Tüm cihazlarda ekran döndürmeyi olabildiğince hızlı hale getirmek için, animasyonu ve yeniden çizimi optimize ettik ve ML güdümlü bir hareket algılama algoritması ekledik' başlıklı blog gönderisiyle, otomatik döndürme de daha hızlı olacak. Sonuç olarak, temel otomatik döndürme özelliğinin gecikmesi %25 oranında azaltıldı ve yüz algılama geliştirmesinin faydaları bu iyileştirmelerin üzerine inşa edildi.'

Android 12 Beta 3'te kullanıma sunulan diğer özellikler arasında, 'kaydırılan içeriği yakalamayı ve paylaşmayı kolaylaştırmak için' kayan ekran görüntüleri, cihazda arama ve ayrıca uzun yolculuklar için pil ömrünü optimize edebilen Oyun Modu API'leri veya maksimum performans modu yer alıyor. tercihinize bağlı olarak kare hızları.


Bugünün en iyi Google Pixel 4a 5G ve Google Pixel 5 fırsatları Kilitsiz Planlar Mint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefonda 50 ABD doları indirim kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodunu kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanın SWITCHNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Google Pixel 5 (Taksit 128 GB) Google Pixel 5 (Taksit 128 GB) Özgürön ödeme46,21 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme46,21 $ /ay GörünümNSNane MobilMint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefondan 50 $ kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodu SWITCH kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Google Pixel 5 (Taksit 128 GB) Google Pixel 5 (Taksit 128 GB) Özgürön ödeme51,21 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme51,21 $ /ay GörünümNSNane MobilMint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefondan 50 $ kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodu SWITCH kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Google Pixel 5 (Taksit 128 GB) Google Pixel 5 (Taksit 128 GB) Özgürön ödeme56,21 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler15 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler15 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme56,21 $ /ay GörünümNSNane MobilEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz