Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Android Auto'nun yeni güncellemeleri mesajlaşmayı çok kolaylaştırıyor, daha fazla kişiselleştirmeye davet ediyor

Android Auto'nun yeni güncellemeleri mesajlaşmayı çok kolaylaştırıyor, daha fazla kişiselleştirmeye davet ediyor

Google kısa süre önce, Google'ın popüler araç içi akıllı telefon yansıtma uygulamasında medya tarama, özelleştirme kontrolleri ve mesajlaşmada kapsamlı iyileştirmeler getiren birkaç yeni Android Auto güncellemesini duyurdu.


Güncellemelerin haberleri takip ediyorAnahtar Kelime blogugeçen hafta duyurusu yapıldı ve cihazlara yaz sonunda ulaşacak olan yeni Android Auto özellikleriyle daha fazla kullanıcı özelleştirmesinin önünü açıyor.

  • En ucuz telefonlar: en iyi bütçeli akıllı telefon seçimimiz
  • Currys Epic Deals etkinliği: Amazon Prime Day'de kaçırdığınız her şeyin en iyisi
  • Zaten bir Samsung Galaxy SmartTag'im var ve bugün daha fazlasını satın alıyorum

Yeni güncellemelerin ele aldığı alanlardan biri, yolculuğunuzu geliştirmek için uygulama deneyimleri. EV şarj, park etme ve navigasyon uygulamaları artık Android Auto'da kullanılabilirken, mesajlaşmada yapılan iyileştirmeler, WhatsApp, Google'ın yerel Mesajlar SMS uygulaması ve diğer mesajlaşma platformlarından yeni mesajları daha kolay okumanızı ve göndermenizi sağlar.

Google, tek tek mesajlaşma uygulamalarının sağ üst köşesine yeni bir düğme ekleyerek, söz konusu uygulamadan yeni bir mesaj başlatmanıza izin vererek daha iyi mesajlaşma kontrolleri elde etti. Burada, örneğin bir mesaj başlatmak için mevcut 'Hey Google' sesli komutundan herhangi bir radikal değişiklik görmediğiniz için affedilseniz de, her bir mesajlaşma uygulamasına dokunulabilir düğmenin eklenmesi, bir mesajın hangi uygulamaya ihtiyaç duyduğu konusundaki kafa karışıklığını ortadan kaldırır. bir sesli komuta başlamadan önce gönderilebilir.

Android Auto mesajlaşma iyileştirmeleri


(Resim kredisi: Google Blogu)

Diğer güncellemeler, Google'ın Android Auto medya uygulamalarında gezinmeye yönelik yeni bir yaklaşımı özetlediğini görüyor. Yeni 'A'dan Z'ye' düğmesi sayesinde uzun çalma listelerinde gezinmek ve adres defterinizde durmadan gezinmek artık çok daha kolay hale gelecek. Google, bu düğmeyi kaydırma çubuğuna yeni bir 'başa dön' düğmesinin yanına ekledi. Diğer her şeyin düzgün çalıştığı göz önüne alındığında, gezinmenize ve düzenlemenize yardımcı olan yeni sekmelerle gezinme daha hızlı olmalıdır.

Android Auto, bu yıl güncellemelere yabancı olmadı ve son birkaç aydaki iyileştirmelerden payını aldı. Bu, yeni birAndroid Auto kontrol paneli güncellemesiAna gösterge paneli dokunmatik ekranının yanı sıra direksiyon simidinde bulunan uygulamaları gören. Fikir, seçtiğiniz navigasyon uygulamasını veya eğlence seçimini, arabadayken görüntüleme kolaylığı için önünüze koymasıdır.


Özenle seçilmiş bir seçimimiz varen iyi Android Auto kafa ünitesiBu, Android Auto'daki her şeye ilginizi çektiyse, listelenmiş seçeneklerden bazıları, onları daha yeni araçların tüm özellikleriyle güncel hale getirmek için eski motorlarla bile uyumludur.