Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android telefonlar, iPhone kullanıcılarının yalnızca hayal edebileceği bir paylaşım özelliğine kavuşuyor

Android telefonlar, iPhone kullanıcılarının yalnızca hayal edebileceği bir paylaşım özelliğine kavuşuyor

GoogleYakındakilerle PaylaşApple'ın AirDrop'unun Android sürümüdür ve aygıtlar arasında hızlı bir şekilde dosya aktarmanıza olanak tanır. Ancak, yeni bir yükseltme bu işlevi güçlendiriyor ve aynı anda birden fazla cihaza dosya göndermenize izin veriyor. Bu nedenle, bir grup arkadaşınızla paylaşmak istediğiniz bir sürü fotoğrafınız veya videonuz varsa, onlara tek tek göndermeniz gerekmez - sadece Yakındakilerle Paylaş seçeneğini kullanın ve onlara tüm dosyaları verin.


Bu işlev Chromebook'larda (OS 89) zaten mevcuttur, ancakXda geliştiricileriyakında Android cihazlarda da kullanılabileceğini gösterdi. Bu, görünürlüğünüzü yalnızca kişilere veya herkese ayarlamanıza olanak tanır ve seçimden sonra birkaç dakika görünür kalır. Dilerseniz bunu kalıcı olarak da devam ettirebilirsiniz. Artık bir dosyayı veya dosya grubunu paylaşmaya gittiğinizde, Yakındaki Paylaş işlevine basabilir ve yakındaki tüm Android telefonlara (ve Chrome cihazlara) bir uyarı gönderebilirsiniz.

Kullanıcıların dosyayı gerçekten alabilmesi için, cihazınızda aktarımı manuel olarak onaylamanız gerekir ve şu anda herhangi bir seferde yalnızca dört aktarım gerçekleştirilebilir. Ancak, bu gereksinimler, bu özellik yayına girdiğinde değiştirilebilir.

Nearby Share, bilgisayarlar ve telefonlar arasında içerik paylaşmanın yanı sıra arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde dosya göndermek için kullanışlı bir özelliktir. Çoğumuzun her zaman birden fazla kişiye gönderme ihtiyacı duyma ihtimalimiz düşük olsa da, özellikle daha büyük gruplar halinde tekrar bir araya gelebildiğimizde, kullanımlar olacaktır.

Bu özelliğin ne zaman hayata geçmesini bekleyebileceğimiz konusunda Google'dan herhangi bir zaman çizelgesi verilmemiş olsa da, Google'ın Mayıs ayındaki I/O geliştiricileri etkinliğinin potansiyel bir tarih olduğu görülüyor.


Bugünün en iyi Google Nest Hub fırsatları758 Walmart müşteri yorumları☆☆☆☆☆Google Ana Merkezi Google mağazası 89,99 $ GörünümNest Hub Akıllı Ekran... Best Buy $89,99 GörüntüleGoogle Home Hub - Kömür Verizon Kablosuz 89,99 $ Görünüm Google Nest Ana Merkezi QVC $ 94.99 GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz