Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Android tabletler ve iPad'ler: hangisini satın almalısınız?

Android tabletler ve iPad'ler: hangisini satın almalısınız?

Hiç şüphe yok ki iOS veya Android'e aşinasınızakıllı telefonunuzdanama bir tablet seçmeye ne dersiniz? Ağacın tepesinde hangi mobil işletim sistemi var? Aslında işletim sisteminden tasarıma, ödeyeceğiniz fiyata kadar tartılması gereken pek çok nokta var.


Burada, hangi cihazların kazandığını denemek ve bulmaya çalışmak için, Apple'ın güçlü iPad serisine karşı Android destekli listelerini tüm önemli kategorilere yerleştireceğiz. Yakın gelecekte bir tablet satın almayı düşünüyorsanız, önce bunu okumadan hiçbir şey harcamayın.

Android tabletler ve iPad'ler: seçim

iPad Pro

İPad Pro

Apple şu anda satıyordört iPad cihazı: iki iPad Uzmanı,standart bir iPadve bir iPad mini. İkinci el pazarına girmeye başlamayacaksanız, seçiminiz kadarıyla sizin kaderiniz budur. Çoğu kişi ihtiyaçlarına uygun bir iPad bulabilir, ancak mevcut cihazların geniş bir yelpazesi yoktur.


Android, Android olduğundan, Google destekli çok daha fazla tablet var, çoğunlukla pazarın bütçe ucunda -Amazon Fire HD tabletler, Örneğin. Pek çok üretici size ucuz bir Android tablet satacak, ancak Google'ın kendine ait bir amiral gemisi Android tableti yok ve Android uygulamaları koymakla daha çok ilgileniyor gibi görünüyor.bunun yerine Chromebook'larda.

Pazarın birinci sınıf ucunda, Samsung,Galaxy Tab serisi- Bir tablette birinci sınıf bir Android deneyimi istiyorsanız, en son Samsung Galaxy Tab, tercih edilecek cihazdır. Yani: Android söz konusu olduğunda daha fazla seçenek, ancak iPad'ler de temellerin çoğunu kapsıyor.


Android tabletlerde bugünün en iyi fırsatları galaxy tab s3 9-7 inç wifi ... Samsung Galaxy Tab S3 Carphone Warehouse £ 669.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Android tabletler ve iPad'ler: tasarım

Amazon Fire HD 10

Amazon Fire HD 10


Genel olarak, Apple'ın iPad'lerinin 2018'de tablet tasarımı için olduğu kadar iyi olduğu kabul edilir - görünüşlerinde muhteşem olmayabilir, ancak şık ve incedir ve bu iki iPad Pro modelindeki ekranlar gerçekten göze çarpar. Şimdilik, Ana Sayfa düğmesi kalır, ancak sonunda iPad'leriPhone Xyaklaşım daha sonra estetikleri daha da geliştirilecektir.

Android tabletlere gelince, bu gerçek bir karışık çanta. Yukarıda belirtilen Samsung Galaxy Tab cihaz yelpazesi kesinlikle doğru görünüyor, ancak Android tablet pazarlık bodrumunda tasarımlar daha az çekici. İyi çalışan ve iyi görünen bir tablet almak istiyorsanız, onu almak için biraz para harcamaya hazır olun.

Bu turu iPad'lere vermeliyiz, ancak gerçekten hangi Android tableti tercih ettiğinize bağlı. Genel olarak bakıldığında, Asus ve Lenovo gibi cihazların kanıtladığı gibi, Google destekli slate'ler ucuz ve neşeli yaklaşımı tercih etme eğilimindedir.Piksel Celbette güzel görünümlü bir tabletti, ancak Google artık satmıyor.

  • Dizüstü bilgisayarınızı bir tablet ile değiştirme

Android tabletler ve iPad'ler: yazılım

iPad Pro


İPad Pro

Tabletler uzun zamandır Android için bir Aşil topuğu olmuştur - işletim sistemi daha büyük ekranlar için iyi optimize edilmiş görünmüyor, Google'ın yazılım ölçeklemesini her boyuttaki ekranlarda iyi bir şekilde ölçeklendirmeyi deneyebileceği gibi deneyin. Bu arada iPad'deki iOS, kullanıcılara iPhone için iOS'ta almadığınız bir dizi kullanışlı özellik sunar.

Çok sayıda büyük isim uygulaması Android tabletlerde hala iyi görünecek: Netflix, Spotify, Chrome, Microsoft Office ve benzeri. Android tabletler göz önünde bulundurularak düzgün bir şekilde tasarlanmamış daha küçük, daha niş uygulamalar olma eğilimindedir. Uygulamaların içinde ve Android'in kendi içinde, menüler genellikle garip yerlerde ve çok sayıda boş alanda bulunur.

Bu arada iPad'ler,iOS'tan güzellikler: Mac tarzı bir yuva, uygulamaları yan yana çalıştırma yeteneği, dosyaları pencereler arasında sürükleme ve bırakma desteği vb. Apple ve diğerlerinden birçok iOS uygulaması, özellikle daha büyük iPad ekranı için tasarlanmış arabirimlerle birlikte gelir, böylece tüm deneyim çok daha zariftir.

Android tabletler ve iPad'ler: fiyatlar

Galaxy Tab S3

Samsung'dan Galaxy Tab S3

Burada yine, Android tabletler söz konusu olduğunda, iPad'lerle yaptığınızdan çok daha fazla seçenek elde edersiniz, en azından pazarın bütçe sonunda - Amazon Fire 7, yazarken 49.99 £ / 39.99 $ 'dan başlar. Bu arada bir iPad'in maliyeti, seçtiğiniz yapılandırmaya bağlı olarak 319 £ / 329 $ 'dan 1.249 £ / 1.279 $' a kadar çıkabilir.

Telefonlarda olduğu gibi aynı hikaye: Android, ucuza gitmek istiyorsanız alacağınız yoldur, ancak pazarın en tepesinde, premium Android slates sizi bir iPad kadar geri getirebilir. Yine de kimse Apple kadar prim yapmaz ve bu iPad Uzmanları sizi çok iyi bir dizüstü bilgisayar kadar geri getirebilir.

Buna bakmanın bir başka yolu da paranızın karşılığını alıp almadığınızdır - ve çoğu durumda evet deriz. Daha fazla para harcarsanız, uygulamaları daha hızlı çalıştıran ve daha kaliteli bir ekrana sahip daha kaliteli bir tablet elde edersiniz ve bu, işletim sistemi tarafından desteklenen bir cihazı Apple veya Google'dan almaya karar verseniz de doğrudur.

12.9 inç iPad Pro Wi-Fi iPad'lerinde bugünün en iyi fırsatları ... pdt.tradedoubler.com/clickKRCS pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Android tabletler ve iPad'ler: karar

Samsung Galaxy S3 ve iPad Pro

Galaxy Tab S3 (solda) ve iPad Pro (sağda)

Burada tüketici dışında net bir kazanan yok - Android tabletler ve iPad'ler farklı kalabalıklara hitap edecek kadar farklıdır ve her ikisinin de güçlü ve zayıf noktaları vardır. Hangisinin sizin için doğru olduğu, onunla ne yapmak istediğinize, halihazırda en rahat kullandığınız işletim sistemine ve sahip olduğunuz diğer cihazlara bağlıdır.

Apple severler için iPad neredeyse hiç akıllıca değil - iPhone'lar ve Mac'ler ile sorunsuz bir şekilde çalışacak ve Android'in tabletlerde sunabileceğinden daha yumuşak bir yazılım ve uygulama deneyimi sunuyor. Hangi modeli seçerseniz seçin, iPad için de bir yığın resmi ve resmi olmayan aksesuar var.

Android tabletlere gelince, biraz para kazanmak isteyenler (belki çocuklar için bir tablet alıyorsanız) veya halihazırda bir Android telefon kullananlar için iyi seçeneklerdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla tasarım ve modelin yanı sıra Google Haritalar gibi uygulamalarla daha derin entegrasyonunuz veGoogle Asistan.

  • Peki ya Windows? Alabileceğiniz en iyi Windows 10 cihazları