Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android güncellemesi 5 harika yeni özellik getiriyor

Android güncellemesi 5 harika yeni özellik getiriyor

Android 12 için bekleme başladı, ancak Google'ın Android işletim sisteminin yeni sürümü geldiğinde bile birçok telefonun onu alması için bekleme devam edecek. İyi haber şu ki, Android Land asla uzun süre hareketsiz kalmaz ve Android'in eski sürümlerini çalıştıranlarda bile telefonlara bazı harika güncellemeler gelir.

Google'ın işletim sisteminin yeni sürümünün nasıl görüneceğiyle ilgileniyorsanız,Android 12 tahminiPingtwitter'te bizi en çok heyecanlandıran öngörülen yeni özelliklerden bazılarına baktık.

Her zamanki gibi, bu özelliklerin kullanıma sunulması, telefonunuzun üreticisinin desteğine bağlı olacaktır. Google Pixel sahiplerinin önce bunları görmeleri muhtemeldir, ancak kim bilirSamsung Galaxy S21 Ultrabeklemesi uzun sürmeyebilir.

Çift dokunma hareketi kontrolü

Google, Çift Dokunma hareketi özelliğini tanıttı. Dahil olmak üzere Apple'ın iPhone modellerinden not almaiPhone 12,iPhone 12 Pro, veiPhone 12 Pro Maks.


Özelliği, Sistem Ayarlarınıza giderek, Hareketler'e tıklayarak ve Çift dokunma ayarını etkinleştirerek etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, açılabilen bir dizi işlem sunulur: ekran görüntüleri, medya kontrolü ve Google Asistan'ın etkinleştirilmesi. Tümü artık çift dokunma el hareketi ile kullanılabilir olmalıdır.

Bildirildiğine göre, bu özellik henüz tam olarak cilalanmadı ve Android'e görealt dizin, Google'ın işi henüz tamamlanmadı: Ekranda oynatılan öğretici bir animasyon, bir kişinin telefona dokunmak yerine güç düğmesine iki kez bastığını gösteriyor; bu, bunun henüz biraz çalışmaya ihtiyacı olan tamamlanmamış bir geliştirici olduğunun bir göstergesidir.


Google Haritalar ‘Daima Karanlık Temada'

Karanlık Mod

(Resim kredisi: Google)

Google Haritalar için çok ihtiyaç duyulan ve sıcak uçlu karanlık tema geliyor. Resmi Google blog gönderisine göre, “Google Haritalar'daki karanlık temanın yakında dünya çapındaki tüm Android kullanıcılarına yayılmasıyla, gözlerinize çok ihtiyaç duyulan bir mola verebilir ve pil ömründen tasarruf edebilirsiniz”


Google, kullanıcıların göz yorgunluğunu hafifletmek için aydınlık ve karanlık arasında geçiş yapmalarına olanak tanıyan bir loş ışık seçeneğiyle, ekran yorgunluğunun asırlık belirtilerini hedef alıyor.

Google, Google Haritalar'ın karanlık temasının Android cep telefonlarına “yakında” geleceğini söyledi.en iyi Android telefonlarsadece birkaç ay içinde.

Kullanıma sunulduğunda, doğrudan Google Haritalar'ın Android ayarlarından etkinleştirilecek. Haritalar arama çubuğunda profil simgenizi tıklayın. Ayarlar'a ilerleyin ve 'Karanlık Tema' üzerine dokunun.

Android Şifre Kontrolü

Android Şifre Denetleyicisi


(Resim kredisi: Google)

Şifre Kontrolü, bir süredir Google Chrome'un temel dayanağı olmuştur; bu nedenle, özellikle giderek artan ışığında, Android paketine hoş bir ektir.gelişmiş kötü amaçlı yazılım tehditleriyakın zamanda Firefox, Edge ve Chrome'u hedef aldı. YeniMacBook yükleridahil olmak üzere M1 MacBook'lar için özel olarak tasarlanmıştır.MacBook Pro 13 inç M1veApple MacBook Air (M1, 2020)de görülmüştür.

Parola denetleyicisi, birden çok parolayı bir aygıttan diğerine geçiren kullanıcılar için sahip olunması gereken bir araçtır; Gelişmiş güvenliğe ihtiyaç duyan, ancak giriş hızı pahasına olmayan bizler; aksi takdirde, parolalarını güvenli ve hareket halindeyken erişilebilir tutmak için sağlam bir araca ihtiyaç duyan platformlar arası kullanıcılar için.

Parola denetleyicisi özelliği, parola güvenliğinizdeki boşlukları arar ve güvenliği ihlal edilmiş olduğu bilinen bir parola listesiyle çapraz kontrol yaparak güvenliğin ihlal edilip edilmediğini bildirir. Arızaya karşı güvenli değildir, ancak giriş bilgilerinizin temel güç testini gerçekleştirmek için temiz (ve hızlı) bir özelliktir.

Google Mesajlarını daha sonra göndermek üzere planlayın

Daha Sonra Planla

(Resim kredisi: Google)

Şimdi yaz ve daha sonra gönder, bu geciken mesajları tomurcuklanan ve daha sonra unutmadan önce arkadaşlarınıza ve ailenize iyi dilekler ileten bir Android özelliğidir. Bu Android özelliği, daha geniş bir sunumda büyük olasılıkla önemli bir çekiş kazanacak en kullanışlı numaralardan biridir.

Arkadaşlarınıza, ailenize ve diğer tüm kişilere daha sonraki bir tarihte mesaj planlayarak önceden planlama yapmanızı sağlar. Ertesi gün için hayati önem taşıyan bir şey hatırlarsanız - doğum günü mesajı gibi - mükemmel bir anda dışarı çıkmak üzere programlanmış olmasını sağlayabilirsiniz. Milyonlarca farklı şeyi birden çok görevle üstlenen ve zihninizi dolduran hatırlatıcıların zahmetinden kurtaran bizler için iyidir.Samsung Galaxy S21.

Tek ihtiyacınız olan Google Mesajlar'ın en son sürümü. Metninizi normal şekilde oluşturun ve ardından gönder düğmesini basılı tutun (sadece dokunmak yerine). Bu size bugün daha sonra, bu gece daha sonra, yarın veya gelecekte bir tarih ve saat gönderme seçeneği sunar. Anı yaşayan ve sevgili bir akraba veya arkadaşına bir mesaj göndermeyi asla kaçırmak istemeyenler için mükemmel.

Android Oto

Google ayrıca araç içi akıllı telefon yansıtma sistemi Android Auto'yu elden geçiriyor. Teknoloji devi, Android güncellemesinin birçok yeni özelliğin yanı sıra sistemi daha işlevsel hale getireceğini duyurdu.

Bu artırılmış işlevselliğin merkezinde, bölünmüş ekran görünümünün eklenmesi yer alır. Etkinleştirildiğinde, sürücüler ekranın daha eksiksiz bir perspektifini vermek için hem Google Haritalar'ı hem de medya kontrollerini görebilir.

Pingtwitter'ün son zamanlarda yaptığı harika bir özellikkapalıiOS cihazlarında bir güncelleme beklediği için Apple'ın iPhone'unu toz içinde bırakacak gibi görünen Android akıllı telefonlar için. seçimimize bir göz atınen iyi Android Auto kafa ünitesiarabanızı her bütçeye uygun en iyi teknolojiyle donatmak için.

Google, her çeyrekte bunun gibi büyük yeni sürümler çıkarır. Apple iOS'un güvenli ve rahat alanında kalmak oldukça kolay olsa da,en iyi iPhonemodellerde, daha işlevsel, sağlam bir işletim sistemine geçiş yapmayı düşünüyorsanız, Android'e ciddi bir şekilde bakmaya değer.

Google elbette sektörde o kadar katlanarak güçlü ki Android güncellemeleri genellikle çok kapsamlı. Pingtwitter'ün son halikapsamael cihazları için sesli birleştirilmiş dokunsal geri bildirim, oyun hayranları için önemli ölçüde geliştirilmiş bir oyun deneyimi görebiliyordu; aynı zamanda, Apple üzerinde hüküm sürdüğü ve belki de beklenmedik bir şekilde ciddi bir sorunu savuşturduğu için, sürekli olarak daha küçük Android güncellemeleri yayınlıyor.geri dönüş meydan okumasıBir zamanlar mobil arenada ciddi bir rakip olan BlackBerry'den.

Bugünün en iyi piksel 5 fırsatları Sözleşme Anlaşmaları Sim Free Editörün SeçimiÜç 24 ay Google Piksel 5 Google Piksel 5 34,99 £ön ödeme£ 35 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriÜç 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller 34,99 £ön ödeme£ 35 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerEE'de en iyisiEE 24 ay Google Piksel 5 Google Piksel 5 Özgürön ödeme£39 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriEE 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller Özgürön ödeme£39 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerVodafone36 ayGoogle Pixel 5 (128GB OLED) Google Pixel 5 (128GB OLED) 29 £ peşin 30 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBtarih Vodafone36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveriler Vodafone Ltd'de Görüntüleme 29 £ peşin 30 £ /ay Vodafone Ltd'de Görüntüleme En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Google