Close

Yeni başlayanlar için bu kettlebell egzersizini herkes yapabilir!

Kettlebells konusunda yeniyseniz ve yeni başlayanlar için en iyi kettlebell egzersizini arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın! Bazı kettlebell antrenmanları biraz korkutucu olabilir, ancak bu basittir ve sadece bir parça ekipman gerektirir. Evet, tahmin ettiniz: bir kettlebell.


Anytime Fitness UK'de Fitness Müdürü Marvin Burton, küçük kulplu bu komik görünümlü çelik topaklar hakkında soru sorduğunda, 'Bunlar gerçekten Olimpik halter tekniklerinden türetilen eski bir eğitim yöntemidir,' diyor.

Koparma, temizlik ve salıncak gibi egzersizler, her hareketi başarıyla tamamlamak için tüm vücut entegrasyonu sağlar. Böylelikle kalp atış hızını yükseltmek, daha fazla kalori yakmak ve tüm vücudu kısa sürede eğitmek '' diye ekliyor.

•Tek hareketle tam vücut egzersizi

Kettlebell'in çok yönlülüğü, ana satış noktasıdır, çünkü yuvarlak tutamak ve ergonomik şekli, her türlü pozisyonda tutulabilecekleri anlamına gelirken, artan ağırlıklar kullanıcının kademeli olarak ilerlemesini sağlar,göbek yağını kaybetmek, güçlenin ve sonuç olarak güzel sallanan bir vücut elde edin.


Tarihsel olarak birçok Olimpik sporcu tarafından kullanılmış olan kettlebell yarışmaları ve etkinlikleri, dünyanın birçok ülkesinde bugün hala varlığını sürdürmektedir. Günümüz egzersizlerinde, kettlebell popüler ve etkili bir kondisyonlama yöntemidir, ancak kesinlikle doğru şekilde kullanmak için ustalaşmayı gerektiren bir şey, 'diye ekliyor Marvin.

Kettlebell eğitimine nasıl başlanır

Yeni başlayanlar için en iyi kettlebell egzersizi


Marvin Burton, Anytime Fitness UK'de Fitness Müdürü

(Resim kredisi: AnyTime Fitness)

Kettlebell eğitimini düşündüğünüzde, zihninizin anında, kaslı halkın bu ağır demir topakları eşcinsel terk ederek kayıtsız bir şekilde salladığı bir yere taşınması kuvvetle muhtemeldir.


Bu kısmen doğrudur, ancak bir kettlebell'i doğru şekilde sallamayı öğrenmek çok fazla pratik gerektirirken, sarsıcı yaralanmalardan kaçınmak için doğru form şarttır. 8 kg'lık bir kettlebell'i sallamak çok fazla ivme yaratır ve bunun üzerinde tutacak kontrol veya kas kütleniz yoksa, özellikle savunmasız alt sırtta her türlü hasara neden olabilir.

Marvin açıklıyor: 'Kettlebell tabanda daha ağırdır, bu nedenle ağırlık sallandıkça ya da hareket ettikçe, kaslarınıza ve eklemlerinize ek bir çekme ya da gerilme olacaktır.

Kettlebell eğitimi sanatında yeni olanlar için, kettlebellin yarattığı atalet miktarını kısıtlayan bazı basit hareketlerle başlamak akıllıca olacaktır. Unutmayın, her harekete yavaş başlayın ve hızı kademeli olarak artırın. Etrafınızda yeterince boşluk olduğundan emin olun, çünkü Kettlebell'i düşürmek önemli hasara neden olabilir ve egzersizler arasında güvenli bir şekilde geçiş yapabilir. Kazaların çoğu yorulduğumuzda ve farkındalığımız azaldığında meydana geliyor '' diye ekliyor.

 • en iyi koşu saatleriayrıca tekrarları sayabilir ve hedefleri takip edebilir
 • Bowflex SelectTech 840 kettlebell incelemesi: bir kettlebell, birçok ağırlık

Acemiler için eksiksiz bir kettlebell antrenmanı

Yeni başlayanlar için en iyi kettlebell egzersizi(Resim kredisi: Pexels / Nathan Cowley)

Kettlebell'leri kullanırken tekrarları saymak yerine belirli bir zamana göre çalışmak çok daha kolaydır. Çalışan bir çok kas vardır ve hareketler karmaşık olabilir, bu nedenle zihinsel sayma zorunluluğunu ortadan kaldırın ve kronometrenizi ayarlayın - sonra tekniğinize ve ağırlıkları kontrol etmeye odaklanabilirsiniz.

Her egzersizden sonra 30 saniye dinlenerek 60 saniye boyunca her egzersizi tamamlayın. Beş alıştırma arasında geçiş yapın ve toplamda üç devre yapın. Bu, toplam egzersiz sürenizi 20 dakikadan daha aza indirir.

Hafifçe başlamayı unutmayın, rahatça bastırabileceğiniz, hamle yapabileceğiniz ve çömelebileceğiniz bir kettlebell seçin. Bunlar çevrimiçi olarak kolayca satın alınabilir, ancak ilerlemeye yardımcı olmak için bir dizi ağırlık almaya değer. Ayrıca, bazı egzersizler biraz daha ağır bir zil gerektirecektir.

Aşağıda listelenen tüm egzersizler tüm vücudu çalıştıracaktır. Her biri için ana kas grupları ve faydaları listelenmesine rağmen, uzmanlaşmak isteyip istemediğinizi seçebilir ve seçebilirsiniz.

 • Daha fazla istemek? İştebir diğeriharikakettlebell tam vücut egzersizi
 • Mükemmel ev spor salonunu tamamlayınçekme çubuğu ile
 • Bazı amaca yönelik olarak sulu kalınsu şişeleri

Yeni başlayanlar için en iyi kettlebell egzersizi

(Resim kredisi: Pexels)

Squat ve Press (eşit ağırlıkta iki hafif su ısıtıcısı)

Her iki elinizde, ağırlık ön kolların arkasına monte edilmiş bir kettlebell tutun (buna raflı pozisyon denir). Kettlebell'leri vücuda yakın omuz hizasında, derin bir çömelme hareketi yaparken tutun. Ayakta durma pozisyonuna geri dönerken hızlanırken, her iki kolunuzu başınızın üstünden yukarıya doğru uzatın. Ayakları düz ve sırtı düz tutun. Hareketi tek bir sürekli hareketle gerçekleştirmeye çalışın.

Kaslar çalıştı: Kalçalar, uyluklar ve omuzlar

Altından geçmeli Ters Hamle (tek orta su ısıtıcısı)

Kettlebell'i bir elinizle vücudunuzun yan tarafındaki tutacağından tutun. Ters bacak yan taraftayken kettlebell'i tutuyorsunuz, geriye doğru hamle yapın. Bir hamle pozisyonundayken, kettlebell'i ön uyluğunuzun altından geçirin ve zili diğer elinizde toplayın. Ayakta durma pozisyonuna dönün ve karşı bacağı kullanarak ve zili ön bacağın altından geçirerek tekrarlayın.

Kaslar çalıştı: Hemen hemen her şey, bu özellikle denge ve koordinasyon için iyidir

Yeni başlayanlar için en iyi kettlebell egzersizi

(Resim kredisi: Taco Fleur, Pixabay)
 • Bankayı bozmadan tam vücut egzersizi yapmak ister misiniz?TRX kettlebellsşimdiye kadar kullandığımız en iyiler

Oturarak bükülme (tek hafif kettlebell)

Zilin tabanı (ana gövde) etrafında tek bir küçük su ısıtıcısı zili tutarak yere oturarak başlayın. Çekirdeğinizi birleştirmek için hafifçe geriye yaslanın, omuzlarınızı ve gövdenizi döndürün, soldan sağa dönerek üst gövdeyi bükün. Ayakları yere koyarak başlayın. Kendinden emin hissediyorsan ve ekstra denge mücadelesi istiyorsan yerden yükselebilirsin.

Kaslar çalıştı: Karın kasları ve biraz bel

Sumo Squat (tekli ağır kettlebell)

Bacaklarınız geniş ve ayak parmaklarınız dışa dönük şekilde ayakta durun. Kettlebell'i iki elinizle tutacağından bacaklarınızın arasında tutun. Düşük bir konuma çömelin ve başlangıç ​​noktasına geri dönün. Ayakları düz ve sırtı düz tutun.

Kaslar çalıştı:Kalça kasları, çoğu bacak kasları ve uyluk iç kısımları

Lateral Lunge Goblet Hold (tekli orta kettlebell)

Sapın yanında, vücudun önünde orta boy bir zil tutarak ayaklarınızla birlikte ayakta durmaya başlayın. Yana doğru (yanal) bir hamle pozisyonuna geçin ve ağırlığın bacaklar arasından bileğinize doğru inmesine izin verin. Göğsünüzü yukarıda tutun ve kalçadan öne doğru eğilmekten kaçının. Başlangıca geri dönün ve egzersizi karşı tarafa değiştirin.

Kaslar çalıştı: Ek koordinasyon ve denge faydaları olan çoğu büyük kas grubu

Daha Kettlebell Egzersizleri

 • Bunu dene2 hareketli tam vücut kettlebell egzersizi, en iyi Navy SEALs eğitmenlerinden esinlenmiştir
 • Evde deadlift nasıl yapılırbir kettlebell ile: halter olmadan güçlenin
 • En iyi kettlebell antrenmanı: Yaz plajını 10 dakikada hazır hale getirmek için tam vücut egzersizi
 • Bu altı adımı deneyinkettlebell kol egzersiziyalın, tonlu kollar için
 • En iyi kettlebell abs egzersizi: esas olarak kadınların düz bir karın alması için ama aynı zamanda erkekler için de harika
 • Bugüç için kettlebell egzersizibir Master Trainer'dan gelenler de süreçte yağları parçalayacaktır.
 • Altılı paketinizi ortaya çıkarın ve bununla eğilin10.000 salıncaklı kettlebell antrenmanı- sadece 4 hafta sürer
 • yapmadığınız en iyi kettlebell egzersizleri: Kettlebell antrenmanınıza kesinlikle eklemeniz gereken 4 hareket
 • Büyük kollara sahip olmak ve tutuşu geliştirmek mi istiyorsunuz? Bu3 hareketli kettlebell kol egzersiziihtiyacın olan şey

Protein köşesi

Günümüzün En Ucuz vegan ve peynir altı suyu Protein Tozu Fiyatları TOPLU TOZLAR Doğal Saf ... TOPLU TOZLAR Saf Peynir Altı Suyu Proteini İzolatı 90 Amazon £ 14.99 GörüntüleTüm fiyatları görünUSN Peynir Altı Suyu Protein Tozu: Mavi ... USN Blue Lab 100% Whey Amazon £ 36.99 GörüntüleTüm fiyatları görünOptimum Nutrition Gold ... Optimum Beslenme Altın Standardı Amazon £ 11.99 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Biyo-Sinerji Daha İyi Peynir Altı Suyu. Peynir altı suyu ... Bio-Synergy Whey Better Amazon £ 38.39 £ 28.86 GörüntüleTüm fiyatları görünPerformans Protein tozu ... Form Performance Protein Selfridges £ 26 GörüntüleTüm fiyatları görünVega Temiz Protein Fabrikası ... Vega Temiz Protein Amazon £ 23,63 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'te Sağlık Haftası
Yeni kardeş sitemiz Fit & Well ile birlikte Wellness Week'i sizlere sunuyoruz.Salla. Yeni bir sağlık çağı için yeni bir standart olan Fit & Well, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bugün şu adresten kontrol edin:www.fitandwell.comve sağlıklı yaşam yolculuğunuzu hızlandırın.