Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • AOC 27G2 monitör incelemesi: gerçek bir pazarlık olan sade bir monitör

AOC 27G2 monitör incelemesi: gerçek bir pazarlık olan sade bir monitör

AOC 27G2 fırsatları AOC 27G2 27' Çerçevesiz Oyun... Amazon Prime 209.99 USD AOC 27G2 27' Çerçevesiz Oyun... Amazon Prime 262,98 USD Monitör 27' LED IPS 27G2U /... Amazon $496,51 Görüntü Her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz tarafından desteklenen en iyi fiyatlar içinAOC 27G2 monitör

AOC 27G2, yüksek fiyatlı oyun monitörleri denizinde akıntıya karşı yüzen tek balık gibi görünüyor. Piyasada çok sayıda bütçe monitörü var, bizi yanlış anlamayın, ancak çok azı daha yüksek kaliteli ekranlarda göreceğiniz performans düzeyini sunar. AOC'nin bu teklifini ender bir mücevher yapan da budur.


Ağırlıklarının üzerinde güç sağlayan bütçe çevre birimlerinde tipik olduğu gibi, yapılması gereken birkaç fedakarlık vardır. AOC 27G2, birçok oyuncunun ihtiyaç duyduğunu düşündüğü herhangi bir gösterişten veya ekstra fırfırdan yoksundur. Bu görüş açısı da biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Bununla birlikte, AOC 27G2'nin sahip olduğu şey, yeterince yüksek çözünürlük, kısa tepki süresi, hızlı yenileme hızı, ince çerçeveler, AdaptiveSync ve oldukça geniş bir renk gamı ​​gibi şeyleri işaretleyen temel özelliklerdir. Bu nedenle, bu IPS oyun monitörü, çok fazla olmasa da ihtiyacınız olan şeylerin çoğuna sahiptir. Ve oradaki en iyi bütçe izleyicileri listesine katılıyor.

AOC 27G2 monitör incelemesi

(İmaj kredisi: AOC)

AOC 27G2 monitör incelemesi: tasarım ve kurulum

AOC 27G2, özelleştirilemezken, Düşük Mavi Modu kapatmanıza veya dört ön ayardan birine (Multimedya, İnternet, Ofis ve Okuma) ayarlamanıza izin vererek, gözleri daha kolay görebilmenizi sağlar. Enerji tasarrufu için altı farklı Eco Modu ön ayarı vardır ve ayrıca genel ekran ayarları için bir sekme vardır, böylece çözünürlük, yön, giriş kaynağı gibi şeyleri seçebilir ve farklı ayarlar için kısayol tuşları atayabilirsiniz.


AOC 27G2, tasarımında bile işin özüne iniyor. Ekranın alt kısmında, sehpanın tabanında ve arkada kırmızı süslemeler öne çıkaran siyah üzerine kırmızı AOC imzası görünümüne sahip – belki de bu oyun görünümünü seven oyuncuları memnun etmek için. Ancak, genel tasarımı saçma sapan yaklaşıma doğru eğilir.

Bu elbette anlaşılabilir. Kısa özellikler listesi gibi, en önemli olandan ödün vermeden maliyeti düşürmek için RGB aydınlatma gibi ekstra tasarım fırfırlarının kullanılması gerekiyordu.


Ergonomi de buna dahildir. AOC 27G2, 21.5 dereceye kadar (sadece 4 derece yukarıdaysa) iyi bir eğime sahiptir. Ayrıca 30 derece sola ve 30 derece sağa dönerek birçok kurulum türü için yeterince çok yönlü olmasını sağlar. Buna güzel bir küçük ekleme, dikey yönlendirmeye veya dikey formata dönebilme yeteneğidir. Bu, birçok insan için faydalı olmayabilir, ancak programlama ve okuma için olduğu kadar, oyuncular için ikincil bir monitör olarak da kullanımları vardır.

Formatlardan bahsetmişken, bu oyun monitörü, çoklu monitör kurulumu oluşturmayı kolaylaştırır. Bu monitörlerden birkaçını yan yana koyduğunuzda daha sorunsuz bir geçişe izin veren inanılmaz derecede dar üç çerçeveye sahip çerçevesiz bir tasarıma sahiptir. Teorik olarak, bu monitörler tek bir ultra geniş oyun monitörü olarak hizmet verecek şekilde ayarlandığında, kalın çerçeveler engellenmeden genel görüntü çok daha pürüzsüz görünmelidir.


Ne yazık ki, bu inceleme için yalnızca bir monitör aldığımız için bu özelliği test etme şansımız olmadı. Ancak, çok monitörlü bir savaş istasyonunu ultra geniş bir istasyona tercih edebilecek olanlar için kesinlikle umut verici bir işlev. Bu ekranın iki HDMI 1.4 bağlantı noktası ve bir DisplayPort 1.2 bağlantı noktasıyla gelmesi bunu daha da kolaylaştırıyor.

AOC 27G2 monitör

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

AOC'nin çeşitli bağlantı noktalarını da azaltması çok kötü. USB-C hayranları, burada tek bir USB-C bağlantı noktası olmadığı için hayal kırıklığına uğrayacak. Bir USB hub da yok. En azından ABD versiyonunda durum böyle (Avrupa'da bulunan 27G2U modelinin bir hub'ı var). Ancak daha fazla bağlantı noktasına ihtiyacınız varsa bu kolayca giderilebilir. Yalnızca Amazon'da sunulan çok sayıda USB hub ve yerleştirme istasyonu var.

Bazı özelleştirmeler, AOC'nin G-menü yazılımı aracılığıyla yapılabilir. Oyun modu ön ayarları ve özelleştirilebilir profiller vardır. Bunlar, oynadığınız oyunun türüne göre gölge, kontrast, parlaklık, DCB (renk geliştirme) modları ve renk sıcaklığı gibi şeyleri yönetmek için kullanılabilir. Ayrıca bu profilleri ve ön ayarları, açtığınız belirli uygulamalara atayabilirsiniz, böylece o anda kullanmakta olduğunuz uygulamaya bağlı olarak ekran ayarlarını otomatik olarak değiştirir.


AOC 27G2 monitör

Çoklu monitör düzenlemesi. Bu fiyata siz de alabilirsiniz.

(İmaj kredisi: AOC)

AOC 27G2 monitör incelemesi: performans

AOC 27G2'nin mütevazı bir özelliği olabilir, ancak performanstan pek ödün vermez. Aslında, fiyat aralığındaki bir monitör için görüntü kalitesinin ne kadar temiz, net ve canlı olduğuna şaşırdık.

Yine de hepsi mükemmel değil. AOC 178/178 görüş açısı derecesine sahip olsa da, resmin 150 ila 165 derece civarında daha az net ve doygun hale gelmeye başladığını fark ettik. Ekran kararmaya başlar ve görüntü daha az görünür hale gelir. Ancak, maliyeti en aza indirmek için feda edilecek bir şey varsa, bu olacağını tahmin ediyoruz.

Parlaklık da sadece 250 nit ile daha iyi olabilirdi. 300 nit, bugünlerde hemen hemen standart – ama gerçekten o kadar karanlık hissetmiyor. 1000:1 ve %94 Adobe RGB kapsamı ile kontrast ve renk hem iyi hem de iyi.

Bu monitör, bu nedenle, çoğu oyun durumu için yeterince canlı ve parlaktır. Gölgeli kısımlar bile yeterince görünür, ancak gölgede bazı ayrıntıları kaybedersiniz ve vurgular bazen biraz abartılı olur.

AOC 27G2'yi Cyberpunk 2077, Metro Exodus, Anno 2070, Mutant Year Zero: Road to Eden, Firewatch ve Sayonara Wild Hearts ile test ederken, gözle görülür bir ekran yırtılması ve takılma görmedik. Daha hızlı oyunlarda bile herhangi bir gölgelenme ve gecikme belirtisi yoktu.

Bu pek de sürpriz sayılmaz. 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi ile daha akıcı bir oyun deneyimi sunmasına yardımcı olur. Harika renk üretimi ve net görüntü kalitesiyle birleştirilenler, bu oyunların çarpıcı ve daha sürükleyici görünmesini sağlar.

(İmaj kredisi: AOC)

AOC 27G2 monitör incelemesi: fiyat ve karar

AOC 27G2'nin performansı ve görüntü kalitesi göz önüne alındığında size yalnızca 209$'a (209 £ veya yaklaşık 289 AU$) mal olacağına inanamayacaksınız.

Testlerimizden önce, Viewsonic Elite XG240R, en iyi bütçeli oyun monitörü olarak rakipsiz kaldı. Aynı 1080p çözünürlüğe, 144Hz yenileme hızına, 1ms tepki süresine ve 1.000:1 kontrast oranına sahip – yalnızca 271 $ (249 £ veya yaklaşık 350 AU $), bu da biraz daha pahalı olduğu ve yalnızca 24 inç olduğu anlamına geliyor, yani Daha az ekran gayrimenkulü alıyoruz.

AOC 27G2 aynı zamanda kendi başına yeterince yetkin bir oyun monitörüdür ve daha pahalı birçok oyun monitörüyle hemen hemen aynı seviyede temiz ve canlı görüntü kalitesi sunar. Özelliklerde biraz minimal olabilir ve görüş açıları ve dinamik aralık gibi şeyler daha iyi olabilir. Bununla birlikte, burada fiyat için zaten çok fazla değer var, bu da onu en iyi oyun monitörleri arasında yapıyor - bütçeli olsun ya da olmasın.

Fiyatlar - AOC 27G2:▼