Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • AOC GH300 incelemesi: PC oyuncuları için ucuz bir RGB kulaklık

AOC GH300 incelemesi: PC oyuncuları için ucuz bir RGB kulaklık

AOC GH300 fırsatları

Bu AOC GH300 incelemesi, yüzlerce harcama yapmanız gerekmediğini kanıtlıyor.en iyi oyun kulaklığı360 derece net ses elde etmek için, ancak hepsine sahip olamazsınız, bu nedenle uygun bir fiyat etiketi, bazı fedakarlıklar yapmanız gerekeceği anlamına gelir.


Tüm kurulumunuzu yenilemek istiyorsanız, şuna bir göz atın:en iyi oyun faresi,oyun klavyelerive aynı zamanda en iyi oyun koltuğu.

Ürün kategorilerini genişleten AOC, 2021'de ilk iki oyun kulaklığı olan AOC GH200 ve GH300'ü piyasaya sürdü. Uzmanlıkları büyük ölçüde ekran teknolojisinde başladı ve Pingtwitter'ün en iyi oyun monitörleri kılavuzuna yabancı değiller, bu nedenle markanın oyun çevre birimleri pazarının diğer kollarına da yayıldığını görmek güzel. Zaten oyun topluluğunun güvenine sahip oldukları düşünülürse, AOC'nin müşterilerinin bir oyun kulaklığından tam olarak ne istediğini anlamasını beklersiniz.

Bu AOC GH300 incelemesinde, özellikleri ve fiyatından tasarımına, kurulumuna ve son olarak setin oyun ve müzikle ne kadar iyi başa çıktığına kadar, bütçeye uygun bir oyun kulaklığı konusundaki ilk girişimleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım.

AOC GH300 incelemesi: özellikler

AOC GH300, 50 mm sürücülü, çıkarılabilir bir bom mikrofonlu, Hi-Fi sesli 7.1 Sanal Surround Stereo ve kablo üstü uzaktan kumandayla kontrol edilebilen ve AOC Audio Center'dan ayarlanabilen kulaklıklarda RGB arka aydınlatmalı kablolu bir oyun kulaklığıdır. masaüstü uygulaması.


3.5mm ses kablosu yerine USB kablosu, 7.1 Virtual Surround Stereo ile daha iyi ses kalitesi ve RGB ışıklarının ve sessiz mikrofon LED'inin eklenmesiyle daha ucuz kardeşinden (AOC GH200) farklıdır.

AOC GH300 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Amazon da dahil olmak üzere bir dizi perakendeciden satın alınabilen AOC GH300 oyun kulaklığı, İngiltere'de 62,61 £ ve Avustralya'da 105,34 AU $ tutarındadır. ABD'de yaşıyorsanız, kulaklığı Mayıs 2021'den itibaren yaklaşık 53 $ karşılığında alabileceksiniz. Bu kesinlikle bir bütçe seçeneği, bu nedenle AOC'nin ayrılabilir mikrofon, surround ses ve RGB'yi hala paketlemeyi başardığını görmek harika. ışıklar.


AOC GH300 incelemesi: tasarım ve kurulum

AOC GH300 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Mat siyah plastik ve suni deri tasarım, AOC GH300'ü kafa bandındaki dikişler, anotlanmış çelik bant ve kulaklıklar arasındaki kablolar gibi kırmızı ayrıntılarla kaplar. Kulaklığın dışında, RGB aydınlatmalı AOC logosu siyah metal bir ağ ile kaplanmıştır. Rahatlık için, kulaklıklar ve kafa bandı hafızalı köpük dolgu kullanır ve bandı çekerek boyutu nispeten yumuşak bir şekilde ayarlayabilirsiniz.


Tasarımları çok hantal olduğu ve kulaklık başlıkları çok fazla dışarı çıktığı için bunları halka açık yerlerde giymek istemeyeceksiniz. Yaz sıcağında, suni deri kumaşın nefes alma özelliğinden yoksun olduğunu ve bu nedenle rahatsız olabileceğini görebilirsiniz.

Sol kulaklığın üzerine, onu tutan esnek bir plastik kablo ile çıkarılabilir bir mikrofon yerleştirilmiştir. Aynı taraftan sarkan 2m örgülü USB kablosu, ses kadranı, mikrofon sessiz düğmesi ve LED anahtarına sahip kablo üzeri uzaktan kumandaya sahiptir. Denetleyicinin özellikle iyi yerleştirilmemiş olduğunu fark ettim, kablonun çok altında elinizin doğal olarak oturduğu yere çok uzaktı, bu yüzden masamda otururken bacağımın üzerinde durdu.

Yastıklı kulaklıklar tüm kulağı kaplar, bu da sesin dışarı çıkmasını ve dışarıdan gelen gürültünün içeri girmesini engellemesi gerekir, ancak kulağın çevresinde oldukça gevşek oldukları için sesi sınırlamak için en iyi işi yapmadıkları anlamına gelir. Buna rağmen, kulaklıklı mikrofon seti aslında uzun süreli kullanımlarda çok rahattı, çok hafif hissettirdiği için sık sık yeniden ayarladım - sadece 363,5 g ağırlığında olmaları şaşırtıcı değil.

Bunları bir PC'ye kurmak kolaydı, tek yapmanız gereken USB'yi takmanız ve GH300 ürün sayfasının alt kısmından AOC Audio Center uygulamasını indirmeniz. Ne yazık ki, kablosuz bağlantı yok. 2m'lik kablo PC oyunları için mükemmeldir, size büyük bir masaüstünün arkasına geçmeniz için bolca alan sağlar. Bağlantı özelliği nedeniyle, bu kulaklık kesinlikle PC oyunları içindir, bu nedenle konsol kullanıcılarının dikkat etmesi gerekir.


Bilgisayar yazılımı inanılmaz derecede basit ve biraz eski moda, sesi değiştirebilir, RGB aydınlatmasını özelleştirebilir ve mikrofonu açıp kapatabilirsiniz. Uygulamada seçebileceğiniz dört RGB modu ile arkadan aydınlatmalı AOC logosunu nefes alma efekti, döngüsel ve statik efektlerle istediğiniz gibi kişiselleştirebilir ve tamamen kapatabilirsiniz. Ağ kaplaması nedeniyle özellikle etkileyici görünmüyor, ancak yine de hoş bir dokunuş.

AOC GH300 incelemesi: ses ve performans

AOC GH300 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

AOC GH300'ün gerçekten iyi sunduğu alanlardan biri de ses kalitesidir. Çok geniş bir ses sahnesine sahip olmamasına rağmen, oyun sırasında sesler rahatsız edici olmadan ayrıntılı olarak duyuldu. Daha pahalı bir kulaklıktan bekleyeceğiniz uzamsal surround sesi sağlayarak, 360 derecelik sesi taklit etmenin iyi bir iş çıkardığını gördüm, böylece rakipleri görmeden her açıdan duyabiliyordum, FPS ve hatta yarış oyunları için mükemmel . Her ne kadar itiraf etmeliyim ki, tam olarak nereden geldikleri hakkında iyi bir fikrim ancak bu sesler bana yakın olduğunda gerçekten oldu. Bu nedenle, bu kulaklık şunu söylemekle kıyaslanamaz:SteelSeries sıkı bir şekilde 7Pama bu tür bir fiyat için kesinlikle işi yapar.

Müziğe geçerken ses kalitesi beni şaşırttı. Odak ağırlıklı olarak alt uçta olmasına rağmen, ses sıcak, zengin ve ayrıntılıydı. Bunları bir çift ev müzik kulaklığı ve oyun kulaklığı olarak kullanmakta sorun yaşamam.

Çok yönlü mikrofon, kulaklığı biraz aşağı indirir, sesler biraz boğuk gelir, böylece çok daha net olabilir. Bunu söylerken, nefes almayı ve ortam seslerini oldukça iyi kesiyor, yani o kadar da kötü değil.

AOC GH300 incelemesi: karar

AOC GH300 incelemesi

(İmaj kredisi: AOC)

En iyi oyun kulaklığını elde etmek için 100 $ / 100 £'dan fazla harcamanız gerekecek, ancak birkaç fedakarlık yapmaya istekliyseniz, çok daha ucuza yetenekli bir kulaklık bulabilirsiniz.

AOC GH300 oyun kulaklığının birkaç dezavantajı var: tıknaz görünüyor, hat içi kontroller garip bir şekilde yerleştirilmiş ve masaüstü yazılımı mükemmel olmaktan uzak. Süper net bir mikrofon alamayacaksınız ve kablosuz bağlantısı da yok. Yine de bu noktalara rağmen, yine de AOC'nin bu bütçe teklifini tavsiye ederim. Hafif tasarımı ve hafızalı köpük dolgusu, AOC GH300'ü uzun oyun oturumları için giymeyi inanılmaz derecede rahat hale getirir ve RGB ışıkları kurulumunuza biraz yetenek katar. Ancak bu kulaklığın iyi bir satın alma olduğunu düşünmemin ana nedeni, net surround ses nedeniyle - ve gerçekten önemli olan da bu.

AOC GH300 incelemesi: ayrıca düşünün

Hem PC'lerde hem de konsollarda kullanılabilen daha da ucuz bir kulaklık istiyorsanız, şuna bir göz atın:Aukey GH-X1 RGB Oyun Kulaklığı. Özellikle sağlam hissetmeyebilir ve mikrofon da harika değil, ancak bu kulaklık fiyatı göz önüne alındığında oldukça iyi bir ses kalitesine sahip.

Göz önünde bulundurmaya değer bir başka uygun fiyatlı oyun kulaklığıRazer BlackShark V2, çoğu oyuncu türü için 100 $ / 100 £ altındaki en iyi kulaklıktır. Süper net ses, yerleşik gürültü önleme teknolojisi ve çıkarılabilir bir Hyperclear Cardioid Mic'e sahiptir.

Fiyatlar - AOC GH300:▼