Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Apex Legends oyuncu çifti, akışı bir sonraki seviyeye taşıyor – şimdi izleyin

Apex Legends oyuncu çifti, akışı bir sonraki seviyeye taşıyor – şimdi izleyin

Ciddi Apex Legends becerilerini sergilerken kadın ve çift oyuncuları teşvik etmek, bir karı koca takımı için kazanan bir formül olduğunu kanıtladı.

Andrew ve Judy Kristensen, 38.000'e yakın takipçiye ulaştıkları Twitch kanalları 'HisandHersLive'da ayda yaklaşık 250 saat birlikte yayın yapıyor.

Virginia'lı çift, oyun oynamanın onları daha da yakınlaştırdığını keşfetti ve şimdi çift oyuncuları teşvik etme konusunda tutkulu.

Aşağıdaki videoda onları çalışırken izleyin:


Andrew dedi ki: 'Birlikte yayın yapmayı o kadar çok seviyoruz ki, sabah uyandığımızda bunun hakkında konuşuyoruz ve gece uyuduğumuzda bunun hakkında konuşuyoruz - yaşıyor ve nefes alıyoruz.

“Bu bizim için büyük bir tutku haline geldi. Ve bence ikimiz de bundan zevk alıyoruz ve bunda bir gelecek görüyoruz.”


Judy ekledi: 'Çiftleri akışımızla bir araya getirmeye yardımcı olmak gerçekten eğlenceli. Benzer ilgi alanlarına ve hobilere sahip olmanın ne kadar değerli olduğunu ve fiziksel olarak farklı olsak da rekabet düzeyinde birçok aynı ilgi alanını paylaşabileceğimizi öğrenebilirler.

“Bu yüzden diğer oyun çiftlerini tanıtmaya yardımcı olmak istiyoruz, çünkü birlikte yaptığımız zaman iş gibi gelmiyor. Birlikte eğleniyoruz.”


Yazılımda çalışan Andrew, bir ipotek kredisi olan Judy ile kolejde tanıştı ve ikisi şimdi 13 yıldır birlikteler ve Eylül 2011'de evleniyorlar.

Çoğu zaman Judy, ortağının oyun tutkusunu paylaşmadı, ancak 2019'da Andrew, onu Apex Legends ile tanıştırdı ve hemen kabul etti.

Judy şunları söyledi: 'Çıkmaya başladığımızda Andrew saatlerce World of Warcraft oynardı..Oyun dışında çok ortak noktamız vardı.

“Tek bir video oyunu oynamamıştım ama Andrew elinde bir Gameboy ile doğdu.”


Andrew, 'Oyunlara her zaman ilgi duymuşumdur ve her zaman oynayan arkadaşlarım olmuştur, bu yüzden benim için her zaman harika bir zamandı.

“Büyürken, Judy buna dahil değildi ve bu yüzden üniversiteden sonra ikimiz de günlük işlerimiz vardı ama geceleri bazı oyunlar ve bazı arkadaşlarla dinlenirdim.

“Akışa 2019 yılının Ocak ayında başladık ve Judy atladığında, 'Dostum, kaydetmemiz lazım, bu çok komik olabilir' dedim.”

Judy ekledi: 'Twitch'in ne olduğunu bilmiyordum. Canlı yayın yaptığımızı bilmiyordum. Andrew bana oyun oynamayı öğretti ve iki yıl sonra buradayız ve çok rekabetçiyim.”

Andrew devam etti: 'İki yıl ileri sar ve turnuvalar düzenliyor. Harikaydı.”

Şimdi Twitch ortakları, çift bazı etkileyici beceriler geliştirdi ve oyundaki en yüksek ikinci sıra olan Apex Legends'ta Ustalar sıralamasına yükseldi.

Judy şunları söyledi: 'Andrew Apex'te çok iyi. Sürekli benimle oynamak zorunda olmasaydı profesyonel olarak oynayabilirdi.

'Ama oynadığım süre içinde bu benim ilk şahıs nişancı oyunum olduğu için çok iyi olduğumu düşünüyorum.

“Apex gerçekten rekabetçi çünkü bir bilgisayara veya bir grafiğe veya başka bir şeye karşı oynamıyorsunuz. Diğer gerçek insanlara karşı oynuyorsun. Ve en çok sevdiğim şey bu.

“Başka tür oyunlara hiç girmedim. Beni asla Sims veya Animal Crossing veya bunun gibi diğer oyunları oynarken görmeyeceksiniz.”

Video oyunları aracılığıyla bağlantı kuran ikili, şimdi kadın ve çift oyuncuları teşvik etmeyi misyon edindi ve hatta bu amaç doğrultusunda bir turnuva bile oluşturdu.

Judy'nin takma adına atıfta bulunan 'Juka Bowl', bir Apex Legends turnuva serisidir ve şimdiye kadar Andrew ve Judy, Juka Bowl oyuncularına 45.000 dolardan fazla para ödülü verdi.

Judy şunları söyledi: 'Beceri seviyem oyunu profesyonel düzeyde oynayabileceğim noktada olmadığı için Juka Bowl adında bir turnuva serisi oluşturduk.

“Turnuvaya her ev sahipliği yaptığımızda, her takımda en az bir kadın olur. Hâlâ erkeklerin hakim olduğu bir oyunda yüzde 33'lük bir kadın temsiline sahip olmak oldukça harika.”

Ve çiftin akışı tamamen pozitiflikle ilgili olsa da, bu, karı koca rekabetine yer olmadığı anlamına gelmez.

Son zamanlarda ikili, kimin kimi yenebileceğini görmek için Apex'in atış menzili modunda kafa kafaya gitti.

Judy, kocasını yenerek ve sadece iki yıl oyun oynamasına rağmen kendi başına kalabileceğini kanıtlayarak zirveye çıktı.

Andrew dedi ki: 'Judy'nin oyun stilini tanımlamam gerekseydi, onu 'feisty' olarak tanımlardım. Gerçek hayatta nasılsa ona benziyor. Her şeyi kafaya takıyor. Muhtemelen yapması gerektiğinde bile geri adım atmıyor.”

Gelecekte çift, diğer çiftlere hobi yoluyla daha da yakınlaşmaları için ilham verme umuduyla, ortak oyun tutkusunu paylaşmaya odaklandıklarını söylüyor.

Judy şöyle dedi: 'Kulağa sevimsiz gelecek ama biz en iyi arkadaşız. İlişkimiz büyük ölçüde birlikte bir şeyler yapmaya ve arkadaş olmaya dayanıyor. Benzer ilgi alanlarını ve hobileri paylaşmanın gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum.

“Oyun oynamak, birlikte çok fazla zaman geçirdiğimiz için kesinlikle ilişkimizi güçlendirdi. Şüphesiz bu bizi daha güçlü bir çift yaptı.

“Umarım diğer çiftleri birlikte bunu yapmaya motive etmeye ve onlara ilham vermeye devam edebiliriz. Bizim yüzümüzden yayına başladıklarını söyleyen birkaç çiftimiz daha oldu ve bu bizim için en tatmin edici iltifat.”

Andrew ve Juka akışını şu adreste bulabilirsiniz:twitch.tv/hisandherslive