Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Apple AirPods 2, devrim niteliğinde bir tasarım fikrine sahip olacak ve bunun nasıl ses çıkardıklarıyla ilgisi yok

Apple AirPods 2, devrim niteliğinde bir tasarım fikrine sahip olacak ve bunun nasıl ses çıkardıklarıyla ilgisi yok

Apple AirPods, şu anda satın alınabilecek en iyi gerçek kablosuz kulaklıklardan biridir ve açık ara en popüler olanıdır, ancak herkes için mükemmel bir uyum değildir. Apple, iPhone'la birlikte gelen kablolu Apple Earpods kulaklıklarıyla aynı 'çığır açan' tasarımını kullanıyor ve bunun 'daha doğal bir uyum' ve 'daha fazla dayanıklılık' sunduğunu iddia ediyor.


Bununla birlikte, bazı insanların kulaklarının garip şekli nedeniyle, Earpod'lar veAirPod'lartam olarak uymuyorherkesinkulaklar. Kulakiçi kulaklıkların düştüğüne veya bazı nadir durumlarda ağrıya neden olduğuna dair raporlar var.

Ama yakında bu ıstırap bitebilir.

İlk olarak geçen yıl başvurusu yapılan ve bugün Apple'a verilen yeni bir patente göre şirket, kablosuz kulaklıkların sol veya sağ kulakta birbirinin yerine kullanılabileceği anlamına gelen yeni bir 'evrensel' tasarım geliştirdi.

Apple AirPods, sol ve sağ kulaklıkları belirledi. Buradaki fikir, her iki solda da kullanılabilen değiştirilebilir bir tasarımdır.vesağ kulaklar bir şekilde daha rahat olacak ve doğal olarak daha fazla insanın iç kulaklarına uyacak. Hayır, biz de anlamıyoruz.


Biyoloji bir yana, onaylı patent (teknoloji blogu tarafından ortaya çıkarıldı)9to5Mac), 'bir kullanıcının sol veya sağ kulağına birbirinin yerine takılabilen' simetrik bir kulaklık tasarımını açıklar.

Dinleyici, tercih ettiği kulağa bir kulaklık yerleştirdiğinde, & ldquo; kulak içi kulaklık, hangi kulağa oturduğunun belirlendiği kulağa göre kulaklığın çalışmasını belirlemek ve değiştirmek için yapılandırılmış bir sensör ve devre içerebilir. & Rdquo;

Bugünün en iyi Apple AirPods fırsatları 237 Amazon müşteri yorumu AirPods with Charging Case ... Currys PC World 130 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Wireless ile Apple Airpods ... Amazon Prime £ 199 £ 157 Apple AirPods with Wireless ... BT Shop £ 159 Görüntüle Şarjlı Apple AirPods ... Apple UK159 £ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Tamamen simetrik insanlar dışında, bunun bariz bir faydası yokmuş gibi görünebilir. Bununla birlikte, bu Apple'ın avantajına olacaktır çünkü tüm tomurcuklarını üretmek için tek bir kalıp kullanabilirler ve sol ve sağ tomurcuğu ambalaja doğru şekilde yerleştirebilecek bir kişi veya robot kullanmaları gerekmez. Yani bu harika.


Peki ya tüketiciler? Pek çok insan, arama yapmak ve cevaplamak için tek başına bir kulaklık takmayı sevdiği tercih edilen bir kulağa sahiptir ve şimdi o tomurcuğun pilinin bitmesi konusunda endişelenmelerine gerek yoktur, çünkü diğeri onu değiştirmek için hazırdır. . Yani bu da harika!

En son onaylanan patent,önceki söylentilerApple, yeni nesil AirPod'larına biyometrik sensörler eklemek istiyor. Resmi belgeye göre, bunlar & ldquo; trajedinin bir kısmına bastırılacak & rdquo; böylece AirPod'lar kalp atış hızı ve vücut ısısının yanı sıra bir dizi başka sağlık ölçümünü de kaydedebilir.

Tragus, hepimizin bildiği gibi, kulağınızın lobun üstündeki yapışkan kısmıdır ve Apple'ın tomurcuklarının hemen arkasında oturur.

Patent haberi, bazen güvenilir analist Ming-Chi Kuo'nun Apple'ın uzun zamandır beklenen ürünü göndereceğini iddia etmesinden günler sonra geliyor.AirPods 2 gelecek yılın başlarında. Bu güncellenmiş modeller, orijinal AirPod'lar için kullanılan Bluetooth 4.2 yerine Bluetooth 5.0 ile birlikte gönderilecek. Bluetooth 5.0, geliştirilmiş pil ömrü sunma eğilimindedir.


Kuo ayrıca, dayanıklılığı artırmak için kasadaki yükseltilmiş menteşenin yanı sıra iyileştirilmiş dahili bileşenlerin altını çiziyor, ancak bunun kulaklıkların fiyatını artırabileceğini de belirtiyor ...

Yeni nesil AirPod'ların tüm modelleri, her zaman açık Siri desteğiyle birlikte gönderilmelidir, böylece dinleyiciler 'Hey Siri' uyandırma ifadesini kullanarak sesli asistanı çağırabilir. Şimdiye kadar, kullanıcıların AI destekli asistanı başlatmak için sağ veya sol AirPod'a iki kez dokunmaları gerekiyordu.

Son olarak Ming-Chi Kuo, Apple'ın 2020 için AirPod'ları yeni patentli değiştirilebilir kulaklık tasarımını da içerebilecek önemli ölçüde yeniden tasarlamaya hazırladığına inanıyor.

Bununla birlikte, Apple'ın rutin olarak, çoğu mağazalarda bulunmayan çok çeşitli teknoloji ve tasarımların patentini aldığını belirtmek gerekir.