Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Apple AirPods Pro incelemesi: Gürültü engelleme ve mükemmel ses, dünya çapında gerçek kablosuz tomurcuklarda birleşiyor

Apple AirPods Pro incelemesi: Gürültü engelleme ve mükemmel ses, dünya çapında gerçek kablosuz tomurcuklarda birleşiyor

Bugünün en iyi Apple AirPods Pro fırsatları Apple AirPods Pro - Beyaz ... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan£ 195 Görünümİndirimli Fiyat Apple AirPods Pro Amazon Prime £ 249 £ 198 İndirimli Fiyatı Görüntüle Apple Airpods Pro - Aktif ... very.co.uk £ 249 £ 198 Apple AirPods Pro'yu Görüntüle ... BT Mağazası £ 199 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Kontrol ediyoruz Her gün en iyi fiyatlarla 130 milyon ürün

Apple'ın AirPod'ları çılgın bir başarı öyküsü oldu - en ateşli olanlardan biri oldularNoel hediyeleribirkaç yıldır koşuyor ve onları işlek bir caddede insanların kulaklarında görüyorsunuz - amagerçek kablosuz kulaklıklardevam etti ve bir takip zamanı geldi. Apple AirPods Pro incelememize hoş geldiniz.


Orijinallerle karşılaştırıldığında Apple'ın en sevilen popüler kelimesi olan 'Pro' olması ne anlama geliyor? Manşet haberi, çoğu yönden AirPods Pro'nun daha temel olanlardan çok daha iyi özellikli olduğu ve adil olmak gerekirse, 100 £ / 100 $ daha ucuz olan AirPod'lardan çok daha iyi özelliklere sahip olmasıdır. Profesyoneller size uygun bir kulak içi oturma, spor salonu dostu ter ve su geçirmezlik (IPX4) ve standart olarak kablosuz şarj kutusu sunar. Onlar da dolugürültü önleyici kulaklıklar, Sony'nin tıknaz gibi küçük bir kulak içi rakip grubuylaWF-1000XM3

Sony WH-1000XM4 incelemesi

AirPods Pro'nun kulaklarınıza doğru şekilde takılıp takılmadığını görmek için bir test gibi akıllı eklentiler de vardır; kulaklarınızın yapısına göre sesi optimize eden uyarlanabilir ses; ve orijinalde kullanmak zorunda olduğunuz muslukların yerini alan yeni bir dokunmatik tabanlı kontrol sistemi. Ayrıca, ultra hızlı eşleştirme ve eller serbest Siri erişimi gibi tüm alışılagelmiş Apple (ve Beats by Dre) iPhone'a özgü özellikler de var.

Tüm bu çok hoş özellikler arasında, orijinal AirPod'ların temellerinden biri kayboldu. Kulaklarınızın daha derine inme biçimleri nedeniyle, bu Pro tomurcukları çıkıntılarınızda bırakmak ve yine de insanlarla ve genel olarak dünyayla etkileşim kurmak daha az kolaydır. Bununla birlikte, Şeffaflık Modu, sesin geçmesine izin vermenize olanak tanır, bu nedenle belki de ölmek için, tüm gün AirPods kullanıcıları ertelenmeyecektir ...


AirPods Pro incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

Apple AirPods Pro incelemesi

Apple AirPods Pro: Artık çıktılar. İşte bizim, bir ev bitkisiyle takılmak


(İmaj kredisi: Gelecek)

AirPods Pro, en ucuz temel AirPod seti için ödeyeceğiniz 159 £ / 159 $ 'ın üzerinde dikkate değer bir prim olan 249 £ / 249 $' a mal olur, ancak kablosuz şarj kutusuyla 199 £ / 199 $ AirPod'lardan büyük bir sıçrama değildir. tüm ekstra özellikler verildi.

AirPods Pro, belirtildiği gibi, standart olarak kablosuz şarj ile birlikte gelir, bu nedenle tüm ekstra özellikleri sadece 50 £ karşılığında almak bizim için çok basit gibi görünüyor.


Normal AirPod'lar gibi, AirPods Pro da yalnızca beyaz renkte gelir. Yeni iPhone 11 Pro renkleriyle eşleştiği söylenen daha fazla renk söylendi ve insanların kendi tarzlarından daha fazla bir şey seçme şansına sahip olduklarını görmek istiyoruz, ancak şimdilik beyaz olduğu sürece istediğiniz herhangi bir renk. .

Apple AirPods Pro incelemesi: pil ömrü

Apple AirPods Pro incelemesi

Apple AirPods Pro şarj kutusu, toplam 24 saat müzik sağlar

(Resim kredisi: Apple)

Gürültü engelleme açıkken AirPods Pro, şarj başına 5 saate kıyasla şarj başına 4,5 saatle standart AirPod'lardan biraz daha düşük pil ömrü ile derecelendirilmiştir. Gürültü engellemeyi kapatın ve Apple 5 saatinizi tekrar almanız gerektiğini söylüyor.


Nasıl baktığınıza bağlı olarak, bu, ANC'nin etkileyici derecede verimli olduğu veya onu kapatmanın faydasının tuhaf bir şekilde ihmal edilebilir olduğu anlamına gelir. Dr Dre'nin son vuruşlarıYalnızca profesyonelaksine, gürültü engellemeyi kapatırsanız fazladan 10 saat ömür kazanır.

Kapatma tarafında biraz anlamsız hale geliyoruz - dış sesleri duymak isteseniz bile, Şeffaflık Modu NC'yi kapatmaktan daha net bir seçenektir, bu da belirsiz arka plan seslerinin içeri girmesi anlamına gelir.

Deneyimlerimize göre, NC ile dinleme, bu 4,5 saatlik iddiaya güvenilir şekilde yaklaşıyor. Şarj işlemi kasadan hızlıdır - diğer gerçek kablosuz kulaklıklar için alışılmadık olmasa da, durumda 5 dakikadan bir saatlik kullanım imkanı gerçekten kullanışlıdır.

Şarj kutusu, normal AirPod'larda olduğu gibi size 24 saatlik toplam kullanım süresi verecek şekilde derecelendirilmiştir. Şarj için kablolu Lightning-USB-C kablosunun yanı sıra kablosuz destek ile birlikte gelir.

Kablosuz şarj cihazlarımızdan birinde, diğer cihazlarla deneyimlemediğimiz bir şekilde, herhangi bir meyve suyu alabilmek için biraz farkında olmadan yerleştirilmesi gerektiğini gördük. Diğer tüm şarj cihazlarında sorun yoktu, ancak benzer sorunlarınız varsa, sadece konumunu bir kemanla verin.

Apple AirPods Pro incelemesi: uyum, tasarım ve özellikler

Apple AirPods Pro incelemesi

AirPods Pro, normal AirPod'lardan biraz daha kısa çubuklara sahiptir

(İmaj kredisi: Gelecek)

AirPods Pro'nun durumu orijinalinden daha ince, bu yüzden kesinlikle herhangi bir cebe bu kadar kolay kaymayacaklar, ancak fark beklediğinizden daha az ve yine de birçok rakibinin davasından daha ince, en önemlisi, yani daha az şişkinlik var.

Boyut farkının bir kısmı, kulak kanalının kenarına oturan önceki sürümden farklı olarak, kulaklarınıza düzgün bir şekilde giren uçlara sahip AirPods Pro'ya bağlıdır. Bu, AirPods Pro'ya daha da güvenli bir uyum sağlar ve çeşitli egzersiz biçimleri de dahil olmak üzere normal kullanıma benzeyen herhangi bir şeyde onları yerinden çıkaramadık.

Daha da önemlisi, bu geliştirilmiş uyum aynı zamandaçokdaha iyi ses yalıtımı - klasik AirPod'larçokdış ses.

Ses kalitesine değer verenler için bu harika bir haber. AirPod'ların birçok sıradan kullanıcısı için, onları dünyadan kopmadan uzun süre giyme yeteneğini kaybediyor. Bununla birlikte, bu insanlar için, AirPods Pro'nun mikrofonları aracılığıyla çevrenizdeki seslerden geçmenize izin veren Şeffaflık Modu biçiminde yüksek teknolojili bir çözüm var.

Birden fazla ipucu sağlanmıştır, ancak Apple, hangisine gitmeniz gerektiğini anlamayı normalden daha kolay hale getirir: sürücüler üzerinde ses çalan bir 'kulak oturması testi' yapabilir ve yine dahili mikrofonları kullanarak olup olmadığını tespit edebilirsiniz. herhangi bir sızıntı - bu da uyum sağlamadığınız anlamına gelir. Daha sonra neyin en iyi sonucu verdiğini görmek için uç boyutunu değiştirebilirsiniz. Sadece her kulak için, gitmekte iyi olup olmadığını söylemek için bir işaret verir.

Apple, silikon uçlarının kulağınızda bir şey olduğunu hissetmeden takmak için ekstra rahat olacak şekilde özel olarak tasarlandığını söylüyor. Gerçekten çok rahatlar, ancak bu anlamda bir devrim değiller. Kesinlikle uzun süre takabilirsiniz, ancak bu diğer birçok harika kulaklık için de geçerlidir.

Doğru mühürle yerine oturmaları biraz daha zordur - uygun bir oturuşa odaklanan diğer kulaklıklardan daha zor değil, ancak normal AirPod'lardan biraz daha fazla iş gerekiyor. Çok çabuk alışırsın.

Apple ayrıca kulağınızdan çıkan kolların uzunluğunu kısalttı, böylece daha az gösterişli görünüyorlar. Orijinaline dokunmayan, ancak bunlardan etkilenmiş hisseden birçok insanla zaten konuştuk.

Apple, kulağınızdaki basıncı dış dünya ile eşitlemek için bir havalandırma deliği kullanır, bu da biraz fark yaratır - sesinizin diğer kulaklıklarda olduğu kadar tuhaf bir şekilde gürlüyor hissini anlamazsınız.

Bir iOS cihazıyla eşleştirme, beklediğiniz kadar hızlı ve ağrısızdır. Siri, Siri kadar iyi çalışır, uh, genellikle işe yarar - yoğun bir yolun kenarında durduğumuzda ve biraz kurnazca söylemeye çalıştığımızda 'Hey Siri'yi doğru bir şekilde seçmekte biraz sorun yaşadı, ama konuşursak işe yaradı ve isteklerimizi anlamakta hiçbir sorun yaşamadık.

Daha az gürültülü ortamlarda, çağrılarımıza yanıt verirken hiç sorun yaşamadık.

'Mesajları Duyur' özelliği, ikinci nesil temel AirPod'larda da bulunan ilginç bir eklentidir (yani, Mart'tan beri bir çift satın aldıysanız). Bu, bir metin aldığınızda, müziğinizi alçaltacağı ve Siri'nin kime ait bir mesaj aldığınızı söyleyerek daha sonra okuyacağı anlamına gelir.

Oldukça hızlı okur - bazı yönlerden, insanların mesajda rahatça sohbet etme şekline tam olarak uygun değildir, çünkü yeterli noktalama işareti yoksa, kelimelerin arasında cehennem bir hızla ilerler. Ancak özelliği açık bıraktık - özellikle daha kısa metinler için kullanışlıdır ve Siri, metni okuduktan sonra dinlemeye devam eder, böylece ona nasıl yanıt vereceğini söyleyebilirsiniz.

Duyuru Mesajlarının gelen tüm metinleriniz için mi yoksa sadece Favorilerden gelenler için mi çalışacağını belirtebilirsiniz, bu da süper popülerseniz sizi çok sık kesintiye uğratmasını engeller.

Küçük bir şey: Bu özellik, bariz bir sebep olmaksızın ilk başta bizim için işe yaramadı. Sonra kısa bir süre sonra mükemmel çalışıyordu. Neyin değiştiğinden emin değiliz.

AirPods Pro, Apple'dan beklediğiniz gibi iyi tasarlanmış ve özelliklerle dolu.

Apple AirPods Pro incelemesi: ses kalitesi

Apple AirPods Pro: yüksek gezi sürücüleri ve büyük dip noktası

(Resim kredisi: Apple)

Apple AirPods'u denediyseniz, bekleyeceğiniz ses profilini bilirsiniz: çok iyi dengelenmiş, ancak bası kesinlikle kaçırmayacaksınız. Her şey düşünüldüğünde oldukça tarafsız bir sunumları var ve buna muhtemelen uyarlanabilir EQ tarafından yardımcı oluyor (aşağıya bakınız).

Ancak, sesin orijinal AirPod'larla aynı olduğu söylenemez - burada belirgin bir adım var. Orijinal AirPod'lar, hareket etmediğinizde sessiz bir odada harika ses çıkarır, ancak daha ince ayrıntılar, gevşek oturmaları nedeniyle harici sesler tarafından kolayca aşılır. Burada, hem daha iyi ses yalıtımı - uyum sayesinde - hem de elektronik aktif gürültü engelleme sayesinde gerçekten tam etkiyi elde edersiniz.

Apple'ın HomePod hoparlörlerinde olduğu gibi, 'yüksek gezinimli' bir sürücü kullanılır. Bu, daha büyük etki için aynı boyuttaki ortalama sürücünüzden daha fazla titreşir ve daha fazla havayı değiştirir.

Daha yeni Beats kulaklıklara benzer şekilde, sonuç bol miktarda alt uçtur, ancak iğrenç bir şekilde bas ağırlıklı olmadan. Kesinlikle telefonunuzla birlikte gelen tomurcuklara veya hatta orijinal AirPod'lara alışkınsanız, AirPods Pro gerçekten çok dolu ve zengin ses çıkaracaktır - 'uygun' kulaklıklar gibi. Süper yüksek kaliteli bir kutu setine geçmek gibi değil, ancak AirPods Pro'nun fiyatını haklı çıkarmak için yeterince iyi.

Apple, kulak kanalınızın şeklinin müziği nasıl etkilediğini algılamak ve sesi uyarlamak için AirPod'ların içine bir mikrofon yerleştirdi, böylece orijinal seslere daha doğru bir şey duyabilirsiniz. Buna 'uyarlanabilir EQ' diyor. Bunun ne kadar büyük bir fark yarattığını söylemenin bir yolu yok, ancak kesinlikle her şey etkileyici bir şekilde ayrıntılı geliyor.

AirPods Pro, bir yolun her parçasının geçmesine izin vermek için gerçekten etkileyici bir iş çıkarıyor. Bu, arka plan sesiyle rekabet etmediği için her şeyin daha parlak hissetmesini sağladığından, gürültü engellemeyi açıkken özellikle doğrudur.

Üst düzey, orta sesler ve bas birbiriyle bulanıklaşmaz ve her enstrüman açıkça sunuluyormuş gibi hisseder. Bu, kalite açısından bir hi-fi ifşası değil, ancak bu fiyat aralığındaki en iyisi ile tam orada.

  • Apple HomePod mini incelemesi
  • Apple HomePod incelemesi

Apple AirPods Pro incelemesi: gürültü engelleme

Apple AirPods Pro incelemesi

Şeffaflık Modu iPhone'unuzdan veya bir kol sıkılarak açılıp kapatılabilir

(Resim kredisi: Apple)

AirPods Pro, kulak uçlarından gelen ses yalıtımının yanı sıraaktifgürültü iptali de. Diğer iyi haber, Apple'ın ANC'sinin gerçekten iyi olmasıdır; şehir merkezindeki trafiği arka planda zar zor bir uğultuya düşürür ve Tüpte olmanın gürültüsü neredeyse kaybolur, yine de birkaç yüksek perdeli ses kayar (genellikle aktif gürültü iptalinde olduğu gibi).

Kulak üstü Sony WH-1000XM3 veya Bose Noise Canceling Headphones 700 kadar iyi değil, ancak beklenen bir şey. Özellikle Sony, büyük yol çalışmalarını bile aşağı yukarı tamamen iptal etme büyülü (belki bilimsel) yeteneğine sahiptir, ancak AirPods Pro ile yol çalışmalarını geçmek biraz daha fazla gürültüye izin verir.

AirPods Pro, bu sesi yine de ezici bir durumdan fark etmeyeceğiniz sessiz bir rahatsızlığa çevirir ve bir ofis ortamında neredeyse her şeyi keser. Sony'nin gürültü önleyici gerçek kablosuz tomurcukları - WF-100XM3 - yerde benzer şekilde iyi bir iş çıkarıyor, ancak uçak gürültüsüyle mücadele ediyor ve AirPods Pro'nun da aynı olduğunu kanıtlayacağından şüpheleniyoruz (henüz onlarla uçmadık). Kısacası, gürültü engelleme konusunda AirPods Pro'yu geride bırakan tek kulaklık kulakları aşıyor - daha pahalı ve çok daha hantal.

Bu günlerde çoğu gürültü önleyici kulaklık, dışarıdan gelen gürültüyü içeri almak için bir şeffaflık modu ile gelecek. AirPods Pro farklı değildir ve AirPods Pro'nun çıkıntılı kollarından birini bir an için sıkıştırarak Gürültü Engelleme modu ile Şeffaflık Modu arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu sıkıştırmayı parçaları duraklatmak veya atlamak için de kullanabilir ve iPhone ayarlarınızdan bir seçeneği değiştirerek Siri'yi çağırabilirsiniz.

Sıkma biraz tuhaf - ustalığı elde etmemiz için biraz zaman aldı - ama oldukça iyi çalışıyor ve daha da önemlisi uyumu bozmuyor. Eldivenlerle bile işe yarıyor. Sert bir şekilde sıkıştırmanıza gerek yok - bu sadece nazik bir tutam. Çalıştığını belirtmek için küçük bir tıklama sesi duyacaksınız.

Şeffaflık Modunu iOS Kontrol Paneli aracılığıyla da açabilir (veya kapatabilirsiniz) - tüm gürültü giderme modlarını kapatma yeteneği de dahil olmak üzere bir anahtarı görmek için ses kontrolüne dokunun ve basılı tutun (ayrıca tüm gürültüyü kapatmak için sıkıştırmayı da ayarlayabilirsiniz. tercih ederseniz iptal iptal).

Şeffaflık Modu, ses ve benzeri seslerin geçmesine izin vermede çok etkilidir - diğer cihazlarda olduğu gibi, aslında onları güçlendirir, böylece ses seviyesi açıkken bile müziğinizi kesebilirler. Birinin konuşmasını duymak istiyorsanız, aslında gürültü engellemeyi kapatmanızdan daha net hale getirir.

Aslında onu biraz buluyoruzçokzaman zaman şeffaf. Sony WH-1000XM3 gibi modellerin farklı durumlar için farklı şeffaf modları vardır, bu nedenle bir ofis modu yalnızca seslere odaklanırken, şehir modu daha geniş bir trafik sesi yelpazesine izin verir. Diğer cihazlar, ne kadar şeffaf olmasını istediğinize karar vermek için bir kaydırıcıyı hareket ettirmenize izin verir.

Burada sadece bir ayar var ve tüm gürültü engelleme sistemiyle ilgili tek şikayetimiz, bunu ayarlayabilmeyi istememiz. Hava aleyhtarı ve uzak sohbetin boğulma avantajını elde etseniz bile, birinin sandalyesinin bir ofiste yaslanırken klik sesini duymak biraz gereksiz görünüyor.

Pek çok insanın aslında klasik AirPod'ların dışarıdan ses almasından hoşlandığını biliyoruz, çünkü bu, her zaman onlara sahip olabilecekleri ancak kesilemeyecekleri anlamına geliyor. Şeffaflık Modu, benzer bir şey yapmaları için elbette iyi bir seçenektir, ancak sesleri vurgulamanın bir noktasını oluşturduğu için, orijinal AirPod'ları bu şekilde kullandıysanız, bu tam olarak 1: 1 değiştirme değildir.

Apple AirPods Pro incelemesi: karar

Apple AirPods Pro incelemesi

Apple AirPods Pro: İşe gidip gelmenin en iyi arkadaşı mı?

(Resim kredisi: Apple)

AirPod'lar oldukça popülerdir, ancak AirPods Pro ile Apple, tasarım ve kullanım kolaylığı açısından çok benzer, ancak ses kalitesi söz konusu olduğunda çok daha iyi bir şey yaptı. AirPods Pro, sızdıran ses, kulak dışı oturma ve 'ikonik' çıkıntılı kollar gibi daha 'ciddi' müzik dinleyicileri normal AirPod'lardan uzaklaştıran birçok sorunu çözer. Daha sonra daha iyi sürücülere ve gürültü engellemeye atılır ve sonuç kulağa harika geliyor.

Vurgulamak için olumsuz bir not, AirPods Pro Android ile iyi çalışsa da, iOS'ta daha geniş bir özellik yelpazesiyle deneyimin daha iyi olduğuna şüphe yok. Ama sonra ne bekliyordun?

Ayrıca, orijinal AirPod'ların bazı kullanıcılarının bu dış dünyayı mühürleme yöntemiyle ertelenip ertelenmeyeceğini biraz merak ediyoruz. Şeffaflık Modu bunu bir ölçüde ele alıyor.

Bunun yanı sıra, iPhone'unuzda mümkün olan en akıcı deneyime sahip mükemmel ses veren kulaklıklar istiyorsanız, AirPods Pro tam bir smaçtır. İyileştirilmiş uyumları ve tere dayanıklılıkları ile uzmanlar bileegzersiz için kulaklık.

AirPods Pro'dan daha iyi bireysel şeyler yapan tomurcukları kesinlikle bulabilirsiniz, ancak hiçbir alanda ödün vermeyen çok yönlü bir araç olarak harikalar.

Bugünün en iyi Apple AirPods Pro fırsatları Apple AirPods Pro - Beyaz ... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan£ 195 Görünümİndirimli Fiyat Apple AirPods Pro Amazon Prime £ 249 £ 198 İndirimli Fiyatı Görüntüle Apple Airpods Pro - Aktif ... very.co.uk £ 249 £ 198 Apple AirPods Pro'yu Görüntüle ... BT Mağazası £ 199 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlarla her gün 130 milyon ürün Bugünün en iyi Apple AirPods (2019) teklifi 12 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Apple Airpods (2019) İle ... very.co.uk £ 159 £ 124 Şarjlı Apple AirPods'u Görüntüleyin ... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan£ 124 GörünümŞarj özelliğine sahip Apple AirPods ... Appliances Direct£ 124 Görünüm2019 Apple AirPods ile ... John Lewis & Partners124,49 £ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz