Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Apple, AirPlay'i Roku'nun çubuklarına ve dolayısıyla SİZİN TV'nize ekleyerek Chromecast'i yumruklayabilir.

Apple, AirPlay'i Roku'nun çubuklarına ve dolayısıyla SİZİN TV'nize ekleyerek Chromecast'i yumruklayabilir.

Apple AirPlay, konuya aşina olan kaynaklara göre Roku akış cihazlarının tümüne veya bazılarına geliyor.MacRumours. Bu, Apple veya Roku tarafından onaylanmadı, ancak hey - buna aşina olan kaynaklar bunun olduğunu söylüyor.


Birkaç yıl önce, bu çılgınca bir konuşma gibi görünebilirdi, ama bugün artık durum böyle değil. Bu hareket, aslında, AirPlay ve HomeKit'in aynı hizmetlerle LG ve Sony televizyonlarına geldiğini gören oldukça şaşırtıcı son duyurulara uyacaktı.veApple'ın iTunes film ve müzik mağazası Samsung mağazalarına gidiyor.CES 2019.

MacRumours, AirPlay 2 desteğinin 'Roku medya oynatıcıları için bir Roku OS yazılım güncellemesi şeklinde gelmesi muhtemel' diyor - peki, başka nasıl olacağını bilmek isterim. Bellek çubuğunda mı?

Birleşik Krallık'ta bu, büyük ölçüde Roku'nun akış çubuklarının, kutularının ve dongle'larının hayranları için faydalı olacaktır, ancak Roku'nun işletim sistemi ayrıca Sharp, Hisense ve TCL gibi birçok TV'ye de yüklenmiştir.

AirPlay'in eklenmesi, Roku çubuğunuz veya TV'niz aracılığıyla Apple'dan film satın almanıza / kiralamanıza izin vermez. AncakoluriOS mobil cihaz sahiplerinin ve PC ve Mac'teki iTunes kullanıcılarının iTunes filmlerini ve müziklerini akışını sağlamak için etkinleştirin. Mac sahipleri, Apple Screen Mirroring aracılığıyla YouTube dahil olmak üzere diğer ses ve video içeriklerini de yayınlayabilecekler.


Roku / Elma (Halat?) love-in 'belki' Apple'ın Spotify rakibi Apple Music'i kapsıyor - Roku OS zaten Spotify ve Amazon Music'i destekliyor. TV, eski okuyuculara ne kadar tuhaf görünse de, müzik dinlemenin giderek daha popüler bir yolu.

Bu anlaşmanın şunları da kapsayıp kapsamayacağı net değilHomekit, Apple'ın sistemiyle uyumlu, yavaş büyüyen akıllı ev cihazlarının ses kontrolüne izin veriyor. Bildiğim kadarıyla yerleşik iTunes şu anda Samsung TV'lere özel.


Tüm bunlar önemlidir çünkü a) Apple bu şekilde çalışmak için kullanmadı ve b) AirPlay'i Apple TV'den daha uygun fiyatlı cihazlara koyuyor ve Apple'a maliyet açısından Google'ın Chromecast'ini alması için bir yol veriyor.

Sonuç olarak: Bir yıl önce, AirPlay'den daha fazla yararlanmak için büyük ölçüde Apple eko sistemine kilitlenmeniz gerekiyordu, ancak şimdi çok daha kolaylaşmaya başlıyor. Roku gemideyken, her yerde bulunma yolunda olabilir.


Günümüzün en iyi Roku Streaming Stick Plus, Apple TV 4K, Chromecast Ultra ve Fire TV Stick 4K fırsatları İndirimli Fiyat Roku Premiere | HD / 4K / HDR ... Roku Streaming Stick Plus Amazon $ 39.99 $ 27 GörüntüleTüm fiyatları görünApple TV 4K 32 GBApple TV 4Kelma179 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Amazon Fire Tv Çubuğu 4K Siyah Amazon Fire TV Çubuğu 4K Yatak Banyosu ve Ötesi 49.99 $ 29.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz