Close
  • Ana
  • /
  • Ev
  • /
  • Apple HomeKit: en iyi cihazlar ve nasıl çalışır

Apple HomeKit: en iyi cihazlar ve nasıl çalışır

Apple HomeKit, Apple'ın akıllı ev platformunun adıdır - akıllı bir kamera, termostat veya sensör HomeKit uyumluysa, bu, bir HomeKit rozeti ile diğer her şeyle çalışacağı ve iPhone'unuzun merkezi Home uygulamasından kontrol edilebileceği anlamına gelir. iPad veya Mac bilgisayar.


HomeKit'in tasarlanma şekli, telefonunuza ürün eklemeyi ve her şeyin birbirine bağlı olduğu akıllı bir ev kurmayı çok daha basit hale getirir, ancak piyasadaki HomeKit uyumlu cihazlar tam olarak aradığınız şey değilse sınırlayıcı olabilir - ancak daha aşağıda en iyi seçeneklerin hangileri olduğunu inceleyeceğiz.

Burada, Apple HomeKit'in tam olarak nasıl çalıştığını ve 2020'nin en iyi HomeKit cihazlarının neler olduğunu açıklayacağız - yatırım yapabileceğiniz en iyi HomeKit uyumlu donanım. İster bir Wi-Fi kameraya, ister akıllı bir prize ihtiyacınız olsun, size rehberlik edebiliriz doğru seçime doğru.

İyi haber şu ki, Apple HomeKit gadget'larının seçimi her geçen gün daha fazla şirket standardı kullanmaya başladıkça artıyor. Akıllı evinizi önemli ölçüde yükseltmek için hangi cihazlara ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için aşağıdaki seçimlerimizi okuyun.

Apple HomeKit: nedir?

Apple HomeKit


(Resim kredisi: Apple)

Apple HomeKit, akıllı bir ev protokolüdür - farklı üreticilerin cihazlarının birbirleriyle iletişim kurması için üzerinde anlaşmaya varılmış bir yoldur. Bu protokoller biraz insan dillerine benziyor: Hangisini tercih ettiğiniz çok önemli değil, ancak evinizdeki tüm donanımın aynı şeyi kullanmasını istiyorsunuz.

Cihazların Google Assistant ve Amazon Alexa ile uyumlu olması ve bu dijital asistanlar tarafından kontrol edilebilmesi gibi, cihazlar da Apple HomeKit ile uyumlu olabilir. En popüler kit bitlerinden bazıları birden çok protokolle çalışır, böylece gerekirse aralarında geçiş yapabilirsiniz. Ev uygulaması Windows bilgisayarlarda veya Android telefonlarda kullanılamaz, bu nedenle yedekleme uyumluluğu bu cihazların kullanıcıları için yararlıdır.


Üreticiler, ürünlerinde Apple'ın HomeKit rozetini istiyorlarsa, Apple'ın kurallarına uymalı ve HomeKit dilini kendi donanımlarına yerleştirmelidir. Bu, iPhone'lar, iPad'ler ve sahip olduğunuz diğer HomeKit donanımlarıyla nasıl konuşacaklarını bilecekleri anlamına gelir.

Satın aldığınız her cihaz için HomeKit veya başka herhangi bir akıllı ev protokolü kullanmak zorunda değilsiniz, ancak HomeKit'e bağlı kalmak, tüm donanımınızın iOS, iPadOS ve macOS'taki Home uygulaması tarafından kontrol edilebileceği anlamına gelir ve bu da yapabileceğiniz anlamına gelir belirli bir grup cihazını tek komutla açmak gibi bazı akıllıca numaralar yapın.


Apple HomeKit: onunla ne yapabilirsiniz?

Apple HomeKit

(Resim kredisi: Apple)

Akıllı bir ampul veya akıllı termostat satın alırsanız, tüm işlevlerine erişmek için kendi uygulamasıyla birlikte gelir. HomeKit uyumluysa, Apple'ın Home uygulamasıyla da çalışır. HomeKit uyumlu bir dizi cihaz oluşturursanız, Ev uygulaması hepsini ayrı ayrı kontrol etmenize veya birlikte tetiklenmeleri için gruplandırmanıza izin verir - ve Siri sesli asistanını onlarla da kullanabilirsiniz.

Örneğin sabahları, ısıyı yükseltmek ve yatak odanızın ışığını yakmak isteyebilirsiniz - Ev uygulamasını bunu tek bir dokunuşla veya Siri'den hızlı bir istekle yapacak şekilde kolayca ayarlayabilirsiniz. Apple bu gruplamaları 'Sahneler' olarak adlandırır, böylece örneğin film gecesi için bir Sahne ve sabah için bir sahne ve akşam için bir sahne olabilir.

HomeKit'i kullanarak bazı özellikleri ve işlevleri otomatikleştirmek de mümkündür, böylece ışıkların kapanması ve termostatların talep ettiğinizde kendilerini ayarlaması yerine, bu eylemler belirli bir zamanda, belirli bir konuma ulaştığınızda (örneğin gelmek gibi) otomatik olarak tetiklenebilir. eve döndüğünüzde) veya HomeKit bağlantılı bir sensör tarafından algılanan bir şeye yanıt olarak.


HomeKit tüm standart akıllı ev cihazlarını ve ardından bazılarını kapsar: kameralar, kapı zilleri, termostatlar, fanlar, prizler, ışıklar, kilitler, nemlendiriciler, anahtarlar ve sensörler. HomeKit, AirPlay 2 çalıştıran TV'lerle (ses ve video akışı için standart Apple kullanır) ve Apple HomePod akıllı hoparlörü (böylece isterseniz HomeKit sahnelerinize müzik ekleyebilirsiniz) ile etkileşim kurabilir.

Apple HomeKit: neden kullanmalı?

Apple HomeKit

(Resim kredisi: Apple)

Apple'daki her şey gibi, HomeKit de zaten çok sayıda Apple cihazı kullanıyorsanız - iPhone, Mac, iPad ve HomePod - çok mantıklı. Android veya Windows'ta daha fazla zaman geçirenler için, aynı çekiciliğe sahip değil. En azından, HomeKit'i (Ev uygulaması aracılığıyla) kullanmak için bir iPhone, iPad veya Mac bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Zaten Apple ekosistemine yoğun bir şekilde yatırım yaptıysanız, HomeKit'i kullanmak için bir esinti bulacaksınız. Yeni cihazlar saniyeler içinde bağlanabilir, her şeyi Siri (Mac'inizde veya mobil cihazınızda) ve Ev uygulaması aracılığıyla kontrol edebilirsiniz ve tüm sistem Apple'dan beklediğiniz akıcılık ve basitlikle birbirine uyar. Evinizdeki herkes aynı Home uygulaması kurulumunu paylaşabilir ve konuklara da erişim izni verebilirsiniz (elbette bir iPhone'ları olduğu sürece).

Daha önce de belirttiğimiz gibi, HomeKit, farklı markalardan cihazları tek bir protokol altında bir araya getirmenize izin verir. Kullandığınız sensörleri, termostatı veya akıllı ışıkları kimin yaptığı önemli değil - hepsi satın almadan önce kontrol edilmesi yeterince kolay olan HomeKit ile çalıştığı doğrulandığı sürece, bunları birlikte kullanabilirsiniz.

Apple, güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda oldukça katı kurallara sahiptir ve HomeKit ürünlerini satın almak da bu ahlakı satın alır - HomeKit desteğinin özel olarak yerleşik olması gerekmesinin nedenlerinden biri koruma içindir. Video söz konusu olduğunda, Apple aslında kamera üreticilerinin kullanabileceği, video için kendi iCloud depolama alanınızı kullanan (başka bir şirketin bulut hizmeti yerine) ve analiz yapan (yüzleri veya evcil hayvanları algılama gibi) HomeKit Secure Video adlı bir hizmet sunuyor. video şifreli uçtan uca kendi Apple aygıtlarınızda. Bu hala emekleme aşamasında, ancak onu destekleyen ilk kameralar görünmeye başlıyor.

Apple HomeKit: Bir hub'a ihtiyacım var mı?

Apple HomeKit

(Resim kredisi: Apple)

Zaten farkında olabileceğiniz gibi, bazı akıllı ev cihazlarının yönlendiricinize takılı bir hub'a ihtiyacı varken diğerleri yoktur. Bir hub genellikle daha fazla cihaz için ekstra özellikler ve destek sağlar, ancak sadece bir şey takıp ona bağlanmak kadar kullanışlı değildir. Bir hub aynı zamanda ek maliyetler anlamına gelir.

HomeKit bir hub olmadan çalışabilir, ancak en iyi özelliklerini - yani her zaman otomasyon ve cihazlarınızı evin dışından kontrol edebilme - elde etmek için bir HomeKit hub gereklidir. Örneğin, mutfağınızın ışıklarını ve vantilatörünü belirli bir zamanda birlikte açmak istiyorsanız veya evdeki ısıyı ofisten (en azından Ev uygulamasını kullanarak) kısmak istiyorsanız, o zaman bir hub'a ihtiyacınız var.

Üç cihaz hub görevi görebilir: iPad'ler (takılı bırakılırsa), HomePod'lar ve Apple TV kutuları. HomeKit'in sunabileceği her şeyi almak için bunlardan en az birine ihtiyacınız var - bunun nedeni, Home uygulamasının siparişleri buluttan ziyade doğrudan bir cihazdan vermesidir, bu nedenle aynı ağda (veya Bluetooth aralığında bir Apple cihazı olmalıdır) ) kontrol etmek istediğiniz cihazın. Kurulum daha basit olamazdı ve iCloud ve Apple Kimliğiniz aracılığıyla yönetilir - bunu ayarlamak için etkili bir şekilde hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

HomePod, Apple TV 4K ve iPad'lerde bugünün en iyi fiyatları Apple HomePod - BeyazApple HomePodelma299 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünApple TV 4K 32 GBApple TV 4Kelma179 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünApple iPad 2019 Sonu, ... Apple iPad 10.2 (2019) Amazon $ 319.99 GörüntüleTüm fiyatları görünApple iPad Air (10,5 inç, ... Apple iPad Air (2019) Amazon $ 424 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Yeni Apple iPad Pro ... Apple iPad Pro 12.9 inç (2020) Amazon $ 999 $ 949 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bir hub'a sahip olmamak, HomeKit akıllı ev donanımınızın işe yaramaz olduğu anlamına gelmez - evdeyken her şey çalışacaktır ve birçok ürün siz evde değilken de kendi uygulamasında çalışacaktır - ancak Ev açısından uygulaması ve Siri kontrolü, bir hub, evde olmadığınız zamanlar için çok sayıda kullanışlı işlevsellik ekler.

Apple HomeKit: en iyi cihazlar

Apple HomeKit: Philips Hue Başlangıç ​​Seti

(Resim kredisi: Signify)

1. Philips Hue

En iyi HomeKit akıllı ışıklar

Satın alma nedenleri
+ Özelliklerle dolu + Geniş ampul seçenekleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 177,69 $ Amazon'da görüntüleyin

Philips Hue, uzun süredir akıllı aydınlatma sektöründeydi ve gösteriyor ki - bu ampuller birçok özellik ile doludur, süper güvenilirdir ve akıllı ışıkların yapmasını isteyebileceğiniz hemen her şeyi yapabilir.

Philips Hue'nun lehine olan bir diğer nokta, serinin etkileyici bir şekilde büyüdüğüdür. Tüm şekil ve boyutlarda ampuller, bağımsız lambalar, ışık şeritleri, dış mekan aydınlatması ve daha fazlasını alabilirsiniz. Her şeyi Philips Hue'da kullanmak istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli beyaz ve renkli ampullere sahipsiniz.

Gerekirse aydınlatmanızı hareket sensörleriyle de birleştirebilirsiniz ve varsayılan Philips Hue uygulaması da çok şıktır (burada HomeKit ve Home uygulamasına odaklanıyoruz). Hayal kırıklığına uğramayacağınız akıllı bir aydınlatma seçeneği. Renkli ampuller veya beyaz ambiyans ampulleri için bir tür Başlangıç ​​Kitiyle başlamak en iyisidir. Başlangıç ​​Kitleri, HomeKit desteği için hayati önem taşıyan Hue Bridge'i içerir - Hue, yalnızca Bluetooth üzerinden çalışan ampuller satar, ancak bunlar HomeKit için üretilmemiştir.

Apple HomeKit: Tado Akıllı Termostat

(Resim kredisi: Tado)

2. Tado Akıllı Termostat

En iyi HomeKit termostatı

Satın alma nedenleri
+ Kapsamlı ev kapsama alanı + Sezgisel ama akıllı operasyon BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 219 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Tado'nun sunduğu kadar kapsamlı çok sayıda akıllı ev ısıtma sistemi yoktur ve en iyi HomeKit akıllı termostatı arıyorsanız, bu, listemizin başında yer almalıdır. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan ısıtmayı kontrol etmek gibi tüm temel bilgileri kapsar ve aynı zamanda bir dizi gelişmiş özellik ekler.

Isıtmanın örneğin bulunduğunuz yere (telefonunuz tarafından izlendiği şekilde) adapte olmasını sağlayabilir veya bir kapı veya pencere sensörüne yanıt verebilir veya hatta yerel hava koşullarına göre kendini ayarlayabilirsiniz (Tado bunu İklim Asistanı olarak adlandırır). Termostat, yol boyunca enerji faturalarınızdan ne kadar tasarruf ettiğinizi bile takip edecektir.

Aynı zamanda esnek bir kurulumdur - evinizdeki bağımsız radyatörler için daha fazla Tado akıllı termostat ile genişletebilir ve evdeki her oda üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Çoğu ısıtma sistemi, Vaillant, Buderus, Viessmann, Junkers ve Brötje'den ürünler de dahil olmak üzere eski ve yeni Tado kiti ile uyumludur.

Apple HomeKit: Arlo Ultra 4K

(Resim kredisi: Arlo)

3. Arlo Ultra 4K Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemi

En iyi HomeKit güvenlik kamerası

Satın alma nedenleri
+ Süper keskin 4K çözünürlük + Her yere konumlandırmak için tamamen kablosuz + Harika ekstra özellikler
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 370,54 $ Amazon'da Görüntüleyin

Mülkünüze ve ailenize göz kulak olmak için güvenlik kameraları kullanacaksanız, o zaman güvenebileceğiniz ve güvenebileceğiniz kameralar olmalıdır - ve bu, Arlo'nun en üst düzey 4K modelleriyle elde ettiğiniz şeydir. . Pille çalışırlar, böylece her yere, içeride veya dışarıda konumlandırabilirsiniz.

Teknik özelliklerin listesi göz korkutucu: 4K HDR video, renkli gece görüşü, 180 derecelik görüş alanı, otomatik hareket algılama ve hareket izleme, entegre bir spot ışığı, iki yönlü ses ve entegre bir siren. Ayrıca, bulut kayıtlarınız için genişletilmiş bir arşiv içeren Arlo Smart premium hizmetinden ücretsiz bir yıl alırsınız.

Arlo Ultra 4K sistemini bozmak zordur, ancak pahalı tarafta olsa da, özellikle evin etrafına sığacak çok sayıda kamera satın alacaksanız. Yine de sundukları güvenilirlik ve gönül rahatlığı için kesinlikle yatırıma değer olduğunu söyleyebiliriz.

Ev uygulamasıyla birlikte çalışırlar, böylece videoyu doğrudan Ev uygulamasında görebilir ve diğer HomeKit cihazlarını tetiklemek için hareket algılamasını kullanabilirsiniz. Ancak şu anda HomeKit Secure Video'yu desteklemiyorlar, Arlo'nun güvenilir ve güvenli bir sağlayıcı olduğunu düşünüyorlar.

Apple HomeKit: Netatmo Akıllı İç Mekan Kamerası

(Resim kredisi: Netatmo)

4. Netatmo Akıllı Kapalı Kamera

En iyi HomeKit tek akıllı kamera

Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda harika akıllı özellik + Güzel minimal tasarım + HomeKit Güvenli Video desteği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu, HomeKit Secure Video'yu destekleyen ilk kameralardan biridir, yani çok sayıda akıllı özelliğe sahiptir, ancak gizliliğe güçlü bir şekilde odaklanır. Gördüğü belirli kişileri tanıyabilir, böylece partneriniz oturma odasına gelirse uyarılmanıza gerek kalmaz, ancak bilinmeyen biri gelirse bir bildirim alırsınız. Aynı zamanda evcil hayvanları da tanır, bu yüzden sadece araba olduğunda hareket gördüğünü size söylemez.

Akıllı bir alarm dedektörüne sahiptir, bu nedenle bir siren (örneğin bir duman alarmından veya karbon monoksit dedektöründen) çaldığında size söyleyebilir. Gece görüşüne sahiptir, ekstra güvenlik için microSD karta kayıt yapabilir, bir eve birden fazla kamera kurabilirsiniz… basit iç mekan güvenliği için mükemmeldir.

August Smart Lock Pro

(İmaj kredisi: Ağustos)

5. Ağustos Smart Lock Pro

En iyi HomeKit kapı kilidi

Satın alma nedenleri
+ Gelişmiş konuk yönetimi + Telefonunuzda otomatik olarak çalışır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 129,99 ABD doları Amazon'da görüntüleyin229,99 Walmart'ta görüntüle 229,99 Lenovo ABD'de görüntüleyin598 Amazon müşteri yorumu

August Smart Lock Pro, evinizin girişini korumak için mükemmel bir iş çıkaracak ve Apple HomeKit'ten uzaklaşırsanız, Google Asistan ve Amazon Alexa ile de çalışır (tabii ki sadece Ağustos uygulamasını kullanabilirsiniz. ).

Bu Pro sürümü, August Smart Lock serisinin üçüncü neslidir ve bekleyebileceğiniz tüm zil ve ıslıklara sahiptir: telefonunuzdan anında kilitleme ve kilidi açma, belirli bir süre için kişilere konuk erişimi atama yeteneği, kolay kurulum, anahtarsız çalıştırma, kimin girip çıkacağı konusunda tam bir bilgi kaybı ve dahası.

Akıllı bir kilidin rahatlığına ve faydalarına alıştıktan sonra, aceleyle geleneksel kilitlere ve anahtarlara geri dönmek istemeyeceksiniz - ve en iyi HomeKit kapı kilidini istiyorsanız, August Smart'ı düşünüyoruz. Lock Pro, kısa listenizde üst sıralarda yer almalıdır.

Netatmo Akıllı Görüntülü Kapı Zili

(Resim kredisi: Netatmo)

6. Netatmo Akıllı Görüntülü Kapı Zili

En iyi HomeKit akıllı kapı zili

Satın alma nedenleri
+ Kablolu, pilsiz çalışma + Kurcalama korumalı alarm sistemi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Görüntülü kapı zili fikrinde yeni olanlarınız için, kapıda kanepeden veya dünyanın diğer tarafından kimin kapıda olduğunu görmenizi sağlar. İki yönlü ses akışı sayesinde, teslimat sürücülerine talimatlar verebilir veya gerektiğinde hırsızları korkutabilirsiniz.

Netatmo Smart Video Kapı Zili tüm bunları yapıyor ve oldukça iyi yapıyor. Karanlıkta görmek için Full HD 1080p video beslemesi, iki yönlü ses, gece görüşü, hava koşullarına dayanıklılık ve daha fazlasını elde edersiniz. Kapı zili, kurcalandığını algılarsa telefonunuza bir uyarı bile gönderir.

Sadece bir uyarı var, o da Netatmo Smart Video Kapı Zili'nin henüz satışa çıkmadığıdır. Üretici, 2020 boyunca bir noktada sahip olacağımıza söz veriyor, bu yüzden en sevdiğiniz elektronik perakendecinize göz atın.

Eve Enerji

(Resim kredisi: Eve)

7. Havva Enerji

En iyi HomeKit akıllı priz

Satın alma nedenleri
+ Basit kullanım + Herhangi bir cihazı akıllı hale getirin BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 49,99 $ En İyi Satın Al Amazon'u Kontrol Edin

En iyi HomeKit akıllı fişi için pazardaysanız, sizi Eve Energy fişine yönlendirmek isteriz - yedek bir prize takarsınız ve iPhone, iPad veya Mac'inizden açıp kapatabilirsiniz, yanı sıra bir zamanlayıcı üzerinde çalıştırması.

Diğer bir deyişle, ister lamba ister radyo olsun, herhangi bir elektrikli cihazı akıllı hale getirebilirsiniz. Daha da iyisi, fiş, ne kadar enerji kullandığını geri bildirir, böylece elektrik kullanımını azaltmanız gerekip gerekmediğini bir bakışta görebilirsiniz (bu, HomeKit yerine Eve uygulamasıyla gerçekleştirilir).

Eve Energy fişleri hem ABD hem de İngiltere tatlarında mevcuttur ve işi bitirmek için güvenilebilir. Akıllı prizler çok sayıda özellikle birlikte gelmez, ancak bu kesinlikle gördüğümüz en kompakt ve kullanımı kolay olanlardan biridir. Bununla birlikte, bunların yalnızca Bluetooth ile çalıştığını lütfen unutmayın, bu nedenle onu evin dışından kontrol edebilmek istiyorsanız, bir HomeKit hub'ına ihtiyacınız olacaktır.

Eve Kapı ve Pencere Sensörleri

(Resim kredisi: Eve)

8. Eve Kapı ve Pencere Kablosuz Kontak Sensörü

En iyi HomeKit pencere ve kapı sensörleri

Satın alma nedenleri
+ Kurulumu kolay + İhtiyacınız olan tüm işlevler Bugünün en iyi Eve Kapı ve Pencere fırsatları Galaxy Note 9 / Note 8 ... Amazon $ 51,02 İndirimli Fiyatı Görüntüle Eve Kapı ve Pencere 3 Paket -... Amazon $ 99.90 $ 84.90 Teklifin sonları 03h. 31a 22s En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Eve Energy akıllı fişini (yukarıya bakın), saçma sapan güvenilirliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle seviyoruz ve aynı şey kapılar ve pencereler için yaptığı temas sensörleri için de söylenebilir - ve daha iyi bir şansınız var Mümkün olduğunca az üreticiye bağlı kalırsanız her şey birlikte çalışır.

Çalışma açısından, gerçekten oldukça basit: bu Eve sensörleri, bir kapı veya pencere açık olduğunu tespit ederlerse HomeKit ağınıza ping gönderir. Daha sonra, örneğin, telefonunuzda bir uyarı ayarlayabilir veya ısıtmayı kapatabilir veya bir güvenlik kamerasını etkinleştirebilirsiniz… durumun gerektirdiğini düşündüğünüz her şey. Hafta sonunuz için ayrılmadan önce mutfak penceresini kapattığınızı kontrol etmek isteseniz bile, harikalar.

Aslında açık ve kapalı zamanlamalarla ilgili bir dizi istatistik elde edersiniz, böylece (örneğin) çocuklarınızın yatak odası penceresini olması gerekenden biraz daha fazla açıp açmadığını görebilirsiniz. Bunlar belki de piyasadaki en gösterişli akıllı ev cihazları değildir, ancak bunların en kullanışlı olanlarından bazıları olduğunu göreceksiniz.

Eve Energy gibi, bu da yalnızca Bluetooth üzerinden iletişim kurar ve evde olmadığınızda en yararlı olan ürün türüdür, bu nedenle bizşiddetlebir HomeKit hub cihazıyla kullanmanızı öneririz.

Eero

(Resim kredisi: Eero)

9. Eero Mesh Wi-Fi Yönlendirici

En iyi HomeKit yönlendirici

Satın alma nedenleri
+ Ev ağınız için ekstra güvenlik + GÜNÜMÜZÜN EN İYİ FIRSATLARI 174 ABD doları Amazon'da görüntüleyin174 ABD doları Crutchfield.com'da görüntüleyin 249,95 ABD doları Apple'da görüntüle

Eero yönlendirici sistemi, örgü yaklaşımı sayesinde evinizin her köşesine değerli Wi-Fi ulaştırmak için harika bir iş çıkarır - burada tek bir merkezi yönlendirici yerine etrafına noktalı birkaç farklı düğüm bulunur. Oh, ve HomeKit ile de gerçekten iyi çalışıyor.

Bu, akıllı ev cihazlarınız için yönlendirici düzeyinde daha iyi güvenlik koruması, hangi cihazların çevrimiçi olup olmayacağını (ve ne zaman) yönetmenin daha kolay bir yolu ve bazı cihazları yalnızca ev içi iletişimle sınırlama seçeneği - yani akıllı eviniz anlamına gelir. Otomasyonlar, her şey her zaman buluta ping atmadan çalışır durumda kalabilir. Cihazları çevrimdışı tutmak, saldırıya uğramamalarını da sağlar.

HomeKit entegrasyonunun yanı sıra, ister çevrimiçi olacak birkaç cihazınız ister birkaç düzine cihazınız olsun, Eero yönlendirici ve uydu düğümlerini yapılandırmak ve yönetmek kolaydır. Sistem, gerektiğinde zaman içinde kolayca genişletilebilir.

Fibaro Butonlu Çoklu Kontrolör

(Resim kredisi: Fibaro)

10. Fibaro Butonlu Çoklu Kontrolör

En iyi HomeKit akıllı anahtarı

Satın alma nedenleri
+ Kolay programlanabilir eylemler + Temiz, zarif tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

HomeKit ile çalışan akıllı ev ağınızdaki son parça akıllı bir anahtar olabilir: bu anahtarlar, ister akıllı panjurları kapatmak ister akıllı ışıkları kapatmak (veya her ikisi birlikte) olsun, her türlü özel eylemi gerçekleştirmek için özelleştirilebilir.

En iyi HomeKit akıllı anahtarı söz konusu olduğunda, Fibaro Düğmeli Çoklu Denetleyiciyi yenmek zordur. Uygulamanın içine sadece birkaç dokunuşla, HomeKit ağınızdaki hemen hemen her şeye bir düğmeye basarak atayabilirsiniz - bir fanı açmak, ön kapıyı kilitlemek veya her ne olursa olsun.

Uzun bir basışla, HomeKit'te yapılandırdığınız sahnelerden birini başlatabilir, böylece aynı anda birkaç eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı anahtarlar, akıllı evinize nispeten basit eklemelerdir, ancak kullanımı çok eğlencelidir.

Fibaro Button Multicontroller'ı 49,95 ABD dolarına Apple'dan satın alın
Fibaro Button Multicontroller'ı Apple UK'den 54,95 £ karşılığında satın alın