Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Assistant: Akıllı evinizi hangi platform yönetmeli?

Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Assistant: Akıllı evinizi hangi platform yönetmeli?

Eğer ciddi bir şey inşa ediyorsanakıllı evkurulumunu yaparsanız, muhtemelen topladığınız çeşitli cihazlar üzerinde önemli miktarda kontrol sağlayabilecek bir uygulama arıyorsunuz - ve işte burada Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Assistant kullanışlı olabilir.

Bu platformların üçü de farklı üçüncü taraf üreticilerin cihazlarının senkronize bir şekilde akıllıca çalışmasını sağlamak için kullanılabilir - ancak hangisi yatırımınızı hak ediyor? Burada size tüm önemli alanlarda bu akıllı ev eklentileri arasındaki farkları anlatacağız.

Apple HomeKit vs Amazon Alexa vs Google Assistant: cihazlar

Apple HomePod Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Asistan

Apple HomePod


HomeKit cihazlarını birlikte kontrol edebilmek istiyorsanız, Apple tarafından yapılmış bir şeye ihtiyacınız var: bir iPhone veya Mac bunu yapacaktır. Ancak, cihazınızı evden uzaktayken kontrol etmek ve HomeKit'in sunduğu tüm özelliklere erişmek istiyorsanız, bir HomeKit hub'ına ihtiyacınız vardır. Bir hub görevi görebilecek üç cihaz seçeneğine sahipsiniz - iPad, HomePod veApple TV.

Amazon Alexa, aksine, çok sayıda cihazda mevcuttur: yalnızca geniş kapsamlı tüm cihazlar değilAmazon Echo aralığı(Noktalar, Noktalar ve Şovlar dahil), ancak aynı zamanda üçüncü taraf üreticiler tarafından yapılan akıllı hoparlörlerSonos Bir. Alexa her şeyin yolunu buluyor, ancak yalnızcaAmazon Echo Plusve Amazon Echo Show modelleri, aynı anda birden fazla akıllı ev cihazını yönetebilen gerçek ana merkezler olarak işlev görür.


Google Asistan, her yerde olması için Alexa ile eşleşemez, ancak oraya varıyor - Google Home'da, Google Home Mini'de, Google Home Max'te ve yeniGoogle Home Hub, Örneğin. Ayrıca Android ve iOS telefonlarda bir uygulama olarak geliyor ve bazı yeni Chromebook'larda da mevcut.

Bugünün en iyi Apple HomePod fırsatları Apple Homepod - Uzay Grisi very.co.uk £ 279 APPLE HomePod'u görüntüle - Beyaz, Beyaz Currys PC Dünyası £ 279 Apple HomePod Akıllı Hoparlörü Görüntüle -... Dizüstü Bilgisayarları Doğrudan Görüntüle279,97 £ GörünümApple HomePod Akıllı Hoparlör -... Aletleri Doğrudan279,97 £ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Assistant: Uyumluluk

Amazon Echo Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Asistan


Amazon Echo

Peki bu platformlar kaç cihazı kontrol edebilir? Kontrol etApple HomeKitliste: ışıklar, anahtarlar, termostatlar, kameralar, kilitler, sensörler ve daha fazlasını kapsayan Lifx, Philips Hue, Ecobee, Logitech, Honeywell, Netatmo ve August gibi markalarımız var. Tahmin edebileceğiniz gibi, Nest (Google'ın sahibi olduğu) ve Samsung SmartThings'in ürünleri görülecek hiçbir yerde değil.

Ayrıca Amazon Alexa ile uyumlu ürünlerin bir listesi var: yine hoparlörlerden ampullere, kameralardan termostatlara kadar tüm gamı ​​konuşuyoruz. Philips Hue, Lifx, Netatmo, Netgear, Hive, Ecobee ve daha pek çok üreticinin dahil olduğunu bildirebiliriz - Google'ın Nest ürünleri ve Samsung SmartThings donanımı bile Alexa tarafından kontrol edilebilir. Uyumlu olmayan kiti listelemek daha kolay olacaktır (robot elektrikli süpürgeleri bile kontrol edebilirsiniz).

Google Asistanliste Alexa kadar kapsamlı değil, ama oraya varıyor. Aklınıza gelebilecek akıllı ev cihazlarının hemen hemen her kategorisini kapsayan Philips Hue, TP-Link, Lifx, Nest, Netatmo, Honeywell, Netgear, LG ve hatta Samsung (SmartThings ile) gibi markalarımız var. Google Asistan şunlarla iyi çalışır:Chromecastbüyük ekranda içerik almanız gerekiyorsa, tabii ki cihazlar da.


Bugünün en iyi Amazon Echo (2017) fırsatları 183 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple HomeKit vs Amazon Alexa vs Google Assistant: özellikler

Google Home Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Asistan

Google evi

Apple'ın Siri'sini HomeKit'in bir uzantısı olarak görürseniz - ve Siri ile HomeKit'i birlikte kullanabilirsiniz - o zaman Nesnelerin İnterneti aygıtlarınızı düzenlemekten çok daha fazlasını yapabilen üç akıllı asistanınız var. Web üzerinden soruları yanıtlayabilir, hava durumu tahminlerini söyleyebilir, müzik çalabilir ve çok daha fazlasını yapabilirler.

Diğer özellikler söz konusu olduğunda Siri, Alexa ve Google Assistant aslında oldukça iyi eşleşiyor. Örneğin, hepsi tek bir sesli komuta yanıt olarak aynı anda birkaç eylem gerçekleştirebilir - böylece evden ayrıldığınızı, söyleyin veya sabah her şeyi bir programa göre başlattığınızı bildirerek evinizdeki her şeyi kapatabilirsiniz. .

Yine de her seçeneğin güçlü yanları vardır. Akıllı evinizi kontrol etmek için komutları söylemek yerine tıklamak istiyorsanız (Google yetişse bile) HomeKit en iyi görsel arayüze sahiptir; Alexa, üçüncü taraf eklentileri ve entegrasyonları açısından kazanır; ve Google Asistan, saf akıllılar açısından liderdir - ne söylediğini anlayabilir ve daha geniş bir komut yelpazesiyle başa çıkabilir.

Günün en iyi Google Home fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Asistan Karşılaştırması: Karar

Apple HomePod, Amazon Echo Plus ve Google Home

Apple HomePod, Amazon Echo Plus ve Google Home

Bugünlerde yapmak zorunda olduğunuz diğer her teknoloji seçimi gibi, akıllı eviniz için en iyi seçenek gerçekten de halihazırda sahip olduğunuz (veya satın almayı planladığınız) donanıma bağlıdır. HomeKit, Apple sadık olanlar için mükemmeldir, Google Asistan, Google yazılım ve donanımına zaten iyi yatırım yapanlara uygundur ve Amazon'un Alexa'sı, sesinizle olabildiğince çok gadget'a erişmek istiyorsanız iyi bir seçimdir.

Tüm bu platformların, düzenli olarak yeni donanımların da piyasaya sürülmesiyle zaman içinde geliştirileceği açıktır - görünüşe göre Amazon, burada sorumluluğu yönetiyor, Alexa'yı her şeye yerleştirmek istiyor, Apple ve Google ise daha yavaş hareket ediyor. kendi ürün döngülerine ayak uydurun (hala bir devamı bekliyoruz.HomePod).

Çoğu durumda karıştırıp eşleştirebilirsiniz - örneğin, Philips Hue ve Lifx akıllı ampuller HomeKit, Alexa ve Google Assistant ile çalışır. Birini seçip ona bağlı kalmak zorunda değilsiniz, ancak bu rotaya gitmek istiyorsanız, seçiminiz gerçekten ne kadar Apple, Amazon veya Google hayranı olduğunuza bağlıdır.