Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Apple HomePod kayıpsız ses alıyor ama neden bu kadar uzun sürüyor?

Apple HomePod kayıpsız ses alıyor ama neden bu kadar uzun sürüyor?

Apple her zaman akıllı hoparlörlerine kayıpsız ses getirecekti. Bunu bilmek için bunu doğrulayan basın açıklamasını okumama bile gerek yoktu. Apple neden mümkün olan en iyi sesi birinci sınıf seviyesine sunmuyor?akıllı hoparlörler?


Hoparlörlerin bunu sunup sunamayacağına dair şüpheler olsa da, kayıpsız sesin ne kadar iyi olduğunu gösterebilecek akıllı bir hoparlöre sahip olmamak garip olurdu - ve gerçekten de öyle.

Ancak, dün bildirildiği gibiMacSöylentiler, kayıpsız sesi açma seçeneği HomePod 15'in en son beta sürümünde bulundu; bu, hem HomePod'un hem de HomePod mini'nin Eylül ayında bu yüksek kaliteli ses biçimini çalabileceği anlamına geliyor. Ancak Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız seçeneğinin de mevcut olup olmayacağı net değil.

Benim için en büyük soru zamanlama ile ilgili. Lossless, Mayıs ayında iOS 14.6 güncellemesinde iPhone'a geldi, ancak Homepod veya HomePod mini'ye gelmedi. Aslında Apple, daha büyük HomePod'u Mart ayında değiştirme işareti olmadan durdurma planlarını zaten açıklamıştı.

Orijinal olarak kayıpsız ses sürümüne bağlanması planlanan yeni bir HomePod olup olmadığını merak ediyorum, ancak bu şimdi ertelendi. Ancak, durum böyle olsaydı, bellenim mevcut modellere de eklenmeye hazır mıydı?


Tahminim, muhtemelen Eylül ayında iOS 15 / iPhone lansmanı sırasında yeni ve daha büyük bir HomePod değişimi göreceğiz. Apple'ın, Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız'ın ne kadar iyi olabileceğini göstermek için gerçekten bir ürüne ihtiyacı var. Şu anda, onu dinlemenin tek yolu iPhone'da veya dijitalden analoğa dönüştürücü (DAC) aracılığıyla kablolu kulaklıklarla.

Kayıpsız ve uzamsal sesin bu yıl da Mac ve Apple TV'ye geleceğini unutmayın; bu, sesi deneyimlemenin başka bir yolu olacaktır. Bunu kablosuz olarak yapmak, tam yüksek çözünürlüklü sese izin vermek için Bluetooth codec bileşenine veya AirPlay'e yükseltme gerektirir. Ancak, tam deneyim için bunlar bir çift HomePod'a bağlansa ne kadar iyi olurdu?