Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Apple HomePod mini incelemesi: ses kalitesi için en iyi küçük akıllı hoparlör

Apple HomePod mini incelemesi: ses kalitesi için en iyi küçük akıllı hoparlör

Günümüzün en iyi Apple HomePod mini fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün HomePod mini incelemesine hoş geldiniz. Apple'ın minik yeni Siri hoparlörü, listemizdeki bir yer iddiasını ortaya koyuyor.en iyi akıllı hoparlörlerMüzik kalitesine tam boyutlu HomePod'un sahip olduğu aynı odağı getirerek, ancak bir pakette ekmek rulo büyüklüğünde.


Ve geleni bozmak için değil, orijinal belgemizde belirttiğimiz gibiHomePod incelemesiHomePod mini aynı zamanda ses sınıfının çok üzerinde bir performans sergiliyor - en iyi ses veren daha küçük hoparlör.

Peki ya HomePod'un mücadele ettiği alanlar - Siri, Alexa ve Google Asistan'ı yakaladı mı? Fiyat rekabetle daha uyumlu mu? Daha fazla müzik hizmetiyle çalışıyor mu?

Gelin tüm bu konuları ve HomePod mini hakkında bilmeniz gereken diğer her şeyi inceleyelim.

Apple HomePod mini incelemesi: Fiyat ve çıkış tarihi

HomePod mini 16 Kasım'da piyasaya sürüldü ve fiyatı 99 £ / 99 $ / 149 AU $. Bu, onu aynı fiyat aralığına koyar.Nest AudioveAmazon Echo 4. nesil.


Bu, elbette orijinal HomePod'dan çok daha ucuz - 319 £ / 349 $ / 499 AU $ 'dan piyasaya sürüldü, ancak şimdi 279 £ / 299 $ / 469 AU $' dan bulunabilir. Bu her zaman akıllı bir hoparlörden çok bir hi-fi hoparlörü idi, tüm bu ekstra para inanılmaz derecede gelişmiş bir ses mühendisliğine gidiyordu.

HomePod mini, rekabete çok daha uygun, ancak boyutu göz önüne alındığında, etkileyici bir ses tasarımından kesinlikle yoksun değil. Aslında şimdi boyutundan bahsedelim…


Apple HomePod Mini incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple HomePod mini incelemesi: Tasarım

HomePod mini, aynı boyuttadır.Amazon Echo Dot (4. nesil)HomePod'un küçük 'ekranı' ve kontrolleri için üstte bir dilim olmasına rağmen, benzer şekilde yuvarlaktır.


Sadece 3,3 inç (84 mm) uzunluğunda ve 3,9 inç (98 mm) çapında duruyor. Tek elde kolayca tutulabilecek kadar küçüktür ve bu yüzden bir yer bulmak hiç sorun değil.

Orijinal HomePod gibi, Uzay Grisi veya Beyaz renkte ve dış yüzü aynı göze çarpan örgü kumaşla geliyor. Model, fark ettiğinizde çekici, ancak genellikle oldukça nötr ve anonimdir, bu da küçük, akıllı bir konuşmacıdan hoşlandığımız şeydir.

Üstte, ses seviyesi kontrolleri olarak işlev gören artı ve eksi sembollerini içeren plastik bir panel var ve orta kısım, Siri'yi etkinleştirmek için tutabileceğiniz dokunmaya duyarlı bir düğme görevi görüyor veya oynatmak / duraklatmak veya parçaları atlamak gibi şeyler yapmak için dokunabilirsiniz. .

Gerçekten hoş bir dokunuş, tüm panelin, Siri dinlerken girdabın altında çok renkli ışıkların olduğu bir tür ekran olması. Hoparlör aktif bir şey çalarken ekran soluk beyaz renkte yanar.


Harika görünüyor - aynı zamanda hem tuhaf hem de zevkli - ve her şeyi bir Barbie'nin büyü yapabileceği büyülü bir kazan gibi hissettiriyor.

Bununla birlikte, pratiklik açısından daha iyi olabilir - birimin kendisinde ses seviyesinin ne olduğuna dair bir gösterge yoktur (hem Nest Audio hem de Echo'nun aksine) ve göz hattınız aynı yükseklikte veya üstünden daha alçaksa HomePod mini, Siri'nin dinleyip dinlemediğini gerçekten göremezsiniz.

Bunların hiçbiri dünyanın sonu değil, ancak özellikle birinci cilt faydalı olacaktır (yine de büyük HomePod'da daha büyük bir sorun, çünkü bu olabilirkadar yüksek sesle).

HomePod mini, aslında bir USB-C fişiyle biten 5 fitlik bir kabloyla birlikte gelir, ilginçtir, ancak her USB-C bağlantı noktası ona güç sağlamaz, bu nedenle muhtemelen kutuyla birlikte verilen Apple 20W fişi takmanız en iyisidir. .

5 fitlik kablo diğerleriyle uyumludur (Nest Audio ile aynıdır), ancak daha büyük HomePod'un 6 fitlik kablosundan biraz daha kısadır - aslında ideal bir dünyada biraz olmasını isterim normal konuşmacıdan daha uzun, çünkü bu biraz rastgele bir yuvaya sığma olasılığınız daha yüksek olduğundan daha fazla esneklik değerlidir. Teorik olarak, bir USB-C uzantısı, henüz denemediğimiz bir kablo ile genişletebilirsiniz ve güç kaynağı sorunlarınız olabilir.

Apple HomePod mini incelemesi

(Resim kredisi: Apple)

Apple HomePod mini incelemesi: Ses kalitesi

HomePod mini'nin ses kalitesi, boyutuna göre kesinlikle inanılmaz ve fiyatı için gerçekten iyi.

Aynı boyuttaki iki rakiple karşılaştırıldığında - Echo Dot (4. nesil) veNest Mini- ses kesinlikle bir sonraki seviyedir. Daha dolu, daha derin ve daha ayrıntılı.

Gerçek numara, tek bir sürücüden (yedeklemek için iki bas radyatör ile) net ve ayrıntılı bir üst düzey, sıcak orta aralık ve canlı, hassas basa uzanmayı başaran dengedir.

Aynı zamanda, şekilli bir ses difüzörünün kullanılması sayesinde, etkileyici ve eşit bir şekilde oda boyunca yayılır - sürücü aslında aşağı doğru ateş eder ve dairesel bir 'lens' sesi her yönden dışa doğru yansıtır. Bu daha önce gördüğümüz bir teknolojidir, ancak üst düzey Bang & Olufsen hoparlörlerde, bu nedenle daha küçük ve daha ucuz bir hoparlörde olması ve çok etkili olması çok güzel.

Orijinal HomePod, ses dengesi ve odaya yayılma söz konusu olduğunda da sürpriz bir hit oldu, ancak bu, daire şeklinde düzenlenmiş sekiz hoparlörü sayesinde oldu - bu, teknolojinin sadece bir kısmını kullanarak şaşırtıcı derecede yakın bir iş yapıyor.

Aynı fiyat aralığındaki daha büyük akıllı hoparlörlerle karşılaştırıldığında - Echo (4. nesil) ve Nest Audio - HomePod mini'nin ses kalitesi aynı şekilde öne çıkmıyor, ancak yine de rakiplerine göre özel dengesini ve sesini tercih ediyorum.

Örneğin Nest Audio ile karşılaştırıldığında, bası onu o kadar derin yapmaz, ancak daha kontrollü ve canlı bir his verir ve şarkılara biraz daha hayat verir. Nest Audio ayrıca, özel bir tweeter'a sahip olması sayesinde tizleri karışımdan biraz daha iyi kaldırabilir, ancak HomePod mini, karışımda orta aralıkta daha iyi temsil sağlar.

Her birinin diğerinden üstün olduğu şarkılar bulabilirsiniz, ancak HomePod'un en hoş notaları en tutarlı şekilde tuttuğunu gördüm. Ama bu konuşmacıların hiçbiri kötü değil.

HomePod mini, büyük hoparlör düzeninde özellikle gürültü yapmaz, ancak boyutu için iyidir ve tasarlandığı durumlar için yeterince yüksek seslidir. Sahip olduğu bir başka etkileyici numara da, daha sessiz hacimlerde bile sağlam bas gösterimini korumaktır, bu nedenle yatak odaları veya çalışırken biraz düşük ortam gürültüsü için harikadır.

HomePod mini'yi ikinci bir ünite ile eşleştirebilirsiniz ve ses açısından bu gerçekten iyi çalışıyor - netlik gibi iyi olan her şeyi korurken sesin dolgunluğunu gerçekten artırıyor. Bası daha derine ya da onun gibi bir şey yapamaz, elbette, ancak bir çift HomePod mini, benim ev ofis müzik hoparlör setim haline geldi - çok az yer kaplıyorlar, odayı harika sesle dolduruyorlar ve hacim söz konusu olduğunda aşırıya kaçmayın.

Onları eşleştirmek gerçekten çok kolay (sadece onları kurduğunuzda aynı odada olacak şekilde ayarlayın ve otomatik olarak eşleştirme seçeneği size verilir) ve aralarındaki zamanlama senkronizasyonu benim deneyimime göre çok sağlam.

Ancak, bir konuşmacının diğeri katılmadan önce çalmaya başlaması yaygındır ve birkaç kez biri şarkının ortasında çalmayı bırakmıştır. Asla uzun süre devam eden bir sorun değil, ancak eşleştirilmiş modun birkaç zaafı olduğunu bilin.

Apple HomePod mini incelemesi

(Resim kredisi: Apple)

Apple HomePod mini incelemesi: Siri ve akıllı özellikler

Bir iPhone veya iPad'iniz varsa HomePod mini'yi kurmak kolaydır. Aksi takdirde, kelimenin tam anlamıyla imkansızdır - en iyi şekilde yararlanmak için Apple ekosisteminin derinliklerinde olmanız gerektiğini hatırlatır.

Aygıtınızı yanına getirin ve ardından bir açılır pencere sizi süreç boyunca anlatacak - Wi-Fi'nizden almak otomatik olarak gerçekleşir ve Apple Music gibi (en önemlisi) Apple hizmetlerinize bağlanabilir. ve ayrıca isterseniz mesajları ve takvim etkinliklerini okumak için iCloud'unuz.

Ses tanıma yerleşiktir, böylece yalnızca sizin sesiniz istediğinde kişisel bilgilerinizi okuyacaktır (ancak isterseniz bu tür verileri HomePod ile hiçbir şekilde bağlayamazsınız).

Üzerinde ses çalmak için Siri'den Apple Music'ten (veya podcast'lerden) şarkı istemesini isteyebilir veya Apple cihazlarından AirPlay 2'yi kullanarak herhangi bir uygulamadan herhangi bir sesi gerçekten çalabilirsiniz. Bu nedenle, diğer HomePod'larla veya üçüncü taraf hoparlörlerle karıştırılarak AirPlay 2 çok odalı sistemin bir parçası olarak çalışacaktır.

AirPlay harika çünkü onu çok esnek kılıyor - bir anlamda tüm akıllı hoparlörlere ses akışı sağlamak için en esnek olanı ... ama yalnızca Apple cihazlarından, çünkü Android veya Windows'ta resmi AirPlay desteği yok.

Aslında, başka platformlardan bir şeyler çalmanın hiçbir yolu yoktur - Chromecast yok, Bluetooth yok, hat girişi yok - bu nedenle ya tamamen Apple bir evde ya da olacağınızdan emin olduğunuz bir evde en iyisidir. yalnızca Apple Music'in sizin için çalabileceği şeyleri duymak istersiniz.

Şu anda, Siri'den yalnızca Apple Music aracılığıyla şarkı isteyebilirsiniz, bu nedenle bu hizmet için bir aboneliğe ihtiyacınız olacak. Siri'ye daha fazla hizmet geliyor - özellikle Pandora ve Amazon Prime Music - ancak Spotify'da (en önemlisi) veya Tidal'da henüz onay yok.

Siri'ye genel olarak akıllı bir asistan olarak gelince, ancak mükemmel hizmet verilebilir, ancak bilgisi Google Asistan veya Alexa kadar geniş değil ve Amazon'un, bağlamı anlamak ve sizinle daha doğal bir şekilde etkileşim kurmak için Alexa'yı geliştirmesine yakın hiçbir şey yok .

Siri ayrıca Alexa'nın Becerileri'nin kolay keşfedilebilir genişletilebilirliğine ve ekledikleri tüm tuhaf ve harika seçeneklere (bazen tetiklemek için biraz hantal olsalar bile) sahip değil.

Siri, telefonlarında / tabletlerinde Apple'ın Kısayollar uygulamasını kullanarak kullanıcı tarafından genişletilebilir; bu, ona dalmak isteyenler için inanılmaz derecede güçlü bir araç ve her türlü koşul ve tetikleyici ile bir dizi karmaşık görevi otomatikleştirmenizi sağlar ... ama bu sadece oldukça niş bir grup insanın yapacağı bir şey. Bu, hardcore'un harika şeyler yapmasını mümkün kılar, ancak geri kalanımızın pek fazla yapmasına izin vermez.

Bunların hepsi Siri'yi, akıllı bir asistan gibi hissettiren kullanışlı bir sesle etkinleştirilen uzaktan kumanda haline getiriyor - sizi bir sürü şeyi Google'da araştırmaktan kurtarabilir, iPhone'unuza dokunmadan not alma veya hatırlatıcı ekleme gibi görevleri gerçekleştirmenize yardımcı olabilir ... ama yine de, bu, Apple'da olmaktan en iyi şekilde yararlanmak anlamına geliyor.

Siri bizi iyi duydu ve görevlerde hızlı bir şekilde yanıt verdi - arada sırada birkaç yanlış adım ve bir şarkı sorulduğunda ara sıra şaşırtıcı müzik seçimi, ancak bu ses asistanlarında oluyor.

Apple, yakın zamanda HomePod'a yalnızca HomePod'u sorarak diğer odalara sesli mesaj gönderebileceğiniz kullanışlı bir İnterkom özelliği ekledi (ve aynı zamanda evin dışındakiler için Apple Watch'larla da çalışıyor). Devrim niteliğinde bir şey değil, ama iyi çalışıyor ve bir grup mini satın almayı planlıyorsanız harika.

Buradaki bir diğer harika özellik, HomePod mini'nin HomeKit akıllı ev aksesuarları için bir kontrol merkezi görevi görmesidir. Echo 4th Gen'in aksine, bir şeyleri ayarlamak için bir telefon olmadan bunu yapamaz, ancak Bluetooth ve Wi-Fi aksesuarlarının Ev uygulamasında ayarladığınız otomasyonları kullanarak kontrol edilebilmesi için bir bağlantı merkezi sağlar veya Evden çıktığınızda Ev uygulamasından kontrol edilebilir.

Tüm büyük üreticilerin yeni yeni piyasaya sürmeye başladığı ve her şeyin birlikte daha iyi çalışmasını sağlamak için tasarlanmış yeni bir sistem olan yeni Thread akıllı ev protokolünü de destekliyor.

Apple HomePod Mini incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple HomePod mini incelemesi: Karar

Apple yörüngesinde iyi olanlar için HomePod mini, satın alabileceğiniz en iyi küçük hoparlördür. Harika bir tasarıma, boyutuna göre göz alıcı ses kalitesine, kullanışlı akıllı özelliklere sahiptir ve iyi bir değerdir.

Ve orijinal HomePod ile, ana konuşmacı olarak yapıldığından herkesin Apple'ı kullandığı bir evde en iyisinin olduğunu söyledik, ancak mini birçok durumda bir yatak odası veya ofis hoparlörü olduğu için, belki de eğer Android kullanan çocuklar (veya kim olursa olsun) bundan tam olarak yararlanamaz.

Ancak bunun dışında, daha zor bir satış - Siri, etkileyici, bağımsız bir akıllı asistan değildir ve alternatif müzik hizmetlerinin olmaması (ve en önemlisi Spotify'ın ne zaman geleceği hakkında hiçbir bilgi olmadan) olmayacağı anlamına gelir. Zaten orada olmayan herkesi Apple katına getirmek.

Günümüzün en iyi Apple HomePod mini fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz