Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesi: mükemmel bir düşük fiyatlı tablet

Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesi: mükemmel bir düşük fiyatlı tablet

Mevcut iPad serisindeki en ucuz tablete göz atacağımız Pingtwitter'ün Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesine hoş geldiniz. iPad'ler listemize hakimen iyi tabletlerBunun iyi bir nedeni var – donanım en yüksek oranlı, işletim sistemi ekran boyutuna göre tasarlanmış ve uygulama seçimi rakiplerinden çok daha iyi ve kullanışlı – ancak en iyi seçimlerimiz daha pahalıiPad Havasıve iPad Pro modelleri, gösterişli yeni tasarımları ve üst düzey işlemeleriyle.


Daha düşük maliyetli bir seçenek arıyorsanız, Apple'ın sunduğu 10.2 inçlik model, biraz daha eski teknolojiyi daha eski bir tasarımda sunuyor. Ama yine de fazlasıyla devam ediyor ve önemli bir şekilde isteyebileceğiniz her yazılım seçeneğini sunuyor, bu nedenle en pahalı seçenek kadar yetenekli, ancak daha az premium. Bu onu ideal yaparçocuklar için tablet, ancak yine de medya, göz atma, oyunlar ve hatta iş için de harika.

Bunun kullanımı üzerinde bazı açılardan önemli bir etkisi var, bu yüzden bunun sizin için bir sorun olup olmayacağını veya bunun ihtiyacınız olan özellikler ve bütçe arasında doğru denge olup olmadığını inceleyelim.

Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesi: Fiyat ve çıkış tarihi

Apple iPad 10.2-inç'in mevcut sürümü 18 Eylül 2020'de piyasaya sürüldü. Büyük ölçüde aynı modelin yerini aldı, ancak içindeki işlemciyi Apple'ın A12 çipine güncelledi (temelde kullanıldığı gibi).iPhone XR), daha hızlı ve geleceğe daha dayanıklı hale getirir.

iPad 10,2 inç, 32 GB depolama alanı içeren 329 £/329 $/499 ABD Doları'ndan başlar. Bu hiç de fazla bir şey değil – tableti çoğunlukla bulut tabanlı şeyler (Facebook, video ve müzik akışı) için kullanacaksanız sorun değil, ancak oyunları veya büyük dosyaları indirmek istiyorsanız çok hızlı bir şekilde dolacaktır. video. Ayrıca, depolama alanı için çok daha makul olan (yine de çok büyük olmasa da) 429 £ / 429 $ / 649 $ karşılığında 128 GB'lık bir sürüm alabilirsiniz.


4G bağlantılı bir versiyonu da mevcuttur. Bu, 32GB sürüm için 459 £/459 $/699 $'dan başlar veya 128GB sürüm için 559 £/559 $/ 849 $'dır.

Apple iPad 10.2 (2020) incelemesi


(Resim kredisi: Elma)

Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesi: Tasarım ve ekran

iPad'in tasarımı bu noktada 'klasik' olarak kabul edilebilir – DNA'sı 2010'daki ilk modele kadar uzanır. Üstte ve altta kalın çerçeveli 4:3 ekran ve ikiye katlanan dairesel bir Ana Sayfa düğmesi var. Touch ID parmak izi sensörü olarak.

Alüminyum arkası olan tamamen cam bir ön kısım, bu nedenle bunun iPad Air ve iPad Pro kadar kaliteli bir ürün hissetmediğini söylememize rağmen, bu malzemelerden çok tasarımla ilgili - bu hala tipik bir Apple hissi veriyor Kusursuz uyum ve bitiş ile kaliteli malzemeler.


iPad'in tasarımında gerçekten yanlış bir şey yok, sadece en modern değil. Ancak aslında bir aile tableti için bazı avantajları var - kalın çerçeveler, çocukların daha az becerikli ellerine ekrana müdahale etmeden tutması kolay bir şey veriyor. Benzer şekilde, büyük, basit Ana Sayfa düğmesinin anlaşılması iPad Air ve Pro'daki hareketlerden biraz daha kolaydır ve daha büyük Touch ID düğmesinin tetiklenmesi, Air'deki küçük Touch ID veya Pro'daki Face ID'den daha kolaydır.

Ekran, 2160x1620 çözünürlüğe sahip, cömert 10.2 inçtir. Bu, inç başına 261 pikseldir ve modern telefon/tablet ekran standartlarına göre çok keskin değildir, ancak bu tür bir cihaz için mükemmel derecede net ve nettir. Yeni iPad Air ile aynı olan ve ortalamanızdan daha parlak olan 500 nit parlaklık buna yardımcı olur.dizüstü bilgisayarveya monitör.

Bu, video, fotoğraf ve oyunlar için oldukça iyi görünmesini sağlar ve web sayfaları ve belgeler için gerçekten net kalmasına yardımcı olur. Buradaki ekran, pikselleri ekranın yüzeyine getirmek için iPad Air ile aynı laminasyona sahip değil ve aynı daha geniş P3 renk gamına sahip değil, yani bu iki tablet aynı parlaklık seviyesine sahip olsa da , iPad Air, bu cihaza kıyasla ekrandan gözle görülür miktarda ekstra canlılık sağlıyor.

Ayrıca burada Apple'ın True Tone ekran teknolojisi için destek yok, bu gerçekten utanç verici. Bu, ekranın renk sıcaklığını odadaki ortam aydınlatmasına uyacak şekilde değiştirir, böylece ekrandaki beyaz bir belge, hoş belgenizle karşılaştırıldığında kötü bir mavi renk tonu yerine odadaki beyaz bir kağıt yaprağı gibi görünür. yumuşak aydınlatma Bu, yatma zamanına yaklaşırken göz rahatlığına ve 'uyku hijyenine' yardımcı olur, bu nedenle, büyük olasılıkla çocuklar tarafından kullanılan tabletin olmaması büyük bir hayal kırıklığıdır.


Son derece doğru ve büyük basınç hassasiyetine sahip olan, kalem tabanlı çizim için Apple Pencil desteği vardır. Bu, özellikle bu seviyedeki hassasiyet ve kalite ile, onu piyasadaki en ucuz çizim tabletlerinden biri yapar.

Ancak burada desteklenen, çok geliştirilmiş Apple Pencil v2 değil, birinci nesil Apple Pencil'dır. İyi haber şu ki, bu çizimin hassasiyeti üzerinde herhangi bir fark yaratmıyor, ki bu mükemmel, ancak şarj ve depolama için güncellenmiş sürüm kadar uygun bir tasarım değil. Sonunu iPad'e takarak şarj oluyor, bu çok garip ve şarj pimini kaplayan ve kaybetmesi kolay bir uç kapağı var. Kalem ayrıca iPad'e hiçbir şekilde bağlanmaz, bu nedenle kaybolabilir. Kalemin fiyatı 89£/99$/AU$145.

Ses için teknik olarak stereo hoparlörlere sahiptir, ancak yalnızca bir tür. Her ikisi de bir uçta, yani onu portrede tutarsanız kabaca stereo ses elde edersiniz, ancak manzarada (video için, en yararlı olacağı yerde) sesin tümü bir uçtan gelir.

Bu iPad'in, artık başka hiçbir Apple tabletinin yapmadığı ses söz konusu olduğunda bir avantajı var: bir kulaklık jakı. Bazı müzik yapımcıları için bu, onu kendi başına cazip bir satın alma haline getirebilir. Ayrıca, aksesuarları şarj etmek ve bağlamak için Apple'ın güvenilir Lightning konektörü ve ayrıca Apple'ın harika (ancakçokpahalı) Akıllı Klavye Kılıfı.

Ön ve arka kamera var ve ikisi de... orta halli. İyiler ama iyi değiller. İPad'de çeşitli türlerde grup görüntülü sohbetlerine artan ihtiyaç göz önüne alındığında, ön kameranın daha iyi olmaması biraz utanç verici, ancak yeterince netler. Arka kameradaki video kaydı 4K yerine 1080p HD'dir.

Apple iPad 10.2 (2020) incelemesi

(Resim kredisi: Elma)

Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesi: Performans ve pil

iPad'de kullanılan Apple A12 yongası her şeyi oldukça hızlı tutuyor - iPad'de kullanılan en yeni ve en büyük A14 yongası olmayabilir.iPhone 12, ancak bu iPad ile ilgili herhangi bir önemli yavaşlama veya başka sorun yaşamadık.

İstediğimiz tüm çoklu görevleri halledebildi ve iMovie'de düzenleme veya GarageBand'de karmaşık parçalar oluşturma (profesyonel olmayanlar için karmaşık, anlıyorsunuz) dahil olmak üzere daha zorlu görevlerle ilgili hiçbir sorun yaşamadık.

Bunun yapabileceklerinin sınırları olacak – örneğin bazı gelişmiş görüntü düzenleme uygulamalarında, A12'nin sunduğu düşük RAM miktarı, megapiksellerde büyük olan bir görüntüde çok fazla katmana sahip olma konusunda bir sınır anlamına gelecektir… ama mesele bu değil. bu iPad için tasarlanmıştır. Facebook'ta paylaşmak istediğiniz görüntülerde basit ince ayarlar yapmak hızlıdır - taşınabilir bir Photoshop makinesi olmasını istiyorsanız bunun için bir iPad Pro var.

Temel olarak, performans yeterince iyi ve Apple uzun vadeli destek için harika, bu nedenle burada kullanılan çip yepyeni olmasa da, önümüzdeki birkaç yıl boyunca güncellemeler almasını beklerdik.

Apple, iPad'de her zaman yaklaşık 10 saatlik tipik kullanım (video izleme veya hafif tarama) hedeflemiştir ve bu bunun için geçerlidir. Aslında daha hafif kullanımdan biraz daha fazlasını elde edebilirsiniz, ancak oyun oynarken de çok daha azını alırsınız - yine de, pil ömrünün büyük şemasında, iyi sonuç verir.

Apple iPad 10.2 (2020) incelemesi

(Resim kredisi: Elma)

Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesi: Yazılım ve uygulamalar

iPadOS, masaüstü yazılımının bagajı olmadan etkileyici bir işletim sistemi haline geldi, ancak yine de hafif tökezlemeler var.

İPad'in sadeliği her zaman avantajlarından biri olmuştur ve bu hala burada - her seferinde bir uygulamayı kullanabilir ve hoş, net Ana ekran simgeleri ızgarasında bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ancak bu günlerde, gerçekten yararlı olan bölünmüş ekran çoklu görevi ve resim içinde resim videosunu da destekliyor. Uygulamalar arasında dosyaları, resimleri ve diğer öğeleri sürükleyip bırakabilirsiniz. Daha geleneksel bir bilgisayar gibi yapmak istiyorsanız, onunla bir fare ve klavye bile kullanabilirsiniz.

Çok yetenekli, ancak çoklu görev uygulamalarını yönetmek tamamen sezgisel değil ve Paylaş menüsünün gerçekten orada bulunmaması gereken şeylerle tamamen aşırı yüklendiğini düşünüyoruz. Ancak genel olarak, şu anda piyasadaki en kullanıcı dostu bilgisayar olduğu konusunda iyi bir durum var.

iPad'in tablet dünyasındaki kozu, ekranın boyutundan ve şeklinden en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanmış uygulama ve oyun seçimidir. Android tabletlerde bulma eğiliminde olduğunuzdan daha yetenekli uygulamalar olmakla kalmaz, aynı zamanda genellikle kullanımları daha kolaydır.

Elbette her şey için durum böyle değil – çoğu insan tüm cihazlarda bulunan oldukça standart bir uygulama seçkisini kullanıyor – ancak yeni bir şey aradığınızda, iPad'de daha iyi sonuçlar alma eğilimindesiniz ve bu, yapılanların büyük bir kısmı. çok popülerler.

iPad'de de çok daha ilginç oyunlara sahip oluyorsunuz ve iPad'de çocuklar için çok daha iyi, iğrenç olmayan oyunlar var. Apple Arcade burada da yardımcı oluyor ve aylık bir ücret karşılığında uygulama içi satın alma olmadan çok çeşitli oyunlar sunuyor.

Apple iPad 10.2 inç (2020) incelemesi: Karar

iPad 10.2-inç çok ucuz bir tablet çünkü herkese güçlü bir yapı kalitesi ve iPad Pro ile aynı esnek yazılımı getiriyor. Daha pahalı tabletlerle aynı kalitede ekran, hoparlör ve kamera alamayabilirsiniz – ve Apple'ın bir sonraki sürümde bu iPad'e True Tone ekran ve yatay stereo hoparlörler getirdiğini gerçekten görmek isteriz – ancak hepsi gerçekten iyi çalışıyor. Çocuklar için eğlenceli bir tablet olmak kadar kullanışlı bir taşınabilir çalışma aracı olmaya da uygun, şık ve hızlı bir cihazdır.