Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Apple iPad 2 ve Samsung Galaxy Tab 10.1

Apple iPad 2 ve Samsung Galaxy Tab 10.1

HP Dokunmatik Yüzey'e karşı değerini kanıtladıktan sonra iPad 2, Samsung Galaxy Tab 10.1'i yenebilir mi?

Apple iPad 2şeklinde pazarda yeni bir rakibi varSamsung Galaxy Tab 10.1. İPad benzeri bir tasarıma ve 10,1 inç geniş ekrana sahip yeni Galaxy Tab

Piyasadaki en iyi Android tablet olabilir, ancak şu anda Apple iPad 2 için herhangi bir eşleşme var mı?satın almak için en iyi tabletşimdi? Masa yığınının üstüne kimin çıktığını görmek için iki tableti birbirinin üzerine koyuyoruz.

Bire bir zaman….


İnşa etmek

Samsung Galaxy Tab 10.1: YapıbenSamsung Galaxy Tab 10.1 incelemesi

Yalnızca 545 g ağırlığındaki Galaxy Tab 10.1, iPad 2'den daha hafiftir ve aynı zamanda küçük boyutları sayesinde daha incedir ve bize alıp oynamak için mükemmel bir his verir. Samsung bağlantı yerine minimalizmi tercih etti, bu nedenle şık tasarımı bozan USB, ortam kartı yuvaları veya başka herhangi bir şey yok. Samsung'a metal bir arka eklemediği için daha ucuz plastiğe güvenerek azarlayacağız. Tek donanım düğmesi, ultra duyarlı çoklu dokunma arabirimi aracılığıyla diğer her şeyin gezinildiği açma / kapama düğmesi ve ses seviyesidir. Galaxy Tab 10.1 tam olarak tüm silahlar kapalı değildi, önyüklemesi beklenenden daha uzun sürdü, ancak boşta kaldığında anında açıldı.


Apple iPad 2: OluşturmabenApple iPad 2 incelemesi

Samsung Galaxy'den biraz daha ağır olsa da, iPad 2'yi kutudan çıkarırken neredeyse Büyükannenin en iyi çini ile uğraştığınızı hissediyorsunuz - bu 8,8 mm çerçevenin inceliği. Dikkat çekici bir şekilde, tablet çok sağlam bir his veriyor. En ufak bir kırılgan değil ve sıfır esneklik var. Fiziğe meydan okuyan bir mühendislik parçasıdır. Samsung Galaxy'den elli altı gram daha ağır, iPad 2'nin tek elle tutuşu biraz rahatsız edici. Bu modeldeki ince kenarlar, elinizi sabit tutmayı gerçekten zorlaştırıyor ve ses seviyesi ve ekran anahtarlarına erişmek için garip bir erişim yaklaşımı benimsemeniz gerekiyor.


Ekran

Samsung Galaxy Tab 10.1: EkranbenSamsung Galaxy Tab 10.1 incelemesi

Her şeyin mantıklı olduğu Galaxy Tab 10.1'i ilk aldığımız zamandı. 10,1 inç 720HD ekran rakiplerinden çok daha büyüktür, ancak boyutla ilgili değildir - tam anlamıyla okyanustaki hareketle ilgilidir - ve elimizden geldiğince, jiroskopları ve ivmeölçerleri yakalayamadık. Ekranda multimedya oynatma, her açıdan bol netliktedir ve gördüğümüz en parlak mobil ekranlardan biridir.

Apple iPad 2 EkranıbenApple iPad 2 incelemesi

Orijinal iPad'in 9.7 inçlik 1024x768 LED arkadan aydınlatmalı ekranı bizi şaşırttı, ancak bunun iPhone 4 Retina Ekranının bir sürümünü getireceğini umuyorduk. Şimdi olmadı, biraz hayal kırıklığına uğradık. İç mekan performansı hala harika ve renkler oyun, fotoğraf ve videolar için gerçekten canlı olsa da, Retina Ekran sonrası dünyada metin hala istediğimiz kadar net değil ve hala güneş ışığında oldukça kullanışsız. Aynı zamanda çok fazla parmak izi çekiyor.


Batarya

Samsung Galaxy Tab 10.1: PilbenSamsung Galaxy Tab 10.1 incelemesi

Tek bağlantı, şarj için bir USB bağlantı noktasına veya AC Adaptörüne takılan bir yuva konektörüdür. Bu çok yavaş şarj - inceleme birimimizin maksimum şarja geri dönmesi yaklaşık dört saat sürdü, ancak güçlü 7000 mAh pil, hafif kullanımda dokuz saate kadar dayanır. Bu tabletler USB üzerinden şarj etmek için çok fazla enerji tüketiyor ancak Samsung, sürükle ve bırak kolaylığı eklemek için puan alıyor. Apple'ın iTunes ile tekelci eğilimleri sırasına göre bloatware kurulumu yoktur ve aynı zamanda Flash codec'lerini oynatır - bu iPad'i alın.

Apple iPad 2 PilbenApple iPad 2 incelemesi

Pil ömrü açısından, çok saygın bir şey olan yaklaşık 6 saat neredeyse katı Wi-Fi sörfü, uygulama indirme ve oyunlar oynadık. Ekstra işlem gücü, pil üzerinde herhangi bir ek boşaltma sağlamıyor gibi görünüyor ve tamamen şarj olması yalnızca 3 saat sürüyor.

Özellikleri

Samsung Galaxy 10.1 ÖzellikleribenSamsung Galaxy Tab 10.1 incelemesi

Samsung'un sosyal ağlara olan bağlılığına rağmen, kapsamlı bir şekilde entegre değil. Tüm ağ yollarınızı yönetmek ve senkronize etmek için bir Sosyal Hub'a sahiptir ve Microsoft Exchange ActiveSync'i içerir. Samsung ayrıca iTunes'a rakip olarak 99p pop ve popüler bir albüm için 5,00 £ olarak ayarlanan parçalarla rekabet etmek için bir e-okuyucular ve Müzik Merkezi ekledi. Samsung'un kendi uygulama mağazasından o kadar etkilenmedik.

Samsung pazarındaki uygulama satıcılarının satacak fazladan hiçbir şeyleri yok, Android Market'te zaten daha fazlasını bulamayacaksınız. Tabletler kendi eko sistemlerine göre yaşayabilir veya ölebilir ve çoğu, Apple ile adil bir mücadeleden bir milyon mil uzakta. Bununla birlikte, Dropbox'ı aldık ve Evening Standard uygulaması harika. Evet, HD'de Angry Birds var, seni sıradan oyuncu, sen. Kağıt üzerinde Samsung Galaxy Tab 10, işlemcisinde 200 Hz daha fazlasını sunan Dokunmatik Yüzey ile emsalsizdir. Burada, NVIDIA'nın Tegra 2'si ile birleştirilmiş 1Ghz çift çekirdekli ARM Cortex A9 işlemciye sahip oluyorsunuz, bu da Galaxy on Fire 2 gibi grafiksel olarak yoğun HD uygulamaları oyunlarında ter dökmeden uçabildiğini açıklıyor.

Diğer güzellikler arasında 1 GB bellek, 3 MP arka ve 2 MP ön kamera bulunur, bu da birlikte verilen Google Talk için uygundur. Skype'ı istiyorsanız onu indirmelisiniz. Arka kamera çekim yapmak için yavaş ve odaklanma daha çok şanslı bir daldırma gibi görünüyor, ancak mükemmel 720 HD video kaydı ve 1080 HD video oynatmayı kaldırabilir.

Apple iPad 2 ÖzellikleribenApple iPad 2 incelemesi

Yeni çift çekirdekli 1GHz Apple A5 işlemci ile ölçülebilir bir iyileştirme gelir ve iki kat güç sunarak A4'ün yerini alır. Daha önce bunun şık olduğunu düşündüyseniz, iPad 2'yi ele geçirene kadar bekleyin. Ekrana dokunduğunuzda tepki hızı o kadar hızlıdır ki, 'buna daha önce bile dokundum mu?' Neredeyse emirlerinizi önceden uygular. Pingtwitter iPad Sürümü anında açılır ve görüntüler eskisinden çok daha hızlı oluşturulur. Yeni GarageBand gibi daha ağır uygulamaların (önemli bir indirme, en önemli özelliği dokunuşunuzun hassasiyetine bağlı olarak piyano tuşlarından farklı yanıtlar olmasıdır - ivmeölçer tarafından etkinleştirilir ve ileriye doğru büyük bir sıçrama) hala kısa bir süre alır, ancak farkedilir şekilde değil. Pingtwitter.com, Wi-Fi üzerinden hızlı bir şekilde yüklenir ve oluşturulurken, yakınlaştırmak için sıkıştırarak yeniden biçimlendirme kesinlikle daha hızlıdır.

YouTube performansı harika, müzik, film ve podcast indirmek hızlı. Tabii diğer değişiklik de kameraların eklenmesiyle geliyor. FaceTime görüntülü arama artık iPad için de mevcut ve kalite sizi şaşırtmasa da işi yapıyor. Arkaya bakan kamera fena, iyi koşullarda iyi fotoğraflar sunuyor, ancak geri kalan zamanlarda sıkıcı renkler ve sınırlı ayrıntılar sunuyor. Dahili 720p video kaydı var ve bu harika iMovie uygulaması için gerçekten kullanışlı, ancak iPad 2, tüm zamanların en gülünç şekilli video kamerası olmalı.

Video

Samsung Galaxy Tab 10.1 videosubenSamsung Galaxy Tab 10.1 incelemesi

Apple iPad 2 videosu IApple iPad 2 incelemesi

Karar

AksineHP Dokunmatik YüzeySamsung Galaxy Tab 10.1, yalnızca işlevsellik açısından değil, aynı zamanda görünüm açısından da Apple'ın en yeni ve en iyisine rakip gibi görünen bir tasarıma sahip. Ancak ne yazık ki ve TouchPad'e çok benzeyen Galaxy Tab, hem Android hem de Samsung'tan uygulamalarda yoksundur.

Bağımsız bir tablet olan Samsung Galaxy Tab 10.1, gözlerinizi sulandırmayan bir fiyata stil, hız ve sağlamlık sunan en iyi Honeycomb tabletidir. Ancak iPad 2'de eksik olan şey, onu sadece utangaç hale getiriyor ve Apple'ı bir kez daha şık, güzel görünümünü destekleyecek maddeye sahip bir tablet ile bırakıyor.

Apple iPad 2 ve Samsung Galaxy Tab 10.1 kararına katılıyor musunuz? Düşüncelerinizi bize bildirin www.facebook.com/PingtwittermagveTwitter, artı aşağıdaki anketimizde oy verin.

Hangi tablet paranızı hak ediyor?