Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Apple iPad 9.7 (2018) incelemesi: Go-to iPad tablet biraz daha iyi ve biraz daha ucuz oluyor

Apple iPad 9.7 (2018) incelemesi: Go-to iPad tablet biraz daha iyi ve biraz daha ucuz oluyor

Apple iPad (2018), 712 Amazon müşteri yorumu Amazon UK ile ilgileniyor

Geçen yıl Apple en ucuz iPad'ini (en azından Mini olmayan) - 339 £iPad 5. nesil. Çanlar ve kesinlikle ıslık yoktu - çantası, daha ince, daha ince görünümü yerine 2013'ün iPad Air'ini bile kopyaladı.iPad Pro 10,5 inçveya iPad Pro 12.9 inç.

Ama önemli değildi, çünkü harika bir fiyattı, güvenilirdi, güzel bir Retina ekranı vardı ve ihtiyaç duyduğunuz kadar hızlıydı. Tabletin daha büyük ekranını uygun şekilde kullanan oyunlar ve uygulamalarla dolu, paylaşılan bir aile tableti için idealdi.

Daha fazlasını okuyun: Apple iPad Air 2019 incelemesi: insanların% 90'ı için en iyi tablet

Bir yıl sonra, bu iPad hala bu iş için yeterince iyi, bu yüzden bu kadar yakında bir güncelleme alacağımızı düşünmemiştik, ama işte buradayız, iPad 9.7 ile (Apple'ın kastettiği gibi) . Peki Tim Cook bize hangi yeni özellikleri sundu?


En iyi Apple ve Android tabletler listemizi okuyun
Bu ayın en iyi iPad fırsatlarını keşfedin!

Aslında neredeyse hiçbir şey yok - artık Apple'ın Kalem kalemi desteği var ve işlemci bir A9 çipinden (iPhone 6S'de görüldüğü gibi) A10'a (iPhone 7'de görüldüğü gibi) yükseltildi. Ve işte bu, ancak Apple'ın fiyatı 20 sterlin düşürmesi dışında, şimdi 32 GB'lık bir model için düzenli bir 319 sterlin ile başlıyor.


Bu, geçen yılın modeline zaten sahipseniz ve yükseltme yapıp yapmayacağınızı merak ediyorsanız, cevabın şu olduğu anlamına gelir: gerçekten değil. Ancak daha eski bir iPad'iniz varsa veya ilk iPad'inizi arıyorsanız, buraya ne geldiğine bakalım.

iPad çoklu görev


İPad 9.7 ekranı parlak ve nettir ve bazı hafif çoklu görevler için hemen hemen yeterli alan vardır.

APPLE IPAD 9.7 İNCELEME: EKRAN

Belki de bir tabletin en önemli parçası ekranıdır ve iPad 9.7’nin 2048x1536 ekranı son teknoloji olmaktan uzak olsa da gerçekten iyidir. Kesinlikle iPad Pro'dan en büyük fark alanı, özellikle şimdi Apple Pencil desteği var.

Uyumlu geniş renkli fotoğraflar çekmek için iPhone 7 veya sonraki bir modeline sahipseniz biraz utanç verici olan Pro modellerin geniş renkli ekranını alamazsınız, ancak kesinlikle dünyanın sonu değil, çünkü hala parlak ve renkli.

Profesyoneller ve Samsung Galaxy Tab S3'te desteklenen HDR desteği de almazsınız. Yine, film izlemek için tercih ediyoruz, ancak küçük ekranlar üzerinde TV'deki kadar fazla etkisi yok, bu yüzden fiyat için makul bir takas gibi geliyor.


Pikseller iPad Pro'nunki kadar yüzeye yakın hissetmiyor, ancak yine, orta seviye ve premium arasındaki fark bu. İşin özü bu - boyutu bir yana, Uzmanın ekranı, ekstra fiyatı haklı çıkaracak şekilde pano genelinde çok daha lüks, ancak bu kesinlikle yeterince iyi.

Bununla birlikte, hayal kırıklığına uğradığımız ekranda eksik olan bir özellik var: TrueTone değil. Bu, Apple'ın renk sıcaklığını odanın ortam ışığına uyacak şekilde ayarlayan ve böylece ekrandaki beyazın aynı ışıkta bir kağıt yaprağına benzeyeceği şekilde ayarlayan teknoloji adıdır.

TrueTone ekranların kullanımı çok daha keyifli, özellikle de tableti yatmadan önce kullanıyorsanız ve bir süredir denediyseniz, ona sahip olmayan bir cihaza gitmek geriye doğru büyük bir adım gibi geliyor. Bu tabletin daha çok ailelere (ve özellikle çocuklara) yönelik olmasıyla, özellikle akşamları yatmadan önce gözlerini kurtaran bir özelliğin gerçekten değerli bir katkı olacağını düşünüyoruz.

iPad yazma

APPLE IPAD 9.7 İNCELEME: KALEM, PERFORMANS VE PİL ÖMRÜ

Apple Pencil fiyata dahil değil ancak destek bunun için iyi çalışıyor. Not yazarken, ekran kalemi duyarlı, doğru ve kaygan bir his verir. Bir kez daha, iPad Uzmanları bunu biraz geride bıraktı. Uzmanların ekranları saniyede 120 kez yenilenirken, iPad 9.7 saniyede 60 kez yenilenir; bu nedenle, hızlı hareketlerle çizim yapıyorsanız, bu tablette görünen çizgilerde küçük bir gecikme göreceksiniz. Profesyonellerde aslında anlık görünüyorlar. Sadece çok fazla üst düzey sanat yapmayı planlıyorsanız can sıkıcı olacaktır, ancak bu sizin çantanızsa, yine de iki büyük modelden birini kesinlikle almalısınız.

Diğer her yerde performans ve duyarlılık harika. A10 yongası, iPad Pro'lardaki A10X kadar güçlü değil, ancak her zamanki web taramamız, belgelerde çalışma, oyun oynama ve GarageBand ve iMovie ile oynama için iPad 9.7'yi kullandığımızda, hız sorunumuz olmadı. .

İOS'taki çoklu görev iyi desteklenir, böylece uygulamaları yan yana kullanabilir veya herhangi bir yavaşlama olmadan hızlı bir görev için yüzen bir uygulamaya sahip olabilirsiniz. Ekranın boyutu, tam olarak bir çift uygulama üretkenlik santrali olmadığı anlamına gelir (iPad Pro'nun 10,5 inç ekranındaki görünüşte küçük değişiklik, aslında her iki uygulamada ve 12,9 inç modelde görebilecekleriniz için büyük bir fark yaratıyor. açıkça başka bir düzeyde).

Yine de, bir tarafta Safari'de bir şey aramak ve diğer tarafta bir belgeye yazmak gibi görevler için kullanmakta sorun yaşamadık.

Büyük kapasite ve telefon düzeyindeki işlemci sayesinde pil ömrü sağlam. Apple, iPad'ler için genellikle olduğu gibi 10 saat talep ediyor, ancak ekran tam parlaklıktan daha düşük ve hafif kullanımda oldukça muhafazakar. Tersine, kesintisiz bir Civilization VI maçı 10 saatten çok daha kısa bir süre anlamına gelecektir. Bekleme modunda günde yalnızca birkaç yüzde kaybedersiniz, bu nedenle YouTube'u izlemek istediğinizde onu ölü bulmanın hayal kırıklığı nadiren olur.

Video için genel olarak iyi olsa da, hoparlörler biraz garip - daha pahalı iPad'lerde ve hatta ucuz Kindle Fire HD 8'de olduğu gibi hoş bir stereo set alamazsınız. Hoparlörler yeterince net, ancak hayal kırıklığı yaratan oomph eksikliği var.

Ön ve arka kameralar, son modelden farklı değildir, bu da onların… iyi oldukları anlamına gelir. Biraz FaceTime için yeterince iyi çalışıyorlar, Apple'ın şu anda zorladığı artırılmış gerçeklik uygulamaları için işleri güzel ve net bir şekilde seçiyorlar ve görüntü kalitesi iyi. Telefonlardaki kadar iyi değiller ve flaşın olmaması bazen acı verici olabilir, ama işi yapıyorlar.

319 sterlinlik modeldeki 32 GB depolama alanı da sağlam. Birkaç oyun içeren bir video / göz atma makinesi olacaksa, bol miktarda olmalıdır. Fotoğraflarla ve kendi videolarınızla doldurma olasılığınız varsa, 128 GB'lık bir modeli 409 £ karşılığında alabilirsiniz, bu da makul bir yükseltme fiyatıdır. Elbette kendi depolama alanınızı eklemek için microSD kart yuvası yok - bu sadece Apple değil.

iPad ve Kalem

APPLE IPAD PRO 9.7 İNCELEME: VERDICT

Fiyatı için, iPad 9.7'nin mükemmel bir satın alma olduğunu düşünüyoruz. Bu, tabletlerin VW Golf'udur: Daha ucuza gidebilir ve harika çalışan bir şey elde edebilirsiniz, ancak kalite, güvenilirlik ve bitiş düzeyini kaçırabilirsiniz; Daha gösterişli ve daha güçlü bir şey elde edebilirsiniz, ancak çok daha fazla para karşılığında.

Not almak için bir Apple Pencil eklemek fiyatı önemli ölçüde artırıyor (maliyeti 89 £), ancak yine de aynı boyutta olan ve bir stylus ile birlikte gelen Samsung Galaxy Tab S3'ten yaklaşık 100 £ daha ucuz. Tab S3 bir HDR ekrana ve güçlü dörtlü hoparlörlere sahiptir, ancak yine de iPad'i bu fiyat farkından alacağız.

Bir TrueTone ekranı ve stereo hoparlörler eklemek onu daha katil bir ürün haline getirecektir, ancak olduğu gibi, Apple hala orta sınıf tableti yenmek için yapıyor. Son birkaç yıldaki iPad sahiplerinin yükseltme yapmak için çok az nedenleri olsa bile, pazara hakim olmaya devam edeceği kesindir. Neden başka bir şey satın alalım?