Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Apple iPad Air 2019 incelemesi: insanların% 90'ı için en iyi tablet

Apple iPad Air 2019 incelemesi: insanların% 90'ı için en iyi tablet

Apple iPad Air (2019) fırsatları

Bir iPad Air incelemesi üzerinde çalışmak, Apple'ın ilk kez bu isimde bir tableti piyasaya sürdüğü 2013 için bize ciddi bir deja vu vakası verdi.


Ancak klasik lakaba rağmen, 2019 iPad Air yeni bir canavar ...10,5 inç iPad Pro2017'den itibaren kendilerini ikinci bir deja vu turu yaşarken bulabilir, çünkü teknoloji açısından buna inanılmaz derecede benziyor.

Ve bu bizi mutlu ediyor çünkü bu şimdiye kadarki en sevdiğimiz tabletlerden biriydi ve bu sürüm çok daha ucuz. Bazı çekici sayesinde şu anda daha da ucuzaKara Cuma indirimleri.

Başlangıçta Apple, daha önce hiç olmadığı kadar ince ve hafif ürünler için 'Air' adını kullanıyordu. Ancak bu yeni iPad Air, son yeni MacBook Air gibi, aslında bu tanıma uymuyor.

Şimdi, Apple, özelliklerin ve fiyatın en yaygın karışımıyla 'tatlı nokta' ürünleri için Air adını kullanıyor gibi görünüyor. Ve kesinlikle bunun amacı budur.


Apple iPad Air (2019) incelemesi: fiyat ve stok durumu

Yeni iPad Air, 32 GB depolama alanıyla 479 £ 'dan başlıyor ve 629 £ karşılığında 256 GB'a geçebilirsiniz. Özellikle görüntü çalışması gibi şeyler yapmak istiyorsanız, yükseltmeye değer, ancak çoğunlukla belge düzenleme ve web işleri için kullanacaksanız, 32 GB ile geçebilirsiniz.

Her ikisi de beyaz bir ön yüze sahip gümüş ve altın rengi veya siyah yüzü olan Uzay Grisi olarak gelir.


Sırasıyla 599 £ ve 749 £ karşılığında aynı kapasitelerde yerleşik 4G özellikli modeller de vardır. İPad'ler Apple'ın eSIM teknolojisine sahiptir, bu nedenle ihtiyacınız olduğunda sadece bir 4G olanı satın alabilir ve cihazın kendisinden bir veri planı seçebilirsiniz, ancak daha az parayla aylık planla bir taşıyıcıdan iPad Air satın alma seçenekleri de vardır. ön ödeme.

Apple iPad Air (2019) incelemesi: ekran


Air’in 10,5 inçlik ekran boyutu onun en önemli parçasıdır ve muhtemelen onu 339 £ 9,7 inç iPad yerine tercih etmenin en büyük nedenidir, çünkü daha fazla alan, iPad’in üretkenlik açısından kullanışlılığı üzerinde gerçek bir zincirleme etkiye sahiptir.

2224x1668 çözünürlük keskin ve nettir ve geniş P3 renk gamıyla fotoğraflar üzerinde muhteşem görünür.

OLED yerine LCD olması utanç verici, özellikle de film izlemek için, ama yine de harika bir ekran.

Apple'ın TrueTone teknolojisini içerir, bu da ekranın renk sıcaklığını bulunduğunuz odanın ortam aydınlatmasına göre ayarladığı anlamına gelir - sararmış iç mekan ışıklarının içindeyseniz, iPad'in ekranındaki beyazlar sarı renkte eşleşir. Tıpkı aynı odada beyaz bir kağıt parçası gibi. Aslında, TrueTone'un ne kadar iyi çalıştığını görmek için kağıda kıyasla ve hemen hemen ona mükemmel bir şekilde uyuyor. Gerçekten etkileyici.


Bunun avantajı, yapay ışıkta izlemenin (ve özellikle okumak için) çok daha rahat olmasıdır, çünkü gözleriniz ekranın renk sıcaklığı ile odanın geri kalanı arasında kalibre olmaya devam etmez. Bu teknolojiyi kesinlikle seviyoruz - sadece birkaç dakika kullandıktan sonra geri dönemeyeceğiniz şeylerden biri.

En önemlisi, ekran rahatça çalışmak ve iOS’un bölünmüş ekran çoklu görev özelliklerini kullanarak uygulamaları yan yana yerleştirirken kullanışlı olmaları için yeterli alan sağlamak için yeterince büyük.

İster ekranda yarı yarıya, ister üçte ikisini ve diğerlerinde birini kaplayan bir uygulamanız olsun, ikisi de hala kullanılabilir hissediyor. 9.7 inç iPad'de, alana sığmak için savaşıyormuşsunuz gibi biraz sıkıdırlar, ancak burada sorun yok.

Konuşmacılardan hızlıca bahsedeceğiz… bariz bir şekilde ortalamalar. Güzel bir stereo kurulumuna veya iPad Pro'da bulunan gerçekten etkileyici tweeter / woofer kombinasyonuna sahip değilsiniz. İyiler, sadece harika değiller.

Apple iPad Air 2019 incelemesi: yazılım ve verimlilik

Bu boyuttaki iPad, özellikle Apple’ın Akıllı Klavyesi ile mobil çalışma için şimdiye kadarki en sevdiğimiz makinelerden biridir.çokmevcut iPad Pro'nun klavyesinden daha iyi, çünkü ekranı temizlemek için iç kısımda kumaş var ve ayrıca daha az yer kaplayan bir film izleme modunda da kullanılabilir.

Bu toplam kombinasyon yalnızca 800 g ağırlığındadır, bu yüzden onu bir çantada taşıdığınızı bile hissetmeyeceksiniz - bu, yanınızda götürmeyi düşünmeniz gerekmeyen ve ağırlığın rahatsız olup olmayacağı bir cihazdır. Sadece al.

Burada tabletlerin gerçek bir dizüstü bilgisayar yerine geçip geçemeyeceğini yeniden tartışmayacağız, ancak iOS, çoğu görev için en iyi şekilde ayarlanan çok çeşitli uygulamalar sayesinde, çoğu durumda bunu başarmaya kesinlikle yakın. Büyük ekran.

Tüm büyük şirketlerden sıkıcı ama gerekli belge uygulamalarınız var, Photoshop sınıfı görüntü düzenleyicileriniz var, 4K özellikli video düzenleyicileriniz var, proje yöneticileriniz, not alma uygulamalarınız var, iletişim araçları… liste uzayıp gidiyor.

Sahip olmadığınız şey, aynı uygulamanın iki penceresini çalıştırma yeteneğidir, bu da şu anda kesin olarak geri kalmaktadır. Sözüm ona, iOS 13 bu yılın ilerleyen günlerinde bunu (ve fareler için söylentiler dahil olmak üzere çok daha fazla şeyi) ele alacak şekilde ayarlandı, ancak şimdi önümüzde ne olduğuna göre karar vermemiz gerekiyor ve bu kesinlikle bir hayal kırıklığı olabilir.

(Güncelleme:Artık yeni iPadOS'un bunu gerçekten düzelteceğini biliyoruz! Ayrıntılar için incelemenin altına bakın.)

Ancak her şey A12 yongasında o kadar hızlı çalışıyor (iPad Pro'dan daha az güçlü, ancak tüm normal iş görevlerimizle hiç uğraşmıyordu), bu çok az sayıda hayal kırıklığından biri.

Hiçbir zaman hiçbir şey için beklemek yok - uygulama değiştirme ve çoklu görev için hareket desteğiyle alıştırma yaptığınızda, yeni uygulamaları açmak için yukarı kaydırıyor, diğer uygulamaları ekrandan tek tek kaydırarak nesneleri arasında sürükleyebilirsiniz. tüm ekranı farklı uygulamalar arasında hızla sürükleyerek ... son derece şık.

Burada iPad Pro'lardan farklı olarak USB-C bağlantı noktası yok, ancak kablosuz hayatı yaşıyorsanız bu bir sorun olmayabilir. Ayrıca Face ID yerine parmak izi güvenliğine de sahip ancak iPad Pro ile altı aydan fazla yaşadıktan sonra aslında bunu tercih edebiliriz. İPad Pro'nun daha ince çerçevelerini seviyoruz, ancak yanlışlıkla Face ID kamerayı kapatmak çok kolay, oysa bu rahatça başparmağın altına oturmaya meyilli.

Ayrıca iPad Pro'lardan farklı olarak, aslında burada 3,5 mm kulaklık jakı elde edersiniz, bu da bunu hareket halindeyken çalışan müzisyenler için Profesyonellerden daha iyi bir seçim haline getirebilir. Kablosuz kulaklıklar genellikle kompozisyon için tam olarak ideal olmayan bir gecikmeden muzdariptir, bu nedenle kablolu bir bağlantı daha iyidir, ancak yeni Profesyoneller bunun için bir dongle gerektirir (bu, aynı anda şarj edip dinleyebilmeyi zorlaştırır). Kulaklık jakını Pro'dan çıkarmak iyi bir karar değildi, ancak buradan fişi çekebilirsiniz.

Apple Pencil desteği var, ancak iPad Uzmanları ile çalışan yeni model yerine orijinal sürüm için. Bu a) gereksiz yere kafa karıştırıcı çünkü ikisi de Apple Pencil olarak adlandırılıyor ve b) utanç verici çünkü yeni Kurşun Kalem'in manyetik eki ve kablosuz şarjı, şarj etmek için iPad'in Lightning bağlantı noktasına takılması gerektiğinden çok daha üstün. .

Ancak muhtemelen bununla yaşayabilirsiniz - önemli olan, mükemmel bir doğrulukla, gerçek bir gecikme olmadan ve güçlü eğim / basınç desteğiyle mükemmel şekilde çalışmasıdır.

İPad Pro'ların bu alanda küçük bir avantajı var çünkü saniyede 120 kez yenilenebilen ekranlara sahipken, buradaki ekran saniyede 60 kez maksimuma çıkıyor. Bu, çizim yaparken iPad Uzmanlarının sonucu iki kat daha hızlı gösterebileceği anlamına gelir ve bu da doğruluğa yardımcı olur. Ve bu inkar edilemez şekilde daha iyi - ancak iPad Air'in ekranındaki gecikme, gerçekten, gerçekten aramadığınız sürece gerçekten anlayacağınız bir şey değil.

Pil ömrü de harika - iPad'ler için her zaman olduğu gibi, internet açıkken hafif bir çalışma için tüm gün, ancak sürekli video veya oyun oynamak bunu engelleyecektir. Kullanımlar arasında kontrolü ele almak da harikadır, bu yüzden iki gün yalnız bırakılırsa ölmez.

Apple iPad Air (2019) incelemesi: Karar

Bu, esasen, adı olmayan ve bazı çok küçük özelliklerle birlikte, 300 £ daha ucuza profesyonel düzeyde bir iPad.

Bir av arıyoruz ama yok. Tamam, tasarımı, daha pahalı kardeşi kadar fütüristik değil ve Android tabletler genellikle daha ince çerçeveler de sunuyor, ancak onu kullanırken gerçekten umursamayacaksınız.

Tüm niyet ve amaçlar için, neredeyse kusursuz. Evet, iPad Proteknik olarakdaha iyi - her şey eşit olduğunda, ekstra güç, daha soğuk tasarım ve ekran, daha iyi hoparlörler ve çok daha üstün Apple Pencil, daha iyi tablet anlamına geliyor.

Ama bu 500 poundun altında! Pro'ya bakan çoğu insan için bunun aslında almaları gereken iPad olduğunu ve yalnızcaihtiyaçiPad Pro'nun sahip olması gereken bir özellik.

Ve bu noktada, yalnızca masaüstünde bulunan bazı yazılımları gerçekten çalıştırmanız gerekmediği sürece, insanlar buna düşük maliyetli bir dizüstü bilgisayar yerine ciddi bir şekilde bakmalıdır - daha hızlı, daha hafif, daha soğuk (her anlamda) ve kullanımı daha kolaydır. düşük maliyetli dizüstü bilgisayar.

Ve tablet lideri olarak Apple'ın yerini sağlamlaştırıyor: Windows, çok esnek olmasına rağmen tabletlerde hala beceriksiz; Chromebook'lar dokunuşu mükemmelleştirmeye devam ediyor; ve Android sağlam bir şekilde çalışıyor, ancak yine de daha büyük alanı yeterince iyi kullanmıyor.

Daha küçük ekranı ile 339 £ daha ucuz iPad'e gitmek için iyi argümanlar var: eğer ev için bir tür medya / oyun tüketim tableti ise, bu harika bir seçenek. Ekstra 200 £ harcamanıza gerek yok.

Ve temelde bu cihaz olan, ancak bunun yerine 8 inç ekrana sahip olan yeni iPad Mini var. Bu, yalnızca fiziksel ekran boyutu açısından üretkenlik için daha az yararlı olacaktır (ve akıllı klavye eşdeğeri yoktur), ancak bu, hız ve taşınabilirliğin bir karışımıdır.

Yine de bu bizim favorimiz olmaya devam ediyor, çünkü sizi ağırlaştırmadan her şeyi yapabilecek bir boyut gibi geliyor ve bu geleceğe dönük.

Apple iPad Air 2019 incelemesi: Haberler ve güncellemeler

5 Haziran 2019- Apple, iPad'in bu sonbaharda sadece büyük bir yazılım güncellemesi almadığını, aynı zamanda kendi işletim sistemi olan iPadOS'u da aldığını duyurdu. Yeni işletim sistemi hemen hemen sadece bir bıyıklı iOS 13'tür, ancak birçok yeni özelliğe sahiptir ve umarım iPad'i daha iyi hale getirmeye her zamankinden daha fazla odaklanma anlamına gelir.

Bilinmesi gereken en önemli şey, aynı uygulamanın birden fazla örneğini çalıştırma becerisiyle çoklu görevin çok daha karmaşık hale geldiği ve bu uygulamanın tüm açık pencerelerini (diğer her şeyle birlikte) görüntülemenin kolay olacağıdır. Ayrıca, açılır pencerelerde son açılan uygulamalar arasında daha kolay geçiş yapabileceksiniz.

Ekranda gördüğünüz şeylere çok hızlı bir şekilde açıklama eklemek ve ardından bunları paylaşmak için Apple Pencil'ın daha da iyi bir entegrasyonu var. USB depolama için destek bile var, ancak burada kullanmak için bir Lightning-USB adaptörüne ihtiyacınız olacak.

Daha fazlası da var -iPadOS ile ilgili tüm bilgileri buradan alın!