Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Apple iPad (2019) incelemesi: Yeni iPad 10,2 inç, satın alabileceğiniz en ucuz tablettir

Apple iPad (2019) incelemesi: Yeni iPad 10,2 inç, satın alabileceğiniz en ucuz tablettir

Apple iPad 10.2 (2019), Apple iPad 2019 WiFi 32GB ile ... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan419,97 £ Ön siparişApple iPad 2019 WiFi 32GB ... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan449,97 £ GörünümAmazon UK

IPad 7. nesil olarak da bilinen Apple serisindeki yeni en düşük fiyatlı tablete göz atan Pingtwitter'ün Apple iPad 10.2 (2019) incelemesine hoş geldiniz.


349 £ karşılığında, daha pahalı iPad Air ile fiziksel olarak neredeyse aynı olan bir tablet elde edersiniz - biraz daha kalın, ancak yapı kalitesi aynı derecede sağlam ve herhangi bir köşenin kesilmiş gibi hissettirmiyor.

Yeni iPad'in güçlü yanlarından biri, onu kullanırken aynı zamanda kesinti hissetmemesidir. Hala son derece hızlı, kaygan bir sayfa. Birçoğu için, bu süre boyunca dikkat edilmesi gereken tablet olacaktır.Kara Cuma indirimleri.

Çoğu insan için, gerçekten ihtiyaç duyacakları tek şey tablettir - net bir 10,2 inç ekran, hızlı bir Apple A10 işlemci ve tonlarca uygulama, farkı yaratan şeydir.

Asıl soru, bu temel modelin özelliklerinin ihtiyacınız olan her şey olup olmadığı veya iPad Air'e yükseltmek için fazladan ödeme yapmanız gerekip gerekmediğidir. Hadi kazalım.


APPLE iPAD (2019) İNCELEME: FİYAT VE ÖZELLİKLER

Yeni iPad 10,2 inç'in 349 £ taban fiyatı için, yerleşik 32 GB depolama alanı elde edersiniz (hiçbir iPad'de microSD genişletmesi yoktur).

Toplam 449 £ karşılığında bunu 128GB'a kadar artırabilirsiniz. Fotoğraflar için çok yoğun bir şekilde kullanmayı planlıyorsanız bu iyi bir fikir olabilir, ancak hafif bir medya tableti olarak 32GB temel depolama seviyesi iyi olmalıdır.


Bununla birlikte, 32GB'tan daha fazla alan istediğinizi düşünseniz bile, bu tabletin 128GB sürümünü seçeceğimizden emin değiliz - 479 £ (sadece 30 £ daha fazla) karşılığında 64GB iPad Air alabilirsiniz. , bu oldukça iyi bir depolama alanı ve birazdan değineceğimiz bir dizi başka iyileştirme de var.

İPad 10.2 inç, yukarıda verilen fiyatlar olan yalnızca Wi-Fi sürümüyle geliyor, ancak bunu 4G bağlantısı ile de alabilirsiniz. Bu, 32GB modeli için 479 £ veya 128GB seçeneği için 579 £ maliyeti.


Apple iPad 10.2 (2019) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

İPad serisinin alt ucuna baktığınızda, fiyat olarak çok yakın gelen ve hatta çakışan bir grup model göreceksiniz.

Bu iPad, 349 £ 'dan başlayan başlangıç ​​modelidir. Bir sonraki model, 399 £ 'dan başlayan iPad mini. Bu 50 £ ekstra karşılığında, daha güçlü bir işlemci (A12), daha keskin True Tone teknolojisine sahip geniş renkli bir ekran (ayrıntılar için sonraki bölüme bakın) ve 64 GB depolama alanı elde edersiniz. Büyük çevirme tarafı, yalnızca 7,9 inç ekrana sahip olmasıdır - kolayca oyun oynamak, film izlemek, fotoğraf düzenlemek ve uygulamaları kullanmak için yeterince büyük ... ama aynı anda yalnızca bir tane. İPad mini, bir seferde birden fazla uygulamayı gösterme yeteneğine sahiptir, ancak her biri o kadar sıkışık hisseder ki, bu biraz anlamsızdır.

10,2 inç iPad, bölünmüş ekran uygulamalarıyla çoklu görevler için çok daha uygundur. Apple'ın daha küçük tabletinin güçlü ve zayıf yönlerine daha çokiPad mini (2019) incelemesi, ancak temelde: Bu tableti bir oyun / video / yaratıcılık cihazı olarak almayı düşünüyorsanız, iPad mini hakkında iyice düşünün çünkü daha geleceğe dayanıklı, taşıması daha kolay ve sadece 50 £ karşılığında daha fazla depolama alanına sahip.


Sıradaki fiyat listesi, 479 £ 'dan başlayan iPad Air. Bu, 64 GB depolama alanı ve daha güçlü A12 işlemci dahil olmak üzere iPad mini ile neredeyse aynı özelliklere sahip. Ancak, biraz daha büyük 10,5 inç ekrana sahip olmasına rağmen, burada incelediğimiz iPad ile neredeyse aynı fiziksel boyutlara sahip. Vücuttaki tek fark, iPad Air'in biraz daha ince ve daha hafif olmasıdır, ancak karşılaştırma için yalnızca her ikisini de elinizde tutarsınız.

Bu iki cihaz arasındaki en göze çarpan fark, birazdan gireceğimiz nedenlerle iPad Air'de belirgin şekilde daha iyi olan, ancak bu tableti kötü göstermekten çok daha iyi olmayan ekrandır.

Ancak daha önce söylediğimizi vurguluyor: 32GB iPad'in sunduğundan daha fazla alan istiyorsanız, iPad Air'e 479 £ harcayarak farklı alanları yükseltmek ve 64GB alan elde etmek için 449 £ harcamanızı öneririz. sadece 128GB alanda.

Tasarım açısından, bir ucunda bir Ana Sayfa düğmesi ve parmak izi sensörü ve diğerinde öne bakan kamera ile çoğu iPad'in uzun süredir sahip olduğu gibi görünüyor. Bu noktada oldukça eski moda, ama bununla fiyatına yaşayabiliriz.

İPad'in bir tarafında, bir standa ve bir klavyeye dönüşen bir kapak olan Apple'ın Smart Keyboard'unu bağlamak için kullanılabilen ince bir bağlantı noktası var. Güzel bir kurulum ve üzerine yazmak için kullanırsanız, gerçekten iyi bir ek… ama 159 £ 'dan çok pahalı. Neredeyse haksız bir şekilde, Bluetooth klavyeleri çok daha ucuza alabildiğiniz zaman, ancak gerçekten iyi çalışıyor. Yine de gri dışında renklerde gelmesini diliyoruz.

Aksesuarları şarj etmek ve bağlamak için bir Lightning bağlantı noktası ve kulaklıklar için 3,5 mm jak vardır.

Apple iPad 10.2 (2019) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

APPLE IPAD (2019) İNCELEMESİ: EKRAN VE KONUŞMACILAR

Bu yeni iPad'deki 10,2 inçlik ekran, yerini aldığı modelden 0,5 inç daha büyüktür, bu çok görünmüyor, ancak özellikle uygulamaları yan yana çalıştıracaksanız iyi bir fark yaratıyor. Her uygulamanın 9,7 inçlik selefinde olduğu gibi biraz küçük hissetmesini engeller ve daha çok iki kullanılabilir pencere gibi hissetmelerini sağlar.

İPad Air, size tekrar biraz daha fazla alan sağlayan 10,5 inç ekrana sahip, ancak 9,7'den 10,2'ye adım atmak kadar büyük bir fark yaratmıyor.

Ekran 2160x1620 boyutundadır ve iPad Air ile tamamen aynı piksel yoğunluğuna sahiptir, bu nedenle daha az keskin değildir. Telefon ekranları kadar keskin olmasa da tonlarca ayrıntı var - ancak onu o kadar yakın tutma eğiliminde değilsiniz, bu yüzden yine de gerçekten iyi görünüyor.

Ekran parlak, renkli ve gerçekten çekici. Gerçekten doğal renkler için ekranın mükemmel kalibrasyonu ile Apple'ın ayrıntılara gösterdiği özen burada.

Kontrast iyi - HDR desteği yok ve ekran zaten yeterince parlak değil. Neler olduğunu iyi görüyorsunuz, ancak süper sinematik siyahlar yok.

Parlaklıktan bahsetmişken, iPad Air ekranının fark edilir derecede daha iyi olduğu hakkında konuşmalıyız. İki tablet aynı parlaklığa sahip olsa da, iPad Air gözle görülür şekilde daha canlı.

Burada birkaç şeyin fark yarattığını düşünüyoruz: iPad Air'in ekranı lamine edilmiş, bu da pikselleri yüzeye yaklaştırıyor; parlaklığın daha fazla öne çıkmasına yardımcı olabilecek yansıma önleyici bir kaplama var; ve iPad Air geniş bir renk gamını destekler, böylece daha geniş renk yelpazesi daha canlı görünebilir.

Her biri oldukça küçük bir değişiklik, ancak iPad Air'in ekranını ödemeye değer bir iyileştirme gibi hissettiriyor.

Bu iki katına çıkıyor çünkü iPad Air, ekranın renk sıcaklığını odadaki ortam ışığına bağlı olarak otomatik olarak değiştiren bir seçenek olan True Tone içeriyor, böylece gözler için çok daha rahat oluyor ve kötü bir mavi tonu engelliyor.

Bu gerçekten ona sahip olan Apple ürünlerinin katil bir özelliği - küçük bir şey gibi görünüyor, ancak bir kez denediğinizde, onsuz her şey çok daha kötü hissediyor. Daha ucuz iPad'in olmasını diliyoruz, ancak belli ki maliyetler için kesinti yapılması gerekiyor.

Temel olarak, buradaki ekran mükemmel derecede güzel ve cömert bir boyutta. Ne için kullanmak istediğinize bağlı olarak, belki daha güzel bir şeye ihtiyacınız olmayabilir. Ancak çok kullanmayı düşünüyorsanız, özellikle akşamları okumak istiyorsanız, iPad Air daha da iyi.

Konuşmacılara gelince, onunla diğer iPad'ler arasında çok fazla fark söyleyemedik. Oldukça gürültülü, iyi bir dengesi var ve filmlere etkili olacak kadar sağlam ve müziğe bir omurga verecek kadar etli geliyor. Özel bir konuşmacıya kıyasla hiçbir şey değil, ancak işi mükemmel bir şekilde yapıyor.

Apple iPad 10.2 (2019) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

APPLE IPAD (2019) İNCELEMESİ: PERFORMANS VE YAZILIM

Buradaki Apple A10 yongası, daha yeni iPad modellerinde bulacağınız A12'nin birkaç yıl gerisinde kalıyor, ancak hiç de beceriksiz değil. Uygulamaları açmak ve iOS'ta dolaşmak için her şey çok düzgün ve hızlı - diğer iPad'lerden daha yavaş değil, gerçekten. Bazı yoğun uygulamalar ve özellikle oyunlar, daha güçlü cihazlarda biraz daha hızlı açılır, ancak fark düşündüğünüzden daha azdır.

Garageband'e girmek ve onu 20'den fazla döngü dizisi ile doldurarak ciddileşmek, tüm parçaları yukarı ve aşağı kaydırmaya çalışırken biraz yavaşlamaya neden oldu, ancak aynı şeyi iPad Air ile de yaptık ve daha yavaş yanıt verdi. yeni ve daha ucuz iPad, sonunu hala iyi tutmayı başardı.

Photoshop benzeri Pixelmator uygulamasında dev 33 megapiksel görüntüler oluşturmayı ve bunları fotoğraflarla doldurmayı denedik ve iyi oldu. 349 sterline çok yetenekli bir bilgisayar. Tek endişemiz geleceğe yöneliktir - daha pahalı iPad'lerde yonganın birkaç yıl gerisinde olmak, yazılım güncellemelerini onlardan daha hızlı almayı durdurabilir, ancak Apple'ın iPhone 6S'ye en az beş yıl yazılım desteği sağladığı göz önüne alındığında son güncelleme, bu daha çok 'güzel' sütununda. Bununla birlikte, güncellemeler alsa bile, gelecekte o kadar hızlı yanıt vermeyebilir - A12'nin yetenekli kalması çok daha muhtemel olacaktır.

Etkili bir şekilde iOS 13'ün iPad için özelleştirilmiş bir yan sürümü olan iPadOS ile birlikte gelir. Bölünmüş ekran çoklu görev (aynı uygulamanın iki penceresi dahil), uygulamalar arasında sürükle ve bırak, açılır video görüntüleme ve tablet boyutundaki ekranı gerçekten kullanan dev bir uygulama paketi içerir.

Apple, Word, Excel ve Powerpoint eşdeğerleri (Microsoft tüm bunları ücretsiz olarak sunsa da), artı harika fotoğraf düzenleme özelliklerine sahip uygulamalar, akıllı bir e-posta istemcisi, masaüstü sınıfı bir web tarayıcısı dahil olmak üzere birçok harika şeyi ücretsiz sağlar. 4K özellikli çok kanallı bir video düzenleyici, çalması ve kaydetmesi kolay dokunmatik ekranlı enstrümanlarla dolu bir müzik oluşturucu… üzerinde her şeyi yapabileceğinizi hissediyor.

Ve App Store'daki tüm oyunlarla (ve Apple Arcade size ayda sadece 5 sterline aptalca miktarda kaliteli mikro işlem içermeyen oyunlar veriyor), aynı zamanda gerçekten iyi bir taşınabilir konsol. Fortnite dahil uyumlu oyunları oynamak için Xbox ve PlayStation kontrol cihazlarını bağlayabilirsiniz.

İyi çalışan ve onu hem çizim hem de not almak için harika bir dijital not defteri yapan Apple Pencil için de destek var. Bununla birlikte, kalem için temiz bir depolama çözümü yok ve tabletin ucundan dışarı çıkarak şarj oluyor ki bu oldukça sakar.

Apple Pencil dahil değildir - daha yüksek kaliteli bir kalem için oldukça tipik bir maliyet olan 89 £. Logitech Crayon adlı iPad için 59 £ olan daha ucuz bir eşdeğeri var. Kalem teknolojisini kullanıyor, ancak daha tıknaz ve çocuklar için yapılmış, ancak herkes için çalışıyor ve çok şirin görünmüyor.

Pil ömrü söz konusu olduğunda, tüm iPad'ler yaklaşık 10 saatlik video için derecelendirilir ve genellikle burada ve orada biraz web taraması yapıyorsanız, bundan çok daha fazlasını alır - eğer siz sadece kısa bir patlama için sık sık seçiyordum.

Burada da durum böyleydi - testler sırasında, birkaç gün boyunca gerçekten iyi sürdü, gelişmiş fotoğraf düzenlemeyi denemek, Garageband ile oynamak ve mutfakta video izlemek dahil.

Son derece orta düzeyde bir 12MP arka kamera ile birlikte gelir - daha yeni iPad ve iPhone modellerinin yaptığı çok fazla süslü işleme hilesine sahip değildir ve siz söyleyebilirsiniz. Güzel fotoğraflar çekebilir ama vay değil.

1.2MP ön kamera daha da az çalışıyor… ama işe yarıyor.

Apple iPad 10.2 (2019) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

APPLE IPAD (2019) İNCELEMESİ: YÜKSELTMELİSİNİZ?

Önceki en ucuz iPad'i 9,7 inç ekranla satın aldıysanız, kesinlikle satın almayın. Bu aslında hemen hemen aynı makine, ancak biraz daha büyük bir ekrana sahip ve kendi başına o kadar büyük bir fark yaratmıyor ki, yepyeni bir tablet için ödeme yapmaya değer.

Daha eski bir tablet kullanıyorsanız, bu kesinlikle iyi bir seçim olabilir. Yine de söylediğimiz gibi, gerçekten bu, iPad mini mi yoksa iPad Air mi olduğu sorusu - umarım bu incelemedeki her şey bu sonuca ulaşmanıza yardımcı olmuştur.

APPLE IPAD (2019) İNCELEME: VERDICT

Bir şeyi 'yeterince iyi' olarak adlandırmak, genellikle hafif bir övgü ile lanetlenir. Bu iPad söz konusu olduğunda, özellikle fiyat açısından mükemmel olacak kadar iyi.

Gerçekten harika bir tablet - performanstan ödün verilmez, cömert bir ekran boyutu, pil ömrü iyidir ve klavye kapağı veya Apple Pencil ile genişletilmesi kolaydır.

Ancak fazladan para harcayabiliyorsanız alternatif olarak hem iPad mini hem de iPad Air'e bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz. İPad mini'nin boyut farkı, onu daha az smaç seçeneği haline getiriyor, ancak fiyattaki yakınlığı birçok insan için anlam ifade ediyor, bu tatlı bir anlaşma olabilir.

Bununla birlikte iPad Air, dikkat çekici derecede daha hoş, daha ince bir gövde, biraz daha hafif, daha iyi kamera ve garantili geleceğe yönelik daha hızlı işlemciye ek olarak ekstra depolamaya sahip, marjinal olarak daha büyük bir ekrana sahip. 130 £ daha fazlası için, bu gerçekten sağlam bir yükseltme seti.

Herkesin daha pahalı seçeneği tercih etmesi gerektiğini söylemiyoruz. Oynamak ve göz atmak için bir şey arıyorsanız, bu harika ve kesinlikle gerektiğinde daha fazlasını yapabilir. Ancak tabletinizle daha üretken olmayı planlıyorsanız, Air'i seçeriz.