Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple iPhone 11 Pro incelemesi: bir telefondaki en iyi kamera ve ekran

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: bir telefondaki en iyi kamera ve ekran

Günün en iyi Apple iPhone 11 Pro fırsatları Sözleşme İndirimleri Sim Ücretsiz Ön maliyet yok Ücretsiz Teslimat O224 ay Apple iPhone 11 Pro (64 GB Uzay Grisi) Bedavaön ödeme£ 55 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler160 GBveriSiteyi ziyaret et-deDoğrudan Cep TelefonlarıEE EE konusunda en iyisi24 ay Apple iPhone 11 Pro £ 50ön ödeme£ 59 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriSiteyi ziyaret et-deEE MobileÜç24 ayApple iPhone 11 Pro 19,99 £ peşin 55 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBdata Fonehouse'daki Web Sitesini Ziyaret Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün iPhone 11 Pro incelemesine hoş geldiniz, burada Apple'ın yeni birinci sınıf telefonunu, 'profesyonel' lakabını hak edip etmediğini öğrenmek için adım adım uygulayacağız.


Apple, telefonun duyurusu sırasında yeni üçlü kamera sistemi hakkında büyük bir anlaşma yaptı ve ayrıca gelişmiş bir ekranı ve daha iyi pil ömrünü vurguladı ... ancak bu yılki yükseltmelerin düşündüğünüzden daha kapsamlı olduğu ortaya çıktı.

Tabii ki, kamera hala göze çarpıyor ve size nedenini göstermek için derinlemesine bir dalış yapacağız. Ancak, eski bir modelden güncelleme soruları söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken çok şey var.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: fiyat ve stok durumu

İPhone 11 Pro, 64 GB depolama alanına sahip 5,8 inç model için 1,049 £ 'dan başlıyor. Ayrıca 6,5 ​​inç ekrana ve daha uzun pil ömrüne sahip olan iPhone 11 Pro Max var, ancak teknik özellikler söz konusu olduğunda bunun dışında aynı. Bu, 64 GB için 1.149 £ 'dan başlar.

Daha fazla depolama alanı elde etmek için yükseltme yapabilirsiniz. 150 £ daha fazla 256 GB alır. Bunun üzerine bir başka 200 £ size 512GB kazandırır. Her iki durumda da oldukça ağır bir prim ve Apple hala bir microSD kart yuvası içermiyor.


Çoğu insan için 64 GB zaten oldukça makul bir boyuttur, ancak çok sayıda filmi indirmeyi (veya kendi filminizi çekmeyi) seviyorsanız veya Apple Arcade aracılığıyla çok sayıda oyun indirecekseniz, 256 GB sürümü sağlam bir yükseltmedir. boyut açısından.

Bunlar çok pahalı telefonlar, ancak 1.000 sterlinlik işareti artık alışılmadık bir durum değil - Samsung Galaxy Note10 + 999 sterlinle geliyor ve tıpkı bu model gibi, bunlar da Apple'ın en üst düzey teklifleri.


Bir telefona harcamak istediğinizden daha fazlaysa, tamamen anlaşılabilir bir durumdur - iPhone 11 (Pro olmayan sürüm) 729 £ 'dan başlar ve beklediğinizden çok daha az kesinti ile başlar.

İPhone 11 Pro, dört renkte mevcuttur: Uzay Grisi (her tarafta siyah), Gümüş (gümüş kenarlar ve beyaz arka kısım), Altın (koyu şeftali gibi bir arkaya sahip sıcak altın kenarlar) ve yeni Gece Yeşili ( koyu yeşil kenarları ve biraz karamsar orman yeşili arka kısmı).


İkincisi görünüşte çılgınca popüler, bu da yeni bir renk için sürpriz değil. Çok hoş görünüyor - gerçekten karanlık ve loş ışıkta siyahla karıştırılabilir, ancak diğer tüm ışıklarda bu zengin yeşil tonu açıkça görülüyor.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

(Resim kredisi: Apple)

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: tasarım, ekran ve hoparlörler

11 Pro'nun tasarımı, arka tarafında cam bulunan yanlarda paslanmaz çelik kullanımı da dahil olmak üzere iPhone XS ile neredeyse aynı.

Apple, camın yeniden yükseltildiğini ve şimdiye kadar bir akıllı telefondaki en sert cam olduğunu söylüyor. XS bu açıdan gerçekten etkileyiciydi, deneysel olarak amaçladığımdan daha fazla kez test ettiğim bir şey.


Düşen bir telefon, yeni modelin düşüşten sonra bozulmayacağını garanti edemeyecek kadar çok tahmin edilemez, ancak şansınız daha iyi ve gerçekten isteyebileceğiniz tek şey bu.

Görünümdeki tek dikkate değer değişiklik arka tarafta: kamera ve cam plaka üzerindeki doku.

Büyük üçlü kamera, herhangi bir hakkına sahip olduğundan çok daha iyi görünüyor (yine de kesin olarak güzel bir şey değil). İşin püf noktası, klasik tasarımdan kaynaklanıyor olmasıdır: iPod uyandıran Braun radyoları gibi, bu Crown8 E3 gibi üç lensli film kameraları gibi inşa edilmiştir.

İPhone'daki her bir lensin etrafındaki kalın halka bu mirasa dayanıyor - bu, Apple'ın gizleyemediği gibi (durumda olduğu gibi) kameranın pratik ve önemli görünmesini sağlıyor.

Cihazın üzerindeki merkezi kamera dizilerinden daha iyi göründüğünden emin değilim.Samsung S10veyaHuawei dostum 30ama fizikselliğine bayıldım.

Telefonun arkasındaki camın tamamı artık kazınmış bir dokuya sahip, bu da onu kılıfsız tutmayı daha güvenilir hale getiriyor. Bu son derece hoş, çünkü evimde tam olarak hangi yüzeylerin düz olduğunu ve hangilerinin olmadığını iPhone XS'in kaçınılmaz olarak kenarlara doğru ilerlediğini ve takla attığını izleyerek öğrendim.

Ön tarafta, hala büyük bir çentik var, ancak tasarımın rakiplerinin biraz gerisinde görünmesini sağlayan delikli veya açılır kameralı, bu da size tam ekran görüntüleme imkanı veriyor.

Pratikte, bu hiçbir şekilde sorun değil - iOS çentik etrafında tasarlandı ve Apple'ın güvenli (ve şimdi daha hızlı) Face ID daha ince sensörlere ihtiyaç duyuyor - ancak eğrinin arkasında hissediyor, ki bu tam olarak istediğiniz şey değil £ 1k + telefon. Özellikle diğer ileri teknoloji telefonlar, harika çalışan ve sonuçta yüz tanımayı tercih ettiğimiz süper fütüristik ekran içi parmak izi sensörleriyle geldiğinde.

Bu da bizi 11 Pro için ilk nitelendirilmemiş övgü incelememiz olan ekrana getiriyor. Şimdi HDR fotoğrafları veya videoları görüntülerken 1.200 lümende zirveye ulaşan bu, temelde elinizde bir OLED televizyonuna sahip olmak gibi.

HDR videolar ve özellikle Dolby Vision kesinlikle inanılmaz görünüyor. HDR10 + desteği yok, ancak şimdiye kadar neredeyse hiç kullanılmadığı göz önüne alındığında (Amazon Prime Video bunu destekliyor), Dolby Vision hem Netflix hem de iTunes Store'da olsa da, bu ihmali çok fazla önemsemiyoruz. HDR10 + videoları, tam olarak desteklenen normal HDR10'a dönmeye devam edecektir.

Geniş P3 renk gamı, fotoğrafların canlı ve gerçekçi görünmesini sağlar ve her şey son derece nettir. Kesinlikle, son derece muhteşem.

İPhone 11 Pro ve Pro Max aynı ekran yoğunluğuna (400 ppi'nin üzerinde) sahiptir, ancak farklı çözünürlüklerde netlikte bir fark yoktur. Film meraklıları için, daha büyük modeli sadece gerçekten, gerçekten ekranın tadını çıkarmak için almak için güçlü bir argüman var.

Apple, Dolby Atmos desteğine sahip yeni 'uzamsal ses' hoparlörleri dahil etti. Etki gerçekten etkileyici - sol ve sağ arasında net bir ayrım var ve filmlerde önden gelen seslerin konumundaki nüansları duyabiliyorsunuz, ancak tam olarak arka hoparlör deneyimini tam olarak alamıyorsunuz.

Elbette, çoğu insan muhtemelen filmler için kulaklık kullanacaktır, ancak yeni hoparlör kurulumunun başka avantajları da var: süper yüksek sesle ve ucuz Bluetooth hoparlörlere olan ihtiyacı hemen hemen ortadan kaldıran denge ve kalite sunuyor. Aramalar için daha da iyi ve daha yüksek - iPhone XS ile karşılaştırıldığında, fark duyduğumuz ilk zil sesinden fark edildi.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

(Resim kredisi: Apple)

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: kameralar

Tamam, bu büyük bölüm. İPhone 11 Pro, Apple'ın onlarla dolu bir yıl içindeki ilk arka üçlü kamera sistemidir. Üçüncü lens iPhone için bir başka ilk: ultra geniş lens. Bunlar, son 12 ayda neredeyse tüm yüksek kaliteli telefonlara ulaşan telefonlar için artık çok önemli.

Ultra geniş lens, manzaralar, çılgın perspektifli çekimler yapmak, uzun veya geniş nesneleri çekmek veya daha fazla geriye yürüyemeyeceğiniz bir çekimde 'uzaklaştırmak' için ideal olan 120 derecelik bir görüş alanı sağlar.

Bu, cihazın iPhone XS'den devraldığı standart geniş açılı lens ve 2x telefoto lenslere ek olarak (bu ikili kurulum iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus'ta da bulundu).

Bunlar, iki küçük ama etkili güncellemeyle büyük ölçüde değişmeden kalır. Birincisi, telefoto lensin artık% 40 daha fazla ışığa izin veren daha geniş bir diyafram açıklığına sahip olmasıdır - bu, parlak güneş ışığı içermeyen durumlarda gözle görülür şekilde daha iyi hale getirir ve göreceğimiz gibi daha ayrıntılı portre çekimleri yapar.

İkincisi, geniş açılı sensörün artık% 100 odak piksellerine sahip olmasıdır; bu, özellikle çok düşük ışıkta odaklamanın çok daha hızlı ve daha doğru olduğunu söyleyen teknoloji konuşmasıdır. Bu, 11 iPhone serisine özel olan yeni Gece modu seçeneği için çok önemlidir.

Kamera arayüzü, parmağınızın hemen altındaki farklı kontrollere erişmeyi kolaylaştırmak için yeniden düşünüldü.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Diğer cihazlardaki benzer seçenekler gibi (Google'ın Gece Görüşü, Samsung'un Parlak Gecesi, vb.), Bu çok karanlık koşullarda yavaş bir çekim yapar ve normalde tamamen kaybolacak renk ve ayrıntıları çıkarır.

Tüm bunlara uyum sağlamak için, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro'ya özel yeni bir Kamera uygulaması tasarımı var. En çarpıcı fark, çekilen şeyin canlı görüntüsünün yalnızca ana vizörle sınırlı olmamasıdır - geniş açılı lens kullanıyorsanız, düğmelerin altında ultra genişliğin gördüklerinin soluk bir görüntüsü görüntülenir, yakınlaştırma düzeyinizi değiştirmek isteyip istemediğinize karar vermenizi biraz kolaylaştırır.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Güzel, ancak 1x geniş açılı lensin içindeyken her zaman tuhaf bir şekilde görünmüyor. İlk başta bir hatadan şüphelendik, ancak odak mesafesine bağlı gibi görünüyor: Bir nesneyi oldukça yakın mesafeden çekiyorsanız siyah bir arayüz elde edersiniz. Biraz geri çekilince ultra genişten manzara beliriyor. Apple, yayınlanmadan önce bunun tam olarak nasıl çalıştığına dair açıklama talebinde bulunmadı.

En sevdiğimiz diğer farkımız, deklanşör düğmesini basılı tutarsanız, mod değişikliği gerektirmeyen resimler yerine video çekeceğiniz 'Hızlı Çekim' çekimidir. Başparmağınızı sola kaydırırsanız, video kaydetmeye kilitlenirsiniz ve artık tutmanıza gerek kalmaz. Seri çekim yapmak istiyorsanız (eskiden deklanşör düğmesini basılı tuttuğunuzda meydana gelen buydu), sağa kaydırırsınız. Küçük bir değişiklik, ancak çocuğunuz sevimli bir şey yaptığında fotoğraf ve video arasında hızla geçiş yapabilmek çok, çok kullanışlı.

Bir dizi kullanışlı kontrol daha erişilebilir hale getirildi (farklı bir düğme kümesi getirmek için farklı çekim modlarını kaydırmanız yeterli) ve köşede Gece modu için yeni bir simge var. Bu, Gece modunun etkin olup olmadığını (gerektiğinde otomatik olarak ateşlenir) ve Gece modunun çalışması için ne kadar süre hareketsiz kalmanız gerektiğini gösterir.

İPhone'u elinizde tutuyorsanız süre uzunluğu genellikle bir veya üç saniye olacaktır: iOS, gereken süreyi ışık seviyelerine ve el titremenize bakarak hesaplar. Bir şeye yaslanarak çok hareketsiz gidebilirseniz, beş saniyeye çıkacaktır. Tetiğe bastığınızda, çekim tamamlandığında küçük bir zamanlayıcı geri sayar.

Kendinizi güvende hissediyorsanız, zamanlamayı elle geçersiz kılabilirsiniz - aslında 30 saniyeye kadar ayarlayabilirsiniz. Bunun etkili olması için bir tripoda ihtiyacınız olacak, ancak bundan çarpıcı yıldız ışığı fotoğrafları çekebilirsiniz.

Yukarıda ima ettiğimiz gibi, tüm bunların sonucu şaşırtıcı görüntü kalitesidir, bu yüzden bazı örneklere bakalım. İlk olarak, üç lensin karşılaştırması.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

İPhone 11 Pro'dan tüm çekimler. Soldan sağa: 2x telefoto; Geniş açı; ultra geniş.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Burada çok uzak olmayan bir konu seçtik. Telefoto'nun kapının sağ tarafındaki gölgede önemli miktarda ayrıntıyı koruduğunu unutmayın. Apple'ın Smart HDR'ı bu yıl da bir yükseltme yaptı ve yakında daha fazlasını göreceğimiz harika sonuçlarla.

Ayaklarımızı hiç kıpırdatmadan, çerçeveyi dolduran kapıdan merkezde sadece küçük bir kısım almaya geçiyoruz. Ultra geniş lens, merkezi geniş açılı lense kıyasla 0,5 kat büyütmedir ve telefoto geniş açının 2 katıdır, yani uçtan uca 4 kat tam yakınlaştırma aralığına sahip olursunuz.

Bütün bir binayı ele geçirmek için bunun anlamı şudur:

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

İPhone 11 Pro'dan tüm çekimler. Soldan sağa: 2x telefoto; Geniş açı; ultra geniş.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Burada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta. Birincisi, üç kamera arasındaki renk ve ışık seviyesi uyumu şaşırtıcı derecede benzer. Binanın yan tarafındaki güzel, sıcak, nüanslı güneşli parıltıya ve bunun çekimden çekime nasıl dönüştüğüne bakın. Çekimlerde bu tür bir ışığı yakalamak ve tutarlı tutmak, yeni kamera sisteminin zaferlerinden biridir - buna daha sonra değineceğiz.

Apple, lensleri eşleşecek şekilde kalibre etmek için çok çaba harcadığını söylüyor, böylece beyaz dengesi veya kontrastın büyük ölçüde değişmesi konusunda endişelenmeden yakınlaştırma seviyeleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu sadece çekimleri sıralamak için harika değil, aynı zamanda videoya da taşıyor, burada her şey tonda değişmeden kaydın ortasında lensler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Çerçevenin kenarlarına doğru oldukça net bir lens distorsiyonu olduğunu fark edeceksiniz. Bu çekim kamera için özellikle zordu çünkü kenarlara yakın öğeler ortadaki konudan biraz daha yakın. Bu, böyle bir lensten kaçınılmaz olan bir şey - Apple bazı otomatik düzeltmeler yapıyor, ancak daha zor durumlarda, yine de etkiyi göreceksiniz.

Şimdi Gece moduna geçelim.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Üst: iPhone XS Max. Alt: iPhone 11 Pro Gece modu.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu ilginç bir karşılaştırma çünkü oldukça adil bir şekilde en üstteki fotoğrafı daha çok beğeneceğinize karar verebilirsiniz, çünkü gözün gördüğüne çok daha yakın. Kendi başına karamsar bir estetik değere sahip ve giden iPhone XS'in kamerasını hiçbir şekilde utandırmıyor.

Tabii ki, iPhone 11 Pro, kasıtlı olarak Gece modunu kapatırsanız, bununla neredeyse aynı çekimi yapabilir. (Bu arada, Gece modu yalnızca geniş açılı kamerada çalışır: ultra genişlikte kullanmaya çalışırsanız, bunun yerine flaş açılır. Telefotoda yapmaya çalışırsanız, yalnızca geniş açıya geçer ve Telefotoyu taklit etmek için dijital zoom kullanır, çünkü bu lenste ışık yakalama çok daha iyidir.)

Bununla birlikte, Gece modu bize sadece kendi başına harika bir hiper-gerçek ışık estetiği vermekle kalmadı, aynı zamanda aldığı her şeyle bizi uçurur. İPhone XS'e siyah bir deniz gibi görünen şey, çitin keskin ve dramatik bir gölgesini içeriyor. Kilisenin çatısı hiçbir yerden çağrılmaz. Sağda yarım ağaç yeniden beliriyor!

Ve işte Apple'ın Gece modunun katil kısmı: çok fazla ayrıntıyı ortaya çıkarıyor. Google'ın efsanevi modundan daha üstündür ve görünmeyen durumlarda bile bir saniye için tetiklendiğini görmekten genellikle mutlu olmamızın bir nedenidir.okaranlık: Bazen ateşlendiğinde, şeyleri zar zor aydınlatır, ancak çok daha fazla ayrıntı üretir.

Yukarıdaki çekimin daha büyük versiyonunda, tuğla işi ve daha keskin çit elmaslarının hepsinin Gece modu tarafından çekildiğini göreceksiniz. Ama işte daha da çarpıcı bir örnek:

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol üst: iPhone X. Sağ Üst: iPhone XS Max. Sol alt: iPhone 11 Pro standardı. Sağ alt: iPhone 11 Pro Gece modu.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Normal modda çekilen her iPhone neslinin, sonuncusuna göre kontrast ve ayrıntıda küçük ama göze çarpan bir çarpma olduğunu görüyorsunuz… ve sonra başka bir seviyede olan son Gece modu çekimine geçiyoruz. Lekeli pikseller aniden doku ve varlıkla kayalara dönüşür.

Başka bir çok kuşaklı test yapalım, bu sefer Portre modunda, telefoto lensi kullanarak (iPhone 11 Pro artık Portre modunu diğer lenslerde yapabilir, bu da sahip olmak için hoş bir esnekliktir).

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Soldan sağa: iPhone 11 Pro; iPhone XS Max; iPhone X.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Genel bir bakışta 11 Pro ve XS Max çekimleri arasında seçim yapacak pek bir şey yok - 11 Pro, muhtemelen güne göre biraz daha doğru olan biraz daha sıcak bir ton çekiyor, ancak belki de bu benim açımdan cildimin ne kadar solgun olduğu konusunda temenni bir düşünce. dır-dir. 11 Pro'daki güncellenmiş Smart HDR sistemi, yüzümün gölgeli tarafındaki parlaklığı biraz artırdı, ancak her ikisi de genel olarak iyi görünüyor.

Yine de gömleğimi not edin: Portre derinliği, yeni cihazda çok daha gerçekçi bir iş çıkardı, ön tarafta gerçekçi doku ve ayrıntıyı korudu ve omzuma ulaştığınızda hafifçe bulanıklaştı. XS 'kıyaslandığında çamurlu.

Şimdi 11 Pro'yu sağdaki iPhone X ile karşılaştırın - renk tekrar soluk ve gömlek XS'den daha kötü. Ayrıca, Akıllı HDR'nin olmaması, alnımdaki güneşin parıltısının etrafta herhangi bir ayrıntıyı kaybettiği anlamına geliyor. Yine de X şutu bir genel bakış olarak kötü değil. Ama biraz daha yaklaşalım.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: iPhone 11 Pro. Sağda: iPhone X.Burada% 100 versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şimdi 11 Pro'yu X ile doğru şekilde karşılaştırıyoruz, ki bence en uygun ve kullanışlı seçenek: çoğu insan X veya 8 Plus'a (hemen hemen aynı kameralara sahip) veya daha öncesine sahip, yani eğer siz ' 11 Pro'nun yükseltilmesine baktığımızda, gerçekten göreceğiniz fark bu.

Burada tüm yüz boyunca ciddi ayrıntı iyileştirmeleri var. Daha dokulu saçlar, gözlüklerin daha keskin kenarları, gözlerimde biraz gerçek beyaz ve özellikle sağ kulak (gölgede). İPhone X onu gürültüye ve grenlere terk etti, ancak yeni telefonda hala sağlam.

Portre efektine de bakın: 11 Pro çekimde kulaklarım ve saçım yavaşça odak dışı kalıyor; X aynı gerçekçiliğe sahip değil.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: iPhone 11 Pro. Sağda: iPhone X.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

11 Pro'ya karşı X temamıza sadık kalarak, X'in nasıl mükemmel şekilde servis edilebilir resimler ürettiğini tekrar gösterdik, ancak 11 Pro'lar çok daha güzel. X'in buradaki çekimi o kadar geniş bir dinamik aralığa sahip değil, bu nedenle 11 Pro'nun çekiminde parlak, sıcak gün batımı güneşinin tepelerde onlara 3D bir görünüm vermek için gölgeler oluşturduğu yerlerde, X'in çekimi daha soğuk ve daha az zengin.

11 Pro'nun çekimi, daha büyük bir boyutta görüntülediğinizde de önemli ölçüde daha keskin - genel olarak o kadar büyük değil, ancak kırpmayı planlıyorsanız kullanışlıdır.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: iPhone 11 Pro. Sağda: iPhone X.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şimdi telefoto lensi her ikisinde de test ediyoruz. Bu gün ışığında yapılan çekimde, kalite genel bakış açısından karşılaştırılabilir. Ama biz bu çekimi seçtik çünkü eski tabeladaki güzel ayrışmayı görmek istiyoruz. Ve daha büyük veya herhangi bir ayrıntı miktarı olan bir ekranda görüntülediğinizde, X çekimi göreceli parlaklık eksikliğini ortaya çıkarır. Pullanma işareti, dünyanın bir parçası gibi görünüyor.

11 Pro'dan biri, soyulmayı görebilir ve dökülmesinde ince bir 3D unsur olduğunu görebilirsiniz. Demir işçiliği ve arkasındaki duvarlar da çok daha net detaylara sahip.

Bu nedenle, güzel parlak koşullarda benzer çekimlerde, 11 Pro'nun size iPhone X, 8 Plus veya daha önceki modellerden dev bir dönüşüm sağladığından bahsetmiyoruz. Her yönden daha iyi bir çekim alacaksınız, ancak X fena değil!

Bununla birlikte, düşük ışık koşullarında, 11 Pro, Gece modu söz konusu olduğunda büyük bir adımdır ve genellikle, normal düşük ışıklı çekimler söz konusu olduğunda XS'den başka her şeye göre dikkate değer bir gelişmedir.

Gece modu ile üç lensin sağladığı yakınlaştırma ve açı seçenekleri arasında, bu, eski iPhone'lara kıyasla yepyeni bir canavar gibi hissedecek.

Ön kamerada da iyileştirmeler var. Artık isteğe bağlı olarak kullanılan daha geniş bir görünüme sahip - varsayılan olarak, bir veya iki kişiye uygun olan aynı görüş açısını elde edeceksiniz. Ancak bir düğmeye dokunun ve gruplar için daha geniş bir görünüme geçersiniz. Kullanışlı.

Apple, 11 Pro'nun bir telefon için şimdiye kadarki en yüksek kaliteli videoya sahip olduğunu söylüyor ve buna inanabiliriz. Birincisi, çekimlerinin ayrıntı ve dinamik aralığı, özellikle 4K'da, sadece şaşırtıcı.

Ancak buna gerçekten yardımcı olan bir şey, yeni görüntü sabitleme. Apple bunu küçümsüyor - sadece hafifçe bahsediliyor, ancak elde taşındığında harika pürüzsüz görüntüler sağlıyor. Bir aksiyon kamerası yumuşatma seviyesi gibi yapılmadı, ancak tanıtım eksikliğinden düşündüğünüzden çok daha dönüştürücü.

Kötü sarsıntılı ev videolarına hemen hemen son veriyor - bunun yerine profesyonel ekipmanlara sahipmişsiniz gibi görünen şeyler alıyorsunuz. Onu seviyoruz.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: kamera vs Samsung Note10

Bu sadece iPhone ile iPhone karşılaştırması değil, değil mi? Ya eşdeğer fiyatlı, son teknoloji ürünü bir telefonu da düşünüyorsanız? Samsung Galaxy Note10 gibi. Bunu da bir tur için 11 Pro ile çıkardık.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: iPhone 11 Pro. Sağda: Samsung Galaxy Note10.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Her iki kameradaki ultra geniş açılı çekimlerin yığılması işte burada. Samsung'un çekimleri mağazanın ön cephelerinde daha parlak ve renkler daha canlı - yaprakları, sarı binayı, ön plandaki kiri, soldaki mağazanın penceresindeki işaretleri görün.

İPhone, güneşten gelen mercek parlamasını daha iyi ele alıyor (ve bunun için denediğimiz hemen hemen tüm telefonlardan çok daha iyi olduğunu kanıtladı, aslında bu küçük bir şey değil), ancak diğer her şey biraz daha az davetkar ve 'paylaşmaya hazır görünüyor '.

Bu, basitçe, Samsung'un bir şeyler yapmayı sevme şeklidir. Note10 dinamik aralığı mükemmel bir şekilde yakalar, ancak parlak ve Insta-layık görünmesi için işlemeye yoğunlaşır (bizce, çekimlerin ekrana gerçekten uymasını sağlamak için bazı kalibrasyonlarla birlikte). Teknik olarak etkileyici, ancak biraz düz görüntülere yol açan her ayrıntıyı korumayı amaçlamaktadır.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: iPhone 11 Pro. Sağda: Samsung Galaxy Note10.Burada% 100 versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu, yukarıdaki resimlerin sağ üst köşesinden. Samsung'un yaptığı şey, ışığı artırmak ve gölgeli alanları gürültüyle dolduran ve ayrıntıları düşüren çok sayıda keskinleştirme uygulamak.

Esasen, Samsung, çoğu insanın Facebook'a doğrudan resimlere göndermeden önce ekleyeceği türden çekici filtreler uyguluyor. Apple size sahnedeki ışığın çok daha gerçekçi bir görünümünü sunuyor.

Şahsen, Apple'ın yaklaşımını tercih ediyorum, çünkü iOS'taki yeni ve geliştirilmiş düzenleme araçlarını kullanarak resmi her zaman Samsung'unki gibi görünecek şekilde değiştirebilirim. Ancak daha gerçekçi bir çekim elde etmek için Samsung'un yaptığı şeyi geri çeviremezsiniz.

Ancak bu çok estetik ve çaba gerektiren bir şey - Samsung'un çekimlerle yaptığı şeyi beğenirseniz ve bunu kendiniz işlemek istemiyorsanız, bu yaklaşım yardımcı olur. Yukarıdaki orijinal görüntüyü uzaklaştırırsanız, gürültüyü asla gerçekten fark etmezsiniz.

İPhone'un ultra geniş lensi, renk sapması gibi sorunları Samsung'dan daha iyi yönetiyor. Küçük, ancak telefonunuza 'Pro' adını verecekseniz, doğru anlamanız gereken türden bir şey, bu yüzden Apple'ın olması iyi.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: iPhone 11 Pro. Sağda: Samsung Galaxy Note10.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Gözleriniz sizi aldatmıyor: Soldaki daha canlı görüntü, Apple fotoğrafı. Burada yaşanmış gibi görünen şey, Samsung'un dinamik aralığı ezme tutkusu, renklerin sıcaklığını ve nüansını kaybetmesine neden oldu.

Ama hepsi bu kadar değil - biraz daha yaklaşalım:

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: Apple iPhone 11 Pro. Sağda: Samsung Galaxy Note10.% 100 sürümünü burada görüntüleyin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Burada, Samsung'un gung-ho otomatik bileme işleminin kabarık yünün daha sert sicim gibi görünmesini sağladığını görüyoruz. Bu sadece fark etmek için yakınlaştırmanız gereken bir şey değil: uzaklaştırılmış karşılaştırmaya geri dönün ve Apple'ın çekiminin yünün kendisinde olduğu kadar ışığı tutmasıyla da ekstra fiziksellik olduğunu görebilirsiniz.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

Sol: Apple iPhone 11 Pro. Sağda: Samsung Galaxy Note10.Burada daha büyük bir versiyona bakın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

İşte Samsung'un canlılık artışına büyük bir tuval veren ve bahsettiğimiz estetik farkı görmeniz için iyi bir şans: Samsung'un parlak kırmızısının tam olarak gerçekçi olmadığını muhtemelen fark edebilirsiniz, ancak - a Gece modu hakkında söylediğimiz gibi biraz - kendine has hiper gerçek bir çekiciliği var.

Bu, Samsung'un keskinleştirmesinin en iyi ve en kötüsünü gösterir: Telefon kutusundaki dokuyu daha dokunaklı ve belirgin hale getirir, ancak aynı zamanda beyaz işaret üzerindeki kırmızı metnin Photoshop'ta olduğu gibi yapay görünmesini sağlar. Ve her iki çekimde de binaların duvarlarını karşılaştırın - Samsung her türlü dokuyu keskinleştirdi.

Yine, Apple çekimi düşük anahtar, ancak daha gerçekçi. Samsung'un çekimleri telefon boyutunda mükemmel görünüyor, ancak Apple'ın çekimleri daha büyük veya basılmaya devam edecek.

Bunun da ötesinde, iPhone'un Kamera uygulaması, her zaman önemli olan Samsung'a kıyasla gerçekte yakalayacağınız fotoğrafın daha gerçekçi bir önizlemesini sunar.

İPhone'un fotoğraflarıyla iyi yaptığı şeyi ustaca yapıyor - ancak ayrıntıların kullanımı, dinamik aralığı ve rengi her şeye sadece Note10'dan değil, şimdiye kadar denediğimiz her şeyden üstün olan sıcak bir gerçekçilik verdi. Fark her zaman çok büyük olmasa bile.

Bununla birlikte, daha uzun yakınlaştırma aralığına sahip olabilmeyi diliyoruz. huawei-p30-review-an-excellent-phone-pro-reviewdaha fazla esneklik için. Ve burada gösterilen saf görüntü kalitesi yerine bu esnekliği istediği için kimseyi suçlamayız. Ama hala Apple'ı mevcut kamera Royal Rumble'ın galibi olarak adlandırıyoruz.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

(Resim kredisi: Apple)

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: performans ve pil

Spor metaforlarından bahsetmişken Apple, telefon işlemcisi performansı söz konusu olduğunda tartışmasız şampiyon. Sektörün geri kalanı geçen yılki A12 yongasına yetişirken, burada daha fazla güç ekleyen A13'e sahibiz.

Kesin fark, ne yaptığınıza bağlıdır ve telefon da daha hızlı hissedecektir çünkü iOS 13, uygulamaları daha hızlı açmak ve yüklemek için bir dizi yazılım optimizasyonuna sahiptir.

Geekbench 4'te, fark tek çekirdekli performansta yaklaşık% 13 ve çok çekirdekli güçte% 22'dir. Geekbench 5'te, tek çekirdekte yaklaşık% 20 ve tek çekirdekte% 22'dir.

Samsung Note10 ile karşılaştırıldığında, Apple'ın liderliği açık: 11 Pro, Note10'u tek çekirdekli performansta% 22 ve çok çekirdekli Geekbench 4 puanlarında acımasız% 50 lider.

Ama sonra, Samsung Note10 bize hiç yavaş gelmedi ya da son birkaç iPhone'a sahip değil. Buradaki Apple hakimiyeti tekniktir, pek pratik değil. Bununla birlikte, kameralardan birden fazla video akışını aynı anda kaydetmek veya gelişmiş düzenleme gibi şeyler için boşluğa sahip olduğunuzu bilmek güzel. Yapamayabilirsin, ama istersen yapabilirsin.

İşlemcideki diğer değişiklikler, daha büyük grafik gücü, daha güçlü bir sinir işlemcisi (Gece ​​modu ve yılın ilerleyen günlerinde bu telefonlara gelen görüntü kalitesini artırmanın yeni bir yolu olan 'Derin Füzyon' dahil olmak üzere daha gelişmiş görüntü işlemeyi mümkün kılar). ) ve daha iyi güç yönetimi.

Sonuncusu önemli ve bizi iPhone XS sahiplerini bir yıl sonra yükseltmeye teşvik edebilecek şeye götürüyor: pil ömrü.

Apple, 11 Pro modelinde pilin fiziksel kapasitesini önemli ölçüde artırdı ve A13 işlemcinin çok daha akıllı güç kullanımını tanıttı.

Sonuç, pil ömründe büyük bir artış - Apple, selefine kıyasla bu 5.8 inç iPhone 11 Pro modeli için dört saat ve iPhone 11 Pro Max için beş saat daha olduğunu söylüyor.

Şu anda test edecek yeni Max'e sahip değilim, ancak normal 11 Pro'yu ölümüne test ettim ve sonuçlar harika.

Sonuç olarak, daha küçük iPhone modeli artık iPhone XS Max'in yaptığı kadar pil ömrü alıyor.

Son derece ağır bir kullanıcıyım ve iPhone XS Max'in bir günün sonunda benim için oldukça fazla harcanması normal. 11 Pro, çok daha küçük olmasına rağmen aynı noktaya ulaşıyor.

Geekbench 4 pil kıyaslamaları da bunu doğruluyor: iPhone 11 Pro temelde yeni bir XS Max ile aynı puanlar (aslında benim yaşımdan biraz daha iyi puan alıyor, ancak piller zamanla azalıyor).

Bu, geçen yılın modeli de dahil olmak üzere önceki herhangi bir iPhone'dan çok büyük bir sıçrama - kolayca herkesin yükseltme yapması için en önemli nedenlerden biri.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple'ın resmi bir hızlı şarj listesi yok, ancak daha yüksek bir güç fişi kullanırsanız, bir iPhone'u çok hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz - ve Apple artık Pro modelleri için kutuya katlanır fiş pimleri olan bir 18W şarj cihazı ekliyor , yararlı.

[Bu incelemenin önceki bir sürümü yanlışlıkla iPhone 11 Pro'nun 5W şarj cihazıyla birlikte gönderildiğini belirtti - bu hata için özür dilerim.]

Elbette yine kablosuz şarj var, ancak söylentilere göre çift yönlü şarj (böylece AirPod'larınızı telefonunuzdan doldurabilirsiniz) yok. Bu utanç verici - önemli bir özellik değil, ancak bir tutam, sahip olmak için harika bir seçenek.

Burada iOS 13 hakkında da konuşacağız. Bir güncelleme olarak, genel olarak iyi, ancak kesinlikle biraz karışık bir çanta. İlk lansman hatalıydı ve iOS 13.1 yazım sırasında yeni gelmiş olsa da, işleri ne kadar iyileştirdiğini söyleyebilmek için yeterli zamanımız olmadı.

Nasıl çalıştığına dair birçok küçük değişiklik var, bazıları diğerlerinden daha iyi. Yeni Karanlık mod seçeneğine sahip olmak iyidir, özellikle de belirli zamanlarda açılacak şekilde ayarlanabildiği için. Tersine, yeni Paylaş menüsünün artık daha yakın olan seçenekleri bulmak için daha fazla kaydırmaya ihtiyacı var ve daha erişilebilir olan şeyleri gizler. Ama aynı zamanda diğer seçenekleri daha erişilebilir ve erişimi daha hızlı hale getirir, bu yüzden dönüşler ve döner kavşaklar olur.

Buzlu cam arka kısım, Apple için yeni bir görünüm ve tutuş katıyor, böylece telefonun kılıf olmadan güvenle tutulması daha kolay.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bazı değişiklikler de çok iyi açıklanmadı. Yeni Kamera uygulamasının açtığınızda küçük bir kılavuzu var, ancak 'iPhone'umu Bul' ve 'Arkadaşlarımı Bul' uygulamalarının 'Bul' adlı yeni uygulamayla birleştirilmesi gerçeği hakkında çevrimiçi ortamda kafa karışıklığı yaşanıyor. Apple'ın buradaki ilkesi gayet iyi, ancak bir uygulamayı alıp insanlara başka bir yerde aynı işlevi bulabileceklerini söyleyemezsiniz.

Burada büyük bir değişiklik var, bu bir yazılım ve donanım karışımı: artık 3D Touch yok. Yazı geçen yıl iPhone XR dışında bırakıldığında duvardaydı, ancak yeni iPhone'larda hiç yok.

Hala en iyi şekilde 'bir şeye dokunmak ve onu tutmak' olarak tanımlanabilecek 'Haptik dokunuş' adlı bir versiyonu var.

Bir iPhone kullanıcısı olarak, 3D Touch'ın akıllıca küçük kısayollarını kullanmaya oldukça alıştım ve onu kaybetmek biraz sinir bozucu. Kilit ekranında meşale veya kamera düğmelerini kullanmak gibi bazı şeyler daha yavaştır - tetiklenmesi biraz daha uzun sürer. Fazla değil, ama yine de bir gerileme. Ve imleci hareket ettirmek için klavyede herhangi bir yere sertçe basabiliyordunuz, şimdi boşluk çubuğuna uzun basmanız gerekiyor. Sadece biraz daha yavaş, biraz daha kurnazca.

Bazı uygulamalar, uzun basışla açmadan önce bağlantılara göz atma özelliğini desteklemiyor - yine, dünyadaki en büyük kayıp değil, ama kullandım ve şimdi yapamıyorum.

Apple, 3D Touch'ı kaybetmenin ekrandaki kalınlığı azalttığını ve bunun da ekstra pil kapasitesine doğru yönlendirildiğini söyledi. Yani bu değiş tokuş bağlamında, onunla yaşayacağız ve bir haftalık kullanımdan sonra, kas hafızamız zaten üzerine yazılıyor. Ancak, iOS 13'ün diğer bölümleri gibi, geçiş de hantal oldu.

iPhone 11 Pro incelemesi

İPhone 11 Pro, banyoya veya lavaboya düşmelerde hayatta kalmaya yetecek kadar resmi olarak su geçirmezdir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, Apple, burada anakart genelinde kablosuz bağlantıyı iyileştirdi. Ekstra bir Bluetooth anteni daha uzun menzil sağlar, bu da kulaklıklar ve Apple Watch için harikadır - her ikisi de açıkça daha uzun mesafeler için bağlantıları gördük.

Wi-Fi 6 ve Gigabit 4G için de destek var. 5G yok, ancak olmasını asla beklemiyorduk - Apple, bunun gibi yeni teknolojilerin dahil etmeden önce biraz yerleşmesini bekliyor. Bir 5G bölgesinde yaşıyorsanız kesinlikle utanç verici, ancak hala nispeten nadir ve düzensiz - Apple, şu anda mümkün olan en iyi 4G hızlarına odaklandığını söylüyor çünkü çoğu insan için işleri iyileştiriyor.

Son olarak, Apple, yeni nesil bir Bluetooth gibi olan Ultra geniş bant desteğini de dahil etti - kısa mesafelerde bilgi gönderebilir, ancak aynı zamanda doğru konum tespit teknolojisini de içerir. Şu anda, yalnızca cihazlar arasında AirDropping dosyaları için kullanılıyor (telefonunuzu başka bir 11 serisi iPhone'a yöneltin ve listede ilk sırada yer alsın), ancak potansiyel çok büyük. AR kullanarak bir kanepenin arkasına yerleştirebileceğiniz Ultra geniş bantlı bir çift AirPod, bir noktada kesinlikle kartların üzerinde. Sahip olmak harika bir geleceğe hazır.

Apple iPhone 11 Pro incelemesi

(Resim kredisi: Apple)

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: Yükseltmeli misiniz?

8 veya daha düşük numaralı bir iPhone'unuz varsa, genel olarak yükseltme yapmak için mükemmel bir zaman olduğunu düşünüyorum. Hem iPhone 11 hem de iPhone 11 Pro size daha iyi ekranlar, harika kameralar, harika yeni tasarımlar, çok daha iyi pil ömrü ve daha hızlı performans sağlar. Genel olarak, her gün fark edeceğiniz büyük iyileştirmelerle doludurlar. Ancak 729 £ iPhone 11 veya 1.049 £ iPhone 11 Pro için gitmeniz önemli değil - her ikisi de ileriye doğru büyük bir adım.

Pek çok iPhone SE kullanıcısının gerçekten daha büyük bir telefon istemediğini biliyorum ve her zaman Apple'ın bunlara uyum sağlayacağını ummuştum, ancak bu telefonlar dişte uzun sürüyor ve Apple (diğer üreticiler gibi) daha küçük telefonlarla ilgilenmiyor gibi görünüyor telefonlar. Bence iPhone 11 Pro bu insanlar için en iyi seçenek: ucuzluk açısından SE ile eşleşmiyor, ancak yeni telefonların en kompakt olanı.

Bir iPhone XS'niz varsa, muhtemelen yükseltmeye değmez - zaten o kadar iyi bir ekrana ve çok da uzakta olmayan bir kamera sistemine sahipsiniz. Çok seyahat edenler ve hareket halindeyken fotoğraf çekmeyi sevenler, ultra geniş lensin kendilerine bazı mükemmel yeni yaratıcı seçenekler sunacağını ve Gece modunun çok büyük bir şey olduğunu inkar etmeli. Ancak, yükseltmeye karar verirseniz pil ömrünün muhtemelen sizi kazanacağını düşünüyorum - bu güçlü bir değişiklik. XS sınırlamanızdaki pili bulamadıysanız, bir yıl beklemeyi ciddiye almanız gerektiğini düşünüyorum.

Arka kameranın tasarımı, üç lensli eski film kameralarını akla getiriyor - iyi görünmemeli, ama öyle.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: karar

Elbette şimdiye kadarki en iyi iPhone, ama başka nasıl olabilir? Ama aynı zamanda göründüğünden daha iyi ve Apple'ın kendi duyurularından daha iyi görünüyor.

Theseus Gemisini hatırlattım ve şunu soruyor: Bir geminin her kirişini ve cıvatasını yenisiyle değiştirirseniz, yine aynı gemi mi olur?

İPhone 11 Pro, selefine çok benziyor, ancak neredeyse her bir parçası yeni ve daha iyi bir şey için değiştirildi. Ekran daha parlak, kamera çok daha iyi, hoparlör geliştirildi, kablosuz daha hızlı, pil daha büyük, işlemci daha güçlü… bireysel değişiklikler o kadar büyük hissetmiyor, ancak toplamı gerçekten sağlam yapıyor yıldan yıla yükseltme. Bu kesinlikle yeni, daha parlak bir gemi.

Yine de çok yüksek bir fiyata geliyor. İPhone 11'in uzun bir yoldan daha popüler bir model olmasını bekleriz, çünkü fiyatla mükemmel bir özellik dengesi sağlıyor. Ancak bir iPhone'da alabileceğiniz en iyi teknolojiyi istiyorsanız, burada kısa sürede değişmiş hissetmeyeceksiniz.

Sözleşmeler Sim Ücretsiz Sim Yalnızca 2.531 fırsattan 10 tanesi gösteriliyor Sırala ÖnerilenAylık maliyet (düşükten yükseğe) Aylık maliyet (yüksekten düşüğe) Peşin maliyet (düşükten yükseğe) Ön ödeme maliyeti (yüksekten düşüğe) Veri (düşükten yükseğe) Veri (yüksekten Düşük) Ağ (A'dan Z'ye) Ağ (Z'den A'ya) Ürün Adı (A'dan Z'ye) Ürün Adı (Z'den A'ya) Dakika (düşükten yükseğe) Dakika (yüksekten düşüğe) Metinler (düşükten yükseğe) Metinler (yüksekten düşük) Sözleşme uzunluğu (düşükten yükseğe) Sözleşme uzunluğu (yüksekten düşüğe)Apple iPhone 11 Pro(64 GB Uzay Grisi) Apple iPhone 11 Pro 64 GB ...160 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler O224 ay Bedavaön ödeme£ 55 / ay Siteyi ziyaret et-deDoğrudan Cep TelefonlarıÖn maliyet yok Ücretsiz Teslimat Daha Fazla Bilgi EdininApple iPhone 11 ProApple iPhone 11 Pro 64GB ...10 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay £ 50ön ödeme£ 59 / ay Siteyi ziyaret et-deEE MobileEE'de En İyisi Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ayPeşin 19,99 £ ön 55 £ / ay Fonehouse Web Sitesini Ziyaret Edin Daha Fazla BilgiApple iPhone 11 Pro(64 GB Uzay Grisi) Apple iPhone 11 Pro 64 GB ...100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ay 29,99ön ödeme£ 47 / ay Siteyi ziyaret et-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 Pro (64 GB Altın) Apple iPhone 11 Pro (64 GB ...3 GBveri5000dakika5000metinler Tesco Mobile36 aylarÜcretsiz ön ödemeli £ 36,99 / ay Tesco Mobile Web Sitesini Ziyaret Edin Daha Fazla BilgiApple iPhone 11 Pro(64 GB Uzay Grisi) Apple iPhone 11 Pro 64 GB ...100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ay 99,99ön ödeme£ 42 / ay Siteyi ziyaret et-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 Pro (64 GB Yeşil) Apple iPhone 11 Pro (64 GB ...3 GBveri5000dakika5000metinler Tesco Mobile36 aylarÖn ödeme £ 60 £ 35,32 / ay Tesco Mobil Web Sitesini Ziyaret Edin Daha Fazla Bilgi EdininApple iPhone 11 Pro(64 GB Uzay Grisi) Apple iPhone 11 Pro 64 GB ...100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ay 49,99ön ödeme£ 48 / ay Siteyi ziyaret et-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat Daha Fazla Bilgi EdininApple iPhone 11 Pro(64 GB Uzay Grisi) Apple iPhone 11 Pro 64 GB ...100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ay 34,99ön ödeme£ 49 / ay Siteyi ziyaret et-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat Daha Fazla Bilgi EdininApple iPhone 11 Pro(64 GB Uzay Grisi) Apple iPhone 11 Pro 64 GB ...100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ay 84,99ön ödeme£ 46 / ay Siteyi ziyaret et-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat Daha Fazla Bilgi Daha fazla fırsat yükle

Apple iPhone 11 Pro incelemesi: Haberler ve güncellemeler

Ağustos 2020 - OkuyuniOS 14 uygulamalı incelemeBir sonraki büyük güncellemede iPhone 11 Pro'ya gelecek harika yeni özellikler hakkında bilgi edinin.