Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple iPhone 11 incelemesi: mükemmele yakın bir fiyat ve özellik dengesi

Apple iPhone 11 incelemesi: mükemmele yakın bir fiyat ve özellik dengesi

Bu yıl muhtemelen satın alacağınız iPhone'a göz atarak Pingtwitter’ün iPhone 11 incelemesine hoş geldiniz.


Zaten yayınladıkiPhone 11 Pro incelemesi, Apple’ın teknik olarak yılın en gelişmiş telefonunu derecelendirdi.

Şimdi, 300 sterlin daha ucuza satılan küçük kardeşimiz var, ancak gerçekten sadece küçük şekillerde kesintiye uğruyor. Üst düzey bir çift lensli kameraya, gösterişli 6,1 inç ekrana, şık cam ve metal tasarıma, yeni nesil Face ID güvenliğine, gezegendeki en güçlü telefon işlemcisine ve uzun pil ömrüne sahipsiniz… bu gerçekten harika bir paket.

Ve bu çok yönlü harika bir paket olmasına rağmen,iPhone 11 fırsatlarıgerçekten çok pahalı değil ve görünüşe göre fiyatı düşüyor.

iPhone 11 incelemesi: Fiyat ve tasarım

iPhone 11 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

İPhone 11, 1.049 £ iPhone 11 Pro'dan tam 320 £ daha düşük olan 729 £ 'dan başlıyor. Bu, Pro modellerle birlikte gelen aynı kapasiteye sahip 64 GB'lık bir model içindir.

50 £ daha fazla ödeyerek 128 GB depolama alanına yükseltebilirsiniz ve kesinlikle tavsiye ederiz. 64 GB aslında çoğu insan için bulunur, ancak bu yükseltme fiyatı o kadar düşüktür (özellikle aylık ödemelere yayılırsa) bize bir smaç gibi görünüyor.


Daha da fazla alan istiyorsanız 879 £ karşılığında 256 GB'lık bir seçenek de var. Apple, telefonlarına microSD kart yuvaları yerleştirmekten kaçınmaya devam ediyor, bu nedenle hangi miktarı seçerseniz seçin, takılıp kaldığınız şeydir.

İPhone 11, çoğu yeni olan altı renkte geliyor. Siyah, beyaz ve kırmızı tonlar vardır.iPhone XRBu tür bir şeyin yerini alan aralık (XR hala ortalıkta, ancak şimdi daha ucuz).


Yeni renkler sarı, yeşil ve mordur. Bu son üçü aslında Apple web sitesinde göründüğünden biraz daha soluk - çünkü arka taraf cam, renkler ışıkta gerçekten pastel olabilir. Özellikle mor, çok daha açık bir leylaktır.

Yine de çok çeşitli renk tonları - pek çok şirketin siyah ve beyazın dışında telefon tasarımını benimsemesine sevindik.

Apple, iPhone 11 modellerinin arkasında ve önünde bulabileceğiniz 'bir akıllı telefondaki en sağlam cama' sahip olduğunu söylüyor. İPhone 11 Pro'nun aksine, arka camda kazınmış desen yoktur, bu nedenle tamamen pürüzsüzdür.

İPhone 11'in kenarları, 11 Pro'daki paslanmaz çeliğe kıyasla alüminyumdur - bu kesinlikle yaşayabileceğimiz türden bir maliyet tasarrufu.


Ön tarafta, iPhone 11, iPhone 11 Pro'dan biraz daha kalın çerçevelere sahip, ancak yine de modern bir tasarım gibi görünüyor. Biraz daha az güncel olan büyük bir çentik var, ancak ciddi bir teknoloji fetişiniz olmadıkça, bu sizi hiçbir şekilde rahatsız edecek bir şey değil. Diğer akıllı telefonlardan daha güvenli olan Apple'ın Face ID sistemi için tüm teknolojiyi barındırmak büyük olmalı.

Uyum ve bitiş tam Apple kalitesidir - yapımda herhangi bir ucuzlama olduğu anlamına gelmez. Elde daha pahalı model kadar sağlam ve neredeyse kesintisiz hissediyor… Sadece bazı alanlarda biraz daha az süslü malzemelerden yapılmış.

iPhone 11 incelemesi: EKRAN VE HOPARLÖRLER

Ekran, iPhone 11'deki 11 Pro'ya kıyasla en büyük farklılıklardan biri. Burada bir & lsquo; Liquid Retina ’LCD ekranınız var (bu sadece Apple’ın kıvrımlı köşeleri olan çok hoş bir LCD olduğunu söylemenin bir yolu); iPhone 11 Pro'da son teknoloji OLED ekrana sahipsiniz.

Ekran, 828x1792'dir, bu da birçok rakibine kıyasla oldukça düşük çözünürlüklü olmasını sağlar, ancak 329 ppi piksel yoğunluğuyla, yine de harika görünecek kadar nettir. 300 ppi'nin (örneğin bir dergideki fotoğraflarla aynı keskinlik) ötesine geçtiğinizde, gerçekten azalan getiri elde edersiniz. Metin net, fotoğraflar net. HD filmler, yan yana 11 Pro ile karşılaştırıldığında biraz yumuşaktır, ancak küçüktür.

Buradaki en büyük sınırlama, temelde tüm rakiplerinde ve 11 Pro'da OLED ekranlara kıyasla LCD olmasıdır. OLED, ekrandaki aydınlık ve karanlık alanlar arasında daha iyi kontrast sağlar ve HDR'yi görüntülemek için daha iyi çalışır.

İPhone 11’in ekranı hiç HDR derecelendirmesine sahip değildir ve yaklaşık 625 nit maksimum parlaklığa sahiptir. İPhone 11 Pro’nun ekranı Dolby Vision (en gelişmiş HDR türü) ile çalışır ve yaklaşık 1.200 nit ile zirveye ulaşır - bir OLED TV'den beklediğiniz hemen hemen budur.

Yan yana, özellikle HDR film izlerken fark belirgindir - iPhone 11'deki görüntülerde 11 Pro'ya kıyasla görece bir düzlük vardır. Renkler harika görünüyor, ancak OLED ekranın ekstra dinamik aralığının size sağladığı gerçekçiliğe ve nüansa sahip değil, özellikle açık ve koyu kontrastı güçlü olan sahnelerde.

Aynı şey aslında HDR fotoğraflar için de geçerli - hem 11 hem de 11 Pro'da aynı kareye bakıldığında, 11 Pro'da daha koyu ayrıntılar ortaya çıkıyor ve her şeyin daha karamsar ve daha dramatik görünmesini sağlıyor. Bunu tercih etseniz de daha estetik bir şey olabilir - iPhone 11’in ekranında gördüğünüz resimlerde yanlış bir şey yok.

Diğer alanlarda, fark, gerçekten bahsetmeye değmeyecek kadar küçüktür. Web'de gezinme, sosyal ve diğer uygulamaların hepsi iyi görünüyor. Aslında iyiden daha iyi - Apple, telefonla çekildiğinde fotoğrafların canlı ve gerçekçi görünmesini sağlayan geniş bir P3 renkli ekrana sahip.

Ayrıca, renk dengesini ortam ışığına göre ayarlayarak okumayı çok daha rahat hale getiren Apple’ın True Tone teknolojisini de içerir. Bu özelliğin ne kadar harika olduğunu abartamayız - ona sahip olmayan bir ekranı kullanmak zorunda kalana kadar fark etmezsiniz ve iğrenç mavi ton baskın olur.

Renk dengesi hoparlörü, ekran iPhone 11 Pro’nun OLED ekranına göre belirgin şekilde daha az sıcak tonda. Burada beyazlar mavi görünmüyor - kesinlikle beyaz görünüyorlar. 11 Pro'daki beyazların biraz daha sarı olduğunu fark ettiğimizden daha fazlası.

6.1 inçlik ekran boyutu mükemmel. Tek elle rahatça kullanabileceğim bir şeyin sınırında (yine de oldukça büyük bir adamım), ancak size çok fazla alan veriyor gibi geliyor. Bu boyutun üst düzey modellerde (yalnızca 5,8 inç veya 6,5 ​​inç olarak sunulur) bulunmaması neredeyse utanç verici.

Sonuçta ekran harika, ancak film severler muhtemelen OLED modelini tercih edecek. İOS'a bağlı kalmak istiyorsanız Apple’ın Pro telefonlarından veya herhangi bir sayıdaki Android rakibinden alabilirsiniz - filmler için en iyi telefon, bu kadar hevesliyseniz Sony’nin Xperia One telefonudur.

Apple’ın Pro modellerinde de görülen yeni uzamsal ses teknolojisi burada kullanılıyor - aynı zamanda 3D sesin daha da hassas konumlarını ima eden bir stereo ses yaratmada gerçekten etkileyici. Genel olarak, telefonda film izleyen çoğu kişinin kulaklık kullanacağından şüpheleniyoruz, bu nedenle potansiyelini o kadar sık ​​yerine getiremeyebilir, ancak süslü hoparlör dizileri ikinci bir bonusla birlikte gelir: çok gürültülü ve oldukça iyidirler.

Müzik, podcast'ler gibi doğrudan iPhone 11'den harika geliyor. Çok net, oldukça iyi ve zengin bir denge ve sert hissetmeye başlaması için oldukça yüksek sesle konuşmanız gerekiyor. Etkileyicidirler!

iPhone 11 incelemesi: Kamera

İPhone 11, geçen yıl iPhone XR'de bulunanla hemen hemen aynı olan, ancak şimdi onu desteklemek için ultra geniş açılı bir lense sahip geniş açılı bir mercekten oluşan çift mercekli bir kamera sistemine sahip.

Ultra geniş lens, geniş açıya kıyasla 0,5x yakınlaştırma özelliğine sahiptir, bu nedenle ayaklarınızı hareket ettirmek zorunda kalmadan uzaklaştırmanıza olanak tanır - manzara, iç mekan çekimleri, gruplar ve mimari için idealdir.

Yine de burada fazladan açılardan daha fazlası için kullanılıyor. 3D derinlik algılama yapabilir, yani iPhone 11'in uygun Portre moduna sahip olduğu anlamına gelir - iPhone XR'deki bu özelliğin sürümünün tamamı yazılımla yapıldı, ancak burada gerçek 3D verilerle yapıldı. Bu, insanlar, evcil hayvanlar ve nesneler üzerinde çalıştığı anlamına gelir (XR'ler yalnızca insanlar üzerinde çalışır).

Ayrıca, son derece düşük ışıkta görüntüler yakalayan ve küçük bir devrim olan yeni Gece modu özelliğine de yardımcı olur. Oldukça fazla sayıda başka telefon, geçen yıl Google Pixel 3'e kadar uzanan benzer özelliklerle piyasaya çıktı, ancak Apple'ın şimdiye kadarki en iyi uygulaması - yalnızca görüntüleri gürültülü hale getirmeden aydınlatmakla kalmıyor, aynı zamanda daha fazla ayrıntı ekliyor.

Özellikle kullanımının son derece kolay olduğu düşünüldüğünde ezber bozan bir özelliktir (ancak kullanma konusunda kendinizden emin olduğunuzda ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz).

11’in kameralarından gelen görüntü kalitesi harika ve üçüncü 2x telefoto lens olmasa da (esnekliği bir şekilde azaltıyor) iPhone 11 Pro’dan aldığınız kadar iyi. Başlık şu: fotoğraflar 1000 sterlinlik telefonlar kadar iyi - buna Samsung ve Apple dahil).

Zengin HDR, güneşli sahnelerde gökyüzüne parlak bir etki ve gerçekçi gölge ve vurgu kontrastı getiriyor. Çok fazla ayrıntı var, ancak Apple, işlemenin çekimi geçmesine izin vermemek konusunda iyi bir iş çıkarıyor - sahneler, sanki üst düzey özel bir kamera çekim yapıyormuş gibi görünmesi gerektiği gibi görünüyor.

Ön tarafta, artık daha geniş bir görüş alanına sahip geliştirilmiş bir selfie kameranız var, ancak ne kadar geniş olmasını istediğinizi seçebilirsiniz: sadece kendiniz için dar veya bir grup için daha geniş.

İPhone 11'in kameraları hakkında sahip olduğumuz tek şikayet, üçlü bir sistemden çok daha fazla esneklik elde etmenizdir - ya 11 Pro'da olduğu gibi ya da özellikle daha pahalı olan Huawei P30 Pro'da (çok fazla olmasa da) ancak size neredeyse tam kalitede 10x dijital / optik hibrit zoom sağlar.

Saf görüntü kalitesi iPhone 11'den daha iyidir, ancak iyi bir yakınlaştırmanın çerçeveleme konusunda daha sanatsal olmanızı sağlayacağı inkar edilemez.

Çerçevelemeden bahsetmişken Apple, iPhone 11 modellerine bahsetmeye değer isteğe bağlı ekstra bir numara ekledi: kompozisyon düzeltme. Ayarlar uygulamasında, Kamera altında, 'Çerçevenin Dışında Fotoğraf Çekme' için yeni bir anahtar var.

Açın ve normal geniş açı kullanırken çektiğiniz çerçevenin hemen dışında ne olduğunu izlemek için ultra geniş açılı kamerayı kullanmaya başlayacaktır. Elde edilmesi gereken biraz daha iyi bir kompozisyon olduğunu düşünürse (örneğin, biraz düz olmayan bir çekimi düzelterek veya bir konuyu daha iyi ortalayarak), ultra geniş kameradan ekstra pikseller çekecek ve fotoğrafı anında yeniden çerçeveleyecektir. Bunu yaptığını asla bilemezsiniz, sadece harika bir çekim yaptığınızı düşünürsünüz. Açıkçası, bu niyetlerinizi geçersiz kılabilir, bu yüzden isteğe bağlı bir fazlalıktır ve ayarlamanın uygulandığı herhangi bir çekimde, Düzenleme modunda tek bir dokunuşla kaldırılabilir.

Bu, sadece güzel çekimler yapmak isteyen ve onun sanatını incelemeyen insanlar için çok akıllı ve potansiyel olarak gerçekten yararlı bir eklentidir.

Şimdi bazı örnek resimlere bir göz atalım:

iPhone 11 incelemesi

Sol: Ultra geniş lens. Sağ: Geniş lens.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Burada, her iki lensle çekilmiş bir çekimi ve görünümü nasıl değiştirdiğini görebilirsiniz. İki görüntü arasındaki renklerin ne kadar benzer olduğuna dikkat edin - lensler aynı sonuçları verecek şekilde dikkatlice kalibre edilmiştir.

iPhone 11 incelemesi

Sol: iPhone 11, geniş açılı. Sağda: iPhone 11 Pro, telefoto

(İmaj kredisi: Gelecek)

11 Pro'daki telefoto lens ile 11'deki geniş açılı lensle elde edebileceğiniz Portre modu çekimleri arasındaki fark burada. Her iki çekimde de aynı boyutta olduğumdan emin olmak için, 11 Pro'daki çekim için daha uzakta durdum. Arka plan görüş alanını nasıl büyük ölçüde değiştirdiğini görebilirsiniz, ki bunu bazen isteyeceksiniz, bazen istemeyeceksiniz. (11 Pro'da, bu çekimlerden herhangi birini çekmiş olabileceğinizi unutmayın, çünkü birden fazla lensten Portre modunu yapabilir).

Tam boyutta görüntülendiğinde, iPhone 11’in çekiminin aslında daha fazla ayrıntıya sahip olduğunu da fark edebilirsiniz, özellikle kazağımın malzemesi ve sakalımın çevresinde. Geniş açılı lens, telefoto lense göre daha fazla ışık içerisine girdiği için, ayrıntıyı daha iyi seçebilir.

Bununla birlikte, telefoto çekimi saçımın çevresinde daha ikna edici bir alan derinliği etkisine sahip.

iPhone 11 incelemesi

iPhone 11, geniş açılı lens

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kedimin sevimli bir yayı olması dışında bu resmin kendi başına özel bir yanı yok. İlginç olan şu ki bu fotoğraf çekildi / hiç /: kedi kameraya kafasını çarpmak için bana doğru yürüyordu ve bir şekilde kamerayı açabildim, odak ve Portre modu işini zamanında yaptı. Bunun için en fazla çeyrek saniye olduğunu söyleyebilirim.

Daha eski herhangi bir iPhone basit, a) her şeyi zamanında yapamazdı ve b) bu ​​çekimi tam anlamıyla bu açıdan çekemezdi, çünkü bunlar, bir lensin dışındaki herhangi bir nesnede Portre modunu yapabilen ilk iPhone'lardır. telefoto. Yani evet, bu çekim biraz bulanık çünkü hareket ediyor ve bu bir sanat değil ... ama var!

iPhone 11 incelemesi

Sol: Gece modu kapatıldı. Sağ: Gece modu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Gece modu karşılaştırmamız için çekiciliği bıraktık çünkü cesur ve gerçekçi olmak istedik - bu, ışığın hemen hemen ulaşamadığı bir garajın köşesinden geliyor, bu nedenle Gece modu ne yaparsa yapsın, umabileceğiniz en iyisidir . Ayrıca, modun ayrıntıları hiçbir yerden nasıl kaldırmadığını göstermek için de harika.

Duvar, lekeli bir piksel yamasından gerçek dokuya sahip bir şeye dönüşüyor ve alt köşedeki siyah gölge aniden bir zemin oluyor. Kırık ışığın tonlarca daha fazla detayı var ve açıkçası genel görünüm büyük ölçüde artırıldı.

Gece modu, daha uzun bir çekim yaparak çalışır - tam uzunluk, ne kadar karanlık olduğuna ve ellerinizin ne kadar titrediğine bağlıdır, iPhone gerektiğinde otomatik olarak ayarlanır ve yalnızca gerektiğinde otomatik olarak atlayacak şekilde ayarlanır. İPhone'u dinlendirebiliyorsanız veya bir tripod bile kullanabiliyorsanız, uzunluğu 30 saniyeye kadar ayarlayabilirsiniz (yukarıdaki çekimimiz üç saniyeydi), bu da bazı inanılmaz yıldız ışığı çekimleri üretme kapasitesine sahip.

İPhone 11, video söz konusu olduğunda da en üst düzeydedir. Apple’ın 4K görüntüleri kesinlikle harika, sensörün genişletilmiş dinamik aralığı, vurgulardan gölgelere kadar her şeyde ayrıntılarla inanılmaz derecede renkli görüntüler üretiyor.

Ancak en büyük kazanç, elde yapılan çekimlerin bir gimbalden geliyormuş gibi görünmesini sağlayan görüntü sabitlemedir. Bu, her şeyin çok daha net olduğu ve hatta konuya öncelik vermeye çalışacağı ve çerçevenin merkezine olabildiğince yakın kaldıklarından emin olacağı anlamına gelir.

Görüntüler titrek olmadığında daha keskin çıkar - buradaki kaliteyi önemli ölçüde yükseltir.

iPhone 11 incelemesi: PERFORMANS VE BATARYA

İPhone 11'in uğultulu kalbi, geçen yıl şimdiden en hızlı işlemciyi yapan şirketin en yeni ve en hızlı işlemcisi olan Apple’ın A13 işlemcisi.

Bu, iPhone 11'in hız söz konusu olduğunda çığlık attığı anlamına gelir - her şey anında gerçekleşir. Bunun bir kısmı, tüm cihazlarda yazılımın bazı önemli kısımlarını hızlandıran iOS 13'e, bir kısmı da göreve bağlı olarak geçen yılın iPhone XS'inden% 15-20 daha hızlı olan yeni yongaya indirgenmiştir.

İşlem gücü, bu günlerde telefonların eksik olma eğiliminde olan bir şey değil - orta sınıf Android modellerinde bile, gerçekten geride iseler, yalnızca en son modellerin hemen arkasında bulunan etli çipler bulunuyor.

Ancak, Apple'ın ucuz modelinin bu hayati önlemde kesinlikle daha ucuz hissetmemesi yine de harika - deneyimde kendinizi birkaç yüz sterlin kurtarmanın hiçbir cezası yok.

A13'ün en önemli yeni unsurlarından biri, kamera işleme hilesi için kullanılan (diğer şeylerin yanı sıra) çok daha gelişmiş bir nöral işlemcidir ve yine kamerayı kullanırken bu gücü hissetmek harika - belki de değil iPhone 11 Pro kadar çok lense sahip olsanız da, Portre modunun (yukarıda belirtildiği gibi) inanılmaz tepki süresini ve Gece modunun tam gücünü yine de elde edersiniz.

GeekBench kriterleri - Apple iPhone 11

(Resim kredisi: GeekBench)

GeekBench 4

Pil karşılaştırması: 4084

CPU tek: 5474

CPU çoklu: 13962

GeekBench 5

CPU tek: 1333

CPU çoklu: 3470

Apple'ın en güçlü grafik yongası da A13'te bulunuyor ve iPhone'un herhangi bir özel oyuncu odaklı özelliğe sahip olmasa bile halihazırda en güçlü avuç içi oyun cihazı olduğu göz önüne alındığında, bu onu oyunun bir adım önünde tutuyor (özellikle Apple Arcade'in ortaya çıkmasıyla birlikte) gülünç derecede ucuz fiyata çok çeşitli oyunlar gibi).

Apple, bu yıl A13 ile güç kullanımını azaltmaya odaklandı, ancak iPhone 11, Pro modellerinden daha ince bir şekilde fayda sağlıyor. İPhone 11 Pro Max'teki daha büyük pil, onu bu yıl uzun ömür için en iyi telefon haline getirirken, iPhone 11 ikinci sırada geliyor - geçen yıl, iPhone XR iPhone XS Max'i yenerek bu pozisyonlar tersine döndü. Her iki yılda da 5.8 inç iPhone üçüncü sırada geliyor.

Ama yine de, bu modelden gerçekten uzun ömürlülüğünden bahsediyoruz, bu da Pro parasını harcamak istemezseniz kısa vadede değiştirilmeyeceğiniz anlamına geliyor. Hafif kullanıcılar için iki gün geçebilirsiniz. Fortnite'ı tam anlamıyla durmadan oynamadığınızı varsayarsak, ağır kullanıcılar günün sonunda kesinlikle pil tüketeceklerdir.

Apple, telefonu hala 5W şarj cihazıyla gönderiyor, bu da bu noktada sadece ucuz. Pro modelleri 18W şarj cihazıyla geliyor ve bunun standart olması gerektiğini düşünüyorum. Yine de, daha yüksek güçlü adaptörler kullanırsanız daha hızlı şarj edebilir. Kablosuz şarj da vardır.

Hızlandırılan bir diğer küçük alan ise Face ID tanıma - teknolojinin yeni bir sürümü onu biraz daha hızlı ve biraz daha güvenilir kılıyor. Bu, oyunun kurallarını değiştirmez, ama hoş karşılanır.

iPhone 11 incelemesi: YÜKSELTMENİZ GEREKİR

Eğer varsaiPhone 8veya daha önce, bunun ideal yükseltme modeli olduğunu düşünüyorum - özellikle de önceki telefonlardan birine sahipseniz. 11 ile ilgili her şey öncekinden daha iyi - hız, ekran kalitesi, kamera kapasitesi ve tasarımda büyük bir sıçrama elde edeceksiniz.

Bir iPhone X'iniz varsa, bunun daha zor bir çağrı olduğunu düşünüyorum. Burada daha iyi pil ömrüne ve iyileştirilmiş bir genel kamera sistemine sahipsiniz (telefoto lensinizi ultra geniş bir ürünle takas edeceksiniz, ki bu da her şey kadar tercih meselesidir) - ve bunlar tek başına yeterli olabilir . Ayrıca, biraz ekstra hız (X'in artık bir sarkık değil), yeni hoparlörler, daha iyi kablosuz bağlantı ve daha hızlı Face ID gibi birçok küçük yaşam kalitesi iyileştirmesi de var. Ancak güzel OLED ekranınızı biraz daha az zengin OLED ekranla değiştireceksiniz - yine de daha büyük olacak. Kişisel olarak, özellikle kamera için X üzerinden 11'e yükseltmek isterdim, ancak bir yıl daha ertelemeye kızacağınızı sanmıyorum.

İPhone XR sahipleri için özellikle zor. Neredeyse aynı telefonu elde edebilirsiniz, ancak insanlar dışındaki konular için Portre modunu kullanma yeteneği ve tabii ki ikinci ultra geniş lens ve tabii ki Gece modu da dahil olmak üzere neredeyse her parçası biraz geliştirildi. Çoğu kişinin bunu bu yıl yükseltme maliyetine değmeyeceğinden şüpheleniyorum, ancak sizi suçlamam.

Bir iPhone XS'e sahip olanlar muhtemelen yalnızca yükseltme için iPhone 11 Pro'ya bakmalı veya beklemelidir. Halihazırda 11'in yapabildiğine yakın performans gösteren (Gece ​​modu hariç) ve çok daha güzel bir HDR ekrana sahip çift kameranız (yine ultra geniş yerine telefoto ile) var. 11, yana doğru bir hareket olacaktır - 11 Pro bir yükseltme olacaktır.

İPhone SE sahipleri için son bir söz: iPhone 11'in yeni telefonlardan daha ucuz olması, sonunda devam etmek isteyenler için bariz bir aday olacak, ancak oldukça büyük olduğunu unutmayın. Tamamen kendi şartlarına göre, bu harika bir yükseltmedir, ancak boyut önemliyse, fazladan daha küçük 5,8 inç iPhone 11 Pro'ya harcama yapmayı ciddi şekilde düşünün.

iPhone 11 incelemesi: karar

iPhone 11 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu tamamen denge ile ilgili. İPhone 11 Pro'dan 300 sterlin daha ucuz hale getirmek için özellikleri azaltmanın dengesi, ancak yüksek kaliteli bir Apple ürününden başka bir şey hissettirmeden.

Ve kısa cevap, Apple'ın Simone Biles'ten daha iyi dengelediği. Elinizdeki yapı kalitesinden kamera kalitesine ve iOS kullanımının kusursuzluğuna kadar neredeyse her yönden birinci sınıf bir telefon gibi hissediyor.

Biraz eksik kaldığı alanlar, filmler için HDR ekranının olmaması ve hiç yakınlaştırma lensinin olmaması, bu nedenle iPhone 11 Pro (veya biraz daha pahalı olan Huawei P30 Pro ile aynı esnekliği elde edemezsiniz) ).

Her şekilde, bu çok etkileyici bir telefon ve çoğu insanın bu yıl satın alması gereken iPhone.

İncelenmek üzere bir cihaz tedarik ettiği için Vodafone'a çok teşekkürler. Vodafone'un tam iPhone 11 serisi,resmi internet sitesi.

Sözleşmeler Sadece Sim Ücretsiz Sim Sadece 15.507 fırsattan 10 tanesi gösteriliyor Sırala ÖnerilenAylık maliyet (düşükten yükseğe) Aylık maliyet (yüksekten düşüğe) Peşin maliyet (düşükten yükseğe) Peşin maliyet (yüksekten düşüğe) Veri (düşükten yükseğe) Veri (yüksekten Düşük) Ağ (A'dan Z'ye) Ağ (Z'den A'ya) Ürün Adı (A'dan Z'ye) Ürün Adı (Z'den A'ya) Dakika (düşükten yükseğe) Dakika (yüksekten düşüğe) Metinler (düşükten yükseğe) Metinler (yüksekten Düşük) Sözleşme uzunluğu (düşükten yükseğe) Sözleşme uzunluğu (yüksekten düşüğe)Apple iPhone 11(64 GB Yeşil) iPhone 11 64 GB Yeşil100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ay Bedavaön ödeme£ 34 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarEditörün Seçimi Daha Fazla Bilgi Edinin Apple iPhone 11 (64GB Kırmızı) Apple iPhone 11 64GB Ürün ...10 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ay49,99 £ peşin 29,99 £ / ay Mobiles.co.uk adresindeki web sitesini ziyaret edin Uygun fiyatlı sözleşme Ücretsiz Apple TV ve Müzik Talep Edin Daha Fazla BilgiApple iPhone 11(64 GB Yeşil) iPhone 11 64 GB Yeşil25 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay £ 95ön ödeme£ 29 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarEE için en iyisi 30 £ tasarruf etmek için TR30 kodunu kullanın Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 iPhone 1115 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay£ 159 ön ödeme 26 £ / ay Fonehouse'daki web sitesini ziyaret edin Mükemmel değer 19 £ tasarruf etmek için TRBF19 kodunu kullanın Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 (Yeşil) Apple iPhone 11 64GB Yeşil10 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ayÖn ödeme 49,99 £ / ay ID Mobile Web sitesini ziyaret edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 (64 GB Yeşil) Apple iPhone 11 (64 GB Yeşil)10 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ayÖn ödeme 49,99 £ / ay Carphone Deposundaki Web Sitesini Ziyaret Edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 (Beyaz) Apple iPhone 11 64GB Beyaz20 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ayÖn ödeme 29,99 £ / ay ID Mobile'da Web Sitesini Ziyaret Edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 (64GB Sarı) Apple iPhone 11 64GB Sarı ...20 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ay29,99 £ peşin £ 32,99 / ay Mobiles.co.uk Web Sitesini Ziyaret Edin Ücretsiz Apple TV ve Müzik Talep Edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone 11 (128GB Kırmızı) Apple iPhone 11 128GB Ürün ...10 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ayÖn ödeme 49,99 £ / ay Mobiles.co.uk Web Sitesini Ziyaret Edin Ücretsiz Apple TV ve Müzik Talep EdinApple iPhone 11(64GB Kırmızı) Apple iPhone 11 64GB Kırmızı1 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ay Bedavaön ödeme£ 33 / ay Siteyi ziyaret et-deÜçDaha Fazla Bilgi Daha fazla fırsat yükle

iPhone 11 incelemesi: Haberler ve güncellemeler

Ağustos 2020- Yakında iPhone 11'e büyük bir güncelleme geliyor.iOS 14 uygulamalı incelemeApple'ın bir sonraki yazılım yükseltmesi hakkında bilmeniz gereken her şey için.

Sözleşmeler Sadece Sim Ücretsiz Sim Sadece 6.875 fırsattan 10 tanesi gösteriliyor Sırala ÖnerilenAylık maliyet (düşükten yükseğe) Aylık maliyet (yüksekten düşüğe) Peşin maliyet (düşükten yükseğe) Peşin maliyet (yüksekten düşüğe) Veri (düşükten yükseğe) Veri (yüksekten Düşük) Ağ (A'dan Z'ye) Ağ (Z'den A'ya) Ürün Adı (A'dan Z'ye) Ürün Adı (Z'den A'ya) Dakika (düşükten yükseğe) Dakika (yüksekten düşüğe) Metinler (düşükten yükseğe) Metinler (yüksekten düşük) Sözleşme uzunluğu (düşükten yükseğe) Sözleşme süresi (yüksekten düşüğe) Apple iPhone SE (2020) iPhone SE2 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay99 £ peşin £ 20 / mth Fonehouse Özel Editörün Seçiminde Web Sitesini Ziyaret Edin 79 £ tasarruf etmek için TRBF79 kodunu kullanın Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) iPhone SE100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ayÜcretsiz ön ödeme £ 26 / mth Fonehouse Web sitesini ziyaret edin Büyük veri planı £ 20 para iadesiApple iPhone SE (2020)(64 GB Kırmızı) iPhone SE 64 GB Kırmızı30 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler O224 ay 29,99ön ödeme£ 23 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarMükemmel değer sözleşmesi Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (64GB Kırmızı) Apple iPhone SE 64GB Ürün ...2 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ayPeşin 19,99 £ peşin 22,99 £ / ay Mobiles.co.uk Web Sitesini Ziyaret Edin Ücretsiz Apple TV ve Müzik Talep Edin Daha Fazla BilgiApple iPhone SE (2020)(64 GB Beyaz) iPhone SE 64 GB Beyaz4 cigabaytveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay Bedavaön ödeme£ 23 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarDaha fazla bilgi edinApple iPhone SE (2020)(64 GB Siyah) iPhone SE 64 GB Siyah5 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay Bedavaön ödeme£ 23 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarDaha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (64GB Siyah) Apple iPhone SE (2020) (64GB ...4 cigabaytveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ayÜcretsiz başlangıç ​​£ 23 / mth Buymobiles.net Web sitesini ziyaret edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (64GB Siyah) Apple iPhone SE (2020) (64GB ...5 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ayÜcretsiz peşin £ 23 / mth Buymobiles.net Web sitesini ziyaret edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (Kırmızı) Apple iPhone SE 64GB ...2 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ay9,99 £ peşin 22,99 £ / ay ID Mobile'da Web Sitesini Ziyaret Edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (Siyah) Apple iPhone SE 64GB Siyah1 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ay19,99 TL ön ödeme 22,99 TL / ay ID Mobile adresindeki Web sitesini ziyaret edin Daha Fazla Bilgi Alın Sözleşmeler Sim Ücretsiz Sim Sadece 6.875 fırsattan 10 tanesi gösteriliyor Sırala ÖnerilenAylık maliyet (düşükten yükseğe) Aylık maliyet (yüksekten düşüğe) Peşin maliyet (düşükten yükseğe) Peşin maliyet (yüksekten düşüğe) Veri (düşükten yükseğe) Veri (yüksekten düşüğe) Ağ (A'dan Z'ye) Ağ (Z'den A'ya) Ürün Adı (A'dan Z'ye) Ürün Adı (Z'den A'ya) Dakika (düşükten yükseğe) ) Dakika (yüksekten düşüğe) Metinler (düşükten yükseğe) Metinler (yüksekten düşüğe) Sözleşme süresi (düşükten yükseğe) Sözleşme süresi (yüksekten düşüğe) Apple iPhone SE (2020) iPhone SE2 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay99 £ peşin 20 £ / ay Fonehouse Özel Editörün Seçimi Web Sitesini Ziyaret Edin 79 £ tasarruf etmek için TRBF79 kodunu kullanın Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) iPhone SE100 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler Üç24 ayÜcretsiz ön ödeme £ 26 / mth Fonehouse Web sitesini ziyaret edin Büyük veri planı £ 20 geri ödeme Daha Fazla BilgiApple iPhone SE (2020)(64 GB Kırmızı) iPhone SE 64 GB Kırmızı30 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler O224 ay 29,99ön ödeme£ 23 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarMükemmel değer sözleşmesi Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (64GB Kırmızı) Apple iPhone SE 64GB Ürün ...2 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ayPeşin 19,99 £ peşin 22,99 £ / ay Mobiles.co.uk Web Sitesini Ziyaret Edin Ücretsiz Apple TV ve Müzik Talep Edin Daha Fazla BilgiApple iPhone SE (2020)(64 GB Beyaz) iPhone SE 64 GB Beyaz4 cigabaytveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay Bedavaön ödeme£ 23 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarDaha fazla bilgi edinApple iPhone SE (2020)(64GB Siyah) iPhone SE 64GB Siyah5 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ay Bedavaön ödeme£ 23 / ay Siteyi ziyaret et-deUygun fiyatlı mobil cihazlarDaha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (64GB Siyah) Apple iPhone SE (2020) (64GB ...4 cigabaytveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ayÜcretsiz başlangıç ​​£ 23 / mth Buymobiles.net Web sitesini ziyaret edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (64GB Siyah) Apple iPhone SE (2020) (64GB ...5 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetinler EE24 ayÜcretsiz peşin £ 23 / mth Buymobiles.net Web sitesini ziyaret edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (Kırmızı) Apple iPhone SE 64GB ...2 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ay9,99 £ peşin 22,99 £ / ay ID Mobile'da Web Sitesini Ziyaret Edin Daha Fazla Bilgi Apple iPhone SE (2020) (Siyah) Apple iPhone SE 64GB Siyah1 GBveriSınırsızdakikaSınırsızmetin kimliği24 ayÖn ödeme £ 19,99 £ 22,99 / ay ID Mobile adresinde Web sitesini ziyaret edin Daha Fazla Bilgi Edinin Daha fazla fırsat yükleyin