Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple iPhone 4S Sorunları: Kısa pil ömrü ve diğer sorunlar

Apple iPhone 4S Sorunları: Kısa pil ömrü ve diğer sorunlar

Apple iPhone 4S harika bir telefon ama problemsiz olmadı. Pingtwitter, kullanıcıların Apple'ın en son telefonuyla yaşadığı sorunları bir araya getiriyor


İPhone 4S, bu ayın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana sorunlar ve güvenlik sorunları ile gölgelendi ve harika bir telefon olmasına rağmen,Apple iPhone 4S incelemesi, cihazdaki kusurlar veiOS 5 işletim sistemihala bulunmakta.

Bu nedenle, işletim sistemi ve güvenlik açıkları dahil olmak üzere yeni iPhone ile yaşayacağınız veya yaşayacağınız sorunların bir listesini bir araya getirdik, böylece tam olarak ne elde ettiğinizi bilirsiniz - ta ki Apple yazılım hatalarını düzeltmeye karar verene kadar. , büyük olasılıkla bir yazılım güncellemesi biçiminde.

iPhone 4S giden aramaları 'sessize alır'

BiraziPhone 4SKullanıcılar, giden bir arama yaparken telefonun ahizeyi susturduğunu ve hattın diğer ucundaki kişinin ne söylediğini duymayı imkansız hale getirdiğini fark ediyor.

Başlangıçta sadece küçük bir sorun olarak kabul edilmekle birlikte, arıza şimdi dikkatleri üzerine çekti.Apple destek forumlarıŞimdi binlerce kişi soruna tam olarak neyin neden olduğunu anlamaya çalışmak için tartışmaya dahil oluyor. Her üç ABD operatörü tarafından da onaylandı ve şimdi İngiltere'de alındı, arızanın iOS 5 ile ilgili bir tür sürücü sorunu olduğuna inanılıyor.

Şu anda Apple'dan resmi bir açıklama yapılmadı ve resmi bir düzeltme yapılmadı, ancak kullanıcılar arama yaparken de sorun yaşadıklarını anlarsa, genel tavsiye hoparlörü açıp kapatmayı ve kulaklıkları takmayı denemek oldu. elbette bunlar sadece sorunu aşmanın yolları değil.


Siri güvenlik açığı

Apple'ın sanal asistanı Siri'nin cep telefonlarımızı kullanma şeklimizi değiştirmesi gerekiyordu. Kendimiz için bilgi bulmak için ağa girmek ve araştırmak yerine, Siri bizim için ağır işi yaparak tüm bunları ortadan kaldırmayı amaçladı. Ancak yazılımın yapısındaki birkaç kusur, hem medya hem de müşteriler arasında büyük endişelere neden oldu.

Siri, birendişe verici güvenlik açığı. Giriş düğmesine basıldığında, bir kişi bir parola kullanarak ana ekranın kilidini açmak zorunda kalmadan metinler, e-postalar gönderebilir, arama yapabilir ve takvim bilgisi talep edebilir.

Bu, elbette, birisi el cihazınızı elinize alırsa çok maliyetli olabilir.

Ancak ayar kalıcı değildir - kullanıcılar, şifre kilidinde Siri'yi etkinleştirme seçeneğini devre dışı bırakarak bunu kapatma seçeneğine sahiptir - ancak mobil güvenlik firması Goode Intelligence'ın genel müdürü Alan Goode, bu ayarın ayarlandığı için varsayılan olarak, kullanıcıların onayı olmadan, birçok iPhone 4S sahibi, kendilerini maruz bıraktıkları potansiyel risklerin farkında olmayacaktı.


Şöyle dedi: & ldquo; Bu seçeneğin, Apple'ın tüm cihazlarda yapılandırması gereken varsayılan seçenek olması gerektiğini düşünüyoruz ve ardından kullanıcının, doğru girmeden metin, arama ve randevu hizmetlerine erişme riskini almak isteyip istemediğine karar vermesine izin veriyoruz. şifre. & rdquo;

Siri 'ağa bağlanamıyor'

İPhone 4S geçen ay ilk kez piyasaya sürüldüğünde, kullanıcılar Apple'ın sanal asistan uygulaması Siri'deki hayal kırıklıklarını ifade etmek için Twitter'a ve forumlara gitti ve bunun işe yaramadığını iddia etti. Kullanıcılar, bir soru sorarken, uygulamanın 'ağa bağlanamadığını' bildiren bir hata mesajı ile karşılandı.


Birkaç çıkış, sorunun önce ayarlar menüsünde Siri'yi kapatarak, ardından Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine giderek çözülebileceğini bildirdi. Pingtwitter bunu yaptı ve sorunun sıklığını azaltmasına rağmen sorunu tamamen çözmediğini buldu.

Apple'ın yeni bir yazılım güncellemesinde Siri ile ilgili sorunları çözeceğine inanılıyor - bu nedenle beta sürümde yayınlandı - ancak bu cephede Apple'dan pek fazla bilgi alınamıyor.

Sessize alma düğmesinin yerini değiştirme

Bu bir sorun değil, ancak kullanıcılara iPhone 4S gövdesinin iPhone 4'ün gövdesiyle% 100 aynı olduğu izlenimi verilmiş olabilir. Öyle değil. Sessiz düğmesi biraz daha aşağıya indi ve iPhone 4 kılıflarının çoğu cihaza sığabilse de, sessiz düğmesi için özel olarak açılmış deliklere sahip kapaklar sığmayacak - sadece kapatacaklar.

Bu yüzden dikkatli olun - iPhone 4S'ye uyacaklarından veya özel olmadıklarından emin olmadığınız sürece pahalı kılıflar satın almayın.

Kısa pil ömrü

Apple iPhone'lar hiçbir zaman uzun pil ömürleri ile tanınmamıştı ve iPhone 4S'nin de farklı olmadığı görülüyor. Aslında, Apple'ın haber odaklı web sitesi iLounge, 4S'de 3G verileri ve ses / video oynatma / kayıt kullanılırken pil ömrünün önemli ölçüde tükendiğini bildiriyor.


Neyse ki okuyabilirsinApple'ın iPhone pil gücü tasarrufu ipuçlarıçok ihtiyaç duyulan ahize enerjisinden nasıl tasarruf edebileceğinizi görmek için.

Yellowgate

Geçen yıl piyasaya sürüldüklerinde,Apple iPhone 4veApple iPad 2ekranlarından bazılarında soluk sarı bir renklenme görüldüğünde, ikisi de Apple hayranları arasında şüphe uyandırdı. Apple bunu, cihazı yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcıya koydu, düzgün bir şekilde kürlenmedi ve sorunlar birkaç hafta sonra ortadan kalkmış gibi görünüyordu, bu iPhone 4S'de de olabilir.

Apple forumlarındaki birkaç kullanıcı, iPhone 4S telefonlarında meydana gelen aynı problemden şikayetçi oldu, ancak önceki Apple cihazlarındaki renk solması ekranın etrafında noktalı sarı noktalar görürken, bu sefer tüm dokunmatik yüzeyi kapsıyor ve Apple hayranlarının şikayetlerine yol açıyor. Dünya çapında.

Aynı problemi yaşıyorsanız ve haftalar boyunca daha iyi olmadıysa, en iyisi iletişime geçmektir.Apple müşteri hizmetleri: 0800 048 0408. Hatlar Pazartesi-Cuma 08: 00-21: 00 ve Cumartesi-Pazar 09: 00-20: 00 açıktır.

iOS 5 Hatası 3200

Apple hayranları biriOS 5 3200 hatası mesajı13 Ekim'de teknoloji devinin en son mobil işletim sistemini indirmeye çalışırken. Şirketin sunucularının taleple dolup taştığına ve binlerce kullanıcının sürekli hata mesajlarıyla karşılaşmasına neden olduğuna inanılıyordu.

Hata 3200 mesajı, 14 Ekim'de gerçekleşen Apple iPhone 4S çıkış tarihinden önce mevcut Apple iPhone'larını, iPad'lerini ve iPod'larını iOS 5'e güncellemeye çalışırken dünya çapında 'yüz binlerce' kullanıcıyı karşıladı.

Apple'ın destek sayfalarına göre bir 3200 hatası & ldquo; bir ağ bağlantısı veya trafik sorunundan kaynaklanıyor. & Rdquo; Cupertino merkezli şirket şu tavsiyede bulundu: & ldquo; Bu hatayı görürseniz, bir saat veya daha fazla bekleyin ve tekrar deneyin. & Rdquo;

İPhone 4S ile başka hangi sorunları yaşadınız? Aşağıdaki yorum kutumuzda bize bildirin, araştıralım ...


Aşağıdaki iPhone 4S videomuzda iPhone 4S hakkında daha fazla bilgi edinin

Daha fazla Apple videosu ve en son teknoloji videolarının tümü için şu adrese gidin:Pingtwitter Video Kanalı