Close

Apple iPhone 4S incelemesi

Apple iPhone 4S, Amazon UK ile anlaşıyor Image 1/7

iPhone 4S kutusu

Apple iPhone 4S kutusu, telefonun kendisi kadar temiz ve seksi
Resim 2/7

iPhone 4S kutusu

Apple iPhone 4S kutusunda yer alan iCloud logosu
Resim 3/7

elma

Apple iPhone 4S hem siyah hem de beyaz modelde geliyor
Resim 4/7

iPhone 4s


Apple iPhone 4S, son teknoloji grafiklere sahip renkli bir dokunmatik ekrana sahiptir
Resim 5/7

akıllı telefon

Apple iPhone 4S, iPhone 4 ile aynı ince kabuğa sahiptir
Resim 6/7

Apple iPhone 4S


Apple iPhone 4S, Apple'ın en son mobil işletim sistemi olan iOS 5'te Twitter entegrasyonuna sahiptir.
Resim 7/7

elma

Apple iPhone 4S: Kurulum işlemi zahmetsizdir ve önce iTunes ile eşzamanlamanızı gerektirir

Apple iPhone 4S İncelemesi: Pingtwitter'ün en iyi Apple iPhone 4S özellikleri, özellikleri, iPhone 4S tasarımı ve işlemcisi hakkında bazı bilgiler ve tabii ki Siri


Pingtwitter Apple iPhone 4S incelemesi nihayet burada! İPhone 4'ün piyasaya sürülmesinden sonraki 16 ay içinde anten sorunu yaşadık - iPhone 4, anteninin yerleştirilmesindeki bir yanlış karar nedeniyle ciddi alım sorunları yaşadı -iOS 5'in lansmanı, Apple'ın en son mobil işletim sistemi ve üç sürümüGoogle Android'in Honeycomb İşletim Sistemi.

Dünyanın cep telefonu üreticileri de, sürekli gelişen bir sal bırakarak şiddetli bir yakalama oyunu oynuyorlar.

Daha hızlı işlemcilere ve daha fazla özelliğe sahip akıllı telefonlar, hepsi Apple ve görünüşte durdurulamaz başarı treni üzerinden bir yürüyüşe çıkmaya çalışıyor.

Pek çok Pingtwitter okuyucusu bize bunu nasıl unuttuklarını anlattı.Apple iPhone 4bildirilen sinyal sorunları nedeniyle veya uzun 3GS sözleşmelerine bağlıydı. Yeni bir şey için can atıyorlardı. Özel bir şey. Beklemeye değer bir şey.

Bu nedenle, Apple'da dünya çapında ürün pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, geçen hafta uzun süredir beklenen 'iPhone 5'i duyurmak için sahneye çıktığında, iBag'den büyük bir şey çıkarması gerekiyordu.

Elimizde iPhone 4S vardı. Apple'ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü iPhone, ancak pek çok kişi tarafından kozmetik bir yükseltmeden başka bir şey olarak eleştirildi.

Öyleyse ne kadar farklı ve en önemlisi, yükseltmeye değer mi? Birkaç gündür iPhone 4S, iCloud ve iOS 5 ile yaşıyoruz. İşte birkaç kelimeyle düşündüğümüz şey ...


Apple iPhone 4S İnceleme: Kutudan Çıkarma

İPhone 4S, kutudan çıkar çıkmaz eski kardeş çubuğuna benziyor, üste takılı kesiklerin ayırt edici doğum lekesi.

yeni bir anten tasarımının içinde gizlendiğini gösterir. Ancak telefonu açın ve işler farklıdır.

Verileri eski bir iTunes yedeklemesinden geri yüklemediğiniz sürece, 4S'nin aktivasyonu için bir bilgisayar gerekmez. Telefonu bir iCloud hesabından geri yükleyebilir veya yeni bir telefon olarak kurabilirsiniz. Apple Kimliğiniz yoksa, bir tane oluşturma seçeneğiniz vardır.

iCloud, fotoğrafları, uygulamaları, kişileri, takvimleri depolamak ve 4S'nizden kablosuz olarak göndermek için telefondan da etkinleştirilebilir. İster iTunes'dan geri yükleme isterse yeni bir kurulum olsun, tüm süreç beş dakikadan az sürer. Ve aynı kasa tasarımı olduğu için, iPhone 4 kullanıcıları sadece SIM kartlarını değiştirebilirler.

Maalesef uygulama içi bilgiler aktarılmaz, bu nedenle giriş bilgilerini yeniden girmeniz, çevrimdışı Spotify çalma listelerini yeniden indirmeniz ve gerekli olan her uygulamada kişiselleştirilmiş ayarları yeniden onaylamanız gerekecek. Apple tarafından bariz bir güvenlik önlemi, ancak tamamlanması en uzun süren bu eylemlerdi.

Apple iPhone 4S İncelemesi: Donanım değişiklikleri (işlemci)

Birçok iPhone 4 sahibi, ücretsiz iOS 5 yükseltmesi mevcut telefonlarını yeni 200 küsur özelliklerin çoğuyla donatırken neden bir iPhone 4S'ye ihtiyaç duyduklarını kendilerine soracaklar. Bu özelliklerin etine daha sonra gireceğiz, ancak şunu bilin: Apple bugüne kadarki en iyi telefonunu üretti.


Yeni A5 çift çekirdekli işlemci (iPad 2'de görüldüğü gibi) işleri belirgin şekilde daha hızlı hale getiriyor. Uygulamalar daha hızlı başlar, web sayfaları daha hızlı yüklenir, çoklu görev daha akıcıdır ve Pages gibi kaynak tüketen uygulamalar artık belgeleri herhangi bir gecikme olmadan düzenlemenize olanak tanır. Rakipler, telefonlarının aylardır benzer sonuçlar verebildiğini ve haklı olduklarını iddia edecekler, ancak bu bir hoşgeldin (biraz geç olsa da) yükseltme olmaya devam edecek.

İşlemci ayrıca iPhone 4S'nin grafik becerisini de güçlendiriyor. Real Racing 2 HD'yi denedik ve görseller biraz daha akıcı iken, Apple'ın iddia ettiği gibi 7x iyileştirmeyi fark etmedik. Bunun nedeni, yeni çipten yararlanmak için oyunların ayarlanması gerekmesidir. İPhone 4S lansmanında Infinity Blade 2'nin bir demosunu yaptık (bu yılın sonlarında piyasaya çıkması onaylandı) ve poligon itme işleminin detayı ve hızı karşısında şaşkına döndük. Daha iyi değilse de PSP Vita grafiklerinden bahsediyoruz.

A5 işlemciye sahip olmanın bir başka yararı da 4S içeriğini AirPlay üzerinden yansıtmaktır. 4S, kablosuz olarak 720p'yi bir Apple TV'ye aktarır. Bağlı HDMI üzerinden, bu 1080p'ye atlayacaktır. Küçük ekran içeriğini anında büyük ekrana aktarmanın basitliği, özellikle döndürmeye ve yakınlaştırmaya başladığınızda güzel bir numaradır. Aynı zamanda iPhone 4 sahiplerine övünecek bir şey; Pingtwitter'e, eski modelin bu tür teknolojik sihirbazlığın talepleriyle baş edemeyeceği söylendi.


Telefonunuzdan büyük ekranda oyun oynama potansiyeli, Sony ve Nintendo'nun da göz önünde bulundurması gereken bir şey. Demomuzda, süper şarjlı Infinity Blade 2'nin kablosuza göre ürkek olduğunu unutmayın. Tiny Wings hiç bu kadar iyi görünmemişti.

Apple iPhone 4S ve Apple iPhone 4 videosu

Apple iPhone 4S İncelemesi: Anten

Antennagate, iPhone 4'ün piyasaya sürülmesinden sonra Apple'ın dünyasını yanlış nedenlerle salladı, bu yüzden yeni tasarımın 'çağrı kalitesini nasıl artırdığını' ve 'bırakma riskini nasıl azalttığını' görmek istiyorduk.

Telefonun üst kısmında çalışan 4S'nin her iki anteni de veri gönderip alabilir, bu da daha hızlı 3G bağlantılarına izin verir. Apple, HSDPA üzerinden maksimum indirme hızının 14.4Mbps olduğunu iddia ediyor - iPhone 4'ün iki katı.

Test ettiğimiz birkaç gündür, arama kalitesinde bir iyileşme fark etmedik ve herhangi bir kesinti yaşamadık. Ancak kesinlikle 3G'ye göre daha yüksek indirme hızları ve daha hızlı web sayfası yüklemesi gördük. Pingtwitter.com'un iPhone 4S'e yüklenmesi, iPhone 4'teki ortalama 8 saniyeye kıyasla ortalama 5 saniye sürdü.

Ayrıca SpeedTest uygulamasını (O2-UK ağında) çalıştırdık ve ortalama 3,34Mbps indirme ve 1,45Mbps yükleme yaptık. Aynı ağda, aynı konumdaki eski iPhone 4'te, ortalama 2,32 Mb / sn indirme ve 1,31 Mb / sn yükleme sonuçları elde ettik.

Ayrıca ölüm tutuşunu da denedik (eski günlerin hatırına) ve bir uçurumdan düşen herhangi bir sinyal çubuğu görmedik. Yaşasın.

Apple iPhone 4S İncelemesi: Kamera

Kameranın büyük bir revizyonu vardı, şimdi sekiz megapiksel fotoğraflar çekebiliyor ve 1080p video kaydedebiliyor. Apple, optiklerdeki yükseltmelerin daha fazla ışık, daha iyi renkler ve iyileştirilmiş beyaz dengelemeye izin verdiğini iddia ediyor. Öğrenmek için 4S'yi sökmedik, ancak iddiayı test etmek için çeşitli koşullarda bir dizi çekim yaptık.

Fotoğraflar şüphesiz daha nettir, ancak düşük ışıkta daha büyük lenslere sahip geleneksel kameralarla rekabet edemez. Artık çekim yaparken ekranda bir ızgara olmasını seçebilir, Kamera Rulosu içinde temel görüntü düzenlemeyi gerçekleştirebilir ve bir kısayol aracılığıyla doğrudan kamera işlevine atlayabilirsiniz.

Twitter'da oturum açın ve Film Rulosundaki fotoğrafları doğrudan yayınınıza gönderebilirsiniz. Hızlıdır ve siber uzaya gönderildiğinde sevimli bir tweet sesi çıkarır. Bununla birlikte, anti-cutes, ekşi suratlı sandviçlerine girmeden önce bu işitilebilir sevinci dilimini kapatabilir.

iOS 5, manzara çekimleri yaparken '+' düğmesini deklanşör olarak kullanma seçeneğini de beraberinde getiriyor. Yüz algılama da bir yükseltmedir ve iyi çalışır.

1080p, 30 fps kamera etkileyici. Netlik ve ayrıntı mükemmeldir ve A5 işlemci hareket halindeyken görüntü sabitlemeye izin verir. Titrek el, git. Görüntüleri 47 inç televizyonumuzda oynattık ve tam ekranda bile video kalitesi harikaydı. Buradan ev video kamera endüstrisinin titrediğini duyabiliyoruz.

Küçük dahili mikrofonlar nedeniyle ses kalitesi sınırlıdır, ancak çoğu şey için, özellikle de videoların doğrudan 4S'den yüklenebildiği YouTube için yeterince iyidir. Bu da bizi bir uzlaşma noktasına götürür; görüntü kalitesinde bir yükseltme ile dosya boyutunda bir artış gelir ve Apple'ın 64Gb sürümünü başlatması şaşırtıcı değildir. Ayrıca, şebeke operatörünüzü ve / veya banka bakiyenizi bozmamak için wi-fi üzerinden daha fazla yükleme ve gönderme yapmak isteyeceksiniz.

Apple iPhone 4S: İlk videoda yapılacak 10 şey

Apple iPhone 4S İncelemesi: Siri

İPhone 4S'nin ana konuşma noktası, kelimenin tam anlamıylaSuriye- kendi PA'nız gibi davranan ses kontrollü yerleşik bir uygulama. Siri'yi başlatmak için ana düğmeyi basılı tutun ve ardından ondan belirli görevleri gerçekleştirmesini isteyin. Hepsi de farklı yanıtlar ve başarı oranlarına sahip çeşitli sorular ve talepler dile getirdik.

& Ldquo; karımı ara & rdquo; Siri'nin adres defterimizden karımızın kim olduğunu sormasıyla sonuçlandı. Onaylandıktan sonra, aynı talimatın tekrarlanması karısına telefon açılmasına neden oldu. 1-0 Siri.

& ldquo; 477 ayın çevresi ile çarpılır? & rdquo; Biz sorduk. Siri, Wolfram Alpha motoruna danıştı ve doğru ve ayrıntılı bir sonuç sundu. Merak ediyorsan diye 6786.03 mil. 2-0 Siri.

Pingtwitter: & ldquo; Yarın biraz süt almak için bir hatırlatıcı ayarla & rdquo; Siri: & ldquo; Simon şimdi aranıyor & rdquo; 2-1 Siri

Yine de, Siri'yi bu kadar zeki yapan şey, bir görevi yerine getirmek için bir konuşmayı nasıl sürdürebileceğidir. Araba sürerken, kulaklık mikrofonumuz aracılığıyla, Siri'nin görev bilinciyle yanıtladığı 'yarın Londra'da hava nasıl olacak?' Diye sorduk. '' Yağmurlu & rdquo; Ardından şunu takip ettik: & ldquo; Ve Pazar günü? & Rdquo; ve Siri, sohbeti bağlamsallaştıracak ve bize bir rapor verecek kadar zekiydi: & ldquo; Bu Pazar için hava durumu .... Yağmurlu. & rdquo;

Siri ile de eğlenebilirsiniz - ona hayatın anlamı, yaramaz küfür kelimelerinin anlamı, Siri'nin neden var olduğu veya Brian Blessed'in insanlık tarihindeki en yüksek sese sahip olup olmadığı gibi şeyler sorabilirsiniz. Sonuçlar eğlenceli olabilir. Onları keşfetmeniz için sizi bırakacağız.

Siri'nin çalışması için en az 3G bağlantısına ihtiyacı var ve Wi-Fi'nin daha iyi çalıştığını gördük. Şu anda beta sürümündedir, bu nedenle güncellemeler yayınlanırken bazı gelişmeler bekliyoruz.

Büyüleyici ve eğlenceli olsa da, Siri'nin 4S'ye yükseltmek için tek başına bir neden olduğunu düşünmüyoruz. İnkar edilemez derecede şaşırtıcı bir teknoloji ama insanların onu ne sıklıkla kullanacağını göremiyoruz. Ondan & ldquo; alarmı yarın sabah 06: 30'a kur & rdquo; gibi şeyler yapmasını istemek birkaç düğme tıklaması kaydedecek, ancak ondan istediğimiz çoğu şeyi manuel olarak yapmak daha hızlı. Ay hesaplama biti dışında.

Siri ile bir ilişki kurmaya karar verirseniz, bir uyarı: partneriniz zihinsel olacaktır. Akıllı telefonlar zaten aramızda ve sevgili aramızda, bu yüzden sevdiklerinizle konuşmak yerine bir robotla konuşmaya başlamak ya da Siri'nin uykuya dalmadan önce konuştuğunuz son kişi olması bugünün toplumunda çok uzak bir adım olabilir.

Apple iPhone 4S Siri Demo videosu

Apple iPhone 4S İncelemesi: iCloud

Bulut bilişim kavramı birçokları için hala bir gizemdir ve karmaşık olmayan açıklamaların ustaları olan Apple'ın bunu ana akım için nasıl deşifre edeceği konusunda oldukça şüpheliydik. Ancak deha burada yatıyor, iCloud'un çalışmasını sağlamak veya ondan yararlanmak için nasıl çalıştığını anlamanıza gerek yok. Apple Kimliğinizi girmeniz ve Apple kitinizi kullanmaya başlamanız yeterlidir.

Posta, kişiler, takvimler, hatırlatıcılar, yer imleri, notlar, her değişiklik yaptığınızda güncellenir. İşlerin nerede olduğu konusunda endişelenmekten acıyı alır ve size zaman kazandırır. Apple'ın herkese ücretsiz 5 GB depolama alanı vermesine şaşırdık, ancak bir yükseltme (ve beraberindeki yıllık abonelik) yarı düzgün bir medya koleksiyonuna sahip olanlar için ancak gerekli olacağını düşünüyorum.

Bulutta iTunes şu anda Birleşik Krallık'ta kullanılamamaktadır, bu nedenle müzik, film ve uygulama senkronizasyonunu test edemedik.

PhotoStream, iCloud'un harika bir özelliğidir, ancak 4S'de fotoğraf çekmekle iPhoto akışımızda yavaş görünmesi arasında geçen zamanı bulduk. Bunun bir diş çıkarma vakası olup olmadığı konusunda güncelleme yapacağız.

Apple iPhone 4S: İlk bakış videosu

Apple iPhone 4S İncelemesi: Bildirimler

İPhone 4S'ye özgü değil, iOS 5'in bir parçası olmasına rağmen, bildirimler iPhone kullanma sanatına harika bir katkı sağlar. Diğerlerinin yanı sıra Twitter, Mail, Facebook, takvim ve hatırlatıcılardan en son beslemelerinizin bir listesini getirmek için parmağınızı ekranın üst kısmına doğru kaydırın. Listede nelerin görüneceğini ve bildirimlerin nasıl görüneceğini özelleştirebilirsiniz - ekranın ortasında veya telefonun üst kısmındaki bir başlıkta. Yine, birçok telefonda zaten bu var, ancak iPhone hayranları için ilk olarak hoş karşılanacak.

Apple iPhone 4S İncelemesi: Pil

Pil ömrü de iyileştirildi. Apple, 8 saat 3G konuşma süresi, 9 saate kadar wifi kullanımı, 10 saat video oynatma ve 40 saat müzik keyfi iddia ediyor. Deneyimlerimize göre, iPhone 4 ile karşılaştırıldığında, tüm bu aktivitelerin pil tüketiminin daha az olduğunu söyleyebiliriz. Altı ay sonra durumun böyle olup olmayacağını görmemiz gerekecek. Bununla birlikte, pilin bekleme modundayken biraz daha hızlı boşaldığını fark ettik.

İOS 5'teki 200 küsur yeni özellik ve şimdiye kadar fark ettiğimiz diğer şeyler arasında, işte teknemizde iPhone 4S'de yüzenlerin bir koleksiyonu. Ve ne değil ...

Apple iPhone 4S İnceleme: Pingtwitter Kararı

Bu nedenle, daha önce de belirtildiği gibi, iPhone 4S, Apple'ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve özelliklerle dolu telefon. Kamera, işlemci ve anten çok ihtiyaç duyulan iyileştirmelerdir. Ve Siri, zamanından biraz önce de olsa eksantrik bir dahidir. Ancak, iOS 5 ve iCloud ile eski iPhone 4'ünüzü yepyeni özelliklerden oluşan bir smorgasbord ile ücretsiz olarak yükseltebilmeniz, şüphesiz birçoğunu yeni telefona yükseltmeyi engelleyecektir.

16 ay rekabetin yetişmesi için uzun bir süre ve iPhone 4S'nin ciddi bir muhalefeti var. Bununla birlikte, iTunes ve iCloud olan devasa, ancak kaygan altyapı başka kimsenin sunamayacağı şeydir. Ve bu, kenarda dolaşanları iPhone 4S'yi seçmeye zorlamak için yeterli olabilir. Dahası, insanlar iPhone 5'i görmek için bir yıl daha bekleyecekler mi?

Biz öyle düşünmüyoruz.

İnsanların umduğu şey olmayabilir - neye benziyorsa - ancak iPhone 4S şu anda Apple'ın en iyi telefonu. Harika bir işletim sistemine ve önyüklenecek son teknolojiye sahip güçlü bir mobil cihaz.