Close

Apple iPhone 4S ve Samsung Galaxy S2

Apple ve Android, akıllı telefonunuz için savaş - ancak Apple iPhone 4S, Android aromalı Samsung Galaxy S2'yi yenebilir mi?

Güncelleme:Göz atınApple iPhone 5 ve Galaxy S3 söylentileriSamsung Galaxy S2 ve Apple iPhone 4s'ün bildirilen haleflerinin ringde birbirlerine karşı çukurlaştığında nasıl başarılı olabileceğini görmek için gürleyin.

iPhone 4S vs Samsung Galaxy S2: Yapım

Samsung Galaxy S 2
Telefonu elinize alın ve ilk fark ettiğiniz şey ne kadar hafif olduğu - sadece 116 gram. 8,49 mm ölçülerinde, orijinal Galaxy S için 9,9 mm'ye kıyasla inanılmaz derecede ince; Apple iPhone 4 için 9,3 mm ve Sony Ericsson Xperia Arc için 8,7 mm. İkenSamsung Galaxy S2kesinlikle en dar kot pantolon cebine sığacak, ödün, inşa kalitesidir - vücut sadece ucuz ve sönük hissediyor.

Bir sim yerleştirmek için gofreti ince arkaya çıkardığınızda işler düzelmez - onu takmak konusunda ciddi endişelerimiz olur. Kontroller, bir tarafta ses seviyesi, diğer tarafta güç, USB üzerinden şarj etme ve HDMI'ya çıkış için ikili bir amaca hizmet eden MHL bağlantı noktası ve üstte 3,5 mm'lik bir jak ile sınırlıdır; Samsung, DLNA dahil olmak üzere bir dizi akış seçeneği içerir.

iPhone 4S
İPhone 4 ile ilgili anten sorunlarının ardından, Apple için yapı değişikliklerini başlattı.Apple iPhone 4S. İPhone 4 ile aynı form faktörü olmasına rağmen, iki anten arasında akıllıca geçiş yapar ve Apple'a göre indirme hızlarını iki katına çıkarır. Ancak yükleme hızları aynıdır.


iPhone 4S vs Samsung Galaxy S2: Ekran

Samsung Galaxy S2
S2'nin öne çıkan özelliği, Super AMOLED Plus teknolojisini içeren 4,3 inç 800x480 ekranıdır. Renkler göz kamaştırıcıdır ve maviler ve yeşiller tam anlamıyla ekrandan size atlar. Açı dışı görüntüleme de mükemmel - iPhone 4 ile uyumlu olduğunu gördüğümüz ilk telefon.

Daha büyük ekran boyutları, telefonun hantal olduğu anlamına gelir, ancak bu, filmler için bir zevktir. Test HD film kliplerimizi oynatırken ayrıntılar keskin ve hareket akıcıdır. Siyahların daha koyu görünmesine ve renklerin daha koyu ve daha sıcak olmasına rağmen beyazların iPhone 4'tekiler kadar saf veya parlak olmadığını gördük. Eylemi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir.

iPhone 4S
3,5 inç Retina Ekran, iPhone 4'e göre değişmedi. 800: 1 kontrast oranı ve 960x640p çözünürlük ile - Apple'a göre bu, insan gözünün o ekran boyutunda işleyebileceğinden daha fazlası - Retina Ekran, mobil ekranlar.

Retina Ekran, yakın zamanda yaşadığımız gibi doğrudan parlak güneş ışığında yansıtıcı ve hayranlık uyandıran bir hale gelmesine rağmen, iç mekanlarda ve çoğu dış mekan ışık seviyelerinde kullanmak için bir zevktir. Görüntülere ve videolara tatmin edici bir pop eklese de, eski uygulamalar ve simgeleri yeni yüksek çözünürlüklü ekranda eski ve grenli görünebilir - uygulama geliştiricilerinin iPhone 4 için ürünlerini iyileştirmeleri gerekecektir.


iPhone 4S vs Samsung Galaxy S2: İşlemci

Samsung Galaxy S 2
Galaxy S2, 1.2GHz çift çekirdekli Qualcomm işlemciye sahiptir. Telefon kullanımda inanılmaz derecede hızlı - kullandığımız en hızlı akıllı telefonlardan biri. Aslında, bir web sayfasına göz atıyor veya uygulamalar arasında geçiş yapıyor olsanız da, asla yavaş hissetmez ve tüm görevlerinizi gusto ile yönetiyor gibi görünür.

Testlerimiz sırasında, web sayfalarını WiFi üzerinden iPhone 4'ten daha hızlı yükler - Adobe Flash afişleri ve karuselleri ile dolu Pingtwitter.com gibi içerik açısından zengin bir web sitesini yalnızca 15 saniyede yükler. Bu bir Nvidia Tegra 2 yongası değil, bu yüzden özel olarak bunun için tasarlanmış oyunları indiremedik (Samurai II: Vengence THD gibi), ancak Android'de olduğu gibi oynanabilecek çok sayıda oyun var ve kazandı '' bunlardan herhangi birini çalıştırmak için mücadele etmeyin.


iPhone 4S
İPhone 4S, aynı zamanda çift çekirdekli grafik özelliklerine sahip olan çift çekirdekli bir A5 yongasıyla ateşleniyor - bu, Apple'a göre orijinal iPhone 4 yongasına göre x2 kat daha hızlı bir CPU ve 7 kat daha hızlı grafikler.

Lansmanda Tim Cook, 'Böyle bir CPU koyarsanız pil ömrünü feda edeceğinizi düşünürdünüz,' dedi - ancak Apple'a göre 8 saate çıkarıldı.

iPhone 4S vs Samsung Galaxy S2: Kamera

Samsung Galaxy S 2
Samsung, kamera çözünürlüğünü özel bir deklanşör yerine 5 megapikselden 8 megapiksele çıkardı; iPhone 4S'deki teklif kadar hızlı olmasa da oldukça hızlı olan sanal deklanşöre dokunuyorsunuz. Fotoğraf sonuçları sevindiricidir; S2 gürültüyü kontrol etmede oldukça iyidir ve renkler çok doğaldır. S2, 30 fps'de 720p ve 1080p'de HD video çekiyor ve sonuçlar iyi; Pürüzsüz, doğal renklerle, belki biraz tanımsız olsa da.

iPhone 4S
İPhone 4S, 3264 x 2448 fotoğraflar veren, 8 megapiksel sensörlü, geliştirilmiş bir kamera sistemine sahiptir. İPhone 4 sensöründen% 73 daha fazla ışık alan ve 1/3 daha hızlı olan CMOS aydınlatmalı bir sensöre sahiptir. Üstelik, daha fazla doğruluk ve tekdüzelik için üst düzey bir IR filtresi, görüntüyü yüzde 30 daha keskin yapan yeni lensler ve% 33 çekim hızı yükseltmesi var. Son olarak, 1080p HD video çekme yeteneği var.

iPhone 4S vs Samsung Galaxy S2: Karar

Apple'ın iPhone 4S ile ilgili iddiaları kayda değer ve iPhone 4S incelememizde de göreceğiniz gibi, Apple'ın en iyi telefonlardan biri olmasını sağlıyor. Samsung Galaxy S2'den daha mı iyi? Evet öyle. Samsung Galaxy S2 şimdiye kadar Team Android'den çıkan en iyi akıllı telefonlardan biri olsa da, şimdi bir yıldan fazla bir süredir ve daha yeni, daha iyi Android telefonlar geliyor.


İPhone, yalnızca internette gezinirken ve videoları izlerken güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda oyunlar için de mükemmel olan etkileyici Retina ekranı sayesinde üstün özelliklere sahiptir. S2'nin ekranından daha küçük olmasına rağmen, çözünürlük keskin, Samsung'un geniş ekranı ise ahizenin oldukça kompakt olmadığı anlamına geliyor.

Aşağıda ne düşündüğünüzü bize bildirin ...