Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: Akıllı Telefon Gösterisi

Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: Akıllı Telefon Gösterisi

iPhone 5 ve iPhone 4S: Yeni Apple akıllı telefonda yükseltmeye yetecek kadar var mı? Teknik özellikler bölümünde nasıl şekilleniyorlar ...

Yani Apple akıllı telefon severler hesaplaşma zamanı geldi.iPhone 5dır-dirön sipariş verilebilirve sert kitleler, parlak mavi tişörtlü bir adam tarafından kapılar açılır açılmaz Apple Store'ların önünde sıraya giriyor.

Soru, onlara katılacak mısın? Apple'ın yeni akıllı telefonu, geçtiğimiz günden bu yana karışık bir yanıt aldı.bu haftanın başlarında resmen ilan edildi, ama elbette erken günler ve uygulamalı zamanımızın da önerdiği gibi, henüz karar vermeye hazır değiliz.

İPhone 4S'den yükseltme yapıp yapmamayı merak ediyorsanız ya da iOS dünyasını ilk kez kucaklayıp kucaklamayacağınızı merak ediyorsanız, yeni iPhone 5 ile önceki 4S'nin teknik özellikler bölümünde nasıl birbirine karşı şekillendiğini görüyoruz. Savaş başlasın…


Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: İnşa ve tasarım

Apple iPhone 5

112 g ve 7 mm kalınlığındaki iPhone 5, şüphesiz 4S'den daha hafif ve daha ince hissediyor, bu da son iPhone'dan daha fazla güç barındırdığı düşünüldüğünde ilginç. Alüminyum / cam yapıya bakmak harika, ancak ağırlıktaki azalma aynı zamanda daha az endüstriyel ve daha az sağlam hissettiriyor.


Yan taraftaki bir nano-Sim, boyuttaki küçülmenin bir parçasını oluşturan eski tarz mikro SIM'in yerini yeni Lightning konektörüyle değiştirir, 30 iğneli modelin yerini bir kez daha milimetrelerin bir kısmının tıraş edilmesine yardımcı olur ve tabii ki bundan 9 mm daha uzundur. iPhone 4S daha büyük ekrana sahip ancak aynı genişliği koruyor.

Kulaklık soketi şimdi hem siyah hem de beyaz olarak iki tonlu bir tasarımla altta yer alırken, arka kısım Apple MacBook'larda kullanılan aynı anotlanmış 6000 serisi alüminyum malzemeden üretilmiştir. Belki de kulaklıkların yeni bir tasarıma sahip olduğunu belirtmekte fayda var, Apple'ın mevcut modellerden daha sağlam ve dayanıklı olacağını ve mevcut tomurcuklarla eşanlamlı ses sızıntısı türünü en aza indirmesi gerektiğini iddia ediyor.


Apple iPhone 4S

İle özdeş yakın bakmakIphone 4Ahizeden kulaklığa kadar, 4S, iPhone 5'ten açıkça daha kısa ve 9,3 mm kalınlığında, 4S'nin 140g teraziye inmesiyle ağırlık bölümünde önemli bir değişiklik var.

Telefonun çizilmeye dayanıklı camını önden ve arkadan ayıran paslanmaz çelik bir bantla% 24 daha ince hale gelen 3GS ile karşılaştırıldığında çarpıcı bir tasarım değişikliği oldu. Aynı zamanda anten olan grup, elbette tüm anten sorunlarının Apple'ın sonunda uğraştığı tuhaf bir resepsiyon kusurundan kaynaklandığı ve ortaya çıkardığı yerdir.

Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: Ekran

Apple iPhone 5


Retina ekran artık dört inç'e yükseltildi ve 326 ppi'de 1136x640 piksel çözünürlükle övünüyor. Her ekrana eklenen fazladan bir uygulama dizisi ve artık mektup kutusu olmadan 16: 9 oranında oynatılan filmler ile emlak fark edilir derecede daha büyük. Ayrıca, web sitelerine göz atarken, oyun oynarken ve uygulamaları kullanırken bakılacak daha çok şey olduğu anlamına gelir.

Apple, eski ekran için oluşturulan uygulamaların gayet iyi çalışacağını, ancak geliştiricilerin özellikle bu ekran için yeni uygulamalar oluşturmasına izin vereceğini söylüyor. Kısa uygulamalı olarak daha parlak görünmüyordu, ancak şu anda bakabileceğimiz daha fazla bilginin ne kadar mevcut olduğunu gördük.

Apple iPhone 4S

Son derece keskin 3,5 inç Retina Ekran, önceki ahize ile aynı 960 x 640 çözünürlük ve 326 ppi ile iPhone 4'ten kalıyor. İPhone 4S ekranı söylendiği gibi 4 veya 4,4 inç kadar sıçramadı, ancak yine de netliğini ve performansını korudu, bu da en azından pazar eşleşmesi olmasa da pazar lideri oldu.

Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: Kamera

Apple iPhone 5

En büyük özellik yükseltmelerinden biri kameradır. Artık iSight markalı ve aynı 8 megapiksel lensi sunarken, şimdi gelişmiş HDR ve PhotoStream paylaşımına sahip. Ek olarak, yeni bir görüntü işlemcisi akıllı bir filtre içerir ve görüntülerdeki gürültüyü azaltmalıdır.

Video kaydı 1080p'de kalırken, ön kamera belirgin şekilde daha iyi - 720p FaceTime öne çıkan özelliktir. Bununla birlikte, başlık acemi, bir manzara çekimini gerçek zamanlı olarak birleştirecek ve 28mp'ye kadar boyutta bir görüntü oluşturacak panoramik moddur.

Apple iPhone 4S

İSight kamera sensörü 5 megapikselden canavar 8 megapiksele çıktı. Arka taraf sensörü, piksel başına% 73 daha fazla ışığa izin verir. Beş elementli bir lense ve bir Hibrit IR Filtresine sahiptir. Bu aslında daha güzel çekimler anlamına geliyor. Test ettiğimizde fotoğraflar daha netti, şüphesiz, ancak düşük ışıkta daha büyük lenslere sahip geleneksel kameralarla rekabet etme yeteneğinden şüphe duyuyorduk. Ayrıca, çekim yaparken ekranda bir ızgara olmasını, Kamera Rulosu içinde temel görüntü düzenlemeyi gerçekleştirmeyi ve bir kısayol aracılığıyla doğrudan kamera işlevine atlamayı seçebilirsiniz. Video kamera tam 1080p HD kayda izin verecek şekilde artırıldı, ancak FaceTime aramaları yalnızca VGA çözünürlük kalitesiyle alınabiliyordu.

Apple iPhone 5 vs Apple iPhone 4S: İşlemci

Apple iPhone 5

Apple, 4S ve iPad 2'de bulunan A5 işlemciden yeni bir A6 yongasına geçerken, bir CPU'yu A5'ten iki kat daha hızlı ve kata kadar daha iyi grafikler sunacağını iddia ediyor. Bu nedenle, uygulamaların daha hızlı başlamasını, daha hızlı gezinmesini ve genel performansın 4S'den önemli ölçüde yükselmesini bekleyin. Bunu denediğimizde, uygulamalarda iPhone 4S'mizden daha akıcı bir şekilde dolaşıyorduk ve video da daha akıcı görünüyordu. İPhone 5, 4G LTE'yi destekleyecek şekilde ayarlandığında, daha fazla işlem gücü, web'de gezinme, veri aktarımı ve çok oyunculu oyunlar açısından daha hızlı bir performans sunmalıdır.

Apple iPhone 4S

A5 çift çekirdekli işlemci (iPad 2'de görüldüğü gibi) işleri belirgin şekilde daha hızlı hale getiriyor. Uygulamalar daha hızlı başlar, web sayfaları daha hızlı yüklenir, çoklu görev daha akıcıdır ve Pages gibi kaynak tüketen uygulamalar artık belgeleri herhangi bir gecikme olmadan düzenlemenize olanak tanır. İşlemci ayrıca iPhone 4S'nin grafik becerisini güçlendiriyor ve 4S içeriğini AirPlay üzerinden yansıtma yeteneğini de sağlıyor. Depolama alanı da maksimum 64GB'a yükseltildi.

Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: iOS

Apple iPhone 5

Yeni telefon, yeni işletim sistemi. 19 Eylül'den itibaren indirilebilecek olan iOS 6, gösterinin gerçek yıldızı olabilir. Yeni bir görünüme sahip App Store ve iCloud desteği, uygulamaları başlatacak daha akıllı bir Siri, 3G üzerinden FaceTime ve TomTom destekli Apple Haritalar ile hafifçe değiştirilmiş bir kullanıcı arayüzü vaat ediyor, hala en iyi mobil işletim sistemlerinden biri ve yeni özellikler kesinlikle geliştirildi. iPhone'un yetenekleri.

Apple iPhone 4S

İle nakliyeApple'ın iOS 5'iiPhone 4S, 19 Eylül'de piyasaya çıktığında kutudan çıktığı gibi iOS 6'dan da yararlanacak. iOS 5, Siri, yeni bir aşağı kaydırmalı iPhone bildirim çubuğu, derin Twitter entegrasyonu, ek kamera özellikleri, 3G üzerinden FaceTime, WiFi senkronizasyonu ve tamamen bilgisayarsız çalışma gibi çok sayıda en iyi özelliğe sahipti.

Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: Pil

Apple iPhone 5

İPhone 4, önceki iPhone 3G ve 3GS'den büyük bir sıçrama yaparken, iPhone 5 bataryası genellikle 4S ile aynıdır, bu nedenle sizi 3G veya LTE'de 8 saat konuşma süresi ve 10 saatlik Wi-Fi ile görmelidir. 4S'den fazladan bir saat daha fazla.

Apple iPhone 4S

Pil ömrü de iyileştirildi. Apple, 8 saat 3G konuşma süresi, 9 saate kadar wifi kullanımı, 10 saat video oynatma ve 40 saat müzik keyfi iddia ediyor. Deneyimlerimize göre, iPhone 4 ile karşılaştırıldığında, tüm bu aktivitelerin pil tüketiminin daha az olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, pilin bekleme modundayken biraz daha hızlı boşaldığını fark ettik.

Apple iPhone 5 ve Apple iPhone 4S: Fiyat

Apple iPhone 5: 529 £ (16 Gb), 599 £ (32 GB), 699 £ (64 GB)

Apple iPhone 4S: 449 £ (16 GB), 599 £ (32 GB), 699 £ (64 GB)