Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Teknik Özellikler

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Teknik Özellikler

Apple iPhone 5, Samsung Galaxy S3'ü ele geçiriyor, ancak titanların bu destansı çatışmasında kim öne çıkıyor? Öğrenmek için özellikleri bir araya getiriyoruz


Yeninin sesini sevip sevmemeiPhone 5ya da en son Apple akıllı telefon taksitinden büyük ölçüde etkilenmiş durumda, muhtemelen milyonlarca satacak ve hayranları dünyanın dört bir yanındaki Apple Store'ların dışında sıraya girecek.

Android severlerden korkmayın, çünkü Samsung Galaxy S3, iPhone 5 için hak ettiği rekabeti kanıtlaması gereken bir Android akıllı telefon devi. Asıl soru, S3 aslında en yeni Apple üfleyiciden daha iyi özelliklere sahip mi? Akıllı telefon özelliklerinin hesaplaşmasının zamanı geldi ...

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Yapım

Apple iPhone 5

Şasi ile başlayalım, çünkü kabul edelim ki, onu önceki iki aile üyesinden ayıran gözle görülür tek değişiklik bu. Çerçeveyi elinizde kavrayın ve fark edeceğiniz ilk şey ağırlıktır; şimdiye kadarki en hafif iPhone.

Uzun bir yoldan. 112g'de,% 20 daha zariftir.iPhone 4S,% 16 daha az kaslıSamsung Galaxy s3ve HTC One X'e göre% 14 daha hafif. SIM'in ağırlığa veya 'nano' boyutuna küçültülmesi, kabuğun anotlanmış alüminyumdan yapılmasında olduğu gibi çok az yardımcı oldu.

Arka kısmın üstünü ve altını süsleyen cam şerit desteği, hem siyah / arduvaz hem de beyaz / gümüş modellere birinci sınıf bir his verir, ancak aslında kesintisiz bir telefon sinyaline izin vermek için kullanılır. Kimse başka bir anten istemez.


Samsung Galaxy s3

'Mermer Beyazı' ve 'Çakıl Mavisi' (çakıl taşı ... mavi ?!) ve şimdi titanyum grisi olarak sunulan Galaxy S3, iPhone 5'ten daha kıvrımlı bir görünüme sahip. Aslında ağabeyine çok daha az benziyor ve aslında daha çokSamsung Galaxy NexusArkadaki plastik kaplama selefinden daha kaliteli olsa da hem boyut hem de dış hatlar açısından. 136,6 x 70,6 x 8,6 mm ölçülerindeki S3, S2'den (125,3 x 66,1 x 8,49 mm) biraz daha uzun, daha geniş ve daha şişmandır; bu, bazılarında ekstra kalınlık aslında biraz daha büyük olsa S3, özellikle fotoğraf çekerken biraz daha kolay tutulur ve elinizden kayma olasılığı daha düşüktür. 133g'de S3, S2'den çok az daha ağırdır, ancak sadece 3 gramdır, bu yüzden zar zor farkedilir.


Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Ekran

Apple iPhone 5

Kısa bir süre sonra ayrıntılı olarak ele alacağımız dört inçlik ekran, Apple'ın daha büyük ekranlar için endüstri trendini geciktirdiği anlamına geliyor ve iPhone 5'in artık gururlu bir 123,8 mm yüksekliğe sahip olduğu anlamına geliyor - genişlik 58,6 mm'de aynı kalıyor. Ekstra ekran alanı hoş karşılansa da, daha küçük ellere sahip iPhone kullanıcıları, bekleme düğmesine doğal bir konumda tutarken işaret parmağıyla ulaşmakta zorlanabilir. Hatta ekstra üst sıradaki uygulamalar için genişlemeleri bile gerekebilir. Belki farklı bir şekilde tut.


Hala sevimli ve Retina; şimdi 326 ppi ve 1136x640 çözünürlüğe sahip; eşit derecede parlak ve renkli olarak biraz daha zengin. Ekstra bir dizi uygulama için yer var - woop! - ve görevler yine de tek elle yapılabilir. Ana fayda, daha fazlasını görebilmenizdir. Web sayfaları daha uzun, filmler daha geniş, ancak çoğuiTunesveYoutubeYine de ekranı doldurmak için uzatılması veya kırpılması gerekir, fotoğraf görüntüleme alanı daha büyüktür (sadece) ve Apple'ın kendi optimize edilmiş uygulamaları, ekstra alanı iyi kullanır.

Samsung Galaxy s3

S3, maksimum 720 x 1280 çözünürlükte görüntülenen, 4,8 inçlik muazzam HD Süper AMOLED ekran ile iPhone 4S ve HTC One X'i ekran boyutunda bir üste çıkarıyor. Ekran, inç başına 306 pikselde, ekranın biraz altındadır. HTC One X ve iPhone 4S'nin kalitesi ancak açıkçası 306ppi hala göz kamaştırıcı. HTC'nin boyutu nedeniyle harika görünmesi hakkında söylediğimiz her şey Samsung Galaxy S3 için daha da doğrudur. Görüntüleme açısını olabildiğince geniş tutmak için ekran bir kez daha Super AMOLED teknolojisini kullanıyor.

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Kamera

Apple iPhone 5


Arka iSight kamera, parlak koşullarda harika fotoğraflar çekerek etkileyici kalır. Daha büyük bir sanal kamera yakalama düğmesi var ve video sabitleme geliştirilmiş görünüyor.
Artık videodaki yüzleri ve otomatik odaklamaları algılar ve video çekerken durağan görüntüler yakalamanıza olanak tanır. Video sıkıştırma algoritması da iyileştirildi, kalitede fark edilebilir herhangi bir azalma olmadan çekimlerin dosya boyutunu düşürdü ve daha kolay e-posta ekleri oluşturdu.

Düşük ışıkta görüntü yakalama iyileştirmesi de Keynote'ta tartışıldı, ancak yine de testlerimizde biraz sorun yaşadık. En büyük gelişme, 720p videoya yükseltilerek FaceTime ve Skype sohbetlerini çok daha net hale getiren ön kameradır. Hareketsiz çekimler 1,2 MP'de yakalandığı için tam olarak arşive uygun değildir. Yeni Panorama modu sezgiseldir ve harika sonuçlar üretir. Sezgiye aykırı gibi görünen manzara yöneliminde yakalamıyor, ancak güzel, panoramik bir çekimi işleme ve ortaya çıkarma hızı etkileyici.

Samsung Galaxy s3

Söylentilere göre 12 MP kamera ne yazık ki bir görüntü oluşturmuyor. Bunun yerine Galaxy S3, HTC One X'dekiyle tamamen aynı olan, tamamen makul bir 8MP / 1080p kamera ile gelir. Seri çekim modunda, kamera 6 fps hızında sürekli çekimler yapar ve ardından gülümseme algılamaya göre en iyi çekimi seçer, göz kırpma tespiti, kontrast ve bulanıklık. Samsung'a göre, kamera aynı zamanda sıfır deklanşör gecikmesine ve geliştirilmiş bir çekim-çekim süresine sahip. Yüzlere, kişilere veya konuma göre otomatik olarak gruplara yerleştirilecek fotoğraflar için kurallar oluşturabilirsiniz. Yüz Yakınlaştırma da vardır, bu da bir kalabalık çekimini sıraya koyarken bir yüze dokunabileceğiniz anlamına gelir ve kamera otomatik olarak yakınlaştırır. Optik yakınlaştırmanın olmaması, bunun oldukça sınırlı olacağı anlamına geliyor, ancak vahşi doğada denemeyi dört gözle bekliyoruz.

Ayrıca ön tarafında profil resimleri, video görüşmeleri ve benzerleri için yeterli olan 1.9MP kamerası var. Merakla, bu aslında Galaxy S2'nin 2MP ön kamera sensöründen daha küçük, ancak yine de 4S'nin 0.3MP ön kamerasında büyük bir gelişme.

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Güç

Apple iPhone 5

4S ve iPad 2'de bulunan A5 işlemciden yeni bir A6 yongasına geçen Apple, A5'den iki kat daha hızlı bir CPU ve kata kadar daha iyi grafikler sunacağını iddia ediyor. Bu nedenle, uygulamaların daha hızlı başlamasını, daha hızlı gezinmesini ve genel performansın 4S'den önemli ölçüde yükselmesini bekleyin.

Samsung Galaxy s3

Samsung, kendi dört çekirdekli 1.4GHz Exynos işlemcisini Galaxy S3'e koydu ve 1GB RAM ile destekledi. Dört çekirdekli işlemci, telefonla geçirdiğimiz sınırlı sürede kesinlikle hile yapıyor gibiydi. Ana ekranlar arasında geçiş yaparken ve uygulamaları çalıştırırken neredeyse hiç gecikme olmadı. Flash bellek 16, 32 ve 64 GB versiyonlarda mevcuttur ve S2'nin 16GB teklifini geliştirir, ayrıca hafızayı genişletmek isterseniz bir micro SD kart yuvası da vardır. Ayrıca önümüzdeki yıllar için Dropbox'taki içeriğiniz için 50 GB'lık ücretsiz depolama alanı var, bu da HTC'nin HTC One X'te sunduğunun iki katı.

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: İşletim Sistemi

Apple iPhone 5

Yeni telefon, yeni işletim sistemi. iOS 6, iCloud desteğine sahip yeni görünümlü App Store, uygulamaları başlatacak daha akıllı bir Siri, 3G üzerinden FaceTime ve çok daha fazlasını içeren, biraz ince ayarlı bir kullanıcı arayüzü vaat ediyor. Hala en iyi mobil işletim sistemlerinden biridir ve yeni özellikler yeteneklerini kesinlikle geliştirmiştir. Yeni mobil işletim sistemi güncellemesinden ne yaptığımızı öğrenmek istiyorsanız, okuyabilirsiniz.iOS 6 incelemesi burada.

Samsung Galaxy s3

Galaxy S3, standart olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile birlikte gelir. HTC gibi, Samsung da Android 4.0'ı aldı ve Galaxy S2 günlerinden beri sevdiğimiz bir arayüz olan Touch Wiz kullanıcı arayüzünü kapladı. Biraz akıcı hale getirildi - özelliklerin zenginliği devam ediyor, ancak işler biraz daha az karmaşık geliyor. Ses, temelde kamera, çağrılar, metin, alarmlar, hava durumu gibi işlevlere doğrudan erişim sağlayan sesle etkinleştirilen bir kontroldür. takvim ve müzik ve müzik çalarken bile çalışır. Yapmayacağı şey, Apple'ın Siri'si gibi, size özlü karşılıklarla cevap vermek. Ekim ayından itibaren bir Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin kullanıma sunulması bekleniyor ancak şu ana kadar Nexus 7 ve Samsung Galaxy Nexus'ta gördüğümüz sürümle karşılaştırılması ilginç olacak.

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Pil

Apple iPhone 5

Testlerimizde, iPhone 5'in daha gelişmiş bir ürün olduğu düşünüldüğünde iyi bir şey olarak görülebilecek olan iPhone 4S'den bu yana gerçek dünyadaki pil ömrü pek değişmiş gibi görünmüyor, ancak yine de her şeyi şarj etmeniz gerekecek. Bir sonraki güne yetecek kadar meyve suyu vermek için gece.

Bir uçuşta birkaç film izleyebilir veya tek şarjla saatlerce ve saatlerce müzik dinleyebilirsiniz, ancak konuşma ve 3G sörfü daha ağır bir bedel alır ve 4G bağlantısı daha da zor olabilir.

Samsung Galaxy s3

Galaxy S3'ün 2100mah pili, S2'ninkinde büyük bir gelişme ve S3'e yerleştirilen tüm teknolojiyi kaldıracak kadar ağır olmalı. Daha büyük bir pil, daha uzun pil ömrü anlamına gelmez, ancak S3'e şimdilik şüphenin avantajını vereceğiz.

Galaxy S2'deki batarya oldukça iyiydi ve Galaxy S3'teki ekstra güç muhtemelen daha büyük bataryayı iptal ediyor. S2, bu kategoride iPhone 4S'den daha iyi performans gösterdi, bu nedenle S3'ün de aynısını yapmasını bekliyoruz.

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Karar

Peki iPhone 5, Samsung Galaxy S3'ü fethedecek mi? Eh, Android akıllı telefona parlayan beş yıldızlı bir inceleme ve en son Apple telefonunu beşte dördü verdik, bu da S3 için bu tur olduğunu gösteriyor.

İPhone 5'in Apple'ın bugüne kadarki en iyi telefonu olduğu inkar edilemez ve mevcut Haritalar sorunları bazı insanları yükseltmekten alıkoymakla tehdit ederken, Apple akıllı telefonun hala raflardan uçmasını bekliyoruz. Elbette anahtar, yeni özelliklerin çoğunun zaten Android telefonlarda görünmesi ve Samsung Galaxy S3'ün, genellikle iPhone'u kameradan büyük ekrana ve Google'ın kalabalığından öne çıkaran tüm özelliklerin değilse de çoğunu kapsıyor olmasıdır. Android işletim sistemini her zaman iyileştiriyor. İPhone 5 incelememizde de söylediğimiz gibi, iyi, çok iyi. Ancak iPhone artık piyasanın en iyisi değil.

Zaten ve bir iPhone 4S ile Apple hayranı ve bir değişiklik arayan eski ile yeniyi görmek için aşağıdaki iPhone 5 vs iPhone 4S videomuza bir göz atın.

Bir iPhone 5 satın almayı mı planlıyorsunuz? Bize aşağıda düşüncelerinizi bildirin