Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple iPhone XS Max incelemesi: en iyisi büyüyor

Apple iPhone XS Max incelemesi: en iyisi büyüyor

Apple iPhone XS Max fırsatları

İPhone XS Max, Apple formülünü değiştirir. Son birkaç yıldır, 'artı' boyutlu bir iPhone olduğunda, daha büyük olan kesinlikle daha iyi oldu. Ekran boyutu kişisel bir tercih meselesidir, ancak aynı zamanda daha küçük iPhone'lardan önemli ölçüde daha uzun pil ömrüne ve tek lensli işler yerine çift kameralara sahipler.


Belki de bu 6,5 inçlik modelin & lsquo; plus 'yerine iPhone XS Max olarak adlandırılmasının nedeni budur - çünkü 5,8 inç iPhone XS'den daha büyük olsa da pratik olarak aynıdırlar.

Geçen yıla kıyaslaiPhone X, yukarıdan aşağıya doğru hemen hemen yeniden tasarlandılar, ancak bu tür bir iyileştirme, onu bizim başımızda tutuyor mu?en iyi akıllı telefonlarliste?

Apple iPhone XS Max incelemesi: fiyat, modeller ve bulunabilirlik

İPhone X, 999 £ (999 $) fiyat işaretini vurarak manşetlere çıktı ve iPhone XS Max bunun hemen ötesine geçerek dört rakama ulaştı.

64GB'lık bir model için 1.099 £ 'dan başlar, 1.249 £' a 256GB'a sıçrayabilir veya 1.449 £ 'a 512GB üst düzey modeli alabilirsiniz. Unutmayın, iPhone'larda microSD kart yuvaları yoktur, bu nedenle ne kadar depolama alanı kullanırsanız kullanın.


İPhone XS Max üç renkte gelir: gümüş, uzay grisi ve yeni altın kaplama. Altın bu yıl göze çarpıyor - bronz ile saf altın arasında bir yerde olan koyu, sıcak bir renk.

İPhone XS Max (veya küçük kardeşi) Apple Store'dan çevrimiçi olarak veya Carphone Warehouse, Three, Vodafone, O2 ve EE aracılığıyla satın alınabilir.


Apple iPhone XS Max incelemesi

İşte boy için 98. yüzdelik dilimde bulunan birinin elinden çıkan iPhone XS Max. Evet büyük


Apple iPhone XS Max ekranı ve hoparlörler

İPhone XS ve iPhone XS Max arasındaki tek büyük farkın ekran olduğu göz önüne alındığında, oradan başlayabiliriz.

6,5 inç 2688x1242 OLED ekran kesinlikle çarpıcıdır ve 6,4 inç olsa bile, canlılık ve renklerle sahaya liderlik eder.Samsung Galaxy Note9aslında keskinlik için yenildi. İşler bu kadar yüksek çözünürlüklü olduğunda, küçük fark hiç sorun değil.

Ekranda film izlemek özellikle etkileyicidir: Apple’ın tüm OLED telefonları, en gelişmiş HDR türü olan ve Netflix ve iTunes filmleri tarafından desteklenen Dolby Vision'ı destekler, bu nedenle bol miktarda içerik vardır.

Burada sunulan dinamik aralıktan en iyi şekilde yararlanan bir gişe rekorları kıran bir filmi ateşlemek çoğu TV'yi utandırıyor - siyahların derinliği ve renklerin zenginliği sürükleyici.


Ek bir avantaj olarak, stereo hoparlörler, eğer kullanıyorsanız, aslında size gerçek sol ve sağ ayrımı sağlar - ekranda dolaşırken nesnelerin uzayda hareket ettiğini duyabilirsiniz. İyi kulaklıklar her zaman daha iyi olacaktır, ancak hoparlörler o kadar net, gürültülü ve dengeli ki, bu gerçekten bir şeyi izlemenin kötü bir yolu gibi görünmüyor.

Duyduğum en etkileyici şeyler arasındalar.Razer TelefonuMükemmel Atmos hoparlörleri, önünüzde tuttuğunuz bir telefondan gelmelerine rağmen bir şekilde yükseklik de ekledikleri için hâlâ Apple'ı geride bırakıyor.

Açıkçası, XS Max'in daha büyük ekranı, bu deneyimi normal XS'den çok daha muhteşem kılıyor (ki bu, ondan önceki X ile aynı boyut ve çözünürlük). Ancak aksi halde, telefonun daha büyük sürümünü kullanmakla daha küçük olanı kullanmak arasındaki fark o kadar da belirgin değil - dürüst olmak gerekirse varsaydığımdan bile daha az.

Apple iPhone XS Max incelemesi

Ortalama büyüklükte bir insan için, bu kesinlikle iki elli bir cihazdır

Buradaki bağlamın çok önemli bir parçası, 6 '3' adamım ve bu nedenle tam olarak minicik olmayan ellere sahip olmam.

Bir iPhone X'ten Max'e geçmek, beklendiği kadar büyük bir sıçrama gibi hissetmiyordu. Tutmak için yalnızca küçük bir ayarlamayla tek elle yazabiliyordum ve evrensel 'geri' kaydırmayı kullanmak için telefona uzanmak güzeldi. Ekranın üst kısmına ulaşmak çok daha zor hale geldi ve telefonu daha fazla desteklemek için serçe parmağımı kullanmak zorunda kaldım, ancak bunların hiçbiri beni rahatsız hissettirmedi.

Bununla birlikte, Max kesinlikle tek elle kullanabileceğim şeyin sınırında. İki telefon boyutunu başkalarına verirseniz, Max'in boyutu hantal hale gelmeden çok daha küçük olmaları gerekmez.

Sorun değil - Apple bu yüzden iki boyut yapıyor - ancak videoların ve fotoğrafların daha da büyük ve daha iyi görünmesini sağlamanın dışında, Max'in daha büyük ekranının benim için fazla bir şey yaptığını görmediğimi söylemeliyim.

Buradaki fikir, önceki Plus telefonlarda olduğu gibi, uygulamaların daha büyük ekranı daha iyi kullanabilmesidir. Bir e-postayı veya takvimi manzaraya çevirdiğinizde, örneğin solda e-posta gelen kutunuzun görünümü ve sağda seçili e-postanın içeriğini gösteren bir bölme ile bölünmüş bir görünüm elde edersiniz. Bazı deneyimli kullanıcıların buna yemin ettiğini biliyorum ve 5,8 inç iPhone X'in ona sahip olmamasından nefret ediyorlardı, ancak bunu hiçbir zaman gerekli bulmadığımı söylemeliyim.

Samsung Note9'da, daha büyük ekran aynı anda iki uygulama için kullanılıyor ve oldukça sıkışık olsalar da, herkes bunu bir tutamdaki küçük telefonlara kıyasla bir verimlilik artışı olarak görebilir. Max için aynı şeyi söyleyemem.

Bu gerçekten bir darbe değil - dediğim gibi, bazı uygulamalar ekranı daha dikkatli kullanır ve neredeyse her uygulama potansiyel olarak daha fazla şey gösterebilir - ama ben sadece daha büyük bir ekran beklememelisiniz diyorum. çalışmak için otomatik bir destek olmak. Daha küçük model, kullanımı daha kolay olduğu için bazı durumlarda aslında daha hızlı kullanılabilir.

Apple iPhone XS Max incelemesi

Apple iPhone XS Max incelemesi: kamera

Geçtiğimiz yılki modele kıyasla Apple'ın önemsenmediği bir gelişme alanı da kamera. Çok daha büyük (% 30'un üzerinde daha büyük) bir sensör, daha fazla ışığı yakalarken, yeni ekstra güçlü işlemci, siz onları çekerken sahnelerin daha fazla yapay zeka analizi yapar ve aslında kalite açısından büyük bir sıçrama sağlar.

Özellikle düşük ışıkta çekim, artık inanılmazGoogle Pixel 2kamera - daha önce bulanık olan ışığı ve ayrıntıları yakalar. Ve parlak görüntüler için, daha da canlı renkler ve net çizgiler elde edersiniz (Apple, eskiden fotoğraflarının oldukça nötr çıkmasını tercih ederdi, ancak bu sefer renkleri biraz daha doygunlukla işliyor gibi görünüyor).

Apple, ışığın ve gölgelerin nasıl ele alınacağını 'Akıllı HDR' olarak adlandırır; bu, parlak güneş ışığına maruz kalmanın gölgelerde hiçbir şey göremeyeceğiniz veya tam tersi olduğu durumlarda çekimleri önlemeye yardımcı olur. Birden fazla çekimi, her ikisinin de doğru şekilde pozlandığı tek bir son versiyonda birleştirir, daha çok gözün algıladığı gibi. Etki genellikle akıllara durgunluk verir ve imkansız gibi görünen görüntüler üretir (çünkü bunlar gerçekten eski kameralardaydı).

Bununla birlikte, bu aynı zamanda Pixel 2'nin çekimlerini bu kadar iyi gösterme şeklidir ve aslında telefonun hala daha iyi olduğunu düşünüyorum - Apple biraz düz tarafta çıkarken, Google'ın biraz daha dinamik bir aralık tutarken onlara biraz daha derinlik ve 'ruh hali' veren gölgeler. Bu kısmen kişisel bir şey, ancak umarım biraz yazılım düzenlemesi Apple’ı daha da sevindirebilir.

Portre Modu özelliğinde, arka planın ne kadar bulanık olacağını seçmenize olanak tanıyan, gerçekten iyi çalışan ve özelliğe güzel bir sanatsal kontrol dozu veren yeni bir yükseltme var.

Şaşırtıcı ve kafa karıştırıcı bir şekilde, artık videoyu HDR formatında kaydedebilirsiniz….

Apple buna HDR yerine 'genişletilmiş dinamik aralık' diyor. Efekt aynıdır ve muhteşem görünür - yüksek kontrastlı videoda, derin gölgeyle dramatik ışık karışımı elde edersiniz ve daha dengeli çekimlerde, gölgeli kısımlarda ortaya çıkan fazladan bir ayrıntı düzeyi vardır.

Ancak bunu başka hiçbir yerde göremezsiniz. Apple bunun için herhangi bir HDR standardı kullanmaz (dolayısıyla ad değişir), bu nedenle videoyu başka bir yere yüklerseniz düzleşir. Sony'nin telefonları, HDR'yi YouTube ve birçok TV tarafından desteklenen HLG biçiminde kaydeder, bu tercih edilir bir durumdur.

Apple iPhone XS Max incelemesi

İPhone artık HDR benzeri video çekiyor, ancak şu anda HDR standartlarına uymuyor

Apple iPhone XS Max incelemesi: performans ve pil

Bir kez daha, Apple bir kez daha dünyanın en güçlü telefon işlemcisini yaptı, ancak aşırı derecede hızlıymış gibi hissetmeye başladı: iPhone X çok hızlıydı ve XS de süper kaygan, hiç de şaşırtıcı değil.

Kilit açmadan uygulamaların açılmasına ve aralarında geçiş yapmaya kadar her şey anında gerçekleşir. Tüm bunlar için gerçekten Apple’ın dizüstü bilgisayar serisinin alt ucunu geçen güç seviyelerine ihtiyacımız var mı? Kim bilir, ama bundan memnun değilim.

Apple, özellikle Apple'ın şimdiye kadarki en büyük pilini telefonda içerdiği için, Max'in 5,8 inç XS modelinden daha iyi pil ömrü alacağına söz verdi. XS Max'in XS'den bir saat daha uzun sürmesi gerektiğini söylüyor, ancak Apple'ın tahminleri genellikle ihtiyatlı.

Tecrübelerime göre, Max kesinlikle tam bir gün yoğun kullanıma dayanabilir, ancak bazı görevler (4G etkin nokta veya çok yoğun oyunlar) saatleri bu kadar kolay kesebilir. Temel olarak, rakiplerin eşdeğer telefonları kadar iyidir, ancak daha iyisi değildir.

Face ID'nin de güncellendiğini (ikinci bir yüz ekleme yeteneği dahil) ve bunun için iPhone X'i daha da güvenilir bulduğumu belirtmeliyim - deneyimimde mükemmelden pratikte mükemmele gitti. Ancak bu sadece küçük bir değişiklik.

iPhone XS ve iPhone XS Max

Orada çaldığın iki binden fazla telefon var ...

Apple iPhone XS Max incelemesi: karar

Geçmişte, Apple’ın & lsquo; S ’telefonları bu yılki gibi her zaman biraz daha hızlı ve daha rafine olmuştu, ancak aynı zamanda Siri veya Touch ID gibi büyük bir yeni özelliğe sahipti. X'ten bir yükseltme olarak tartıyorsanız, XS'de bunun eksikliği kesinlikle hissedilebilir. Daha büyük ekranları gerçekten seviyorsanız ve kamera delisi iseniz, X'i bir XS Max ile değiştirmek sizi mutlu edecektir. ancak aksi halde geçen yılki telefonun daha da ayarlanmış bir versiyonu gibi.

Ancak daha eski bir iPhone kullanıyorsanız veya en büyük ve en iyi iPhone'u değiştirmeyi planlıyorsanız, Max kesinlikle tam size göre bir telefon. Şık çelik tasarım daha iyi hale getirilmedi, kamera dünyanın en iyileri ile orada, kullanımı o kadar akıcı ki gerçek dışı geliyor ve ekran muhtemelen filmler için televizyonunuzdan daha iyi.

Evet, özellikle Max çok pahalı olabilir, ancak parayı harcadığınız için pişman olmayacaksınız.

Apple iPhone XS Max incelemesi: Haberler ve güncellemeler

5 Haziran 2019- Apple, bu sonbaharda iPhone XS Max'e gelen yeni özellikleri duyurdu; hepsine bizimiOS 13 kılavuzu, ama işte favorilerimizden bazıları.

OLED ekranın siyahlarından yararlanan ve telefonun karanlıkta sert ışığı söndürmesini engelleyen yeni bir Karanlık Mod var. Uygulamaların yapısındaki değişiklikler, onları indirmek ve yüklemek için çok daha küçük hale getirir ve iki kat daha hızlı açılırlar.

Yeniden tasarlanan bir Fotoğraflar uygulaması, geçmişte çektiğiniz ve unuttuğunuz çekimleri vurgulamak için daha iyi bir iş çıkarır ve siz ilerlerken sizin için bir tür albüm küratörlüğü yapar. Portre Işığı özelliği için daha fazla seçenek de var ve artık videoları ilk kez fotoğraflarla aynı şekilde ayarlayabilir, renk değişiklikleri uygulayabilir, döndürebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Apple, e-postanızı veya diğer kişisel bilgilerinizi vermeden uygulamalara giriş yapmanın bir yolunu sunarak gizliliği de ikiye katlıyor. Ve sizinle iletişim kurmak istiyorsanız, Apple gerçek adresinize yönlendiren sahte e-posta adresi oluşturur, böylece adres üzerinden izlenemezsiniz ve bunları istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.