Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi

Apple iPod Touch (5.Nesil), Amazon UK ile anlaşıyor Image 1/4

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi
Resim 2/4

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi
Resim 3/4

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi
Resim 4/4

Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi


Apple iPod Touch 5. nesil incelemesi

Apple iPod Touch 5G, Pingtwitter Towers'a ulaştı. Hala Apple'ın bağımsız müzik çaları için bir yer var mı? Burada bul...

Çok uzun zaman önce Apple akıllı telefon dünyasının kralıydı, ancakiPhone 5artık insanların akıllı telefon şampiyonu değil. Benzer şekilde iPod Touch, taşınabilir medya oynatıcılar söz konusu olduğunda her zaman en üst sıralarda yer aldı.


Apple için PMP pazarında rekabet çok sert değil, ancak gerçekçi olarak zorluk yine de benzerlerinden geliyorSamsung Galaxy s3,HTC One XveSony Xperia T. Akıllı telefonunuz varsa, yine de bir iPod Touch'a ihtiyacınız var mı? Hadi bulalım.

Apple iPod Touch 5. nesil: Yapı

Eski 3GS tarzı eğriler geride kaldı - yerini uzatılmış dikdörtgenlik aldı, kesinlikle iPhone 5'ten ilham aldı. Yapı 4 inçlik ekrana dayanıyor ve sadece 6,1 mm kalınlığıyla şimdiye kadar ürettiği en ince iPod Touch Apple.


İPod Touch artık Apple'ın yıllarca MacBook serisini ürettiği aynı anodize alüminyumdan yapılmıştır. Sonuç, sadece 88 gram ağırlığındaki olağanüstü hafif bir cihaz - yaklaşık 9 pound madeni paralarla aynı ağırlıkta.

Yine de bu madalyonun başka bir tarafı var. İPod Touch, cebinden düştüğünü ya da götürüldüğünü düşündüğümüz kadar hafifken bize birden fazla korkuya neden oldu. O kadar küçük ve hafif ki, içinden müzik dinlemediğiniz veya elinizde bulundurmadığınız sürece, onun orada olduğunu tam anlamıyla bilmiyorsunuz.

Elinizde olsa bile, oldukça dikkatli olmak isteyeceksiniz. Alüminyum yüzey soğuk bir elden kaymaya meyillidir ve Noel'e yaklaşırken bir dava bir gereklilik olarak değerlendirilmelidir.

Apple iPod Touch 5. nesil: Özellikler

5. nesil iPod Touch ile birlikte geliriOS 6standart olarak, cihazın tüm işlemlerin ustası olmasını sağlar. Bu, web'de gezinme ve e-posta istemcileri için destek, video oynatma ve neredeyse her şey için kapsamlı Apple App Store'u içerir.


Siri, Facetime'ın yaptığı gibi şimdi de iPod Touch'ta bir görünüme kavuşuyor, böylece telefonunuzla veya arkadaşlarınızla istediğiniz gibi sohbet edebilirsiniz.

Ne yazık ki, evet, bu aynı zamanda iPod Touch kullanıcılarının Apple Maps ile takılıp kalacağı anlamına da geliyor - ancak cihazda yalnızca Wi-Fi olduğundan ve 3G internet bağlantılarını desteklemediğinden, ona çok ihtiyaç duymanız veya onu kullanmanız pek olası değil.

Ayrıca kutuda iPod Touch Loop var - iPod'un arkasına sabitlenen bir kayış, böylece onu bileğinizin etrafına sarabilir veya istediğiniz herhangi bir şeye takabilirsiniz. Yeterince sağlamdır, ancak yine, çok küçük ve hassas bir şeyle, pahalı yeni iPod'unuz ile soğuk, affetmeyen bir zemin arasında kalan tek şey olduğunda küçük bir kayışa güvenmek zordur.

Apple iPod Touch 5. nesil: Kamera

Kameralar açısından, elleri sabit olmayanlar için otomatik odaklama ve yüz tanıma özellikli 1080p videoyu destekleyen arkaya bakan 5MP iSight kamera var.

Çektiğimiz test görüntüleri ve videolar netti ve ses kuşkusuz biraz telaşlı olsa da (beklediğinizden fazla değil), iPhone 5'te kamerayı çevreleyen mor lens parlaması sorunlarına dair hiçbir işaret yok.

Öne bakan 'Facetime' kamera mütevazı bir 1,2 MP sensöre sahiptir, ancak yine de 720p video oynatmayı destekler - arkadaşlarınız ve ailenizle görüntülü sohbet için fazlasıyla yeterlidir.

Apple iPod Touch 5. nesil: Ekran

Yeni ekran güzel bir şey: 4 inç kornea parçalayan, irisi cezbeden, 326 ppi Retina ekran. İPhone 5 gibi, uygulamalarınıza kolay erişim için artık fazladan bir simge satırı var.

Ön ve arkadaki yüksek çözünürlüklü kameraların kalitesi göz önüne alındığında, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kristal netliğinde görüntüleyebilen bir ekrana sahip olmak mantıklıdır.

Dokunmatik ekran olarak ekran, arka planda Apple'ın çift çekirdekli 800 MHz A5 işlemcisinin gücü sayesinde çok duyarlı.

Apple iPod Touch 5. nesil: Ses

Önceki iPod sahipleri, ses çalma konusunda benzer performans bekleyebilirler. Apple'ın ses sürücüleri iyidir, ancak her zaman olduğu gibi müziğinizin kalitesi kaydın kalitesine, nereden geldiğine ve hangi kulaklıkları kullandığınıza bağlı olacaktır.

Touch 5G, yenisiyle birlikte geliyorApple EarpodsBu, dünya lideri değil, ancak orijinal Apple kulaklıklarından ileriye doğru büyük bir adım.

Hoparlör iyi konumlandırılmış, ancak biraz sembolik bir hareket hissi veriyor. Bu kadar küçük bir cihazdan iyi ses kalitesi elde etmek inanılmaz derecede zor ve iPod Touch'ın yapması gereken şey bu değil. Kulaklığınıza bağlı kalın.

Apple iPod Touch 5. nesil: Pil

Yeni 1030 mAH lityum iyon pil, Touch 5G'nin iddia edilen 8 saatlik video oynatma veya tek şarjla 40 saatlik ses çalmasına olanak tanır. Tam şarj yaklaşık 4 saat sürer.

Gerçekçi bir şekilde, Touch'ı işe gidip gelirken üç gün boyunca video izlemek ve müzik dinlemek için kullandık ve herhangi bir pil sorunu yaşamadık. Yine, 3G genellikle telefonlarda büyük bir pil tüketir, bu nedenle Touch'taki bu işlevselliğin eksikliği, pil ömrü için gizli bir nimet olabilir.

Apple iPod Touch 5. nesil: Karar

Bir cihaz olarak, Apple iPod Touch 5G olağanüstüdür. Touch Loop ve hafif beden gibi insanları rahatsız edebilecek birkaç öznel şey var. iOS 6 da bazıları için sorunlu - Haritalar hala bir sorun ve Apple ekosistemi hala yeni işletim sistemindeki toptan değişikliklere uyum sağlıyor.

Değeri ne olursa olsun, yeni iPod Nano ve iPod Shuffle mükemmel alternatifler. İkisi de Touch 5G'nin özelliklerinden yoksundur - birincisi bir kameradan yoksundur ve daha küçük bir ekrana ve gövdeye sahiptir, ikincisi ise bir barebone müzik çalar - ama yapmaları gereken şeyi son derece iyi yaparlar.

Para da bir sorundur. 32GB modeli bile çok büyük bir para, özellikle de Touch 5G'nin yaptıklarının çoğunu yapabilen bir telefonunuz varsa.

Akıllı telefonunuzdaki uygulamaları, kamerayı ve diğer özellikleri yoğun bir şekilde kullanırsanız, iPod Touch ile çok sayıda gereksiz geçiş vardır ve yukarıda bahsedilen Nano veya Shuffle'dan biri daha iyi bir bahis olabilir.

Sonuçta, en yeni Touch'ın çarpıcı bir tasarım parçası ve kesinlikle PMP parasının satın alabileceği en iyi ürün olduğu inkar edilemez. Tek soru paranıza değer mi?

Apple iPod Touch 5. nesil çıkış tarihi: Şu an müsait

Apple iPod Touch 5. nesil fiyatı: 32 GB için 249 £, 64 GB için 329 £