Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple, iPhone 12 mini'yi erkenden rafa kaldırıyor, ancak yine de geç bir gaf olabileceğini düşünüyorum

Apple, iPhone 12 mini'yi erkenden rafa kaldırıyor, ancak yine de geç bir gaf olabileceğini düşünüyorum

Yıllarca yeni üst düzey telefonların çok büyüdüğünü söyleyen insanlardan sonra, Apple nihayet akıllı telefonun tanıtımıyla onlara bir kemik attı.iPhone 12 minive 5.4 inç ekranı 2020'nin sonlarında. Ne yazık ki, geçen yıl boyunca satışların hiç bu kadar güçlü olmadığına dair raporlar vardı ve şimdiTrendForce(aracılığıylaMacSöylentiler) Apple'ın üretimi erken sonlandırdığını söylüyor. Aslında, kullanılan renkli dil, zavallı küçük telefonun 'Ömrünün Sonuna vaktinden önce ulaşmış' olmasıdır.

Bu, iPhone 12 mini'nin şu an için satışta kalmasına rağmen - en azındaniPhone 13geldiğinde bahse gireriz – Apple artık kazanmıyor. Raporun doğru olduğunu varsayarsak, mevcut stoğu önümüzdeki birkaç aydaki tahmini satışları karşılamak için yeterli görünüyor. (Bu etkiyi daha önce çok daha çarpıcı bir şekilde gördük: Apple'ın HomePod'u durdurulduktan sonra bile insanlarorijinal lansman stoğundan olduğu anlaşılan yepyeni birimler satın alın…)

Normal boy ileiPhone 12Görünüşe göre 5G donanımlı kekler gibi satıyor, mini versiyonun gerçek hayatta internetteki gürültülü insanların söylediği kadar istenmediği gibi görünüyor.en iyi küçük telefonpiyasada.

En azından, ogörünüyorbu şekilde. Daha küçük bir telefona olan talebin asla orada olmaması kesinlikle mümkün. İnsanlar şüphesiz kompakt ve tek elle daha kullanışlı bir kasa istiyorlar, ancak zorlama söz konusu olduğunda, bunun gerçekleşmesi için gerçekten gerekli olan daha küçük ekran boyutuyla yaşamaya istekli değillerdi, güzel bir 6,1 inç'e sahip olabileceklerdi. Insta Stories ve YouTube videolarını izlemek için ekran. Bunun en azından kısmen burada bir faktör olduğuna şüphem yok.


Ama aynı zamanda iPhone 12 mini'nin de zamanlamanın kurbanı olduğunu düşünüyorum çünkü yeni modelden birkaç ay sonra piyasaya sürüldü.iPhone SE (2020). Daha küçük bir telefon boyutu istediklerini söyleyen insanlarla yaşadığım gerçek hayattaki deneyimim, yıllardır orijinal bir iPhone SE'yi (iPhone 5 ile aynı tasarımda) veya benzerini tuttuklarıydı. En yeni ve en iyi donanıma sahip olmaması umurlarında değildi, sadece sevdikleri şeydi.

2020'ye gelindiğinde, bu telefonlara sahip insanlar onları çok uzun süredir dişlerinde buluyor olacaktı ve ardından Apple yeni iPhone SE ile onlara bir can simidi attı. Üst düzey işlemciye ve harika bir kameraya sahipti ve yine de amiral gemisi telefonlardan daha küçüktü ve aynı zamanda ucuzdu. Oldukça bir kombinasyon! Bu yüzden, daha küçük telefonlara yönelik tüm bastırılmış talebin muhtemelen bir paratoner gibi iPhone SE'ye yönlendirildiğini düşünüyorum.


Ardından, yılın sonunda iPhone 12 mini geldi. 5G ve muhteşem bir çift kamera sistemi ile kelimenin tam anlamıyla bir sınıftaydı. Küçük boyutta böyle amiral gemisi özelliklere sahip başka bir şey yoktu (ve hala var). Ve birini sevecek olan tüm insanlar… zaten SE'yi satın almıştı ve bir yıl içinde iki telefon almaları pek olası değildi.

Zaten bu benim teorim. Ve bu, iPhone 12 mini'nin satışları bu koşullar nedeniyle düşerken, gelecekteki bir mini telefonun yapmayabileceği anlamına geliyor. Apple'ın aslında bir iPhone 13 mini planladığına dair söylentiler var ve bence yeni iPhone SE'den bir yıldan fazla bir süre sonra piyasaya sürülmesi sayesinde öncekinden daha iyi satabilir.


Bunca zaman sonra, telefonlarını (belki de iPhone 8'i) tutan ve sonra ne alacağını merak eden yeni bir insan dalgası olacak. Onlar için iPhone SE biraz daha iyi durumda ve iPhone 13 mini son teknoloji olacak (ve bu yüzden uzun süre dayanacak) ve aynı zamanda oldukça iyi bir orta seviye fiyat olacak. Mini henüz güneşte gününü almış olabilir. Görünüşe göre şimdiki değil.

Bugünün en iyi Apple iPhone 12 Mini anlaşmaları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Editörün SeçimiÜç 24 ay Apple iPhone 12 Mini (64GB Kırmızı) Apple iPhone 12 Mini (64GB Kırmızı) £ 29.99ön ödeme£30 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriÜç 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller £ 29.99ön ödeme£30 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerEE EE'de en iyisi24 ayApple iPhone 12 Mini (64GB Kırmızı) Apple iPhone 12 Mini (64GB Kırmızı) 29 £ peşin 35 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBEE verileri24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveri Fonehouse'da Görüntüleme 29 £ peşin 35 £ /ay Fonehouse'da Görüntüleme Düşük aylık faturalar Ücretsiz Apple TV ve Müzik Talep Edin Vodafone24 ayApple iPhone 12 Mini (64 GB Beyaz) Apple iPhone 12 Mini (64 GB Beyaz) 175 £ peşin 23 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler18 GBtarih Vodafone24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler18 GBdata Mobiles.co.uk'ta görüntüleyin 175 £ peşin 23 £ /ay Mobiles.co.uk'ta görüntüleyin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Apple iPhone SE (2020) fırsatları Sözleşme Fırsatları Sim Free Editörün Seçimi Apple Kablosuz AirPods (Beyaz) Vodafone24 ayApple iPhone SE (2020) (64GB Beyaz) Apple iPhone SE (2020) (64GB Beyaz) 29 £ peşin 23 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler18 GBtarih Vodafone24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler18 GBveri Carphone Warehouse'da Görüntüleme 29 £ peşin 23 £ /ay Carphone Warehouse'da Görüntüleme Peşin maliyet yok Sky Mobile36 ayApple iPhone SE (2020) Apple iPhone SE (2020) Ücretsiz peşin 21 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Sky Mobile36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Görünümü Sky Free'de ön ödemeli 21 £ /ay EE EE'de Sky Best'te Görüntüleme24 ayApple iPhone SE (2020) (64GB Kırmızı) Apple iPhone SE (2020) (64GB Kırmızı) 39 £ peşin 27 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytEE verileri24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriler Fonehouse'da Görüntüleme 39 £ peşin 27 £ /ay Fonehouse'da Görüntüleme En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz