Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Apple, hatalı MacBook Air depolama sürücüleri için geri çağırma sorunları

Apple, hatalı MacBook Air depolama sürücüleri için geri çağırma sorunları

Apple, flash depolama sürücüsünün değiştirilmesini gerektirebilecek bazı MacBook Air modelleri (2012/13) için bir geri çağırma yayınladı


Apple, bazı modellerin geri çağrıldığını duyurdu.MacBook Air (Haziran 2012 - Haziran 2013 sürümleri)hatalı SSD'ler nedeniyle.

Göreduyuru, 'Önceki nesil MacBook Air sistemlerinde kullanılan belirli 64GB veya 128GB flash depolama sürücüleri arızalanabilir.'

Haziran 2012 ile Haziran 2013 arasında satılan sistemlerin, değiştirme işlemi için bir Apple Perakende Mağazası, Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı veya Apple Teknik Destek ile iletişime geçmesi istenir.

Etkilenen flash depolama sürücüleri, değiştirilenleri ücretsiz olarak alacaktır.


MacBook Air sahipleri, sürücülerini test etmek için Mac App Store'dan 'MacBook Air Flash Depolama Ürün Yazılımı Güncellemesi 1.1'i indirerek sistemlerini kontrol edebilirler.

Kullanıcıların, MacBook Air'larını Apple'a iade etmeden önce verilerini yedeklemeleri ve uygulamalardan çıkmak için herhangi bir yeni uygulama veya güncelleme yüklemekten kaçınmaları önerilir.


Daha önce SSD değişimi için ödeme yapmış olan müşteriler para iadesi almaya hak kazanabilir.

Apple'ın MacBook Air 2013baskının aynı sorundan muzdarip olduğu bildirilmemiştir.


Bu yılın başlarında Apple, müşterilerin şikayet etmesinden sonra 13 inç ve 11 inç MacBook Air'lerin değiştirmelerini teklif etti.Wi-Fi bağlantı sorunları.

KGI analisti Ming-Chi Kuo'nun geçen hafta yaptığı bir tahmin,Retina ekranlı ultra ince 12 inç MacBook, 2014 ortalarında kartlarda yer alabilir.

Değiştirme programı hakkındaki her şeyi okuyunburaya.

Kaynak:Mac Dünyası