Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Qualcomm'un yeni nesil Snapdragon 8cx çipi tarafından hedeflenen Apple M1 MacBook

Qualcomm'un yeni nesil Snapdragon 8cx çipi tarafından hedeflenen Apple M1 MacBook

Küresel çip devi Qualcomm'un, Windows dizüstü bilgisayarlar ve hibrit cihazlar için SC8280 takma adıyla yeni bir yonga seti üzerinde çalıştığı bildiriliyor: bir çip canavarı ve amiral gemisinin ikinci nesli olan Snapdragon 8cx'in devamı. Windows için ARM işlemci. Apple, elbette, çok uzun zaman önce, o zamandan beri isyan eden kendi ARM tabanlı M1 yongasıyla Qualcomm'u altıya indirdi.

Apple'ın M1 destekli cihazları mükemmel. Hakikat. Burada Pingtwitter'te, sürekli gidiyor gibiyizgeri ve ilerien sevdiğimiz M1 ile çalışan makinemize göre,MacBook Pro 13 inç M1veyaApple MacBook Air (M1, 2020)ve herhangi bir zamanda yanımızda olmasını en çok sevdiğimiz şey.

Fransa merkezli Scaleway firmasının son haberleri artık kullanıcılaraApple M1 Mac mini'yi kiralayın, Apple'ın M1 cihazlarına erişimin giderek daha ucuz, esnek ve Cupertino devinin müşterilerinin daha geniş bir yelpazesi tarafından kullanılabilir hale geldiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, Qualcomm'un Windows dizüstü bilgisayarlarını Apple M1 makineleriyle uyumlu hale getirme zamanı geldi.

Qualcomm'un yonga setleri, Apple'ın tescilli M1 silikon yongalarına kıyasla biraz eksik; dahası, yonga setleri AMD ve Intel gibileri tarafından bile gölgede kaldı. Mobil arenada,OnePlus Kuzeyhalefi, OnePlus Nord 2, Qualcomm'u tamamen bıraktıMediaTek'e geçMediaTek Dimensity 1200 yonga seti için.


Devam ederkensilikon tedarik sorunlarıHala büyük sorunlara yol açan Apple'ın M1 yakıtlı MacBook makineleri notebook dünyasında buğdayı samandan ayırmaya devam ediyor. Bu nedenle Qualcomm'un, daha az özellikli cihazlarda daha az vergi gerektiren iş yüklerini işleyen işlemcileri henüz yeni sevk edilen Windows makineleri için gerçekten daha iyi bir yanıt bulması gerekiyor.

Bununla birlikte, yeni bilgilere inanılacak olursa: Qualcomm, Snapdragon 8cx Gen2 ve Snapdragon 8cx'te görüldüğü gibi artık dikkatini enerji tasarrufu sağlayan ve üst düzey çekirdeklere vermiyor, ancak dikkatini bir işlemciye kaydırdı. yalnızca ultra yüksek enerji tasarrufu sağlayan iç kısımlara değil, aynı zamanda farklı hızları (aracılığıylaWinFuture.de).


Bu yeni, daha güçlü çip, gelecekteki girişlerimiz için dizginsiz bir üst düzey SoC olabilir.en iyi dizüstü bilgisayarlarWindows'ta çalışıyor. Rapora göre, çip sadece SC8280 model numarası altında tespit edilmekle kalmadı, aynı zamanda iddiaya göre en az iki varyantta test ediliyor.

Varyantlardan biri, 2.7 GHz hızında çalışan ve sırasıyla 2.43 GHz hızında çalışan dört üst düzey çekirdeğe katılan Snapdragon SC8280XP'dir. Gün ışığını görmesi durumunda Windows 2'si 1 arada ve Windows PC'lerin performansında önemli bir artış sağlamalıdır.


Şu an itibariyle, öngörülen lansman tarihi hakkında henüz somut bir ayrıntı yok, ancak bu nitelikteki bir çip, yalnızca dizüstü bilgisayarları değil, aynı zamanda stok seviyelerini de bozan kıtlıklar ışığında muhtemelen 2022 çıkış tarihine bakıyor olabilir. NSXbox Serisi X,PS5, veXbox Serisi S. Daha fazla bilgi için takipte kalın.

Bugünün en iyi Microsoft Surface Pro X fırsatları 413 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Microsoft Surface Pro 4... Amazon 534 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Surface Pro X - 13' Touch... Best Buy $999,99 $799,99 İndirimli Fiyatı GörüntüleMicrosoft Surface Pro X SQ1... Walmart $ 999 799,99 $ Görünüm Microsoft Surface Pro X... QVC 1.229.96 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz