Close

Apple MacBook Air 11 inç incelemesi

Resim 1/4
Apple MacBook Air 11 inç ve 13 inç ön
Resim 2/4

Apple MacBook Air 11 inç profil


Apple MacBook Air 11 inç profil
Resim 3/4

Apple MacBook Air 11 inç ve 13 inç yan

Apple MacBook Air 11 inç ve 13 inç yan
Resim 4/4

Apple MacBook Air 11 inç ana

Apple MacBook Air 11 inç ana

Birkaç hafta önce size Apple'ın yeni MacBook Air yükseltmeleriyle ilgili haberleri getirdik.13 inç MacBook Air incelemesiburada, ancak 11 inçlik sürüm farklı bir şey ve Apple'ın bir netbook'a yarattığı en yakın şey. Apple kesinlikle ona netbook demese de ve bir süre kullandıktan sonra karşılaştırmaların adil olmadığı anlaşılıyor.

Güzel bir şekilde işlenmiş yekpare tasarımı ile Air çarpıcı ve gerçek bir tasarım harikası, alüminyum kapak güçlü hissediyor, ancak tüm cihaz en ince noktada 0,3 cm.


Optik sürücü yok, bağlantılar şunları içerir: iki USB, bir kulaklık girişi ve Mini DisplayPort, hala Firewire yok, ancak yine de N WiFi ve Bluetooth 2.1 alıyorsunuz. Bir kart yuvası faydalı olabilirdi.

MacBook Air'in öne çıkan özelliği, 11,6 inç LED arkadan aydınlatmalı ekranıdır. Bir dizi yüksek çözünürlüklü fragmanı oynadık ve renkler parlak beyazlar ve mükemmel kontrast ile cesur ve göz alıcı. Eşit-kapalı açı, metni hala oldukça net bir şekilde görebilirsiniz.

Apple MacBook Air 11 inç: Bellek ve pil


Apple, iPad'den öğrendiklerini alıp MacBook Air'e koyduğunu iddia ediyor. Fiziksel düzeyde, 11 inçlik sürüm kesinlikle MacBook Pro ve iPad'in doğuşuna benziyor.

Yine de en önemli benzerlik, flash depolamanın yalnızca bir yükseltme yoluyla değil, tüm MacBook Air modellerinde kutudan çıkarıldığı içseldir. Çipin sabit sürücü muhafazasından kurtulmak (yani gerçek yongayla kaldınız)% 90 daha fazla yer açarak daha büyük bir pil için yer açıyor.

Apple, pil ömrünün 5 saat olduğunu iddia ediyor. Orta düzeyde göz atma, WiFi açık, parlaklık% 50, biraz video oynatma ve akış ve sürekli yazma ile yaklaşık 2 saat 45 dakikamız var, ancak bunu kolayca uzatabilirseniz. Yeni bekleme modu, 30 gün boyunca kapalı bırakabileceğiniz anlamına gelir, ancak başlattığınızda, eskisi gibi devam eder. Ek olarak, kapağı uykudan açın ve anında açılır - hoş bir dokunuş.

MacBook Air, iki flash bellek yapılandırmasında mevcuttur: 64Gb ve 128Gb sürümümüz. Verilerinizi yedekleme konusunda inanılmaz derecede gayretli değilseniz ya da sadece gelişigüzel kullanmıyorsanız, Air'in çoğu insan için birincil dizüstü bilgisayar olması için hiçbiri yeterli olmayacaktır.


Küçük boyutuna rağmen, MacBook Air asla sıkışık hissetmez. Cömert aralıklı düşük profilli klavyeden yardım alır. Her tuş geniş bir boyuttadır ve tuşlar biraz sığ olsa da, 14 inçlik bir MacBook'tan kesinlikle farklı hissettirmez ve kesinlikle bazı 11 inçlik dizüstü bilgisayarlardan çok daha rahattır.

Multitouch İzleme Dörtgeni her zaman olduğu gibi mükemmeldir, istediğiniz kadar özelleştirin, ancak harekete alıştığınızda geleneksel bir izleme dörtgeninden çok daha hızlıdır.

Apple MacBook Air 11 inç: İşlemci, grafikler ve FaceTime.

Nvida 320M grafik kartı, BBC iPlayer'dan HD video akışı yaparken ultra taşınabilir cihazlarda yaşadığımız yavaşlığın hiçbirinin olmamasını sağladı. İşlemci açısından Intel Core 2 Duo işlemci ve 2GB RAM özellikle hızlı değil, ancak genel görevler için sorun değil. Birden fazla tarayıcı penceresi açtık, HD video akışı yaptık, videoyu oynattık ve herhangi bir durgunluk olmadan yazdık.

Air, sesi klavyeden yansıtan stereo hoparlörlerle donatılmıştır, maalesef çok az ses gücü vardır, bu nedenle maksimum ses kalitesinde bile ses kalitesi gariptir, ancak Air'in boyutu düşünüldüğünde pek de şaşırtıcı değildir.

FaceTime beta sürümünü indirin ve yerleşik web kamerası iPhone 4, iPod Touch ve diğer Mac'ler ile WiFi üzerinden iletişim kurmanıza olanak tanır, kalite bağlantınıza bağlıdır, ancak bir arkadaşınızdan gelen bir aramayı kabul ederken ses kalitesiyle ilgili hiçbir sorun yaşamadık WiFi üzerinden iPhone 4.

Apple MacBook Air 11 inç: Sonuç

Apple MacBook Air ile ilgili ana sorunumuz fiyattır. Temel model için 850 £ ve inceleme modelimiz için 1000 £ 'dan kesinlikle ucuz değil (yine de 1200 £ civarında piyasaya çıkan orijinal MacBook Air'i unutmayalım). Özellikle de 10 saatlik pil, daha fazla depolama alanı ve 2.4Ghz işlemciye sahip bir MacBook'u 850 £ karşılığında alabileceğinizi düşündüğünüzde.

Orijinal MacBook Air kesinlikle lüks bir üründü, ancak taşınabilir yapısı, ekstra USB'si ve Katı Hal belleğe geçilmesi sayesinde 11 inçlik versiyon çok daha kullanışlı. Paranız varsa, iş gezileri için mükemmeldir.

Bununla birlikte, 11 inçlik Air'i daha çok bir iPad rakibi olarak ortaya koymak cazip gelebilir. Tamam, işletim sistemleri biraz farklı, ancak çantanızda benzer bir yer kaplıyor (yalnızca birkaç yüz gram daha ağır), birçok iPad kullanıcısının istediği klavyeyi ekliyor ve sizdeMac App StoreÇok yakında. Asıl önceliği iş ve e-posta olan herkes için kesinlikle iPad'e uygun bir alternatif. Şüphesiz bir MacBook Air / Apple iPad hibritinin Apple'ın sürüm listesinde bir sonraki olması gerekiyor?

Apple MacBook Air 11 inç fiyatı: En düşük £ 849

Apple MacBook Air 11 inç çıkış tarihi: Şimdi, lmürekkep: Apple

Apple MacBook Air 11 inç Teknik Özellikler

  • THE:Mac OS X
  • Ekran:11.6 inç LED arkadan aydınlatmalı ekran, 1366x768 piksel
  • İşlemci:1,4 Ghz Intel Core 2 Duo
  • Grafikler:Nvidia GeForce 320M grafikleri
  • Hafıza:2 GB Ram
  • Depolama:128 Gb Flaş
  • Bağlantılar:2x UBS, 3.5MM jak, N WiFi, Bluetooth 2.1
  • Optik sürücü:n / a
  • Pil talep edildi:5 saat
  • Boyutlar / Ağırlık:300x192x30 mm / 1,06 kg