Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Apple MacBook Pro 2018 vs Microsoft Surface Book 2: Bire Bir

Apple MacBook Pro 2018 vs Microsoft Surface Book 2: Bire Bir

Herhangi bir şeyi yapacak kadar güçlü bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, o zaman hem Apple hem de Microsoft size yardımcı olur. Apple neredeyse yenilenditüm MacBook ProfesyonelleriMicrosoft,Yüzey Kitabı 22017 sonunda piyasaya sürüldüğünden beri.


Burada ilgilendiğimiz soru şudur: Birbirlerine nasıl yığılırlar? Ve paranızı hangisine harcamalısınız (eğer ikisini birden karşılayacak kadar fışkırtmıyorsanız)? Aşağıda sizin için tüm ana kategorilerde iki güçlü dizüstü bilgisayarı karşılaştırdık.

Apple MacBook Pro 2018 vs Microsoft Surface Book 2: Tasarım

MacBook Pro

2018 MacBook Pro

Surface Book 2 ile MacBook Pro arasındaki en büyük farklardan biri, Microsoft dizüstü bilgisayarın tamamen ayrılan bir dokunmatik ekrana sahip olmasıdır. İsterseniz, bu cihazı bir Windows tableti olarak veya bir kalemle (ayrıca satın alınır) kullanabilirsiniz ve bu size hemen bir dizi farklı seçenek sunar.


Bu ayrım tasarımı da etkiliyor: öncelikle ekranı ve klavye bağlantısını idare eden göz alıcı dayanak menteşesi. Aksi takdirde, bu mükemmel bir dizüstü bilgisayar, tamamen fırçalanmış alüminyum ve zarif çizgilerdir. 13,5 inç, 3000 x 2000 piksel ekran veya 15 inç, 3240 x 2160 piksel ekran arasında bir seçim elde edersiniz ve bunlarla ilişkili boyut ve ağırlık farklılıkları da vardır.

MacBook Pro 2018, görünüşü birkaç yıldır pek değişmemiş olsa da, belki de Apple'ın çıkardığı en iyi görünümlü bilgisayar olan bir başka şık tasarımlı dizüstü bilgisayardır. İster uzay grisi ister gümüş seçenekleri tercih edin, yekpare alüminyum kabuk gerçekten göze çarpıyor ve klavyedeki düşük hareketli kelebek anahtarlar edinilmiş bir tat olsa da, Apple artık tuş yapıştırma sorununu çözmüş görünüyor.


MacBook Pro'nun bir dokunmatik ekranı olmayabilir, ancak en temel 13,3 inç model dışında hepsinde bir Touch Bar (uygulama kısayolları ve Touch ID içeren) vardır. 13,3 inç, 2560 x 1600 piksel ekran veya 15,4 inç 2880 x 1800 piksel ekran ile çeşitli konfigürasyonlar mevcuttur. Yine, bu seçim, elde ettiğiniz dizüstü bilgisayarın boyutunu ve ağırlığını etkiler.

Bugünün en iyi Apple MacBook Pro fırsatları Apple MacBook Pro 13.3 '128GB ... eBay949,99 Görünümİndirimli Fiyat Apple MacBook Pro (13 inç, ... Amazon Prime 1.299 £ 1.189 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Yeni Apple MacBook Pro ile ... Amazon Prime 1.299 £ 1.192,24 İndirimli Fiyatı Görüntüle Apple MacBook Pro (13 inç, ... Amazon Prime 1.499 £ 1.369 £ Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Apple MacBook Pro 2018 vs Microsoft Surface Book 2: Özellikler

Yüzey Kitabı 2


Yüzey Kitabı 2

Söylediğimiz gibi, bu güçlü dizüstü bilgisayarlar çeşitli yapılandırma seçenekleriyle birlikte gelir. MacBook Pro, size 7. nesil 2.3Ghz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci, 8GB RAM ve 128GB depolama alanı sağlayan 13.3 inçlik bir modelle başlar. Bu ekran boyutunda, bunu 8. nesil 2.7 GHz dört çekirdekli Intel i7 işlemciye, 16 GB RAM'e ve aralarında çeşitli adımlarla devasa bir 2 TB SSD'ye kadar yükseltebilirsiniz.

Daha büyük, daha pahalı 15,4 inç modelleri tercih edin ve teknik özellikler, 16 GB RAM ve 256 GB SSD sürücünün eşlik ettiği 8. nesil 2.2Ghz altı çekirdekli Intel Core i7 işlemci ile başlar. En üst seviyeye çıkarılmış modelde, 2,9 Ghz altı çekirdekli Intel Core 90 işlemci, 32 GB RAM ve muazzam 4 TB'a kadar depolama alanı vardır. 13,3 inç modellerin aksine, bir Radeon Pro 560X'e kadar ayrı bir grafik yonga seti takabilirsiniz. Bunların hepsi bir makinenin canavarı anlamına geliyor ve bunun bedelini de ödeyeceksiniz.

Microsoft köşesinde, teknik özellikler benzer şekilde yüksek seviyededir. 13,5 inçlik model, 7. nesil 2.5Ghz çift çekirdekli Intel Core i5 CPU, 8GB RAM ve 256GB depolama ile başlar. Gerçekten şehre gitmek istiyorsanız, 8. nesil 1.9 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM ve 1 TB'a kadar dahili depolama alanı elde edebilirsiniz.


15 inç Surface Book 2'yi istiyorsanız, özellikler bu 8. nesil 1.9GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16GB RAM ve 256GB depolama ile başlar. Depolama ve grafikleri yalnızca buradan yükseltebilirsiniz - 1 TB'a kadar depolama ve tümleşik Intel seçeneğinden bir Nvidia GeForce GTX 1060'a kadar olan grafikler. Surface Book 2, en yüksek seviyede aynı özellikleri sunmuyor. MacBook Pro, ancak yine de ona attığınız her şeyle ve sonra bazılarıyla başa çıkabilir.

  • Bunlar, 1.000 £ 'dan daha düşük bir fiyata alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Apple MacBook Pro 2018 vs Microsoft Surface Book 2: özellikler

MacBook Pro

Apple'ın MacBook Pro

Şu anda bu iki dizüstü bilgisayar arasında seçim yapıyorsanız, belki de en büyük fark yazılım tarafındadır - biri Windows, diğeri macOS çalıştırıyor. Her ikisi de mükemmel işletim sistemlerine dönüştü ve hangisini tercih edeceğiniz muhtemelen hangisine en çok alıştığınıza bağlı olacaktır. Bilgisayarınızın evinizdeki diğer her şeyle çalışması gerektiğini unutmayın; bu nedenle, yoğun bir şekilde Apple donanımına giriyorsanız, bir MacBook Pro çok daha mantıklıdır.

Surface Book 2'nin çıkarılabilir ekranından daha önce bahsetmiştik ve birkaç yanlış adımdan sonra, Windows 10 artık bir tablette mükemmel şekilde çalışıyor. Photoshop'tan iTunes'a, tam masaüstü web tarayıcısına kadar her yere götürebileceğiniz ve her şeyi yapabileceğiniz eksiksiz bir işletim sistemi. MacBook Pro, elbette aynı büyük uygulamalara ve tam masaüstü web desteğine sahiptir, ancak klavye her zaman takılıdır.

MacBook Pro, seçtiğiniz modele bağlı olarak, aynı zamanda USB-C standartlarıyla uyumlu iki veya dört Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Öte yandan Surface Book 2, iki tam boyutlu USB bağlantı noktası, bir USB-C bağlantı noktası ve bir bellek kartı okuyucusuna sahiptir, bu nedenle çevre birimlerini takarken daha az dongle kullanmanız gerekebilir. Her iki dizüstü bilgisayar da geleneksel 3,5 mm ses jakını korur.

Pil ömrü açısından, MacBook Pro, kulağa doğru gelen yaklaşık 10 saatlik iTunes video oynatma iddiasında bulunuyor. Microsoft, Surface Book 2'nin 17 saatlik bir oynatma sürecine dayanacağını söylüyor - o kadar fazla alamayabilirsiniz, ancak testlerimizde, şarjlar arasında etkileyici bir süre geçti (yaklaşık yedi saat karışık kullanım).

Bugünün en iyi Microsoft Surface Book 2 fırsatları 90 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Microsoft Surface Book 2 Currys PC World 1.499 £ 799,97 £ Microsoft SURFACE BOOK2 13IN ... Amazon Prime 1.340,25 £ Microsoft Surface Book 2'yi Görüntüle 15in ... Amazon Prime £ 2.049,99 Görüntüle Microsoft Surface Book 2 ... Amazon Prime 2.095 £ Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Apple MacBook Pro 2018 vs Microsoft Surface Book 2: Karar

Yüzey Kitabı 2

Microsoft'un Yüzey Kitabı 2

Burada bir kazanan seçmeye çalışmak biraz adaletsiz görünüyor, çünkü bunlardan birinin kötü bir dizüstü bilgisayar olduğu veya dikkatinizi çekemeyeceği izlenimini veriyor - bunlar gerçekten şu anda piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlardan ikisi ve bir düzeyde ikisi arasında seçim yapıyor Windows mu yoksa macOS mi tercih ettiğinize karar vermek kadar kolay olabilir.

Adlarına sadık kalan MacBook Profesyonelleri, kesinlikle daha güçlü bileşenlerle (uygun bir fiyatla) kandırılabilir. Yine de çok fazla video kodlamasını çiğnemediğiniz sürece, gerçekten bu kadar güce ihtiyacınız olmayacak - ve oyun oynamak için yeni bir bilgisayar satın alıyorsanız, Windows her zaman daha iyi bir seçim olacaktır.

Bu iki bilgisayardaki tasarım ve yapı kalitesi açısından, bu oldukça büyük bir onurdur ve Apple ve Microsoft mühendisleri, burada başarmayı başardıkları şey için kendilerine kolektif bir ipucu verebilirler. Bu dizüstü bilgisayarların estetik açıdan nasıl daha iyi performans gösterebileceğini görmek zor, ancak bir sonraki yenilemede öğreneceğimize eminiz.

Surface Book 2 ve 2018 MacBook Artılarını tartmaya çalışıyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz yapılandırmaya karar vermeye ve fiyatların pano genelinde nasıl eşleştiğini kontrol etmeye değer. Hangisini seçerseniz seçin, etkileneceğinizden eminiz; ancak bizim için Surface Book 2'nin ekstra esnekliği ve diğer donanımlarla (Android telefonlar gibi) daha geniş uyumluluk onu sınırlıyor.

  • 2018'in şimdiye kadarki favori ince ve ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarları